Grote sortering vaste planten en heiplanten lm Willems ^LIJSC I ii PbflNTENKWEKERU Gebr. v. Dijck B.V. MEER DAN BLAUW ALLEEN B Gilde St. Joris Gilde St. Catharina Nieuwe kursussen bij de Krekul Geachte leerling! Leidsters gevraagd voor de gidsen. Ontmoetingscentrum ”Den Boogaard” NOUWENS VERHUIZINGEN Verhuur van containers gif O ”oud” 7 Door Lois verwerkte corduroy de sterkste in zijn soort Honden Trimsalon de Gelukkige Hond •1 UIDGAS PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES Vanaf heden zijn wij tussen 12.30 en 13.00 u. gesloten (behalve op zaterdag) HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 Aannemer van grondwerken en inritverharding. Levering alle soorten straatstenen, rode split enz. Vinkenberg 19a Moergestel Tel. 04243 1395 I -ill ’•t Oproep!!! - - i Uit onderzoek T.N.O. Vezelinstituut blijkt H PAGINA 3 2 donderdag, of De gidsen! en Giro: 107.6683 Achternaam: Roepnaam: Adres: r Plaats: Postcode: Vakrichting: Diplomajaar: Ik kom met tweeën O Ik kom alleen O 1 t I- s Mi 1 I 5 r i t t 1 3 vtWHurs o Hpauy LM s 3 Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond De Lois Valencia corduroy broeken scoorden het hoogst in het T.N.O. onderzoek van het vezel- instituut naar de sterkste corduroysoorten. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 k d t r 3 Antwoordstrook (Opsturen naar: L.T.S. Oude Grintweg 53 5688 MA Oirschot in linkerbovenhoek enveloppe: reünie) Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN L OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Op zaterdag 27 augustus 1983 werd de laatste wedstrijd gehouden van het onderling schieten van de Gildes van St. Joris te Oostelbeers St. Catharina en Barbara Moergestel en St. Joris Moergestel. Deze wedstrijd werd gehouden in Oostelbeers. De uitslag hiervan is als volgt: Gilde St. Joris Oostelbeers 215 punten. Gilde St. Catharina en Barbara Moergestel 213 punten. Gilde St. Joris Moergestel 201 punten. De persoonlijke puntentelling van Gilde St. Joris is als volgt: Sj. Op ’t Hoog (jr) 43 pnt.; J. Rijnen 40 pnt.; Sj. Op ’t Hoog (sr) 37 pnt.; H. Leijten 37 pnt.; P. Bijsterveld 37 pnt.; J.v. Laarhoven 36 pnt.; P. Hoeven 35 pnt.; J.v.d. Zanden 32 pnt.; A.v. Gisbergen 32 pnt.; P. Mutsaers 31 pnt.; P. Moorman 30 pnt.; Th. Witlox 23 pnt.; Fr. de Laat 23 pnt.; C. de Laat 19 pnt.; J. Horre- vorts 15 pnt.; A. Kouwenberg 11 pnt. I.v.m. werkzaamheden van onze leiding kun nen zij niet altijd meer aanwezig zijn bij de gidsen. Daarom vragen wij om een nieuwe leuke leiding! De leeftijd mag variëren tussen de 19 en 25 jaar. We hopen natuurlijk dat degenen die interesse hebben zich zo gauw mogelijk aanmelden. Je kunt je aanmelden bij Jos van de Loo, Huijsackerstraat 5 Tel. 1724. Maureen Denissen, Rootven 18, tel. 1790. Miriam Willems, Rootven 36, tel. 1219. Vele gidsengroetjes. Onze Oirschotse L.T.S. bestaat dit jaar 25 jaar. Iets wat we niet onopgemerkt voorbij kunnen laten gaan, ’t Leek ons ’n goed idee om de hele ’’oude hap” weer eens bij elkaar te trommelen. Vandaar 'n reünie op 23 september. We proberen via allerlei mensen iedereen te be reiken maar om enig succes te hebben moet ie dere oud-leerling ’t aan zijn bekenden doorge ven. Dus zegt ’t voort. De