h i- y i te I HENK SCHEPENS TWEEWIELERS Oisterwijkseweg 19-21, Moergestel Telefoon 04243-1282 r?S te MImI Werkzaamheden in plan Oistelvoirt 1982 in vogelvlucht Keuringen met gunstig resultaat ‘1 IS II Ze worden wat afgezoend, die Gazelle-vedetten Éi» Honden Trimsalon de Gelukkige Hond ij P.V. Over Berg en Dal UIDGAS PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 an» Hfl l-i' I Si I I I las® I! ril- I qjb sS'®»' rL 'f I PAGINA 7 "MOERGESTEL NIEUWS" - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1983 1 1 zijn akkoord 1984 1 J.J.M. Muurlink, direkteur Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Wedvlucht St. Chislain 155 km. In concours 69 oude duiven. -8 L. v.d. Branden Jr.; 2 P. Kerkhof; 3-5-6-10 H. Schepens; 4-9-15 J. v.d. Wouw H; 7 W. de Laat; 11-12-13-18 L. Heeffer; 14-16 L. Per- soons, jeugdlid; 17 J. v. Bommel. 61 jonge duiven: 1-3-14 L. Heeffer; 2-4-12 H. Schepens; 5. L. v.d. Branden Jr.; 6-11-13 P. v. Henk; 7-9 W. de Laat; 8-10 L. Persoons, jeugdlid; 15 H. v.d. Wouw, jeugdlid; 16 Joh. v.d. Wouw. Dit waren dan de laatste uitslagen van dit sei zoen. De kampioenschappen volgen nog. Alle leden bedankt voor hun medewerking. De commissie. Als Gazelle-rijder krijg je geen spierpijn van het fietsen, maar wel van het ere-schavot beklimmen. Gazelle-vedetten behoren dan ook tot de meest gekuste sportmensen, want op een Gazelle met zijn technische plussen kun je onnavolgbaar demarreren. j v Kerkstraat 21, Oisterwijk Telefoon 04242-17326 -■ Het woord ’’bezuinigingen” heeft ook een grote rol gespeeld in het verslagjaar. Voor wat betreft de Gezinsverzoring is er in april 1982 in Den Haag massaal gede monstreerd tegen een extra bezuinigingsronde, terwijl de meeste instellingen met een uiterste krachtinspanning de lopende bezuinigingen te lijf moesten gaan. Hoewel de extra bezuiniging toch doorging, begon bij steeds meer mensen door te dringen dat de Gezinsverzorging een onmisbare voorziening is. In het najaar bleek dat de Gezinsverzorging in het regeeraccoord van het nieuwe kabinet voor 1984 en de jaren daarna niet gespaard zou worden. Integendeel, als deze plannen zouden doorgaan zou dat be tekenen dat in 1986 de Gezinsverzorging nog een ongeveer 20% van het totale subsiedie zou hebben ingeleverd. Dat dit catastrofale gevol gen zou hebben voor de hulpverlening is een voor de hand liggende conclusie. Kortweg ge zegd minder subsidie betekent dat er minder hulp kan worden gegeven en dat mensen, die hulp hard nodig hebben, in de kou moeten blijven staan. Gelukkig beginnen politici in te zien dat Ge zinsverzorging al een goedkope werksoort is, al heeft de in 1982 doorgevoerde verhoging van de eigen bijdrage tot gevolg gehad dat niet alle cliënten van de Gezinsverzorging dit als zodanig ervaren. Voor het Algemeen Maatschappelijk Werk dreigde een nieuwe korting op de rijksbijdrage van 10%. Deze dreiging is eind december 1982 afgewend toen een amendement op de rijksbe- groting 1983 terzake het ongedaan maken van de voorgenomen korting door de Tweede Ka mer is aangenomen. In de loop van het verslagjaar is politiek en maatschappelijk nadrukkelijker naar voren gekomen dat beide werksoorten, behorende tot de zogenaamde le-lijnsvoorzieningen, voor mensen die er een beroep op willen doen direkt beschikbaar zijn. Zowel de Gezinsverzorging als het Maatschappelijk Werk hebben tot doel mensen in staat te stellen in hun eigen omge ving te blijven funktioneren. In de beleidsvoornemens van de politici heeft dit uitgangspunt, n.l. de thuiszorg, een hoge prioriteit gekregen voor het beleid in de ko mende jaren. Een evenwichtig beleid, ondersteund door een goede arbeidsmotivatie in alle onderdelen van de organisatie, heeft vervolg gekregen in een hulpaanbod dat zoveel mogelijk is afgestemd op wensen en mogelijkheden van de hulp vrager. De stichting zal zich beijveren om ook in de komende jaren van economische recessie de gemeenschapsgelden in deze zin aan te wenden. De stichting onderkent daarbij het toenemen