’DEN BOOGAARD’ EN ZIJN ’’BEMANNING” I T I 'N h ii» Herinneringen Herinnerigen Herinneringen Is er ooit iets te doen in Den Boogaard? Elke 14 dagen regiobal op zaterdagavond t 1 De Toekomst r* 1 I ^3? U bent toch ook weer van de partij? In 1983 nog 5 REGIO BALS voor 55-plussers en wel op: zaterdag 1 oktober zaterdag 22 oktober zaterdag 12 november zaterdag 3 december zaterdag 17 december AANVANG: 20.30 uur r h CU PAGINA 4 ZILVEREN JUBILEUM "DEN BOOGAARD" 1’ 1 Ferry Hill met zijn orkest i Er dreigt toch geen muiterij? V I Bij de samenstelling van deze ’’Terugblik 25 jaar Den Boogaard” komen er toch weemoe dige gedachten boven van vele mooie dingen die zijn geweest en onherroepelijk voorbij zijn. Zo is voor mij de karnaval met ’’Ferry Hill” en zijn orkest een van de hoogtepunten van de karnavalsvieringen gebleven. Ferry HUI, voor zijn vrienden Fernand Collin, is, naar menselijke maatstaven gemeten, veel te vroeg gestorven. Hij en zijn muzikanten, wie herinnert zich niet de trombonist ’’Lewieke”, brachten een apar te sfeer in de zaal als zij optraden. Verschillende goede orkesten zijn in de loop van de jaren te gast geweest in Den Boogaard. i E s t I E t v c e E I v E i V E Deze vraag wordt toch nog wel eens gesteld. Daarom een summier overzicht van de aktivi- teiten zoals die op het moment plaatsvinden. We beginnen met de voorzaal. Op maandag is deze zaal bezet vanaf één uur ’s middags door de bejaarden die er biljarten en kaarten. ’s Avonds repeteert het zangkoor ’’Crescen do” er. Dinsdag is de zaal vaak bezet voor vergaderin gen en cursussen, ’s Avonds is de wekelijkse biljartwedstrijd voor het personeel van Den Boogaard. Woensdagmiddag wederom voor de bejaarden en 's avonds repetitie van het operettekoor ”Con Amore”. Donderdagavond is de bridge-club aan bod terwijl vrijdagmorgen het bejaardenkoor repe teert. Vrijdagmiddag zijn de kaarters en biljarters weer aanwezig, zodat voor andere aktiviteiten alleen de vrijdagavond overblijft. U ziet wel, een drukbezette zaal. Maar geen nood, er is nog meer ruimte in Den Boogaard. De grote zaal, ook wel ”de Kuip” genoemd, wordt eveneens druk gebruikt. De dinsdagavond repeteert er de Harmonie, woensdagmiddag dansen voor de bejaarden en donderdagmiddag gym en volksdansen. Maar wanneer er één bovenal uitspringt, noem ik, zonder chauvinistisch te zijn, onze eigen Moergestelse "Alpenjager”. Opgericht, of eigenlijk spontaan ontstaan in 1967 uit een hofkapel. Een groep muzikanten uit de harmonie wilde graag Egerlander- muziek gaan spelen en het beviel hen en vele De legendarische ”Die Alpenjager” mensen zo goed dat ze als een vriendelcub zich hier meer en meer op gingen toeleggen. Zo on geveer ontstond het orkest ”Die Alpenjager”. Weldra echter werd het een showorkest, dat in verre omtrek zijn weerga niet vond. Een ware belevenis was het wanneer zij, zelf het decor en de aankleding van de zaal verzorgend, optra den. Het bleef echter niet alleen bij de Egerlander- muziek. Op één avond een show met maar liefst drie verschillende soorten repertoire: Ti- roler, Ballroom, Zuid-Amerikaans? Zij draai den hun hand er niet voor om. Imponerend was het ook als zij in een donkere zaal op al hun instrumenten lampjes lieten branden op de maat van de muziek. Het orkest "Die Alpenjager” was, gezien hun inzet en enthousiasme, weldra in binnen- en buitenland bekend. Den Boogaard heeft nooit tevergeefs een be roep op hen gedaan, want het orkest voelde zich er prima thuis. Helaas, het grote sukses en, waarschijnlijk een te snelle groei die niet meer was te stuiten, maakte een einde aan wat als hobby was begonnen. Voor verschillende muzikanten werd de opga ve te zwaar: naast hun werk en hun gezin wa ren er de repetities, optredens, onderhoud, vernieuwing, verzorging van kleding en instru menten. In 1976 hield het orkest op te bestaan. "Die Alpenjager” blijven in mijn herinnering en al het mooie waarvan zij ons allen hebben laten genieten, kan