commissie (’n stel enthousiaste oud- leerlingen) stelt voor om 7,50 per oud- leerling 2,50 voor echtgenote c.q. verloof de als tegemoetkoming in de te verwachte kosten te innen. Eenieder die intekent kan daarvoor gebruik maken van de onderstaande strook, die hij dan aan het daar genoemde adres opstuurt. Degenen van wie we betaling en strook binnen krijgen, ontvangen van ons toegangskaarten, nadere gegevens over *t verloop van de avond, en eventueel ’n aantal consumptiebonnen. Bij voorbaat dank Tot ziens of horens In oude handschriften en boeken ziet U die mooi versierde letters. Na 10 lessen van 2 uur, schrijft en versiert U zelf een prachtige felicita tie of uitnodiging, menu-, kerst- of geboorte- kaart enz. Kosten: 92,50 incl. materiaal. Kursustijd: maandagavond Sierkunst Twee kursussen van 12 lessen voor hen, die op kreatieve manier voorwerpen willen decore ren. De eerste kursus richt de aandacht op het ont werpen van ornamenten (versieringen) en het vullen van de vlakken. De tweede kursus brengt de theorie van de eerste kursus in praktijk. De versieringen wor den aangebracht op o.a. aardewerk, hout, leer, eieren, flessen, kalebassen en textiel. Kosten: 85,voor 12 lessen. Kursustijd: 's morgens, ’s middags of ’s avonds (in overleg). Maken van originele verpakkingen en surpri ses Jeugdigen en volwassenen kunnen zich hier voor opgeven. De kursus van 6 lessen a 2 uur start in oktober. Kosten: ƒ45, Nieuw voor de jeugd van 10 tot 15 jaar. Bloemschikken. Er wordt geleerd, hoe je verschillende soorten bloemen tot korsages en bloemstukjes kan ver werken. Kosten: 60,per 12 lessen. Kursustijd: éénmaal per 2 weken op woens dag. Vergaderingen burgemeester en wethouders van 17 en 24 augustus 1983. Hinderwetvergunning. Hinderwetvergunning is verleend aan J. Bee- rens, Stokske 13a. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - J. Rijen, Heikant 4, verbouw schuur - L. Vaes, Griete Veldeke 33, erfafscheiding - H.v.d. Wouw, Kriekenakker 7 erfafscheidin- gen Kriekenakker 3, 5, 7 en 11. - C. Boogaers, Oirschotseweg 29. - J. Rijnen, Opslag 7m, landbouwmachine- loods - W. Wolfs, Vinkenberg 17, verbouw garage - W. van Esch, Pijnendijk 6a, uitbreiding var kensstal - J. Mutsaers, Stokske 11, veldschuur - Gemeente Moergestel, een woningaanpassing in plan Oistelvoirt - H. Smolders, Pr. Margrietstraat 13, garage - J. Ligtvoet, Industrieweg 13, wijziging bouw schoenfabriek Gemeentegarantie Voor twee personen is garantie gesteld voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Vrijwillige Brandweer Moergestel Ten behoeve van de vrijwillige brandweer zijn drie personen benoemd tot aspirant- brandwacht en zijn drie personen bevorderd van brandwacht 2e klasse naar brandwacht le klasse. Sociale Uitkeringen Op twee aanvragen om bijstand is positief beslist. Er zijn vier aanvragen W.W.V. en twee aanvragen R.W.W. toegekend terwijl een W.W.V. aanvrage is afgewezen, ook is een be zwaarschrift W.W.V. gedeeltelijk gegrond en gedeeltelijk ongegrond verklaard. Diverse ontheffingen, vergunningen toestemmingen. - Aan S.V. Audacia is een muziekvergunning verleend voor de viering van het 35-jarig bestaan op 19, 20 en 21 augustus 1983. - Aan Autovereniging De Kempen is vergun ning