i III I I il n 1 u Jl 1 KI 11 I MN K.P.J. nieuws Wilt U dit even lezen? Voor alle ouderen Slotenschouw 1983 in het waterschap. Setterlady mode- informatie Antiekbeurs Moergestel Handboogvereniging ’t Stokske Lig je nou op schema???? it Ui Marathonsuksessen T lljpl w g 7'69,-" W Rok 109 - I'' 9 H o f I .1 •I» X I f: D Sk t] fl ii (I .wl" saga j Uil "ül: 'I Blouse f 79,- ■$i 'I Blouse fiM il .2 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1983 •IE [•Ki 7 RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.04243 1287 fes» 1 Nu de vakantie weer voorbij is en de avonden al wat langer worden, beginnen we weer met onze gezellige Bingo-avonden in de Reuselhof. De eerste avond is op woensdag 5 oktober en het begint om half 8. Er zijn weer mooie prijzen te winnen en er staat een heerlijk kopje koffie voor U klaar. U bent allemaal van harte welkom. De aktiviteitenkommissie voor ouderen. Op zondag 18 september hebben twee Moer- gestelnaren de Beekse Marathon uitgelopen. Rien Schilders, Ruymheuvel. Voor hem was dit de eerste marathon en hij liep die in ’n tijd van 4 uur rond. Hierbij dient vermeld dat hij de laatste kilometers uitliep met een hardnek kige blessure, wat ongetwijfeld invloed heeft gehad op zijn tijd. De tweede loper was Toon van Hees, Pr. Bea- trixstraat die in Hilvarenbeek zijn 3e marathon liep na in april Utrecht en 6 augustus Noord- sche Schut. Zijn eindtijd was 3 uur en 4 minu ten. Ja, dat zal nu toch wel bekend zijn, lijkt ons We bedoelen je hebt nou onderhand genoeg kilometers in je benen om te weten of je sterk genoeg bent voor de Komtoer van Moergestel. Nou kun je nog zo goed getraind hebben, maar ak je niet ingeschreven hebt mag je echt niet starten. Trouwens je moet ook nodig een technisch goed in orde zijnde fiets hebben, maar die kun je altijd even laten keuren door Harry Hoffmans, Bosstraat 14, Moergestel. En dan moeten we nu toch ook nog even alle recreanten erop wijzen dat ze verplicht zijn om een ’’valhelm” te dragen. Dit is geen uitvin ding van ons, maar is een reglement van de K.N.W.U. Zoals u misschien weet worden alle wedstrijden d.d. 2-10-1983 verreden onder de reglementen van de K.N.M.U. Tot op heden hebben er reeds 15 Moergestel- naren ingeschreven, maar we weten dat er nog twijfelaars onder u zijn. Laten wij als Stich tingsbestuur Wielerronde Moergestel u dan ge rust stellen en verklappen dat er tot op dit mo ment nog geen enkele echte favoriet heeft inge schreven. Goed, vorig jaar was dat wel het ge val met Eduard v.d. Loo, maar die is over gestapt naar de rijen der amateurs. En ja, eer lijkheidshalve moeten we zeggen dat ook Hans de Brouwer heeft ingeschreven. Hij zal echt geen favoriet rol vervullen op die dag, maar misschien wordt het jouw maat wel tijdens de koers??? Hoe dan ook, draag ook jouw steentje eraan bij dat deze Komtoer van Moergestel, een sportieve krachtmeting wordt van Moergestel- naren onder elkaar. Je kunt je dus aanmelden bij H. Hoffmans, Bosstraat 14, Moergestel en daar kun dan ook meteen het inschrijfgeld vol doen en eventueel je fiets laten keuren. Voor de rest willen we nu alvast bekend maken dat de Komtoer van Moergestel dit jaar een renners-veld aan de start krijgt wat in de hele wijde omgeving zijn weerga niet kent. Maar reken er maar vast op, we komen hier nog uitgebreid op terug g.s. Hallo - Hallo - Hallo - Hallo - Hallo - Hallo Wat is nu eigenlijk de K.P.J. Dit is een vereniging die diverse activiteiten or ganiseert, die de leden interesseren. De leeftijd van de leden is tussen de 12 en 30 jaar. De acitiviteiten bestaan uit o.a.: - handballen in competitie-verband - jaarlijks uitstapje - dropping - raad-van-elf - toneel - biljarten - 1 uur per weer sporten in sporthal - discussie-avond - creatieve-avond - weekend uitwisseling - weekend grottentocht - sportdagen - etc. etc. Voor iedereen zit er wel iets bij. Ze zeggen wel eens ”Je bent jong en je wilt wat!”. Heb je interesse om lid te worden, kun je als je wil donderdag 22 september op de najaars vergadering komen. Zie ook onder ’’K.P.J.