Komtoer: Wielersport op hoog niveau o ilr 1 Spanning in de coalitie 9 Ml v-”’ Bibliotheek nieuws Badminton voor kinderen dl ‘r I OPENBARE BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Jl u ji h ril ■IS U 1 1 I F' ill ij I Een toch wel verrassende kop voor een verslag van de afgelopen vrijdag gehouden raadsvergadering, die aanvankelijk zo rustig leek te verlopen. In een snel tempo werden immers nogal wat agendapunten ’’afgehamerd” zoals de vaststelling van de vergoeding voor het vakonderwijs over 1982 en de verhoging van de verhuurtarieven van sportaccomodaties in 1984. 1)1 1 I SS CvA (10 jaar M Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Fietst-ie wel of fietst-ie niet? Niet dus! Wéér stond Hans ingeschreven bij de recreanten {net als vorig jaar) en wéér startte hij niet! Ge vraagd naar zijn kommentaar: "Ik voet me al leen maar thuis op de langere afstanden". Dankzij hen allen hebben we een sfeervolle zondag beleefd waarvan we hopen dat hij jaar lijks terugkeert. Komplimenten voor de organisatoren en de harde werkers achter de schermen. Ook voor hen die na de koers in een mum van tijd het ge hele parcours weer vrijmaakten van dranghek ken e.d. WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 8e Jaargang - Nr. 305 Burgemeester en Wethouders der gemeente Moergestel maken bekend dat op 17 ok tober 1983 om 19.30 uur in het zaaltje van café 't Draaiboompje een voorlichtings bijeenkomst zal worden gehouden over de in het jaar 1984 aan te leggen provinciale omlegging T.31. Op deze avond zullen aanwezig zijn het Kollege van Burgemeester en Wethouders en ambtenaren van de Provinciale Waterstaat. Belanghebbenden en belangstellenden worden na afloop van de uiteenzettingen in de gelegenheid gesteld specifieke vragen te stellen aan het Kollege en ambtenaren van Provinciale Waterstaat. Een tekening van het plan ligt vanaf 10 oktober 1983 tot en met 17 oktober 1983 voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Kinderboekenweek Het is dit jaar kinderboekenweek van 5 t/m 15 oktober. Élk jaar worden door een deskundige jury enkele kinderboeken bekroond, die erg de moeite waard van het lezen waard zijn. De prijzen voor deze bekroonde kinderboeken worden aan het begin van de kinderboeken week uitgereikt. Aan de volgende boeken wordt dit jaar een prijs toegekend: Gouden griffel: - Anton Quintana: De Bavianenkoning (13 jaar en ouder) Zilver griffel Virginia Allen Jensen: Sara en de deur (3 jaar en ouder) - Els Pelgrom: Voor niks gaat de zon op (8 jaar en ouder) -Astrid Lindgren: Ronja de roversdochter (9 jaar en ouder) - Henk Barnard: Hier ben ik dan en ouder) - Katherine Paterson: Een brug naar Therabi- thia (11 jaar en ouder) - Willem Wilmink: Dicht langs de huizen (12 jaar en ouder) - Michael Ende: Het oneindige verhaal (12 jaar en ouder) Zilveren penseel: - Arnold Lobel: Kikker en pad zijn best tevre den - Janosch: Dieren zijn ook mensen Tijdens de kinderboekenweek worden de be kroonde boeken in de bibliotheek '’tentoon gesteld. Daarna worden deze boeken uitge leend. Elk jaar staat er tijdens de kinderboekenweek 1 thema centraal. Dit jaar is het thema: taal. Om hierbij aan te sluiten zal er in november een lezing verzorgd worden op een oudera vond van de kleuterscholen in Moergestel. Op deze ouderavond zal aandacht besteed worden aan kleuterboeken en de invloed daarvan op de taalontwikkeling van het kind. !L. I W. Dat geen eensluidendheid aan de dag was gelegd, vond hij een slechte zaak, die het ver trouwen van het gemeentebestuur schaadt naar de hogere overheden toe. Overigens on derkende volgens de heer Mulders het CDA de problematiek, maar hij had problemen met de gang van zaken. Hij had in de bewuste raads vergadering om uitstel van het besluit ge vraagd om het college nog tijd te gunnen voor overleg met het Stadsgewest. Hij hekelde het optreden van coalitiepartner de PGB. De coa litie staat in zijn voegen te kraken aldus de heer