2e Komtoer van Moergestel, neemt waardig afscheid van het wegseizoen 1983 I tv iiiouvva I I Fotoamateurs opgelet Voor alle ouderen Dia-avond K.W.F. Ophalen van oud papier EHBO Verband Posten zijn niet bereikbaar Parcoursbewoners opgelet! EHBO Komtoer 2 oktober ’.Hil 4. Opnieuw kampioen! EEN DRAAGBARE T.V. H i Vrijdag 30 september a.s. gaat ons nieuwe kienseizoen van start. Aanvang 20.30 uur. Dit seizoen zijn we weer terug bij Hans en Riki de Brouwer die II graag een kopje koffie GRATIS zullen aanbieden. ‘4 a U gelieve daar gebruik te maken van de zaalingang. HOOFDPRIJS: Werd er vorig jaar in Moergestel, na 25 jaar rust weer een zeer suc cesvolle wielerronde georgani seerd, Dit jaar spreekt het orga niserend wielercomité over de sterkst bezette wielerronde van Brabant. i i I ff II 11 i'i dl E I De Verbandposten. r Tot ziens! Tevens deze eerste keer 2 levensmiddelenmanden, dus reden genoeg voor U om zeker te komen. Als nooit tevoren hebben wij met veel span ning het resultaat van de collecte tegemoetge- zien. Wij zijn dan ook trots U nu mee te kun nen delen dat Moergestel het collecteresultaat van vorig jaar wéér heeft weten te verbeteren. Het bruto eindbedrag is dit jaar 3370,45. Onze dank aan allen die tot dit resultaat heb ben bijgedragen. Het comité. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1983 8e Jaargang - Nr. 304 De organisatie ’’Komtoer van Moer gestel” verzoekt beleefd aan de bewo ners die langs of in de omgeving van het wielerparcours wonen, a.s. zondag hun huisdieren goed binnen te houden. Dit om evt. ongevallen te voorkomen. Bij voorbaat dankt zij U voor uw mede werking! Op de diverse verbandposten in Moergestel wordt zondags ook wel eens een beroep op ge daan. Dit is natuurlijk altijd mogelijk maar a.s. zondag 2 oktober zijn alle verbandposten niet bereikbaar. De reden hiervan is dat alle verbandposthouders en het aanwezige materi aal nodig is tijdens de 2e Komtoer van Moer gestel. Fotograferen is een mooie hobby. Veel mensen zijn er actief mee bezig. In Nederland zijn er honderden clubjes waar mensen bij elkaar ko men om gezamenlijk de hobby fotografie te oefenen. In Moergestel is er nog niet zo’n fotoclub. Wij hebben echter de indruk dat hier in Moergestel een fotoclub zeker bestaansrecht zal kunnen vinden. Om nu te kijken of er voldoende belangstelling is hebben we graag dat alle belangstellenden dit laten weten aan: Jan Geerts, Past. v.d. Bogaarstr. 21, tel. 1833 of Piet v.d. Schoot, Oisterwijkseweg 7, tel. 2441. Wie kunnen deze belangstellenden nu zijn: - amateurfotografen die al lid zijn van een fo toclub buiten Moergestel. Nu de gelegenheid om in je eigen dorp lid te worden van een foto club. - Mensen die zelf al actief bezig zijn met foto grafie maar er nog niet aan toe zijn gekomen om bij een club te gaan. - Mensen die altijd al met het idee rond hebben gelopen om eens wat meer aan fotografie te gaan doen. Hopelijk horen we spoedig iets van jullie. Tot ziens. Nu de vakantie weer voorbij is en de avonden al wat langer worden, beginnen we weer met onze gezellige Bingo-avonden in de Reuselhof. De eerste avond is op woensdag 5 oktober en het begint om half 8. Er zijn weer mooie prijzen te winnen en er staat een heerlijk kopje koffie voor U klaar. U bent allemaal van harte welkom. De aktiviteitenkommissie voor ouderen. KOMtoer van Moergestel. Door gulle bijdra gen van o.a. de plaatselijke middenstand is het mogelijk om GEEN entree te vragen en ook nog een loterij te verbinden aan het program- ma-boekje. A.s. zondag kan men echt verwend worden met wielersport van de bovenste plank! Wel nu, het zijn eigenlijk teveel namen om op te noemen, want er hebben maar liefst 28 A- amateurs ingeschreven. (Bij andere wedstrij den is dat aantal hooguit 15). Het zijn vertegenwoordigers van de volgende merken-ploegen: Driessen, Amstel, Gazelle, Batavus en Jan van Erp. Voor de echte ken ners zegt dit al meer dan voldoende, maar voor alle duidelijkheid toch even wat namen; Lu nenburg, de winnaar van de eerste komtoer die uiteraard zijn titel komt verdedigen. G. Schip per, een van de corifeën van de W.K.-ploeg voor de 100 km-tijdrit. Dan de complete ploeg die de ploegentijdrit won dit jaar in Maren- Kessel: Breuking, Elshof, van Poppel en N. Verhoeven. Het is uiteraard totaal overbodig om nu nog uit te leggen wat J.P. van Poppel en N. Ver hoeven voor talenten zijn. Zeker dit seizoen hebben ze toch internationaal ook de waarde ring gekregen die ze verdienen. Dan komt ook een van de smaakmakers tij dens het W.K. Peter Hofland, hij eindigde daar als beste nederlander op een fraaie 12e plaats. En in een dergelijk sterk veld is natuur lijk ook de Nederlandse kampioen: Gerrit Sol- ieveld, zeker op zijn plaats. Maar alsof het nog niet genoeg is ook de man die zo geweldig presteerde in de ronde van de Toekomst Tour de L’Avenir, hij werd daar derde dit jaar, Maarten Ducrot. Peter Post nam de moeite om hem te volgen