niemand ons afnemen. Gij allen die eens "Die Alpenjager” waart, van ganser harte bedankt voor alle mooie uren! Het instandhouden van het bestaande, zolang er behoefte aan is, ligt geheel in de lijn van het bestuur. Naar nog meer mogelijkheden wordt naarstig gespeurd. Met de frisse kracht, de nieuwe be drijfsleider, de heer J. Zoontjens, zullen zeker nieuwe ideëen uitgevoerd worden. Een ervan is dat de middengroep in leeftijd niet vergeten mag worden. Zo denkt hij al vaag aan avonden met Dixie- land-orkesten en uitbreiding van het bestaan de. Zeker is, dat Jan enthousiast de taak van Toon overneemt. Als we terugblikken in het kielzog dat het schip Den Boogaard door de woelige zee trok, zouden we onvolledig zijn, als wij niet naast, of nog beter achter de kapitein en stuurlieden, de man vernoemden die zodra de koers is uitgezet, als roerganger de bevelen uitvoerde. In eerste instantie was dat de heer G. de Laat die door pastoor van den Boogaard als conciërge werd aangezocht. Met het nieuwe schip voer Geert als roer ganger de onzekere toekomst tegemoet. Veel moed was er voor nodig, maar hij hield het roer stevig vast, bijgestaan door mevrouw van Elderen, en later door de heer Lambert Smits, die het na een tijd van hem overnam. Lambert en zijn vrouw Ria besteedden ontzettend veel tijd aan dit werk, vooral tijdens de verbouwing, toen Den Boo gaard als het ware in dok moest. Van lieverlee werd het steeds zwaarder om dit werk in de vrije tijd te doen, temeer daar het schip in volle zee ging komen en de eerste golven met schuimkoppen al aanrolden. De verdiensten van deze eerste roergangers zijn niet te schatten. De stuurlieden die hun het vertrouwen gaven, weten echter niet wat zij waard waren. Verder kliefde het schip door de golven en in oktober 1969 oordeelde de kapitein met stuurlieden dat een beroepsroerganger no dig was. De heer Tijn van Brunschot monsterde aan en werd de eerste full-time conciërge van Den Boogaard. Iedereen die Den Boogaard kent, herin nert zich de periode van Brunschot. Door branding en storm hield hij het roer stevig in zijn knuisten en de koers recht zo die gaat, totdat hij in 1975 zijn plaats af stond aan Toon Klomp. Tijn stapte echter niet van de loopplank maar bleef tot 1979 in het bestuur. Zodoende diende hij als medestuurman nog Den Boogaard. De periode Toon Klomp kenmerkte zich door vele en veel zijdige aktiviteiten. In deze tijd ontstond o.a. de Weense avond en met karnaval werd het broodje Toontje een begrip. In ternationaal werd het schip gezien door de I.P.A., een internationale politie organisatie, sportstudenten en Europese karnavalsprinsen. Het kwam wel voor, dat, als de kapitein naar zijn mening de koers te veel naar stuurboord uitzette, hij via bakboord door de golven laveerde, zodat het doel bereikt werd. Toon genoot evenwel zoveel vertrouwen van de stuurlieden, dat men op de brug dikwijls naar zijn advies luisterde. De tijd als roerganger gaat voor Toon ook al weer voorbij en na 9 jaar monstert hij in oktober af. Zijn opvolger is de heer Jan Zoontjes, die staat te popelen om roer en kompas over te nemen. Wij wensen kapitein en stuurlieden succes met deze krachtige roerganger en behou den vaart. Daartussendoor moet ruimte gezocht worden voor een scala van aktiviteiten. Wij doen een willekeurige greep. Toneelrepeti- ties en uitvoeringen van K.P.J. en Naemlose Speelers, vergaderingen van: parochie, ge meente, N.C.B., K.V.O., V.N.K.V., lezingen, cursussen, diverse onderafdelingen van de N.C.B. kring Tilburg. Maar ook volksdansen, danslessen voor de jeugd, Karnavalsbijeenkomsten, concerten, de Weense avond, Europakarnaval, ouderavon den, gezinsdagen, culturele avonden en ga zo maar door. De zondagavond, voor ieder welbekend, neemt’de jeugd bezit van Den Boogaard met haar wekelijkse disco-avond. U ziet wel, het gemeenschapshuis is niet meer weg te denken. U j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 8