I Kienen Poppententoonstelling met Moergestelse deelneemster I z/i)) 11 I I 1'1 U i 11 e Rinus Hart nam afscheid U de schoonmaak, wij de rommel. S.V. Audacia zondag 18 september is het weer vlooienmarkt!! j, V' i Ophalen vlooienmarkt H. Mis in de Byzantijnse ritus. Foutje... Dank aan Euro-fleur... Attentie voor dansles ’’Zilver” Baanlozencentrum I’ Vrijdag 16 september Zaterdag 10 september a.s. halen we alles weer op in de kom van onze gemeente, want... Nog slechts drie weken hebben we de tijd om Moergestel weer van al zijn vlooien te verlossen. Wilt U eerder ruimen, bel dan gerust 1383 en wij halen het direkt bij U op! Alles is welkom (behalve puin, glas, plastic, enz.) ^^rJuiten de bebouwde kom wordt alléén op telefonische oproep 1 i 'i I E sass a f g e h a aid. Uw 1e kopje koffie staat gratis klaar! RECTIFICATIE! 8 4 me Afgelopen zondag nam pastor Rinus Hart afscheid van onze parochie. Aansluitend aan zijn laatste H. Mis in onze kerk vond er in "Den Boogaard" een drukbezochte receptie plaats van mensen die Rinus wilden komen bedanken voor hetgeen hij de afgelopen zeven jaren in Moer gestel heeft gedaan. Hier een foto van deze gebeurtenis die laat zien dat ook vooral de jeugd zich niet onbetuigd Het. Verleden week maakten we een foutje door in de advertentie van de Vlooienmarkt (voorpagi na) te vermelden dat zaterdag 17 september al les bij U werd opgehaald. Dit moet echter zijn: zaterdag 10 september, dus a.s. zaterdag. En U weet het: de harmonie is overal blij mee, als het maar geen puin, gebroken glas of plastic is! Een aantal gezamenlijk Moergestelse winkelier is aangesloten bij deze organisatie die weke lijks ’n antal bloemetjes bezorgt bij zo maar ’n aantal mensen. Kortgeleden ontving een van hen dit bedankje: Wat men met woorden niet kan zeggen Is met bloemen uit te leggen. In Moergestel geen haat of nijd Maar onder de Middenstand collegialiteit. Daar kan de meester zelfs van leren Hij wist dat boeket zeer te waarderen. En geeft de jeugd deze raad ook mee: Samenwerking maakt sterk en tevree. De winkelier die dit ontving vroeg ons vriende lijk om plaatsing hiervan; ’n vraag die we graag hebben beantwoord. Unzet) Lia Oer/emans-Antonis met enkele downs uit haar kollektie die het komende weekend te bezichtigen is op een tentoonstelling in Eindhoven. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1983 8e Jaargang - Nr. 301 i Nogmaals willen wij onder de aandacht van al le haanlozen brengen dat wij op dinsdag 13 september a.s. open gaan. De eerste week zijn we elke dag vanaf dinsdag voor de middag van 9.00 tot 12.00 uur geo pend. Na de eerste week verhuizen we van de woensdagmorgen naar de woensdagmiddag i.v.m. de V.O.S. cursus die op woensdagmor gen in het zelfde gebouw zit. Komt U ook eens kijken op het baanlozencen trum? Tevens kunt u dan ook kenbaar maken welke aktiviteiten of welke cursus u graag gestart zou willen zien. Tot ziens op het baanlozencentrum. (in het ge bouw van het trefcentrum) Cisca Dries, Wil Oerlemans, Frans Poppe- laars, Hans Vugts. staan, omdat geloofsverkondigers uit de vroegste tijden van het christendom zich heb ben aangepast aan de daar levende cultuur. De grote lijn van de dienst is als volgt: 1. Voorbereiding: gebeden voor de ikonen en gereed maken van offergaven. 2. De dienst van het woord. 