in Frankrijk en sprak reeds zijn bewondering uit over zijn kracht en souplesse. Of hij hem ook komt gadeslaan tij dens de Komtoer was nog niet bekend. Het be- looft een spannend en waardig afscheid te worden van een zo heerlijk wegseizoen. Naast al dit geweld zal Moergestel toch zeker niet haar plaatselijke cracks vergeten: Peter Hof- mans, Mare Welten en Eduard v.d. Loo.En als een van hen het zou weten te presteren om voor eigen publiek te winnen van dit renners- veld, dan zal dit door geheel wielerminnend Moergestel op zeer uitbundige manier gevierd worden. Om 11.30 uur starten eerste een twintigtal ech te Moergestelse jongens (recreanten). Dit jaar is het een groep zonder een echte favoriet, al zitten er wel enkele plaatselijke ’’vedetten” tussen. Vlak daarna komen dan de nieuwelin gen. Daarna de junioren. En hierbij neemt het plaatselijke kanon Eric Welten het op tegen een ’’compleet” peleton. Was Eric vorig jaar nog bijzonder succesvol bij de nieuwelingen, dit jaar boekt hij als le-jaars junior toch ook al weer de nodige successen. Zo eindigde hij al weer 4x in een klassieker bij de eerste drie en de rest van het seizoen zat hij iedere keer bij de eerste 15. Maar de Stichting Wielerronde Moergestel wil het hem thuis toch ook weer niet cadeau geven. Zo zal b.v. de winnaar van vorig jaar, Hen driks, zich natuurlijk niet zo maar gewonnen geven. Ook in deze categorie komen weer en kele echte prijs-vechters aan de start: de Reu ver, Moorman, Borgen, Hoogaardie, Poel dijk, Veenema, Vleuten en van Wetten. Het zijn allemaal namen die toch iedere keer weer opnieuw ”erg kort weten te rijden”. Al met al belooft het a.s. zondag een wielerdag van de bovenste plank te worden. In verband met de gezondheidstoestand van ons bestuurslid en oud papierman, G. Antonis zal er enige wijziging komen in het ophalen van oud papier en spullen voor de vlooien markt. Met ingang van heden zal ’’Crisje” zelf NIET meer rijden. Het ophalen wordt geheel door de leden van de Harmonie gedaan. Dit houdt in, dat er in de toekomst alleen op zater dag wordt gereden, U kunt zoals gebruikelijk ook al Uw andere spullen zaterdags bij Uw oud papier plaatsen. In verband met het jaargetijde, en de daarmee gepaard gaande kans op harde wind, verzoe ken wij U, Uw papier goed te verpakken, zo dat het niet over de straten gaat zweven. Even eens een vriendelijk verzoek is ongerechtigdhe den als plastic en tempex in de vuilnisbak te stoppen. Binnen afzienbare tijd zal de contai ner niet meer bij Crisje op het erf staan, en dan zien wij ook geen mogelijkheden deze spullen te dumpen. IJzer, kleding, schoenen en huishoudelijke ar tikelen kunt U echter wel bij Crisje af blijven geven. Wij hopen te mogen rekenen op ieders mede werking in deze. Dhr. G. Kuypers zal in samenwerking met de vogelverniging Moergestel een lezing-dia- avond geven in de zaal van Café Het Centrum. Het onderwerp zal zijn, de natuur en de land schappen in Brabant. De heer G. Kuypers ken nende belooft dit weer een zeer interessante en leerzame avond te worden. Alle natuurvrien den zijn op deze avond van harte welkom. De datum is 3Ó september en de aanvangstijd is 20.15 uur. Vrijdag aanstaande dus. Op deze avond wordt ook de trekking gehou den van de loterij die de vogelvereniging Moer gestel georganiseerd heeft. A.s. donderdagavond is het weer oefenavond om 20.00 uur in het Wit Gele Kruis gebouw. Het bestuur hoopt dan de 23e EHBO-ers die posten tijdens de wielerronde toch zeker op de ze avond aanwezig zullen zijn, omdat deze avond in het thema zal staan van de wielerron de. Het spreekt natuurlijk van zelf dat de EBHO- ers die niet posten ook van harte welkom zijn. Met vriendelijke EHBO-groet Het Bestuur. 1 A moergestel Voor de tweede keer binnen drie weken is het Frans van Hest, Driehuizerweg 1, gelukt om met een dikbii-kaif de kampioenstitel vor zich op te eisen. Afgelopen zaterdag vonden de wedstrij den plaats tijdens de Utrechtse Vee- en Pardendagen. Naast de ere-prijs (het kampioenschap) voor het baggerrode (zeldzame kleur) kalf, geboren op 20 mei 1983, haalde Frans met zijn twee de exemplaar (kleur Belgisch blauw en geboren op 1 april 1983) een eerste prijs. In totaal na men 50 deelnemers uit het gehele land deel. Frans, van beroep timmerman, beschouwt en be oefent het fokken van dikbilkalveren puur als hobby. Dat hij daarbij veel geteerd heeft van zijn vader (Jan van Hest, red.) steekt hij niet onder stoelen of banken. Op de foto zien we Frans met zijn kinderen Frank en Marijke en het kampioenska/f. Wie Frans en zijn prijswinnende kal veren wil zien kan op 14 en 15 oktober terecht tijdens een Dierenshow in de Veemarkthallen te Den Bosch. Hier zijn allerlei kampioenen op dierengebied te bewonderen. "Moergestel-Nieuws" wil Frans graag van harte feliciteren met deze fraaie prestaties en wenst hem in de toekomst nog erg vee! sukses. nit

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1