de belang van verdergaande samerwerking met personen en instellingen die op plaatselijk ni veau in aanverwante werkvelden werkzaam zijn. In het afgelopen jaar heeft het woord ’’decen tralisatie” zowel bij het Algemeen Maatschap pelijk Werk als de Gezinsverzorging sterk in de belangstelling gestaan. Voor het Algemeen Maatschappelijk Werk is de decentralisatie per 1 januari 1982 een feit. Vanaf die datum valt deze werksoort onder de rijksbijdrageregeling maatschappelijke dienst verlening fase I, die te zien is als overgang naar de definitieve vorm, die geregeld zal zijn door middel van de Kaderwet Specifiek Welzijn. Zoals in de rijksbijdrageregeling is vastgesteld is het doel dat men de van rijkswege beschik baar gestelde gelden een democratisch voorbe reid plan en programma wordt vastgesteld, dat op gemeentelijk niveau aansluit bij behoeften en initiatieven van de plaatselijke bevolking. De gemeenten zijn meteen geconfronteerd met een 7,6% korting op de rijksbijdrage, zodat de start van deze regeling niet bepaald gunstig kon worden genoemd. In aansluiting op voor afgaande jaren is onze instelling voortudren doende geweest het gemeentelijk apparaat te ondersteunen door het geven van informatie en verduidelijking. De stichting hoopt dat deze samenwerking in de komende jaren op zijn minst gehandhaafd kan blijven. Aanvankelijk zou de Gezinsverzoring per 1 ja nuari 1983 worden gedecentraliseerd. De toen malige staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (thans Welzijn, volksgezondheid en Cultuur, afgekort W.V.C.) heeft ingezien dat de knelpunten niet tijdig konden worden opgelost en decentralisa tie uitgesteld. Het slotstuk van deze keuringen bestond uit de keuringen van Merries met Afstammelingen en daarna het aangespannen rijden in optocht naar het terrein nabij de jaarmarkt. Bij de keuringen Merries met Afstammelingen behaalde Leny van de Kleine Stal met haar dochters Saskia van Stal de Lindehof - Tanja van Stal de Lindehof en Ulrike van Stal de Lindehof een Ereprijs. Bij het aangespannen rijden, waaraan met een tweespan werd deelgenomen, gereden door Ri- nus van Remunt, werd een 2e prijs in de wacht gesleept. De keur van Monsterknechts, welke in de prij zen vielen bestond naast enkele andere uit gindse regio uit: Carin Lemans, Dorothy Vriens en Manon van Hoof, alleen knechtjes van Stal de Lindehof. Ook Gerrit Jan Vermeer behoorde tot het keurkorps van de monsterknechts, doch deze valt buiten de prijsverdeling vanwege zijn leef tijd. Dit keurkorps van monsterknechts is een on misbaar geheel tijdens de drukke keuringen. Keuring Fokpaardendag te Lierop: De kinderen van Remunt, Korenstraat 26 trok ken ook hier naar toe met als resultaat: Saskia van Stal de Lindehof kreeg een 2e prijs. Greetje van Nederhemert kreeg een le prijs en werd tijdens de kampioenskeuringen uitgeroe pen tot EREKAMPIOEN (het hoogste te be halen predikaat tijdens een fokpaardendag). Keuringen Fokpaardendag St. Anthonis De kinderen van Remunt besloten de shows in de maand september met deze fokpaardendag en behaalden hier als resultaat: Saskia van Stal de Lindehof een 2e prijs. Greetje van Nederhemert behaalde een le prijs. Bij deze keuring ontglipte het kampioenschap maar net aan Greetje. Al met al weer een drukke en succesrijke maand achter de rug voor onze Moergestelse Shetland Pony fokkers. Familie Vermeer en Familie van Remunt, har telijk gefeliciteerd met Uw behaald prijzen. Volgende maand in Gemert en Haps veel suc ces bij het hooghouden van Moergestels eer! I In de maand september 1983 zijn een aantal Shetland Pony premiekeuringen en fokdagen gehouden. De uitslagen van deze keuringen willen wij U niet onthouden. Zaterdag 3 september te Aarle Rixtel: De heer J. Vermeer, Heiligenboom 16 deed hieraan mee met zijn pony’s. Merrieveulen: Uddeltje v.d. Heiligenboom kreeg een 3e prijs. Minimerries 2 jaar: S-Flosje v.d. Heiligen boom behaalde een 2e prijs en werd opgeno men in het Stamboek. Bonte Merries 3 jaar en