- nieuws” elders in dit blad. Of je kunt even bel len naar Gerdie v.d. Wouw, tel. 1454. Hopelijk tot ziens! in rekening te brengen. Aangezien daarbij ook nog 100,- administratiekosten worden bere kend, zal hij in zo’n geval al gauw duurder uit zijn dan wanneer hij het zelf had gedaan. Zorgt u ervoor dat wanner u zo’n aanschrij ving krijgt en deze is naar uw mening niet te recht, u onmiddelijk schriftelijk bij het water schap uw beklag doet. Als u - zo weinig mogelijk wateroverlast in winter en voorjaar wilt hebben of aan andere wilt berokkenen - geen extra geld wilt uitgeven voor iets waar u toch niet onderuit kunt - het waterschap een dienst wilt bewijzen door te zorgen dat geen aanschrijving en ook geen herschouw nodig is dan pakt u de schop of roept u de loonwerker en zorgt u dat uw sloot er op 15 oktober 1983 in prima staat bij ligt. Het waterschapsbestuur zal u er dankbaar voor zijn. Voor de japonnen zijn door de ontwerpers van Setter House diverse heerlijk draagbare stof fen verwerkt. Zoals bijvoorbeeld suédine in al lerlei kleuren, soepel vallend polyesterspun en bedrukte angora-achtige stoffen. Een heel apart cachet vertonen de modellen met een ge drapeerde col, wat eveneens mag worden ge zegd van de modellen met een asymmetrische col. Ook bij de japonnen en pakjes hebben de ontwerpers ’’voortgeborduurd” op de vleer muislijn in de mouwvormen. Voor de volslan ke types blijkt er weer een uitstekende en rui me keus te zijn in de serie modellen met prin- sesselijn. Voor de rokken zijn de favoriete stoffen fla nel, gabardine, suédine en tweed, zowel in uni als in ruit- en streepdessin. Opmerkelijk is dat de broekrokken kennelijk weer bezig zijn veld te winnen. Ze zijn in diverse variaties met veel ruiten en strepen in de kollektie vertegenwoor digd. De Setterlady pantalon-kollektie heeft geen schokkende veranderingen ondergaan. Iede reen zal er gemakkelijk in kunnen slagen, want ook de grotere maten zijn in dit geval niet over het hoofd gezien. Voor de klassieke pantalons zijn onder meer gabardine, flanel en trevira verwerkt en voor de jonge, modische panta lons tweed, gemengde wollen jersey en Pied de Poulle-dessins. De blouses tenslotte zijn veelal vervaardigd uit zijde-achtige polyesters, dunne flanels en ver scheidene crêpe-kwaliteiten. Behalve de uni- en ruitmodellen zijn er dit jaar opmerkelijk veel streepuitvoeringen in warme, sympathieke kleurenkombinaties. Opmerkelijke kleuren De gekozen kleurgroepen zijn zowel sportief als elegant. Voor wat de sportieve kleuren be treft treft men veel granaatrood, barnsteen, vi olet (met accenten in jade en erica) in de mo dellen aan. Ze verlevendigen en verfrissen in vele gevallen artikelen in de basistinten don kergrijs en zwart. Voor de elegante mode heb ben de ontwerpers van Setter House graag ge bruik gemaakt van pasteltinten zoals lichtgrijs, taupe, gobelinrose en vooral écru en grijs blauw. Voor de rokken en pantalons zijn zoge naamde ’’winterdarks” toegepast in de kleu ren mos, donkergrijs, caramel, kastanje en nachtblauw. Het praktische van deze kleuren groepen is, dat ze onderling gemakkelijk en harmonieus kunnen worden gekombineerd. Wat een plezierige bijkomstigheid mag worden genoemd in een tijd waarin de kombinatiemo- de zo’n grote vlucht neemt. Waarom Schouw? Zoals ieder jaar wordt door het waterschap De Dommel ook dit jaar tussen 15 oktober en 1 november schouw gevoerd over kavel- en bermsloten. Het waterschap wil daarmee be reiken dat voor het aanbreken van het natte jaargetijde aan die sloten het nodige is gedaan om een vlotte en ongestoorde waterafvoer te verzekeren. Het natte voorjaar 1983 heeft nog eens aangetoond, hoe belangrijk het is dat de sloten in winter en voorjaar voldoende afvoe rend vermogen hebben om het optreden van wateroverlast te voorkomen. Gekontroleerd wordt daarom of de onderhoudplichtigen voor die watergangen op een juiste wijze aan hun verplichtingen hebben voldaan. Is de bodem van verondiepingen ontdaan? Zijn de taluds gemaaid? Is dat maaisel opgeruimd, zodat het niet meer in de sloot kan terugwaaien? Zijn de duikers voldoende open? Wie zijn onderhoudsplichtig Onderhoudsplichtig voor kavel- en bermsloten zijn de eigenaren of gebruikers van de aan grenzende gronden en wel tot op de halve breedte. Dat betekent dat zij er voor moeten zorgen dat de sloot gemaaid wordt, dat even tuele beschadigingen aan de oever worden her steld, dat de aanwezige duikers niet verstopt