CRISJE Centrale Volksbank Goudreinetten 1.75 Griekse blauwe druiven Hollandse netmeloen ZOEKERTJES Er is weer hutspot, zuurkool, spruitjes en witlof! Handappelen JAMES GRIEVES Krielaardappelen vers geschrapt Verse paprika rood of groen Sappige handperen Beurre Hardy Griekse witte druiven Rosakikilo 2.98 Bridge-liefhebbers Parochie St. Jan Onthoofding E.H.B.O. nieuws Oisterwijk helpt Polen Uit de Parochievergadering Wim op 't Hoog Mien op 't Hoog-Wolfs 3 kilo 2.98 2 kilo 2.98 3 kilo 2.98 kilo 2.98 kilo 3.95 Ons moeder wordt negentig. Wie haar graag wil feliciteren kan dit doen op zaterdag 17 september in Café ,,'t Draaiboompje" vanaf 18.00 tot 19.30 uur. De kinderen en kleinkinderen van Velthoven tel. 17383 tel. 83159 tel. 85113 tel. 82601 i PAGINA 2 r Intenties 17-24 september Hoogmis Greg uur: en kilo worden alléén geplaatst bij kontante betaling!! Bruiloft fam. .«Ij] Weekenddienst pastorieën: Pastorie Moergestel, telefoon 04243-1340 In verband met de vakantie van A.C. van de Loo zal hij geen zitting houden van 16 september tot en met 2 oktober. H. van Stiphout zal hem vervangen. De Centrale Volksbank doet alle bankzaken aan huis. Op vrijdag 23 september hopen onze ouders Daarom zal er om 11.00 uur 's morgens uit dankbaarheid een H. Mis worden opgedragen in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. De beheerder A.C. van de Loo. Sjef - Ivonne Riky - Frans Peter - Tonny Wim DINSDAG: Lambertus v. Elderen e.v. Maria Baptist; Frans v.d. Schoot e.v. Wilhelmina v.d. Wiel; Kees van Bommel e.v. Maria Horre- vorts; Johannes de Laat e.v. Petronella Wil lems; Barbara v. Remunt-Roosen. MAANDAG: Hendrikus en Johannes v. Laar hoven; Jos v. Haaren en overl. ouders; Wilhel mina Rijnen-Kuypers; Johannes Ketelaars e.v. Anna v.d. Velden; Wim Poirters e.v. Jo v.d. Wouw. Voor Oisterwijk: De diensten in Oisterwijk lopen van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur: Zaterdag 17 september: H. Berden, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Zondag 18 september: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 82210 Wijkverpleegkundigen: tel. 1594. Spreekuur: ma. t/m vrij, van 13.30 - 14.00 uur. Inschr. voor kraamhulp: dinsdag van 15.30 - 16.00 uur. Weekenddienst: bereikbaar van 13.00-14.00 uur en 18.00-19.00 uur: op bovenstaand telefoonnummer. In oktober viert Den Boogaard haar 25-jarig bestaan. In het kader van die festiviteiten or ganiseert de Bridge-club Moergestel op don derdag 27 oktober a.s. een open bridge-drive. Alle bridgers in Moergestel, hun partners en kennissen, ook al wonen ze niet in Moergestel, zijn welkom. Het bestuur van Den Boogaard stelt de prijzen beschikbaar. Deelname is gratis. Aanmelden vóór 23 september bij: Leonie Schellekens, tel. 1325; Joop Dalhuisen, tel. 1254; Edwin Zollinger, tel. 1533. De Coppele” Oisterwijk-West. 5066 PC Moergestel, september 1983 Heuvelstraat 12a In oktober begint er weer een spaarmaand met de gebruikelijke premies. Wanneer U onze ouders wilt feliciteren kunt U dat tussen 17.30 en 19.00 uur in Café 't Draaiboompje", Hiïd 1 te Moergestel. en hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 17 september: Dr. van Delft, telefoon 04243-1424 A.s. donderdag 15 september is het een oefen avond voor al onze gediplomeerde EHBO’ers. Het bestuur rekent er op dat vele leden deze avond bezoeken. Dit niet alleen om het geldig houden van uw diploma, maar vooral ook als er een beroep op u gedaan wordt, U zeker weet hoe te handelen. Om alvast te noteren. Donderdag 29 september oefenavond. Op deze avond worden er ook de laatste afspraken ge maakt voor de komtoer van Moergestel die ge houden wordt op 2 oktober en waarbij onze vereniging is gevraagd om te posten. Het Bestuur. Wist U dat U op vrijdagavond het oud papier voor de harmonie al buiten kunt zetten? Ook alle mogelijke spullen voor de vlooienmarkt nemen we dan graag mee! Verkoop van schilderijen en lijsten, pen tekeningen, inlijsten van etsen, borduur werk etc., aluminium lijsten. Geopend van 12.00 - 18.00 uur. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, telefoon 04242-84228. Schoorsteen vegen door een brand weerman: dan ben je er zeker van! Tevens alle voorkomende werkzaamheden: H.J. De Klusjesman, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Openbare Bibliotheek, Kloosterlaan 32a, 5066 AM Moergestel, tel. 04243- 2243. Openingstijden: ma. en vr. van 14.30-17.30 u. en 18.00-20.30 u., wo. 14.30-17.30 u. Voorlezen van 14.00 - 14.30 uur. Moeders voor Moeders: Zr. T. Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, telefoon 04242 82098 Algemeen alarmnummer: 0 0 11 Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30 - 10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 7 (J. Douwes) tel. 1169 dagelijks van 9.00-10.00 uur. Afspraken ook telefonisch mogelijk Te koop: damesbrommer i.z.g.st., merk Batavus; groot café-voetbalspel en een z.g.a.n. jukebox. Te bevr.: Oisterwijkseweg 9, Moergestel, tel. 1784. Te koop: bromfiets merk Peugeot 103, i.z.g.st. Te bevr.: W. Ketelaars, Oirschotse- weg 49, Moergestel, tel. 04243-1412. Ruilwoning buiten bebouwde kom ge vraagd, vrijstaand met grond. Heb zelf half- vrijstaand huis met garage, berging en hobby- ruimte voor alle doeleinden. Goed onderhou den en zeer rustige buurt in kom Moergestel. Brieven onder nr. 302 van dit blad. ZATERDAG 18 en 19.30 uur: Frans Swinkels e.v. Cornelia Veroude; Mgd Johannes Ketelaars e.v. Anna v.d. Velden; Overl. fam. Rijnen-Vermeer; Petrus Wolfs e.v. Wilhelmina v. Elderen; Johannes Beerens e.v. Adriana Willemse; Marinus Denissen e.v. Maria v. Rijzingen; Cornelia van Rooy; Har- rie Linschoten e.v. Gonnie op ’t Hoog; Adria na v. Breda-Vermulst. Pr. Irenestraat - Moergestel - Tel. 04243-1806 Z Heuvelstraat 16 - Diessen ^Tel. 04254-2220 TWEE WAGENS NAAR POLEN. Op 21 oktober rijden er twee grote wagens van Oisterwijk naar Poznan in Polen. Een wagen is niet genoeg, want we hebben al 20.000 kg kleding, 10 kinderwagens en 400 flessen sham poo. Vanuit Eindhoven zijn nog 100 kinder wagens toegezegd en vanuit Aalst-Waalre en kele invalieden-wagens. Ik sprak pas nog een moeder en een oma uit Polen en hoorde van hen, dat de Poolse gezinnen bijzonder verlegen zitten om zeep (denk maar ’ns terug aan onze oorlogsjaren!), tandpasta waspoeder; ook thee... van een zakje wordt telkens opnieuw weer thee gezet, iedere keer ’n beetje slapper; ook roosvicee voor de kinderen. Schoenen zijn er praktisch niet meer te koop en zelfs geen leer of lijm om ze te repareren. Nu is er wel een bijzonder probleem, waarvoor u die dit leest wellicht een oplossing weet of een stukje van de oplossing de vrachtkosten van de twee grote wagens bedragen een flinke som, terwijl daarvoor de nodige middelen nog niet bij elkaar zijn. Toch moeten die wagens nu al op voorhand besteld worden want de be drijven moeten een poolse of oost-duitse te rugvracht zien te krijgen anders wordt het nog duurder. De vraag is wie draagt wat bij in de vracht kosten om al die goede gaven naar Polen te krijgen Als er eventueel meer geld aangebo den wordt dan voor die vracht nodig is, dan krijgt u te horen dat de vrachtkosten bij elkaar zijn en u kunt dan als u wilt het overschot ter beschikking laten voor de aankoop van zeep, kindervoeding etc. etc... Bij deze wil ik iedereen er op attent maken dat er op zaterdag 1 oktober a.s. een