3. De dienst van brood en wijn. 4. De deelname van de gelovigen: om prakti sche redenen (de lange duur) zal alleen het koor onder twee gedaanten communiceren, al le anderen zoals wij gewoon zijn. Om de dienst goed te kunnen volgen zijn boek jes voorradig. Deze liggen bij de ingangen van de kerk. U kunt een boekje meenemen voor 1,-. De gezangen worden uitgevoerd door het Til- burgs Bizantijns koor o.l.v. frater Frederico van Dongen. De dienst duurt ruim een uur, maar het is een mooi devoot gebeuren, de moeite waard om eens mee te maken. •V de spontane hulp van welwillende vrienden kunt U zelfs dit aanschouwen op de ten toonstelling. Wel niet direkt ’n clown (of toch wel?) maar Pippi Langkous als pop op haar eigen ver trouwde paard? Het zijn slechts enkele voor beelden van hetgeen Lia in haar verzameling heeft. De tentoonstelling, waarbij u uiteraard van harte welkom bent, vindt U op het adres Kruisstraat 55 te Eindhoven (achter het Holi day Inn Hotel), 5 minuten lopen vanaf het station. Zondag 18 september organiseert Harmonie ’’Prinses Juliana” wederom een vlooien markt. Om deze markt wel te doen slagen vragen wij de inwoners van Moergestel zaterdag 10 sep tember alle mogelijke zaken als stoelen, kasten, banken, radio’s, T.V.’s, boeken, pot ten, pannen, huishoudelijke apparaten, pren ten, oude kranten, etc. kortom: dingen die toch in de weg staan, aan de straat te zetten. De Harmonie haalt ze graag bij U op. Vragen of inlichtingen over de vlooienmarkt, bel even 2555. :i tl» Voor degenen, die het vorige bericht betreffen de de danslessen ’’zilver” hebben gemist, ver melden wij dat de eerste les begint op vrijdag 9 september a.s. om half zeven. De zaal is dan open om zes uur. Kom s.v.p. goed op tijd in verband met het uitdelen van de danspasjes, hetgeen enige tijd in beslag neemt. Wij nemen aan dat alle aangemelde cursisten bij hun besluit blijven om mee te doen. Wij hebben tevens nog een speciale oproep voor jongens, die interesse hebben. Hieraan hebben wij nog een groot tekort. Heb je zin, dan kun je bellen naar C. de Laat, tel. 2397, maar doe dat snel, tot donderdaga vond krijg je hiervoor de kans. Tot ziens op de dansles en veel suksesü! Aanstaande zondag zal om half twaalf in onze parochiekerk een H. Mis worden opgedragen in de z.g. Byzantijnse ritus. In wezen is dat de zelfde viering van de eucharistie, zoals wij dat sinds de opdracht van Christus doen tot ’’Zijn gedachtenis”. Alleen de vormgeving is anders. Er is een andere taal, er zijn andere gezangen, andere gebeden en andere gewaden. Deze vormgeving komt uit het Oosten, aldaar ont- Openingstijden: Vrijdag van 20.00-22.00 uur; zaterdag van 10.00-17.00 uur en zondag eveneens van 10.00-17.00 uur. Entreeprijzen: volwassenen 2,50; kinderen 1, A.s. weekend wordt er in het Parochiehuis Sancta Maria te Eindhoven een poppenten toonstelling gehouden van speelpoppen. Vori ge week heeft Moergestel-Nieuws U daarover bericht. Het bijzondere van deze tentoonstelling (voor wat Moergestel betreft), is dat hieraan wordt deelgenomen door een van onze inwoonsters. Lia Oerlemans-Antonis, Oisterwijkseweg 43 verzamelt sinds 1980 alle soorten clownpop- pen. Tesamen met ’n viertal kennissen, (die ge wone poppen hebben en waarvan er in totaal meer dan 1000 te zien zijn), stelt zij a.s. vrij dag, zaterdag en zondag deze poppen tentoon in een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt decor: ’n circus, waarin voor verschillende clowns een speciale taak is weggelegd. Hebt u ooit een pop op ’n eenwieler hoog bo ven de piste over ’n draad zien rijden? Dankzij u 1 r’ F

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1