I I 1 n Dinsdag 11 oktober Driebanden met Rini van Bracht Zondag 9 oktober Disco voor de jeugd Zaterdag 15 oktober Reünie danscursussen Donderdag 27 oktober Bridge-drive Woensdag 19 oktober Kleuterprogramma Zondag 16 oktober Voetbaltoernooi F.C. Den Boogaard Vrijdag 14 oktober Toneel voor de jeugd en Naar de volgende 25 jaar... h Vrijdag 14 oktober Uniek concert door onze harmonie en de koren ’’Crescendo” ”Con Amore Hl -4 Li fa 4 1 1 I Met uw steun zullen ze het gemeen schapshuis en zodoende de gehele gemeenschap van Moergestel op hun eigen manier blijven dienen. Het bestuur dat de volgende jaren met vertrouwen tegemoet ziet is als volgt samengesteld: de heren: A. Jonkersvoorzitter A. v/d Werf vice-voorzitter Ad. v/d Meijdenberg.... sekretaris C. de Laatpenningmeester J. Meeuw is Joh. Ligtvoet W. van Dijk J. Burgers de dames: Mevrouw van Os Mevrouw Klessens ZILVEREN JUBILEUM "DEN BOOGAARD" PROGRAMMA FEESTWEEK Jan van Opstal Enkele leden van ”Die Naemlose Speelers” zijn druk bezig met de voorbereiding van een toneelstuk dat zij vrijdagmiddag 14 oktober in Den Boogaard voor de jeugd hopen te bren gen. Het gaat over een gierig, hebzuchtig dorpskap- pertje, die er zich zelfs niet voor schaamt zijn klanten te bestelen. Zijn nieuwe bediende en een inwonend nichtje houden hem echter stie- kum in de gaten. Als de kapper in zijn onlesbare gelddorst zover gaat, dat hij het waagt om samen met zijn even pinnige vrouw ’s nachts bij de Tovenaar Ho- pokus in te sluipen en diens geldmolentje te stelen, brengen zijn bediende en nichtje de zaak aan het rollen. De jeugd op zondagavond wordt zeker niet vergeten. Speciaal voor hen komt de groep Teddy Boys. Zij spelen en showen niet minder dan vijf uur. Daarom zal bij deze uitzonderlijke gelegenheid Den Boogaard niet om half elf zoals gewoon lijk sluiten, maar voor één keer om 12 uur. Hopelijk voor de j^igdknijpen de ouders een keertje een oogje dicht. Elke donderdagavond is de voorzaal van Den Boogaard druk bezet. De grootste tegenstelling met de zondagavond is wel: het is er doodstil. Er wordt namelijk enthousiast gekaart door de Moergestelse bridgeclub. Omdat deze club ook nauw verbonden is met Den Boogaard, is het op zijn plaats dat ze ons jubileum meevieren. Helaas was er in de feestweek geen plaats om enige aktiviteit te ontplooien. Daarom zal op donderdag 27 oktober nog een staartje jubileumviering plaatsvinden. Deze avond wordt er een bridge-drive georga niseerd, waar iedere bridger verwacht wordt. Meer nieuws kunt u hierover nog verwachten, inschrijven kunt U bij: Mevr. Schellekens, tel. 1325; Hr. Dalhuisen, tel. 1254 of Hr. Zollin ger, tel. 1533. Wie en wat is F.C. Den Boogaard? Het is een club ontstaan uit het personeel van Den Boogaard, die ook wel eens een keertje wilde voetballen. Van het een kwam het ander, en stilaan werd het een vriendenclub, die, aangevuld met enke le sportieve jongelui die vaste klant in Den Boogaard waren, regelmatig gingen voetbal len. Met Den Boogaard als sponsor is het nu een ’’echte” voetbalclub, die, hoewel niet onder voogdij van de K.N.V.B., aan zomeravond- competitie-toernooien e.d., deelneemt. Het mag gezegd, ze hebben een uitstekende naam opgebouwd. Niet alleen door de resulta ten maar om de sportieve manier waarmee ze de tegenstanders ontmoeten. Elke club en ook elke scheidsrechter heeft graag met F.C. Den Boogaard te doen. Dit blijkt weer bij het laatstgehouden toernooi van het Draaiboompje waar ze de sportiviteits- beker behaalden. Bij gelegenheid van het jubileum gaan ze zelf een toernooi organiseren, met als inzet de Den Boogaard-wisseltrofee Het toernooi wordt gehouden op de terreinen van het Draaiboompje en begint om 9.00 uur. De volgende clubs nemen er aan deel: Boerenbond 1; Breda’s Welvaren; Draai boompje; De Steeg: Het Centrum; Den Boo gaard. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking in Den Boogaard. Als de weergoden ons gunstig zijn, wordt dit een fijne voetbaldag. Het gaat deze avond wellicht knallen in Den Boogaard. Niet minder dan eenduizend jonge lui zijn uitgenodigd om de grootste reünie mee te maken welke ooit in Den Boogaard plaats vond. Wat is er eigenlijk aan de hand? Zoals wellicht ieder weet, wordt elk jaar een danscursus gegeven op zondagmiddag door dansschool van Opstal. En zoals het bij een blijspel behoort te gaan: j Deze avond kan de muziekliefhebber smullen van een concert zoals nog nooit in Den Boo gaard plaatsvond. Afwisselend zullen de Harmonie en beide ko ren hun muziek ten beste geven. Aan het eind van de avond wordt door allen, de koren én de harmonie, gezamenlijk uitge- voerd: Die Ehre Gottes. Het