kwis-avond op 26 november a.s Kienen met Audacia NIEUW IN MOERGESTEL! SNACKBAR THEO ROMMEN ’’Echte STEREO RADIO- CASSETTE- RECORDER T i St. Nicolaas-Comité Muziekliefhebbers Jongerenmis Herhaalde oproep Foto-amateurs t Gezond ouder worden... Afwezig van 15 t/m 30 oktober Voor 1e kwaliteit frites en snacks Vrijdag 14 oktober om 20.30 uur in de kantine van Audacia E.J.Th.M. van Delft huisarts J Vanaf heden: HOOFDPRIJS: Standplaats: bij Sporthal De Vonder Buurtvereniging ”De Vurhaai” organiseert samen met de Moergestelse buurtverenigingen een echte kwis-avond op zaterdag 26 november a.s. in ’’Den Boogaard”. Liefst 8 verenigingen gaan er die avond, die naast de kwisonderdelen nog een aantal verrassingen kent, strijden om de ’’Moergestel-Nieuws”- wisselbeker. Daarmee is dan ook meteen het plan aangegeven om van het evenement een jaarlijks terugkerende gebeurtenis te maken. I I ■IKMl De dienst wordt waargenomen door Dr. Terwindt, telefoon 1204 Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag vanaf 20.30 uur; woensdag vanaf 17.00 uur; zaterdag en zondag vanaf 12.00 uur; maandag gesloten. T l Ouder worden doen we allemaal. Daar is eigenlijk niets bijzonders aan. Waa rom staat er dan ’’Gezond ouder worden”. Is dat wel zo bijzonder. Of heeft dat de maken met het gezegde ”Met de ouderdom komen de gebreken”? Dit laatste is maar ten dele waar. Slechts een klein percentage van de ouderen is ziek en hulpbehoevend. En vaak gaat het dan om hoogbejaarde mensen; de meeste ouderen zijn gelukkig nog erg vitaal en gezond. Toch zijn er wel een aantal zaken waar je bij het ou der worden wat meer op moet letten: o.a. de voeding, voldoende beweging nemen, wat ex tra aandacht voor de lichamelijke verzorging en ’bij de tijd blijven’; je interesseren voor wat er gaande is. Over het thema ’’Gezond ouder worden” houdt dr. Paul Terwindt, huisarts te Moer gestel, een inleiding (met de mogelijkheid om vragen te stellen van algemene aard). Het zal zeer de moeite waard zijn om hiernaar te komen luisteren. Wellicht hoort U sug- gestie’s die het leven veraangenamen; die het mogelijk maken dat U van harte oud bent. U bent welkom op dinsdagmiddag 18 oktober a.s. om 14.30 uur in de voorzaal van Den Boo gaard. A.s. zondag, 16 oktober, wordt er voor het eerst in het nieuwe seizoen weer een jongeren mis gevierd in onze parochiekerk, om half twaalf. De liturgiegroep is weer in touw ge weest en heeft teksten gegroepeerd rond de woorden OPTIMISME PESSIMISME. Het jongerenkoor en het combo o.l.v. dhr. J. Don ders zullen weer van zich doen horen. Laten jullie je zien? Het je thuis nog wat optimisme liggen, breng het dan mee om ervan uit te de len. Per slot van rekening hoef je elkaar niet alleen met verkoudheid aan te steken. J. Vinkenburg In de feestkrant van ”Den Boogaard” heeft U reeds gelezen, dat er a.s. vrijdag 14 oktober een uniek concert gegeven wordt door onze harmonie en de koren ’’Crescendo” en ”Con Amore”. De aanvangstijd stond niet vermeld. Deze is 20.00 uur. Fotograferen is een mooie hobby. Veel mensen zijn er actief mee bezig. In Nederland zijn er honderden clubjes waar mensen bij elkaar komen om gezamenlijk de hobby fotografie te beoefenen. In Moergestel is er nog niet zo’n fotoclub. Wij hebben echter de indruk dat hier in Moergestel een fotoclub zeker bestaansrecht zal kunnen vinden. Om nu te kijken of er voldoende be langstelling is, hebben we graag dat alle be langstellenden die nog niet hebben gereageerd, dit vóór 22 oktober 1983 laten weten aan: Jan Geerts, Past, v/d Boogaardstr. 21, tel. 1833 of Piet v.d. Schoot, Oisterwijkseweg 7, tel. 2441. Wie kunnen deze belangstellenden nu zijn: - amateurfotografen, die al lid zijn van een fo toclub buiten Moergestel. Nu de gelegenheid om in je eigen dorp lid te worden van een foto club. - Mensen die zelf al actief bezig zijn met foto grafie maar er nog niet aan toe zijn gekomen om bij een club te gaan. - Mensen die altijd al met het idee rond hebben gelopen om eens wat meer aan fotografie te gaan doen. Hopenlijk horen we spoedig iets van jullie. Tot ziens. Bij onze eerste organisatie-vergadering, heb ben wij besloten om ook dit jaar de Goedheilig Man uit Spanje uit te nodigen voor zijn twee daags bezoek aan Moergestel. De intocht zal plaats vinden op zaterdag 19 en zondag 20 november. Het is zo stilaan een tra ditie geworden dat wij van dit grote gebeuren een echt feest voor de kinderen maken. Alle kinderen uit onze gemeente, die geboren zijn tussen 1975 en 1981 (dus van 2-8 jaar) krijgen dan de gelegenheid om St. Nicolaas van dichtbij te begroeten en