of verzakt zijn en verder dat alle obstakels, die de waterdoorvoer kunnen belemmeren (zoals tak ken, plastik zakken e.d.) worden opgeruimd. Welke watergangen worden geschouwd? Geschouwd worden kavel- en bermsloten, waarop gronden ontwateren die aangewend worden of bestemd zijn voor agrarische doel einden of bosbouw, maar alleen die sloten die de waterbeheersing dienen van gronden, die toebehoren aan meer dan één eigenaar of in gebruik zijn bij meer dan één gebruiker. Herschouw Wanneer bij de schouw blijkt dat een onder houdsplichtige te kort is geschoten in het na komen van zijn verplichting, wordt hij één maal aangeschreven om alsnog binnen een be paalde tijd aan die plicht te voldoen. Blijft hij - om welke reden dan ook - nalatig, dan maakt het waterschapsbestuur gebruik van de be voegdheid om zelf het nodige te doen of te la ten doen en de kosten daarvan bij de nalatige A.s. donderdag (22 sept.) is de najaarsverga dering. Dit is in ’t Draaiboompje te doen en begint om 20.00 uur. We zullen diverse belang rijke punten aan de orde brengen; waaronder het uitstapje, week-end grottentocht, clubhuis etc. De contributie-inning zal dan tevens plaatsvin den. Dit is 30,voor KPJ-leden voor aspi ranten en 35,voor KPJ-leden junioren/se- nioren. Nieuwe leden kunnen zich tevens op de najaarsvergadering opgeven. Zorg dat je er bent! A.s. zaterdag (24 sept.) hebben we een uit stapje. We zullen naar Amsterdam gaan, al waar we Madamme Tussaud zullen bezoeken, picknicken in het Vondelpark, rondslenteren in Amsterdam, rondvaart door de grachten e.d. Hierna gaan we richting Den Bosch waar we ’s avonds zullen gaan stappen. Tussen A’dam en Den Bosch zullen we ergens gaan di neren. Dit alles voor maar 25,Maar je zult je hoogstwaarschijnlijk al opgegeven hebben bij Kees v.d. Loo, tel. 1927. In den Boogaard is op vrijdag 23 september van 18 tot 21 uur opening, en U kunt op zater dag 24 september van 11 tot 18 uur, en op zon dag 25 september van 11 tot 17 uur de beurs bezoeken. Antiquairs uit geheel ons land, komen met hun collecties naar Moergestel, op deze verkoop tentoonstelling kan men alles vinden, zowel; Engelse, Franse, Duitse en Hollandse meube len in alle stijlen van noten, en eikenhout, ook Grenen Boerenmeubelen. De antiekbeurs staat onder auspiciën van Het Antiekgilde die vele antiekbeurzen organiseren met succes. Kleingoed zoals; koper, klokken, lampen, poppen, sieraden, porcelein, aardewerk, etsen, imari, etc. vindt U op deze beurs. Jonge mensen vinden het interessant om voor de complete inrichting nog eens de antiekbeurs te vergelijken met modern. De entreeprijs is laag gehouden, per persoon ƒ3,kinderen tot 12 jaar onder geleide gratis. Op deze derde antiekbeurs verwacht de organi satie veel publiek op zondag, een goede tip om eerder te komen. Een nieuwe vereniging in ons dorp. Een vereniging voor het beoefenen van hand- boogschieten op ”den doel”. Het idee is ont staan circa een jaar geleden door enkele gilde broeders van het Gilde St. Sebastiaan en Bar bara en de kastelein van het ’t Stokske Jan Timmermans. Schieten is een sport van oudsher en wordt de laatste jaren steeds m^er beoefend, vooral in Zuid Oost Nederland. Elk dorp of stad heeft een schietvereniging. Het is een wedstrijdsport maar wordt voornamelijk als gezellig- heidssport en ontspanning beoefend. Je hoeft er ook geen geweldige lichamelijke conditie te hebben maar door oefening en techniek kan men een aardig pijltje meeschieten. Zelfs kei zer Jantje van Elderen van gilde St. Sebastiaan en Barbara die de 80 jaar al lang gepasseerd is komt nog regelmatig zijn pijltjes schieten. En daarom wilden wij via Moergestel-Nieuws de mensen uit Moergestel en omstreken eens uitnodigen kennis te komen maken met onze nieuwe schietbaan welke de heer Jan Timmer mans voor ons ter beschikking stelt. Schieten doen wij ’s woendagsavonds vanaf 8.00 uur en ’s zondagsmorgens vanaf 10.00 uur. Stapt u gerust eens binnen om eens een pijltje mee te schieten en zo eens kennis te ma ken met deze sport. Er zijn diverse bogen be schikbaar om dit eens te proberen. Onze schietbaan is gelegen tussen café ’t Stokske en het voetbalveld aan de Zandstraat te Moergestel. r .fe T

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3