verdere programma ziet er als Volgt uit: Harmonie Expo 70; El Paso Montanese; Mars Alte Ka meraden; Trumpetters Holliday; Thème Varié Drumband; Mars The Stripper; Wals Estudi- antina. ”Con Amore” Gold und Silber: Fr. Lehar; Ein Abend bei Paul Lincke: Paul Lincke; Selektie uit ”Der Zigeunerbaron”: Joh. Strauss. ’’Crescendo” Nobody knows'the trouble I’ve seen: M.C. van de Rovaart; This little light of mine (gospel): H. Slettenhaar; Hawa Naguila (Israë lisch Volkslied): P. Keuning; Abschied vom Walde: F. Mendelssohn Bartholdi; Matona mia cara: Orl. di Lasso; O. Occhi manza mia: Orl. di Lasso; De Kikker: L. Smeets; Fantasie uit de Parelvissers: George Bizet. Nico Kuipers Deze avond zal ook uw leraar, die u het plezier voor twee bijbracht, aanwezig zijn. Om het feest een extra tintje te geven, zal in de loop van de avond een Show van Ballroom- en Latijns-Amerikaanse dansen gegeven worden. Ook de nieuwste rage, het Aerobic-dansen, komt deze avond aan bod. Wij hopen dat door deze reünie oude vriend schapsbanden verstevigd worden en nieuwe gesmeed. De reünie begint om 20.00 uur. De toegang is natuurlijk gratis. 1 fl 1 I het loopt voor iedereen goed af, behalve na tuurlijk voor de diefachtige kapper en zijn vrouw, want die ontgaan hun verdiende straf niet. ”Die Naemlose Speelers” pretenderen natuur lijk niet dat zij met het toneelstuk ”De Geld- molen” een opvoedkundig spel brengen, maar zit er niet de strekking in van ”wie in het geld wil zwemmen moet er voor zorgen dat hij er niet in gaat verzuipen?” De rolverdeling is als volgt: Kapper Knijpschaar: Jan van de Hurck Vrouw Knijpschaar: Jo de Laat Annemieke (inwonend nichtje): Mien van de Boogaard Knecht Bas: Frans de Bresser Tovenaar Hopokus: Jan Vlasveld van Knuppelen, veldwachter: Frans van de Poel Vrouw Slof: Mariëtte Horsten Boer Blaar: Joh. van Bragt Vrouw Blaar: Marjan Vlasveld Arabella zigeunerin: Marjan Vlasveld Regie: Heinz Möhlepage Soufleuse: Els Raaimakers. In de pauze, wordt de jeugd een kleine attrac tie aangeboden. Via de scholen zal de jeugd van de juiste aan vangstijd in kennis gesteld worden. In het kader van de jubileumviering willen wij ook de biljartliefhebbers iets bieden. Moergestel bezit een ongekend aantal biljar ters. Velen zijn in clubverband verenigd en misschien nog meer mannen spelen van tijd tot tijd ook graag hun partijtje individueel. De verschillende verenigingen spelen hun club- competitie met daarnaast de Moergestelse competitie. Als slot volgen dan nog de persoonlijke kam pioenschappen. Het zal duidelijk zijn, dat het niet meevalt om op biljartgebied nog iets ex tra’s te doen. Wij zijn er echter in geslaagd, de wereldkampi oen driebanden 1982, nu ex-kampioen Rini van Bracht zover te krijgen, dat hij naar Moer gestel komt om ons van zijn spel te laten genie ten. Hij zal een partij driebanden spelen tegen de biljartkampioen gewoon spel, de heer W. Rij nen, die de titel Moergestelse kampioen vorig seizoen veroverde. Na de pauze zal Rini van Bracht nog een de monstratie kunststoten, het zogenaamde bil jart fantasieclassique, ten beste geven. Voor deze gelegenheid wordt het grote biljart uit de voorzaal in de kuip geplaatst. Dit biljart werd door hem gekeurd en als een zeer goed wedstrijd-biljart iij. orde bevonden. Deze unieke happening voor de biljartliefheb bers begint om 20.00 uur en de toegang is in verband met ons jubileumfeest natuurlijk ge heel Gratis. Mieke van Ingen komt met haar jeugdprogramma voor de kleuters en de twee laagste klassen van de basisschool op woensdag 19 oktober Het afgelopen seizoen heeft de 1500e leerling de danstest voor het diploma ’’Brons” met goed gevolg afgelegd. Voor zover mogelijk zijn al deze leerlingen reeds persoonlijk uitge nodigd voor deze reünie. Van een groot aantal zijn echter de adressen onbekend. Velen zijn getrouwd of verhuisd naar elders. Het spreekt vanzelf dat ook zij, die geen uitno diging ontvingen, van harte welkom zijn met hun introducé(e), man, vrouw, vriend of vriendin. Ook voor de kleuters heeft Den Boogaard iets zeer bijzonders. Op deze middag komt nl. Mieke van Ingen met een jeugdprogramma dat helemaal ingesteld is voor de kleuters en de twee laagste klassen van de basisschool. Geen goochelen, geen poppenkast, geen clowns, de kinderen bouwen zelf hun eigen show! Met pruiken, hoedjes, neuzen, snorren en pet jes maken ze als het ware een levende poppen kast, en alle kinderen doen mee. Aanvang van dit mooie programma half twee. Duur ongeveer 2 uur. Ook op deze middag wordt de jeugd een trac- tatie door Den Boogaard aangeboden. PAGINA 3 1 .J i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 7