verleend voor het plaatsen van reklame- borden en het ophangen van affiches, tevens is vergunning verleend voor het laten rijden van een geluidswagen op 17 september a.s. en het gebruikmaken van een geluidsinstallatie op 18 september a.s. II "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 Poppenmaken Poppen worden gemaakt volgens verschillende technieken, b.v. van klei, stof of zeemleer. Kosten: 92,50. Kursustijd: maandag 18.30-20.00 uur. Nieuw voor de jeugd van 14 tot 18 jaar. Handenarbeid. De kursus biedt de mogelijkheid met waarde loos materiaal een waardevol voorwerp te ma ken. Een leuk kleed, gordijn of kussen voor je kamer kan je weven. Leer kan je verwerken tot een tas, portemonnee of kussen enz. Wandver siering van glas, steen of leer (of kombinatie) naar eigen smaak behoort ook tot de mogelijk heden. Kosten: 92,50. Kursustijd: zaterdag 11.00-13.00 uur. Open dag Ook dit jaar houdt de Krekul weer open-dag. Iedereen is welkom op 10 en 11 september van 2 tot 5 uur. U kan de werkstukken bekijken van de kur- sisten van het afgelopen jaar. Demonstraties worden gegeven door docenten en kursisten. U weet toch, dat de toegang vrij is! Wilt U meer weten over de Krekul? Neemt U dan kontakt op met tel. 04242-83552. Op de onderlinge verbroedering van de drie Gilden St. Joris Oostelbeers, St. Joris Moer gestel en St. Catharina Moergestel werden de volgende uitslagen bekend: De pyramidetrofee werd wederom gewonnen door St. Joris uit Oostelbeers welke 215 punten wisten te beha len. De schutters van St. Catharina miste de boot met maar net 2 punten verschil n.l. 213 punten terwijl St. Joris Moergestel de derde plaats in nam met 201 punten. Op het ’personeel’-schieten eindigde de beste eerste 10 schutters als volgt: 1. Wil Deenen, Oostelbeers; 2. Peter Deenen, Oostelbeers; 3. Hein Bruurs, St. Catharina; 4. Sjef o/’t Hoog jr. van St. Joris, Moergestel; 5. Jan Bruurs, St. Catharina; 6. Kees Wolfs, St. Catharina; 7. Gust Creusen, St. Catharina; 8. Toon Willems, Oostelbeers; 9. Jan Rijnen, St. Joris, Moergestel; 10. Wil Schilders, Oostelbeers. Hier werd met ’n 60-tal schutters aan deelge nomen. - Zondag 4 september is er weer ’n vrijwillige schietwedstrijd bij Gilde St. Brigida te Netersel om vleesprijzen. Schietterrein aan de Latestraat en inschrijving van 10.30 tot 15.00 uur. Op zondag 11 september a.s. gaat in ”Den Boogaard” te Moergestel de dansles voor be ginners van start. Tenminste als we genoeg deelnemers hebben, en dat ligt aan de opgave van jongens. Meisjes hebben we genoeg aangemeld gekre gen, maar de jongens laten nog teveel verstek gaan. Daarom doen wij een oproep aan de jongens die veertien zijn of binnenkort wor den, om deel te nemen aan deze danscursus. De lessen worden gegeven in ”Den Boogaard” op de zondagmiddag van twee uur of half vier. Kom op jongens... en laat de telefoon ramme len bij C. de Laat om je op te geven. Het num mer: 04243-2397. Doe nu mee om later geen spijt te hebben van je hedendaagse nalatigheid. Laat de meisjes niet aan de kant staan; ook zij willen graag een danspartner op de dansles. Onze leuze is en blijft: ’’Dansen is plezier voor twee”. ■j h MODEHUIS I Willem de I Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3