HERFSTTIPS HERFSTTIPS HERFSTTIPS HERFSTTIPS Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. I ZOEKERTJES .9 'Ij De "Moergestel- kalender” komt er weer aan! Ga eens naar een Kinderland 1983. Feestweek "Den Boogaard" begonnen poppenspel kijken. Bekijk de Tilburgse musea eens van binnen! h Voel je vrij als een vogel tussen de de vogels in Oisterwijk. Baant u een weg langs een trimbaan in het Hart van Brabant. I 1 Vitesse en Klein Orkest vormen hoofdmoot op jubileumfestival "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 OKTOBER 1983 PAGINA 9 AUTOTRON DRUNEN t. it’ i Diessen Dongen Deunen «i Moergestel Tilburg Waalwijk voor Goirle Hilva ren beek Het Hart van Brabant is verschillende poppen theaters rijk. In de herfstvakantie zijn er dan ook verschillende poppenspelen te zien. U vindt de gegevens hiervan terug in de agenda van deze Toerismee-krant. Het is niet verwonderlijk dat het Nederlands Textiel Museum in Tilburg is gevestigd. De ge schiedenis van Tilburg is nauw met de textiel nijverheid verweven en voert terug tot in de Middeleeuwen. In het Textiel Museum is het rijke verleden van de textielambacht voor ons en ons nageslacht vastgelegd. Bovendien worden er wisselende tentoonstellingen ge houden, deze vindt u terug in de tentoonstel- lingsagenda. Het Museum is te vinden aan de worden alléén geplaatst bij kontante betaling! monumenten van Tilburg. Het museum be vindt zich aan de Reitse Hoevenstraat 30b in Tilburg, tel. 013-681711. Geopend ma t/m vr 10-17; za gesloten; zo 13-17 uur. Entree is gratis. Herfsttins Bron: VVV Tilburg I Kinderland is een van de jaarlijkse evenemen ten die het Autotron in de herfstvakantie orga niseert. Van 15 tot en met 23 oktober vinden er, naast de bestaande attrakties (de ver- keerstuin, het miniracecircuit, de old- timerbaan, de kindertrein en de brandweer- show) tal van aktiviteiten plaats die speciaal voor kinderen zijn bedoeld. Het sleutelen aan auto's, onder leiding van monteurs is zo'n bezigheid en is elk jaar een enorm succes. Zo zijn ook de disco-dansen in het kindercafé en de modeshows erg populair geworden. In een teken- en legohoek, waar alle mogelijke materialen aanwezig zijn, kan menig kind zijn teken- en bouwtalenten kwijt. Als speciale attraktie is er een binnenspeeltuin waar klein en groot veel spannends aan bele ven. Alle kinderen krijgen bij binnenkomst een kaart waarmee aan alle attrakties kan worden deelgenomen. Een juist ingevulde kaart, voor zien van commentaar maakt kans op een prijs. De entreeprijs bedraagt zes gulden per kind en de openingstijden van het Autotron zijn van tien tot vijf uur. Ben je wel eens op vogelsafari geweest? Nee, foei toch. Dan heb je er nu mooi de gelegenheid voor. Midden tussen de bossen in Oisterwijk, aan de Gemullehoekenweg 147 ligt het Vogelpark. En dan maar genieten van al die prachtige dieren om je heen. Je raakt niet uitgekeken op de grote collectie uitheemse vogels, die zich hier helemaal thuis voelen. Zie die prachtige fla mingo's eens en die pauwen, teveel om op te noemen. Verder is er in het Vogelpark een speeltuin aanwezig, een restaurant en apen, die hele gekke kapriolen maken, zodat je blijft lachen. Mogelijkheden te over dus, voor een gezellige middag. Vergeet het adres niet Vogelpark Oisterwijk, Gemullehoekenweg 147, Oisterwijk, tel. 04242-83449. Mogelijkheden genoeg, er is er altijd wel een bij u in de buurt. Berkel-Enschot Berkelseweg achter het par keerterrein van de voetbal club Jong Brabant. Vita Parcours in de bossen van "het Stuk", Oirschotsedijk. N.S.V. trimbaan, Hogekant. Rekreatieterrein ten Oosten van Dongen. Bij de roeivijver ten zuiden van Drunen, nabij Honderd Bunderweg. aan de Nieuwkerksedijk. Vita-parcours in de gemeen telijke bossen, tussen Groot Loo en de Goirlesedijk. Hooge Mierde nabij zwembad "De Spartel vijver" aan de Weeldsedijk. Vita-trimparcours nabij de Kerkeindscheheide, start punt Nieuwendijk. Cooperbaan in de "Oude Warande" in Tilburg-West. Cooperbaan in Quirijnstok- park in Tilburg-Noord. Cooperbaan Rekreatiepark 't Hoefsven", Hoefsvenlaan. Gasthuisring 23 in Tilburg, tel. 013-422241. Geopend ma t/m vr 10-17; za 14-17; zo 12-17 uur. Entree f 1,- kind f 0,50. In het Noord-Brabants Natuurmuseum treft u een permanente tentoonstelling aan van "Bra bantse vogels", "Dieren zonder ruggegraat", "Zoogdieren in Nederland", een zoetwatera- quarium met inheemse