4 I I<PJ -nieuws M.T.V.-LOTERIJ: 4e Trekking j® Ruilbeurs Oproep!! Roef handbal Rikken OPENBARE BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Nieuw: stofverven, stofbedrukken en batikken bij de Krekul Mededeling voor bewoners in de Prinsessestraten De Vurhaai heej wir wè DE KREKUL il Extra mededeling voor leden van buurtvereniging ”De Oistelvoirtjes i' I 11 i) Ifl I n I f Kadobonnen: J 7'3 stichting kreatieve en kulturele vorming i I 1269, 1318, 1292, 1188, 1024, 1351, 1150, 1445, 1136, 1148 en 1089 1372, 1009, 1079, 1109, 1326, 1093, 1094, 1329, 1273 en 1107 1 I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 OKTOBER 1983 2 I! 1 zijn chemische W Portable T.V.: Osram camera: Walkradio's: Portemonnees: e 5. ili Jaarvergadering Ons eerste verenigingsjaar zit er alweer bijna op. Zoals u ook reeds in ’t Koerandje hebt kunnen lezen, zal er ter afsluiting van ons vere nigingsjaar op vrijdag 21 oktober a.s. in Café- Restaurant ’t Stokske een jaarvergadering worden gehoudenHet ligt in de bedoeling om deze avond na het officiële gedeelte feestelijk af te sluiten. Aanvang: 20.00 uur. Wij rekenen als steeds op een daverende opkomst. Vergeet u niet om de invulstrookjes, welke u in ’t Koe randje het aangetroffen tijdig in te leveren! Burgemeester en Wethouders der gemeente Moergestel maken bekend dat op 17 ok tober 1983 om 19.30 uur in het zaaltje van café 't Draaiboompje een voorlichtings bijeenkomst zal worden gehouden over de in het jaar 1984 aan te leggen provinciale omlegging T.31. Op deze avond zullen aanwezig zijn het Kollege van Burgemeester en Wethouders en ambtenaren van de Provinciale Waterstaat. Belanghebbenden en belangstellenden worden na afloop van de uiteenzettingen in de gelegenheid gesteld specifieke vragen te stellen aan het Kollege en ambtenaren van Provinciale Waterstaat. Een tekening van het plan ligt vanaf 10 oktober 1983 tot en met 17 oktober 1983 voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Het gemeentebestuur. Stofverven, stofbedrukken en batikken. Deze nieuwe kursus van de Krekul start begin november. Een kledingstuk, gordijn, dekbed- hoes, laken enz., alles kan U een verfbad ge ven. Daarna kan U de effen stof bedrukken met een motief(je), dat U zelf tekent. Via stempeltechniek wordt het motief op de stof gedrukt. Bij het batikken wordt gebruik ge maakt van de traditionele oosterse methode. 18 lessen van 2 uur - 150.- incl. verf, excl. stof. Secretariaat de Krekul, Lisstraat 46, Oister- wijk, tel. 83552. d it >r 9 2 )- Nu de avonden weer langer worden en de win ter voor de deur staat, kunt u misschien een avond vrijmaken om gezellig te rikken aan huis. Buurtvereniging Gezwiene Waai nodigt be langstellenden uit zich op te geven bij onze voorzitter Ad Nouwens. Huysackerstraat 15, tel. 2428. r.’jr ’’I ■fl I 1- is )e k. in 3, rg 9, j Zaterdag 8 oktober vond de laatste uit de reeks van vier oefenwedstrijden plaats in de Hispo- hal te Hilvarenbeek. Ons tweede heren senioren team speelde tegen het eerste team van Gilze. Het tweede miste verschillende spelers, maar desondanks speel de het toch een mooie, spannende wedstrijd. Het sterk spelende Gilze opende de reeks mooie doelpunten. Beide teams waren aan el kaar gewaagd, maar Gilze had wat meer geluk met het afronden van de aanvallen als Roef. De uitslag van deze mooie wedstrijd is: 10-11 in het voordeel van Gilze. Het organiseren van deze oefenwedstrijden is een succes geworden, en is volgend jaar voor herhaling vatbaar. Jaarvergadering. En wederom is de jaarvergadering een week verschoven en wel naar maandag 24 oktober om 20.30 uur bij Breda’s Welvaren. Dit alles vanwege de belangrijke Voorlichtingsbijeen komst T 31. Wij kunnen onze buurtbewoners alleen maar aansporen naar deze bijeenkomst te gaan. (Zie pagina 3 Openbare Bekendma king.) Het kan ook voor U wel eens van belang zijn. 1181 1160 1460 en 1343 UW LOT DOET 10 MAANDEN LANG MEE, DUS BEWAART U HET ZORGVULDIG! Opgeven kandidaten kwisavond Zoals op de voorpagina van deze krant te lezen is organiseert onze vereniging een kwisavond op zaterdag 26 november a.s. Het bestuur no digt daarvoor mensen uit die aan een van de onderdelen willen meewerken namens de