ouder: Noortje v.d. Coolhof behaalde in haar rubriek een le prijs en kreeg een He premie van het stamboek. Keuring zaterdag 10 september te Giessen (N-B): Kinderen van Remunt, Korenstraat 26 deden mee aan deze voor hen jaarlijkse premiekeu- ring van het stamboek. Merrieveulens: Virgo van Stal de Lindehof 2e prijs; Violetta van Stal de Lindehof 3e prijs; Ulrike van Stal de Lindehof le prijs. Hengstveulens: Vitalis van Stal de Lindehof 3e prijs; Victor van Stal de Lindehof 3e prijs. Jaarling merries: Tanja van Stal de Lindehof 3e prijs. Merries 2 jaar: Saskia van Stal de Lindehof 3e prijs en tevens opname in het stamboek. Merries 3 jaar: Renette van Boukoul 2e prijs, Rosemarie van Stal de Lindehof 3e prijs. Merries 4 jaar: Patricia van Stal de Lindehof 2e prijs, Pia van Herpen 2e prijs. Merries 5 jaar: Orpha van Dorpzicht 2e prijs. Merries 6 jaar: Netje van 't Hof 3e prijs; Nico- lientje van de Geer 3e prijs. Merries 8 jaar: Liesbeth van Stal de Lindehof 2e prijs. Merries 9 jaar: Karin van de Beerseweg 2e prijs. Merries 10 jaar: Ingrid van de Laren le prijs. Kroonmerries: Greetje van Nederhemert le prijs; Leny van de Kleine Stal le prijs. Tijdens deze premiekeuringen werden naast bovengenoemde fokdagprijzen de volgende premies toegekend: Ulrike van Stal de Lindehof - Veulenpremie. Renette van Boukoul - Ille premie. Patricia van Stall de Lindehof - IIIe premie. Pia van Herpen - Ille premie. Orpha van Dorpzicht - Ille premie. Liesbeth van Stal de Lindehof - Ille premie. Karin van de Beerseweg - Ille premie. Ingrid van de Laren - Ille premie. Greetje van Nederhemert - Ie premie. Leny van de Kleine Stal - lie premie. Willem de j* J Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! Vergadering Burgemeester en Wethouders van 31 augustus en 7 september 1983. Vergunningen, ontheffingen en toestemmin gen. - Aan buurtvereniging de Vurhaai is vergun ning verleend voor het houden van een vlieger wedstrijd op zondag 4 september 1983 aan de Ser vennenstraat. - Aan Intergas is vergunning verleend voor het leggen van een hoofdleiding in plan Oistelvoirt. - Aan C. van Helden, Tilburgseweg 2 is ver gunning verleend ingevolge de Drank- en Horecawet. Sociale uitkeringen - Vijf aanvragen W.W.V. en twee aanvragen R.W.W. zijn toegewezen. Gemeentegarantie/advies aanvrage Aan een persoon is gemeentegarantie verleend voor het aangaan van een hypothecaire geldle ning en tevens is daarbij gunstig advies uitge bracht aan de hypotheekbank. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - J.A.W. Oerlemans, Kriekenakker 18 voor de bouw van een duivenhok; - C. van de Sande, Raamackerstraat 20 voor de bouw van een erfafschieding; - Cirred Lederwaren B.V., Industrieweg 16 voor een verbindingsgang; - Gemeentebestuur Moergestel voor de bouw van een kleed- en wasgelegenheid op sportpark Stokeind; - W. Jonkers, Prinses Margrietstraat 19 voor de bouw van een afdak; - J. van Zon, Pastoor van den Boogaardstraat 24 voor de bouw van een berging annex dierenverblijf; - C. Horsten, Vooskerbos 31 voor het uitbrei den van een woonhuis aan de Industrieweg 9; - J. van Riel, De Stappert 58 voor het bouwen van een schansmuur en scheidingswand; - J. van Velthoven, De Stappert 60 voor het bouwen van een schansmuur en scheidingswand; - J. Rommen, Huysackerstraat 31 voor het uit breiden van een woonhuis; - E. Hurkmans, Industrieweg 16 voor de bouw van een berging; - V. Bode, Herengoedstraat 10 voor het uit breiden van een woonhuis; - P. van de Loo, De Stappert 56 voor het bou wen van een schansmuur en scheidingswand; - Fa. Persoons, Industrieweg 24 voor het uit breiden van een garagebedrijf; - A. van Boeschoten, Hoefstraat 145 te Til burg voor het uitbreiden van een woonhuis aan het Griete Veldeke 25 - W. Vugts, Rootven 59 voor de bouw van een plantenkastje; - F. Swinkels, De Stappert 62 voor het bouwen van een schansmuur en scheidingswand. Subsidies 1984 De subsidies voor bevonden. L... f O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 11