een traktatie jnet leuke verrassing in ontvangst te komen nemen. Maar U weet... en nu komt het: hiervoor is geld nodig... Daarom vragen wij uw hulp en steun in de vorm van een geldelijke bijdrage. Hiervoor komen onze collectanten bij u langs in de periode van 13 t/m 23 oktober. Het bijeen gebrachte geld wordt in overleg met de plaatselijke standsorganisaties besteed aan het welslagen van het St. Nicolaasfeest voor onze kinderen uit Moergestel. Wij hopen weer op Uw spontane medewer king, zoals wij die van u gewend zijn, en dan ken u reeds bij voorbaat. Degenen die een bijdrage willen storten op de Bank kunnen dit doen op onze rekening bij de Rabo-bank nr.: 13.45.05.905 t.n.v. het Sint Nicolaas-comité. De deelnemers Alle 8 de buurtverenigingen nemen deel, t.w.: Gezwiene Waai, Heikant, Heivelden, de Heu vel, Oistelvoirtjes, Rootven, 't Stokske en De Vurhaai. Al deze buurten nemen met 6 kandi daten deel aan de kwis zodat er in totaal 48 Moergestelnaren zullen worden ondervraagd over onderdelen van uiteenlopende aard. Hoe de verenigingen hun kandidaten selekteren is een zaak van de betreffende vereniging zelf. Van de organiserende vereniging ”De Vur haai” nemen echter geen bestuursleden (of le den uit hun gezinnen) deel. Van de andere ver enigingen is dit wel mogelijk. De onderwerpen Verschillende onderwerpen zullen door middel van dia’s of film gepresenteerd worden. Het publiek in de zaal zal de dia’s en film te zien krijgen via e?n filmdoek boven de kandidaten op het podium. De kandidaten zelf krijgen (vóór zich) de beschikking over een aantal kleuren-t.v.’s. Technisch wordt dit verwezen lijkt door de enthousiaste medewerking van de firma Frans van Velthoven. 1. Mikro-Makro: een spel bekend van de t.v. Aan de hand van ’n dia krijgt men ’n gedeelte van ’n voorwerp te zien en men moet proberen dit te raden. Lukt dit niet bij ’t eerste beeld dan krijgt men iets meer te zien van het betref fende voorwerp. 2. Oud-Moergestel: hier gaat het om het her kennen van bekende oud-Moergestelnaren of gedeeltes van Moergestel die door middel van dia’s geprojekteerd zullen worden. 3. Muziek: dit kan zijn het herkennen van ’n artiest (geluidsband), het raden van ’n muziek instrument, titel van ’n plaat e.d. 4. Beroepen raden: aan de hand van ’n filmpje moeten er beroepen geraden worden. Deze be roepen zijn, kriptisch weergegeven, te zien in de film. 5. Aktualiteiten: de naam zegt het al, ’n onder deel dat zeer zeker niet aan zo’n kwis mag ont breken. Wij beperken ons tot de aktualiteit van de laatste week en wel uit de volgende me dia: Het Nieuwsblad van het Zuiden, het NOS- Journaal (t.v.) en Moergestel-Nieuws. '1 6. Mistery-Guest: misschien wel de verrassing van de avond, ’n spel eveneens bekend van de t.v. waarin het erom gaat de persoon te raden die achter een gordijn zit. Dit zal ’n persoon zijn die voor iedereen bekend is. Tussen 2 en 3 en 4 en 5 is er ’n pauze ingelast. Wat er ondertussen gebeurt blijft vooralsnog een verrassing. Presentatie en jury Het presenteren en jureren wordt deze avond gedaan door ’n aantal neutrale mensen die geen enkele vereniging of kandidaat kunnen beïnvloeden. Naast medewerkers uit Udenhout (mensen die al 7 jaar ervaring hebben met soortgelijke avonden) ziajn dat ’n tweetal Moergestelnaren (niet buurtgebonden) die direkt betrokken zijn geweest bij het samenstellen van ’n tweetal spelrondes. Groots opgezet j Het gehele gebeuren wordt zo professioneel l mogelijk opgezet. De medewerking van de werkelijk enthousiaste mensen uit Udenhout hun ervaring en vooral ook de spontaniteit van de deelnemende verenigingen rechtvaardigt de gedachte dat het een groots opgezet spektakel zal worden: ’n sportieve strijd met in het ach terhoofd de gedachte om op deze manier de buurtverenigingen (8 is toch niet gering!) wat nader tot elkaar te brengen. Publiek In principe wordt er vanuit gegaan dat toegang tot de avond voor iedereen mogelijk (dus niet alleen voor de deelnemende buurten!). Toch zullen we wat dat betreft ’n slag om de arm moeten houden. Nemen we 8 deelnemende verenigingen, die vanzelfsprekend zullen wor den vergezeld van een supportersschare, dan zal het duidelijk zijn dat ”Den Boogaard” vast geen 1000 mensen zal kunnen (en mogen) herbergen. Houdt U daarom de komende tijd ’’Moergestel-Nieuws” goed in de gaten, dan kunt U lezen hoe U straks het beste toegang kunt krijgen tot dit ’’buurten-evenement”. WOENSDAG 12 OKTOBER 1983 8e Jaargang - Nr. 306 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. i 4'4- ra

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1