grote kiena- vond wordt gehouden ten bate van Polen, aan- vang 20 15 in r'^ictArwüv_\x7#»ct Inlichtingen zijn te krijgen bij J. van Gisbergen Mevr. v. d. Berg Mevr. v. Driessen H. Scheffers Rabobankrekeningno 13 89 40 150 Niet bang zijn Het lukt weer... voor de win ter... zelfs met twee volle wagens Pastoor A. Marks, Johannesparochie Oisterwijk. Vanuit Moergestel worden regematig goederen aangeboden, dit via toedoen van Mej. Johan na Koch, bewoonster van Reuselhof. Door haar inzet voor de actie Polen, heeft zij vele dozen kleding en schoenen verzameld. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 DONDERDAG: Mgd Elisabeth Smolders- Schoenmakers; Mgd Nico de Bruin e.v. Cor nelia Mulders; Ton Hoevenaars e.v. Bep Kuy- pers; Cornelis den Otter e.v. Huberta Smits; Nicolasina Oerlemans v. Belkom. Dinsdag 11 uur: Zilveren Bruiloft fam. Vermeer-Vermeer (K ned am). Vrijdag 11 uur: Zilveren Bruiloft fam. op ’t Hoog-Wolfs (K ned). Vrijdag 14 uur: Zilveren Roosen-Hesselmans Met ingang van deze maand gaan in onze pa rochie twee nieuwe medewerkers van start: de opvolger van Rinus Hart, de heer Jan Vinken burg en een stagiair, mevrouw van Overbeek. In dit artikel wordt in het kort aangegeven wat zij gaan doen. Mevrouw van Overbeek is na de M.O.- opleiding Theologie gevolgd te hebben mo menteel bezig met de Experimentele Pastorale Opleiding aan de Theologische Faculteit van de Hogeschool. In het kader van haar studie gaat zij gedurende de periode van september 1983 tot 1 september 1984 in onze parochie stage lopen. Haar opdracht is het voeren van een twintigtal doopgesprekken en het houden van een zestal preken. Zij zal ook mogelijkheden nagaan van een ge zamenlijk voorbereiding op de doop en dopen in groepsverband. De heer Vinkenburg krijgt in grote lijnen de zelfde taak als Rinus Hart. Zijn taak wordt: - doopgesprekken, in samenwerking met de stagiair. - huwelijksvoorbereiding - weekendpreken - huwelijksvieringen en jubilea - donderdagavond mis, eerste misviering - contact met de werkgroepen die Rinus onder zijn ’’beheer” had: kinderkatechese (voorbe reiding gezinsviering en eerste communie); kindernevendiensten; jongerenvieringen; werkgroep Missie-Ontwikkeling-Vredeswerk. - Contact met de basisscholen vanwege de pa rochie. De katechese op de scholen wordt voortaan verzorgd door de districtskatecheet, de heer van Stiphout. In verband met een goede voorbereiding voor de weekendpreek en gelet op het feit dat de nieuwe pastorsfunktie een halve baan betreft, heeft de parochievergadering het nodig gevon den te moeten besluiten dat vanaf nu op zater dagmiddag geen huwelijks- en jubilea vieringen meer verzorgd worden. Pastor Vinkenburg begint op 8 september. Hij gaan wonen op de pastorie. Hij blijft tot zon dagmiddag na het dopen en komt dinsdaga vond weer terug. In de tussenliggende tijd ver vult hij zijn andere part-time funktie van se cretaris van zijn provinciaal. De rest van de week is hij in onze parochie, maar neemt na tuurlijk wel af en toe vrij. ZONDAG 10 meerstemmig. Jgt. Adrianus v.d. Wouw e.v. Adriana Ster ken; Jgt. Petrus v. Gisbergen e.v. Antonia Klomp; Jgt. Johanna Bierkens-Roosen; Mgd Barbara v. Remunt-Roosen; Elisabeth Smolders-Schoenmakers; Adrianus Mulders, Elisabeth Ketelaars echtg. Adriana en Maria Drs.; Willem Kwinten e.v. Martina v. Bals- voort. 11.30 uur; Kindernevendienst klas 2; Jgt. Jo hannes de Kock e.v. Anna Smits; Marinus de Laat e.v. Johanna Kogels; Woutherus Pijnen burg e.v. Anna Kemps; Nellie v. Eert- Bombay; Rikie Poort-Teyssen; Huub van Ber- kel e.v. Tine de Wert; Willem Wolfs e.v. Jo hanna Pijnenburg. voor 2.95 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 2