vissen en waterinsek- ten en ook wisselende exposities welke opge nomen zijn in de tentoonstellingsagenda. Het museum is gevestigd aan de Kloosterstraat 26, in Tilburg, tel. 013-423228. Geopend ma t/m vr 10-17; za en zo 14-17 uur. Entree f 1j- kind, f 0,50. In het pand naast het Noord-Brabants Natuur museum is gevestigd het Volkenkundig Mu seum waar u de vaste kollektie kunt zien af komstig uit Indonesië, Papoea, Nieuw- Guinea, Latijns-Amerika en Afrika. Maar daar naast ook wisselende exposities. Museum vindt u ook in de Kloosterstraat 24 in Tilburg, tel. 013-431586. Geopend ma t/m vr 10-17; za gesloten; zo 14-17 uur. Entree f 1,- kind f 0,50. Bar-disco ’t Tunneke in Oisterwijk bestaat vijf jaar! Voor eigenaar-organisator Rinus Snoe ren is dit reden genoeg om op 18 november a.s. eens flink uit te pakken. Het ’’feestje” dat hij geeft ter ere van dit eerste lustrum wordt opge luisterd door twee superacts die hun sporen in Nederland ruimschoots verdiend hebben: VI TESSE HET KLEIN ORKEST. Verder hoopt Rinus met dit festival een nieuw impuls te geven aan het enige jaren geleden ge nomen initiatief om in Oisterwijk meer live muziek ten gehore te brengen. Ter ondersteuning van de twee genoemde bands treedt ook het voorprogramma van Vi tesse ’’SOLO OPERETTA” aan. Verder wordt het live-gedeelte afgewisseld met mode shows en mechanische muziek van de ’’DOU BLE BARREL DISCO SHOW”. Vanwege de hoge verwachtingen die ge koesterd worden omtrent het bezoekersaantal wordt het festival gehouden in de grote zaal van ’’Klein Speyck” aan de Bosweg in Oister wijk. Datum en tijd zijn: vrijdag 18 november om 19.00 uur. Een kaartje in de voorverkoop kost 15,dagkassa: 17,50 (voorverkoop V.V.V.’s Oisterwijk, Tilburg en Den Bosch). In Tilburg is ook gevestigd het Schrift en schrijfmachine museum waar u ruim 640 ma chines van allerlei fabrikaat en model, kunt zien. Zeer bezienswaardig zijn ook de Chinese en Japanse schrijfmachines. Schrijfpennen en potloden, meer dan 1300 en een unieke verza meling inktstellen, bovendien is het museum voorzien van een rijkgevulde bibliotheek. Een komplete opsomming van alles wat er te- zien is, is te veel om op te noemen, dus neemt u er eens een kijkje, het museum is gelegen aan de Ph. Vinboonstraat 3. Tel. 013-353777. Geopend maandag t/m vrijdag 10-16.30 uur. 1e zaterdag van de maand 14-17 uur, echter kermisweek (23 juli t/m 31 juli) gesloten. In een oud pand aan de Langestraat bevindt, zich nu een uniek museum het Koets- en wa- genmuseum "Te hooi en te gras", wie denkt hier luxe en dure rijtuigen te vinden vergist zich. Wat er wel staat zijn wagens, koetsen en arresleden uit het dagelijkse leven in het begin van deze eeuw. En vele ambachtelijke voor werpen uit de oude tijd. Museum is te vinden aan de Langestraat 104 in Tilburg, tel. 013-561034. Geopend di t/m za 11-17 en zo 13-16 uur. Entree f 1,50, kind f 1,-- "De Oliemeulen" is een oudheidkundig mu seum met vaste en wisselende tentoonstellin gen die betrekking hebben over archeologie en Op dit moment wordt er weer druk ge werkt aan de kalender 1984, wederom een uitgave van de harmonie in samen werking met Photo-atelier Louis v/d Meijdenberg en Buro '76. Ook dit jaar weer schitterende foto's van ons eigen Moergestel (waarover ver klappen we nog niet). Over enkele weken komen de verkopers weer bij U aan de deur om de kalender voor een uitzonderlijk lage prijs aan te bieden. Ongetwijfeld weer een geschenktip de komende wintermaanden. W’ Afgelopen weekend werd een begin gemaakt met de feestelijkheden rond het 25-jarig bestaan van "Den Boogaard". Zaterdagavond vond een drukbezocht receptie plaats, waarbij men te vens de gelegenheid had om de drie jubilarissen, Janus Jonkers, Sjef Meeuwis en Johan Ligt- voet, te feliciteren. De harmonie deed dat o.a. door een muzikale aubade. Na afloop van het officiële gedeelte kon men dansen op de muziek van het orkest "The Lucky Stars". Zondaga vond was het er weer afgeladen vol en het uitstekende orkest "The Teddy Boys" maakten er samen met de disco voor de jeugd een fijne avond van. De komende dagen is er nog van alles te beleven in "Den Boogaard", zowel voor groot als klein, met, waarschijnlijk als hoogtepunt het concert van harmonie en de koren "Crescendo" en "Con Arno re" op vrijdagavond. Het concert begint om 20.00 uur. I «t 11'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 9