ÏÏHüTK Kienen met Audacia I 2 oktober: Komtoer van Moergestel •IF De traditionele Vlooien en curiosamarkt DAMES- OF HERENFIETS I M.T.V.-LOTERIJ: 3e Trekking o Parochievergadering en Parochiebestuur Heeft E.H.B.O. nog wel zin?? Voor wie is deze oproep bestemd? 1 a.s. Zondag vanaf 10.00 uur Vrijdag 16 september om 20.30 uur in de kantine van Audacia van harmonie "Prinses Juliana" op het St. Jansplein. •I I'll C.V. ”De Pierewaaiers” Kadobonnen: HOOFDPRIJS: U bent van harte welkom om er een kijkje te komen nemen of... te kopen. i i. -J •J •J! Elke deelnemer ontvangt een leuke attentie bij de opening van ons nieuwe kienseizoen. 1008 1357 1111 en 1402 1052, 1283, 1217, 1231, 1140, 1282, 1314, 1427, 1157, 1071 en 1248 1204, 1206, 1335, 1014, 1115, 1163, 1378, 1244, 1097 en 1151 UW LOT DOET 10 MAANDEN LANG MEE, DUS BEWAART U HET ZORGVULDIG!! 1 1 I j L’l I BR Ss aMt S i’ i iI i il I 8 ■J v C.T.A.C.M.J.C. Het Bestuur. Portable T.V.: Osram camera: Walkradio's: Portemonnees: Prijzen kunnen worden afgehaald op donderdagavond (na 20.00 uur): Industrieweg 16. Voor iedere vrouw tussen 25 en 65 jaar die on derstaande vragen met ”JA” kan beantwoor den. Bent U een echte ’’huismus”? Bent U te verlegen om U bij een clubje aan te sluiten? Zoudt U eingelijk wel wat aan sport willen doen? Maar voelt U zich niet thuis bij de bestaande sportclubs? Óf denkt U dat sport voor U te moeilijk is? Of voelt U zich misschien te oud voor sport? Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 8e Jaargang - Nr. 302 l! i 2 x 11 is in de Carnavalswereld een dubbel ju bileum; te vergelijken met een zilveren jubi leum van een andere vereniging. Een jubileum kost tijd en inspanning. Wij zou den daarom onze Hofhouding graag willen uitbreiden van 16 naar 18 personen. Wij zoeken hiervoor energieke krachten, vere- nigingsmensen, die gemiddeld één avond per veertien dagen aan onze vereniging willen besteden (in de periode september tot en met de Carnaval 3, 4, 5 en 6 maart). Iedereen, die 18 jaar of ouder is, kan toetreden tot de Hof houding. Zij, die interesse tonen of graag meer inlichtingen wensen, kunnen contact opnemen met Jos Denissen, Pr. Margrietstraat 11, tel. 2318. De voornaamste voorwaarden zijn: dat U woonachtig bent in Moergestel en bereid bent u in te zetten voor de Moergestelse Carna valsviering. 1 Hebt U weinig tijd voor ontspanning? Kunt U moeilijk van huis in verband met klei ne kinderen? Vindt U dat U toch eigenlijk wel wat ontspan ning nodig heeft? Als U de meeste vragen met ”JA” hebt kun nen beantwoorden, wordt het tijd om eens bij ons te komen kijken! Wij zijn een groepje vrouwen zoals U en wij doen iedere week een uurtje aan sport en ontspanning. Géén keihar de trainingen of moeilijke oefeningen maar ge woon wat (hard-)lopen, eenvoudige oefenin gen (vooral voor de buikspieren!) en een spel met de bal. Eenvoudig beginnen en iedere week een stapje erbij naar een goede conditie en een gezond lichaam. U zult zien dat U zich in de kortste keren tien jaar jonger voelt! Kom vrijblijvend eens een keertje kijken of meedoen. Wij zijn te vinden op het sportveld aan de Molenstraat, ’s zaterdagsmorgens van 9 tot 10 uur (gunstige tijd hé!). Laat manlief maar eens een uurtje op de kleintjes passen en de contributie zal ook geen bezwaar zijn, slechts 10,in de maand. Mogen wij U bin nenkort verwelkomen in onze club? U bent van harte welkom! Vanaf 1 oktober zijn we in de sporthal, dan echter van 8.30-9.30 uur. Tot spoedig ziens! In Moergestel is een EHBO-verenigng. E.H.B.O. betekent, Eerste Hulp Bij Ongeluk ken. Wij proberen zoveel mogelijk Moergestelse mensen te leren wat zij moeten doen als zij bij een ongeluk op straat, in huis, op het sport veld, of ergens aankomen en zien dat er ge wonden zijn. Die gewonde mensen moeten geholpen wor den. Je kunt niet zomaar zeggen: oh, dat is werk voor de dokter, of. Direct komt er wel een ziekenwagen, en dan gewoon verder door lopen. Als iedereen er zo over dacht, zag het er niet mooi uit voor deze mensen. Gelukkig zijn er in Moergestel vele gediplomeerde EHBO’ers die in vele gevallen nog wel levensreddend kunnen optreden. Dus EHBO heeft nog wel zin!! De eerste donderdag in januari ’84 start er weer een nieuwe cursus EHBO. De lessen zijn op donderdagavoind van 20.00 tot 22.00 uur in het Wit Gele Kruis gebouw. Deze lessen worden gegeven door Dr. Terwindt en kader instructeur de heer van Rooij. Kosten van de cursus zijn 105,examengeld inbegrepen. Denkt U dit is ook iets voor mij dan kunt u zich opgeven bij een van de onderstaande bestuursleden. Jan Rijen, Past. v.d. Boogaardstraat 43. tel. 2120; Gerry van Gisbergen, Raamackersstraat 18, tel. 3329; Toon Fonken, Raadhuisstraat 37, tel. 3187; Francine van Remunt, Ko renstraat 26, tel. 