Mulders. Tenslotte stelde hij voor om uit de ontwerp- brief de passage, die betrekking had op de toetsingsgronden van G.S. te schrappen. De heer Vriens trok hierop fel van leer tegen de CDA fractievoorzitter. Hij verweet de CDA- fractie dat uitgerekend in het vertrouwelijk overleg van de raad met vertegenwoordigers van het Stadsgewest het CDA zijn mond niet open had gedaan en in de commissie Ruimte lijke Ordening beide CDA vertegenwoordigers wel met het PGB voorstel akkoord gingen. De heer Mulders was hiervan niet gediend en zette een bekwame en eerlijke verdediging in. Hij vond het onjuist om zijn fractiegenoten op deze manier te bejegenen, immers het punt was destijds niet geagendeerd. Voor raadsleden die slechts kort zitting hebben is het dan moei lijk om staande de vergadering een standpunt in te nemen. In het beraad met het Stadsgewest had het CDA niets van zich laten horen omdat er twee duidelijke standpunten op tafel lagen. Het wijzigingsvoorstel van het CDA werd uit eindelijk verworpen PGB en VVD stemden te gen. De wijzigingen die door de twee laatste partijen waren voorgesteld werden wel aanvaard. Na nog geen twee uur kon de voorzitter vaststellen dat de agenda was afgehandeld en de vergadering kon worden gesloten. Een punt wat wel enige bespreking behoefde betrof het voorstel tot het ongegrond verkla ren van een door C.A.M. Donkers ingediend beroepsschrift. Het college van B en W had zijn verzoek geweigerd tot het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van de geldende bouwverordening. Hij oefent immers een au tomobiel bedrijf uit aan de Krijtestraat 46 op een perceel dat een agrarische bestemming heeft. De heren Vriens (PGB) en v.d. Werff (CDA) gingen akkoord met het voorstel, maar zij plaatsten daarbij wel de kanttekening dat ook naar de mogelijkheden van de heer Donkers moet worden gekeken nu zijn bedrijfsuitoefe ning aart de Krijtestraat niet kan worden getol- lereerd. Beiden dachten in dit verband aan het ponyterreintje dat als aanvulling op het bestaande industrieterrein zou kunnen dienen. De heer Vriens wilde ook nog graag weten of de gemeente met concessies zal komen, wan neer de heer Donkers zelf het initiatief neemt en zich met concrete voorstellen bij de gemeen te meldt. Burgemeester Ter Veer antwoordde dat over het terrein waarop beide sprekers doelden een opmerking zal worden gemaakt bij de aanbie dingsbrief van de begroting voor 1984. Hij wil de overigens geen antwoord geven op de vraag van de heer Vriens. De voorzitter was van me ning dat de heer Donkers dan maar met voor stellen moet komen. Het college zal dan deze voorstellen beoordelen en als we de helpende hand kunnen bieden zullen we dat niet laten al dus de voorzitter. Het belangrijkste punt op de raadsagenda vormde wederom de bespreking van het gron- duitgifte beleid in Moergestel. De gemeenteraad werd om een standpunt ge vraagd inzake de verkoop van gronden in het bestemmingsplan Oistelvoirt. Dit was weer ac tueel geworden vanwege de circulaire van Ge deputeerde staten over het vestigen van niet- ingezetenen (allochtonen) in kleine kernen. Nu heeft de raad in mei besloten om grond te ver kopen aan 14 particulieren die geen binding hebben met Moergestel. Ook werd in dit ver band de verordening selectief gronduitgiftebe- leid gewijzigd. Deze besluiten moeten echter worden goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten die in hun goedkeuring ook bovengemeen telijke volkshuisvestigingsbelangen betrekken. Door een vrij spoedige realisering van enkele op stapel staande bouwprojecten kan Moer gestel 1,6 miljoen gulden versneld binnenha len, waardoor een financiële strop op korte termijn kan worden afgewenteld. Wanneer de ze plannen geen doorgang vinden, dan wordt het extra renteverlies voor de gemeentekas be cijferd op 445.000,00. In de concept brief die door de raad moest worden vastgesteld werden de problemen nog eens een keertje voor G.S. op een rijtje