buurt. Kandidaten kunnen zich opgeven op de ko mende jaarvergadering (maandag 24 oktober, 20.30 uur, Breda’s Welvaren) terwijl op die avond nog een uiteenzetting volgt wat betreft de kwis. Tot uiterlijk zondag 30 oktober krij gen zij die interesse hebben om als kandidaat te fungeren de kans zich op te geven bij Ans van Elderen, Oisterwijkseweg 6. Na die datum zal er een avond worden belegd voor hen die zich hebben opgegeven, zodat er, na uitleg e.d. gekozen zal worden voor kandi daten. (Bij meerdere kandidaten per onderdeel beslist het lot!) Creatieve avond; vrijdagavond 21 oktober zullen we met lino leum creatief bezig zijn. In de linoleum kun nen we bepaalde figuren maken, waarna we dit met behulp van inkt op papier afdrukken. We zullen om 20.00 uur beginnen in het zaaltje van de Boerenbond. Grottetocht: 29 en 30 Oktober gaan we, onder begeleiding van enkele gidsen, enkele grotten in België on derzoeken. Deze grotten bevinden zich in La Roche (in de omgeving van Namen). Hier zul len we zaterdagavond ook met z’n allen in een chalêt (hut) overnachten. We vertrekken zaterdagmorgen om half 8 bij de Boerenbond en zullen zondag om 17.30 uur weer terug zijn. De kosten zijn 20,- per persoon. Reeds enkele personen hebben zich opgegeven. Mocht je nog zin hebben, laat dit dan even we ten aan Kees v.d. Loo, tel. 1927. Sport: ’t Sportuurtje is op dinsdagavond van 21.00 uur tot 22.00 uur in de sporthal. De sportcommissie heeft een programma op gesteld, wat we de komende weken zullen gaan doen. Dit is als volgt: 18 okt.: handbal; 25 okt.: vrij; 1 nov.: volley bal; 8 nov.: basketbal; 15 nov.: vrij: 22 nov.: circuit; 29 nov.: handbal; 6 dec.: vrij; 13 dec.: badminton; 20 dec.: volleybal; 27 dec.: vrij; 3 jan.: basketbal. 4 41 Enige leden van Buurtvereniging ”’t Root- ven” hebben het bestuur gevraagd of het mo gelijk was de buurtvereniging uit te breiden met de Prinsessestraten. Onlangs op 17 sep tember, werd in de ledenvergadering hiertoe besloten. Degenen, die wonen in de Pr. Mar- grietstraat, de Pr. Beatrixstraat, de Pr. Ire- nestraat en de Pr. Christinastraat, bieden wij de gelegenheid lid te worden van de buurtvere niging ”’t Rootven”. Een dezer dagen ontvan gen de bewoners hierover nog een circulaire. Het Bestuur. De Club van Haarense Verzamelaars organi seert op zondag 9 oktober a.s. van 10.00 uur tot 13.00 uur in de Basisschool ”De Reit” haar maandelijkse ruilbeurs. Op deze ruilbeurs kunnen weer allerlei dingen geruild worden zoals: postzegels, munten, an sichtkaarten, geboortekaartjes, stickers enz. Tot ziens in ”De Reit”. Prijzen kunnen worden afgehaald op donderdagavond (na 20.00 uur) Industrieweg 16 Aan alle jongens en meisjes, mannen en vrou wen van 14 t/m 25 jaar, gehuwd of ongehuwd, als die hun stem willen laten horen en willen zingen, meldt U dan voor het jongerenkoor. Elke donderdag wordt er gerepeteerd in het jeugdgebouw aan de Bosstraat, onder een ge zellige sfeer, van kwart over zeven tot half ne gen o.l.v. dirigent de heer J. Donders. Eenmaal per maand is er een uitvoering in de kerk. Daarnaast ligt het in de bedoeling elders meer dere uitvoeringen te geven. Mocht U nog twijfelen om U aan te melden, kom rustig eens luisteren naar een repetitie op donderdag of a.s. zondag 16 okt. om half twaalf in de kerk. U bent van harte welkom. Voor verdere inlichtingen of aanmelden, W. v. Elderen, Korenstraat 17, tel. 04243-2385. Stofverven. In principe kan U alle stoffen een verfbad ge ven; een vaal t-shirt, gordijnen, verschoten broek enz. Stofbedrukken. U leert het maken van een motief, via de stem pel wordt de stof bedrukt. Daarnaast staat ook de spattechniek op het programma. Batikken. Met moderne middelen wordt gebruik ge maakt van traditionele oosterse methoden. De mogelijkheden om in patroon geverfde, be drukte of gebatikte stof toe te passen zijn onuitputtelijk. Gordijnen, waar U op uitgegekenen bent, to vert U om geheel naar uw smaak. Van witte la kens kan U na behandeling b.v. dekbedhoezen maken enz. Overhemd, blouse, sjaal, strop das, enz.; alles kan U bewerken. 18 lessen van 2 uur - 150,incl. verf. excl. stof. Start kursus eind oktober/begin november. Pottenbakken voor beginners start dinsdaga vond 11 oktober. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De Krekul beschikt over 6 draaischijven; de werkstukken worden gebakken en gegla zuurd. De kursus is zeer afwisselend; in een klein groepje leert U: Opbouwen pottendraaien op de schijf: - van de mast, - van de schijf. Handvormen. Eenvoudige glazuuropbouw: - grondstof, - natuurlijke grondstof. Eventueel ovenbouw. Werken naar thema: - Raku, - openkuilstook, - stooktechniek elektr./gas, - eventueel zoutg- lazuur, - gebruikskeramiek. 24 lessen van 2 uur - 250,incl. klei en gla zuur, (termijnbetaling mogelijk). U kunt U aanmelden bij het secretariaat: Lisstraat 46, 5062 HE Oisterwijk, tel. 04242-83552. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 16, 21 en 28 september 1983. Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen verleend:- - C.P.M. Ketelaars, De Hoefkens 1, bouw erfscheiding. - A.M. Rijnen, Oirschotseweg 32, herstellen schuurtje/plantenkastje. - A. Mathijssen, Kriekakker 52, bouw ber- ging/voliëre. - J. van Dijk, Oisterwijkseweg 56, bouw windscherm. - J.J. Vermeer, Heizenschedijk 5, verbouw boerderij. - M. van Gorkum, Tilburg, aanpassing woning in plan Oistervoirt. - Maatschap Burgers, Heuvelstraat 30, uitbrei den jongveestalling. - H.A.M. Reijrink, Vossenhoorn 9, bouw veldschuur. Vergunningen, toestemmingen en ontheffing - Ventvergunning is verleend aan Th. Rom- men, De Aanstede 18 voor het exploiteren van een rijdende cafetaria. - Het K.N.O.V. te Berkel-Enschot is vergun ning verleend voor het laten rijden van een ge- luidswagen op 24 september 1983 van 13.00 - 17.00 uur. - G.H. Kemps, Rootven 8 heeft vergunning verkregen voor de verkoop van vuurwerk op 30 en 31 december 1983. - Aanlegvergunning voor een op- en afrit bij het benzine-station aan de Rijksweg 58 is ver leend aan Fina Nederland b.v. - Voor het landen van een helicopter d.d. 22 en 23 november 1983 op het terrein nabij ’t Draaiboompje is toestemming verleend aan de Koninklijke Luchtmacht. Gebruik Sportzaal De Vonder S.V. Roef zal voor het organiseren van een handbaltoernooi op 20 oktober gratis gebruik mogen maken van de sporthal De Vonder. Sociale Uitkeringen Er zijn vier aanvragen om bijstand toegewe zen. Op 3 aanvragen R.W.W. en 9 aanvragen W.W.V. is positief beslist. Besloten is een in gediend bezwaarschrift W.W.V. gedeeltelijk ongegrond en gedeeltelijk gegrond te verkla ren. Volkstuintjes Op verzoek is toestemming verleend voor het doorschuiven van perceel E2 naar F1 en het vrijgekomen perceel is aan een nieuwe huurder toegewezen per 1 januari 1984. Materiaal Brandweer Voor de vrijwillige Brandweer Moergestel zul len 4 persluchttoestellen aangekocht worden. Nieuwe kursussen TRAINING POP PENSPEL in het Volle Waancentrum. Zowel op donderdag 3 november als op woensdag 16 november zullen er wederom nieuwe kursussen TRAINIG POPPENSPEL starten. De des kundige begeleiding wordt gegeven door Wij nand Mens die al jaren het beroep poppenspe ler uitoefent. Daar er bewust met kleine groepen gewerkt wordt, moesten vele liefhebbers teleurgesteld worden. Daarom twee nieuwe kursussen, waarvoor men zich tot uiterlijk een week voor de start in kan schrijven. Enige theaterervaring zal uiteraard goed van pas komen. Gedurende acht weken kan men elke woensda gavond om acht uur onderricht in het vak pop penspel ontvangen, waarbij de volgende zaken aan bod zullen komen: stemtechniek, bewe gingstechniek, drama, animeren, verhalen, im proviseren, regie, licht, geluid, concentratie en het XYZ van de pop. Het doel is: van zelfgenoegzaam dilettanisme naar voorzichtig vakwerk. De kursus kost 200.- all in en het adres luidt: Volle Waancentrum, Kerkstraat 27 te Oister wijk. Het telefoonnummer is 04242-17266. Speciale herfstvoorstellingen van het Volle Waantheater. In de komende vakantietijd zal het Volle Waantheater van Wijnand Mens op de woensdag- en zaterdagmiddag voorstellingen geven. De data luiden: woensdag 12 en 19 ok tober en zaterdag 15 en 22 oktober. De aan vang is steeds twee uur en de entree bedraagt 5.- De voorstellingen duren tot half vier. Gelieve van te voren op te bellen: tel. 04242-17266. PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3