2451. I Visie op Komtoer van Moergestel: Veel sukses. Jan de Laat, leeftijd 23 jaar, categorie liefheb ber, lid van de wielervereniging ’’Pijnenburg”. Beste resultaten ’83: Erp 14e; Oisterwijk 14e; Heesh 10e; Reusel 8e; Leerdam 8e. Visie op Komtoer van Moergestel: te laat in bet seizoen. John Schepens, leeftijd 21 jaar, categorie lief hebbers, lid van wielerver. Pijnenburg. Had het afgelopen jaar wegens studie geen kans om serieus te trainen. Aan het einde van het cross- seizoen 81/82 reed hij steeds bij de eerste 30. Heeft ondanks het uitblijven van echte resulta ten nog veel plezier in het fietsen, omdat, zo zegt hij, zijn studie Econometrie aan de Kath. Hogeschool te Tilburg nog steeds het belan grijkste is. Visie op de Komtoer: Een wielerdorp als Moergestel behoort een eigen wielerkoers (vel- drit) te hebben. De wedstrijd voor Moergestel se recreanten moet op het programma blijven. Met ingang van een september heeft onze pa rochie een nieuwe bestuursvorm. De Bisschop heeft deze week de voorstellen goedgekeurd en de leden officieel benoemd. In de plaats van het kerkbestuur en de paro chieraad komt nu de parochievergadering, waarvan de leden medeverantwoordelijkheid gaan dragen voor zowel de financiële als de pastorale zaken van de parochie. Uit hun midden wordt een soort van dagelijks bestuur gekozen: het parochiebestuur. Taak parochievergadering: het algemeen bestuur van de parochie, vaststellen van pasto rale prioriteiten, vaststellen begroting, opstel len pastoraal plan, vaststellen algemeen beleid m.b.t. beheer, doorlichting werkgroepen. Taak parochiebestuur: het dagelijks bestuur van de parochie, het voorbereiden en uitvoe ren van besluiten van parochievergadering, ad viseren priester over pastoraal beleid, uitvoe ring algemeen beleid m.b.t. beheer parochiaal vermogen. Voor de samenstelling is gekozen voor een ver tegenwoordiger uit de diverse groepen, aange vuld met een viertal niet-gebonden zetels. Voor het behoud van de continuïteit en de des kundigheid is besloten te starten met de leden uit het kerkbestuur en parochieraad. Invulling van de vrije zetels (niet aan een werk groep gebonden) zal volgens afspraak op de parochieavond via verkiezingen geregeld wor den, waaraan elke parochiaan kan deelnemen. In april volgend jaar staat dit punt op de agen da en worden de eerste voorbereidingen getroffen. Leden parochiebestuur: J. van Os, voorzitter; Mevr. C. Kastelijn, se cretaris; J. Nijtmans, penningmeester; H. Ke telaars, tweede secretaris; H. Wolfs, aandacht beheer; J. Geerts, aandacht pastoraal; H. v.d. Broek, pastor. Leden parochievergadering: Mevr. A. van Oort, volwassenkatechese; Th. Thissen, liturgie (lectorengroep, collectanten, acolythen); J. Geerts, gebedsdiensten, verte genwoordiger dekanale raad; V. Theeuwis, Missie-Ontwikkeling-Vredeswerk; Mevr. M. Molkenboer, kinderkatechese (eerst commu- niegroep, kinderkoor, kindernevendiensten); Mevr. P. Vissers, pastoraal voor zieken; G. v.d. Loo, beheer en kerkverzorging; J. Nefs, kerkkoor; H. Ketelaars, publiciteit; vacature nog in te vullen: jongerenpastoraal; J. Vinken- burg, pastor; H. v.d. Broek, pastor, lid paro chiebestuur; J. van Os, voorzitter parochie bestuur; Mevr. C. Kastelijn, secretaris paro chiebestuur; H. Wolfs, lid parochiebestuur; vacatures nog in te vullen via verkiezingen: vrije zetels, niet aan werkgroep gebonden. moergestel: Zondag 2 oktober zal voor de 2de keer de Komtoer van Moergestel worden verreden, ’n wedstrijd voor nieuwelingen, junioren, lief hebbers en amateurs. Het leek ons goed om de komende weken aan dacht te besteden aan de Moergestelse deelne mers. Hun namen, leeftijd, categorie, beste re sultaten en hun visie op de Komtoer kunt U de komende weken in Moergestel-Nieuws ver wachten. Eduard van de Loo, leeftijd 25 jaar, categorie amateurs, lid van de wielervereniging ’’Oisterwijk”. Erik Welten, leeftijd 17 jaar, categorie junio ren, lid van de wielervereniging ”W.V. Oister wijk”. Beste resultaten ’83: le in 3e etappe Ronde van Midden-Brabant; 3e Berkel-Enschot; 4de Klassieke omloop v.d. Kempen. Beste resultaten afgelopen jaren: 14 overwin ningen bij nieuwelingen waaronder 1 klassie ker Jeugd totaal 50 overwinningen in 4 jaar tijd. Visie op Komtoer van Moergestel: De 2e Kom toer zal ongetwijfeld een succes worden door de volledige inzet van de vele medewerkers en renners. Mark Welten, leeftijd 19 jaar, categorie ama teur, lid van de wielervereniging ”W.V. Oisterwijk”. Beste resultaten ’83: 8e klassieker Ster v. Bla- del; 18e klassieker te België (Luik); 8 maal prijs. Beste resultaten afgelopen jaren: Nieuwelin gen 1 overwinning diverse ereplaatsen. Junioren 1 x 2e diverse ereplaatsen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1