gezet. De heer Vriens lichtte op ludieke wijze zijn standpunt toe. Hij vergeleek het plan Oistel voirt met een man die opnieuw zijn pak moest laten aanmeten. De kern van de zaak ligt vol gens de PGB in het voorkomen van financiële problemen voor Moergestel. Hij zag in de cir culaire van G.S. toch nog enig perspectief een beperkte vestiging van niet-ingezetenen wil dit college immers in oveweging nemen wanneer financiële problemen niet anders kunnen wor den opgelost, dan door een versnelde verkoop van gronden. Hij vond het concept een duide lijk en afdoende antwoord op deze voorwaar de van G.S. en het was overeenkomstig het ’’maatwerk” dat PGB en VVD met het destijds genomen raadsbesluit hadden voorgeslaan. De heer Damen (VVD) was ook positief over de inhoud van de brief. Hij stelde wel een aan vulling voor in de slotconclusie. Deze aanvul ling was gericht op het extra benadrukken van het financiële debacle dat de gemeente te wachten staat, wanneer de besluiten niet wor den goedgekeurd. De heer Mulders (CDA) vond dat in de brief een knap stuk werk lag besloten. De zwakte van de brief was volgens hem gelegen in het feit dat de brief van uitsluitend de raad af komstig is. Hij miste het standpunt van B en De recreanten tijdens hun koers met uiterst rechts de latere winnaar Bart van velthoven Wie zondag het spektakel van nabij heeft meegemaakt (wie niet?) zal kunnen bea men dat we met bovenstaande aanhef niets teveel gezegd hebben, en daarmee is het bewijs geleverd dat de Komtoer in een tijdsbestek van slechts twee jaar is uitge groeid tot een nu al volwassenen evene ment. Voorzitter Theo Op ’t Hoog (na afloop méér dan tevreden) loste om 11.45 uur het startschot voor de recreanten. Allemaal coureurs uit Moergestel reden een interessante wedstrijd die uiteindelijk in Bart van Velthoven een ster ke winnaar opleverde, direkt gevolgd door Rob van Elderen (vorig jaar al derde) en Teun Kastelijns. Bloemen en kusjes waren er voor hen van de Rondemiss Jeanette Wolfs (”Ik was verschrikkelijk nerveus,” zegt ze achteraf) die haar taak uitstekend vervulde. Vervolgens trapten de nieuwelingen hun 27 rondjes over het toen al drukbevolkte par cours, waarna de junioren met in hun midden Erik Welten (hij werd 16e) om 13.45 uur be gonnen aan hun 60 km. Als hoofdschotel werd de amateurswedstrijd opgediend. Een wedstrijd van formaat waaro ver nog lang zal worden gesproken. Op het scherp van de snede werd hier gestreden tussen de grote amateursploegen die ervoor hadden gezorgd dat de Komtoer een deelnemersveld had dat zijn weerga niet kent. Er werd enorm gekoerst en na 90 km. met ’n gemiddelde van ruim 45 km. per uur, kwam J. Vos uit Geffen als eerste over de streep. Van tevoren had hij samen met zijn vluchtmakker L. van Wely in een kopgroep gezeten van 17 ’’kleppers”. Peter Hofland, Nico Verhoeven, Maarten Du- crot, Jean-Paul van Poppel, ze zaten er alle maal bij, alleen Gerrit Solleveld had de beslis sende slag gemist. Deze ijzersterke groep ont ketende ’n gevecht van formaat waartegen ve len niet waren opgewassen. Uiteindelijk ontsnapten Vos en Wely uit die groep en reden samen om de overwinning en de geel-zwarte winnaarstrui van de komtoer van Moergestel. Een initiatief van de organisatie die door deze trui iets ’’geheel eigens” aan de wedstrijd heeft toegevoegd. B.C. De Aanstede heeft sinds een maand een jeugdafdeling speciaal voor kinderen van 5 t/m 11 jaar. Een deskundige trainer leert de kinderen de beginselen goed aan en seniorenle den zorgen voor de begeleiding. Iedereen is tot nu tot zéér enthousiast. De groep zou echter nog met enkele kinderen uit gebreid kunnen worden. Heb je interesse? Kom gerust eens kijken, ’s Maandags van 17.00 tot 18.00 uur in de Vonder kosten 55,per jaar 5,inschrijfgeld. In lichtingen en opgave: Pidi Alfonso, De Aan stede 4, 5066 XT Moergestel, tel. 1972. l' II I I Het gemeentebestuur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1