Raadsvergadering 26 augustus Korte Metten I 4 U de schoonmaak, wij de rommel... zondag 18 september is het weer vlooienmarkt!! Eerste vlieger wedstrijd in Moergestel Oproep Speciaal voor jou! P. Terwindt Ir V.O.S. Moergestel Toer Mee 1983. Wim van Oort weer terug naar Tanzania 73 Wilt U eerder ruimen, bel dan gerust 1383 en wij halen het direkt bij U op! Zaterdag 17 september a.s. halen we alles weer op in de kom van onze gemeente, want... Nog slechts drie weken hebben we de tijd om Moergestel weer van al zijn vlooien te verlossen. geen praktijk van 5 t/m 18 sept. a.s. Alles is welkom (behalve puin, glas, plastic, enz.) Buiten de bebouwde kom wordt alléén op telefonische oproep afgehaald. <1 Waarneming: Dr. van Delft, tel. 1424 'i HUISARTS w ga® - 77 77 ‘.w Of het nu de aanlokkelijke luwte was van de zomeravond, ofwel het inspirerende voorbeeld van de Beerzen: de Moergestelse gemeen teraad wist een agenda van 21 pun ten in nauwelijks 45 minuten af te handelen. Waarschijnlijk een re cord in het Moergestels politieke bedrijf. si i|S .•*4* f i Familie van Oort De Werkgroep MOV. I wethouder Noud Smitsr moeraestel iiiuuiyuoiui Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1983 8e Jaargang - Nr. 300 ■■'sis voorgestelde meterprijs van 1,50 lokte nogal wat kommentaar uit. De heer van der Werff (CDA) vond de door het college gehanteerde maatstaf, gebaseerd op de prijzen van Staats bosbeheer, onjuist. De zakelijke belangen van Fina liggen nu eenmaal heel anders. Jan Vriens viel hem daarin gretig bij en stelde voor dit agendapunt naar de volgende vergadering te verdagen, zodat het college nog wat ruimte heeft om met Fina te onderhandelen. Burge meester Ter Veer stemde daarmee in en voelde zelfs wel voor een taxatie (maar dan wel kosten koper, stelde hij de raad gerust). De minnelijke schikking die, na veel geharre war, met de eigenaar van Hooge Braaken tot stand lijkt te komen vond de raad een goede zaak. Tot slot kondigde burgemeester Ter Veer aan dat de daadwerkelijke aanbieding van de Be groting 1984 op zeer korte termijn zal geschie den. Er wordt onder hoogspanning aan ge- werkt- J.S. Aanstaande zondag 4 september is het zover. Dan hoopt buurtvereniging ”De Vurhaai” ve le enthousiaste vliegerliefhebbers (sters) te be groeten op een van de weilanden gelegen aan de Servennenstraat, waar vanaf 13.00 uur kan worden ingeschreven voor de vliegerwedstrijd. De toegang is gratis. Inschrijving staat open voor jong en oud en geschiede ter plaatse door het betalen van 2,50 per zelfgemaakte of gekochte vlieger. In schrijving tot 14.00 uur. Iedere deelnemer t/m 15 jaar kan rekenen op een prijsje. Het wedstrijdterrein is gelegen, komende van uit Moergestel over het viadukt richting Broekzijde, rechtsaf Molenakkerstraat en dan eerste weg links in de Servennenstraat. E.e.a. zal met bewijzering worden aangegeven. Par keerruimte is ruimschoots aanwezig. Wel ver zoeken wij ouders en belangstellenden hun ei gen tuinstoeltje mee te brengen om deze mid dag op een gemakkelijke manier door te kun nen brengen, al zal menig ouder een helpende hand moeten toesteken om de vlieger van zoon of dochter in de lucht te krijgen c.q. te hou den. De vliegers zullen worden beoordeeld door een deskundige jury, die zal letten op de uitvoering, waarbij zelfgemaakte vliegers in het voordeel zijn, en keuren in de lucht. Dege ne die de meeste punten behaalt heeft de eerste prijs. De prijsuitreiking geschiedt afhankelijk van het aantal deelnemers tussen 16.00 en 17.00 uur. Drank en versnaperingen zijn ter plaatse tegen redelijke prijzen verkrijgbaar. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn kunnen we rekenen op een leuk schouwspel, dat bij voldoende animo misschien een jaar lijks terugkerende gebeurtenis zal worden. Na een verlof van 2x/i maand is Wim op 18 au gustus via Brussel weer voor 3 jaar vertrokken naar Tanzania. Omdat hij nog een drietal cur sussen gevolgd heeft wat betreft: 1Bestrijding van tropische ziekten onder het vee; 2. het opknappen van technische karweitjes; 3. Het maken van houten werktuigen; is de tijd erg kort geweest. Graag had hij nog bij vele mensen langs willen gaan, helaas heeft hij hen wegens tijdgebrek niet meer kunnen ontmoeten. Wij hopen dat u daar begrip voor hebt. Graag willen wij de mensen bedanken, die op welke wijze dan ook belangstelling getoond hebben voor zijn werk tijdens zijn verblijf in Moergestel. De opvang van de jeugd is ons aller zorg. De leeftijdsgroep van 12-16 jaar met elkaar in contact brengen en zinvol bezighouden mag een uitdaging zijn. Dat daarbij niet in de eerste plaats gedacht wordt aan de disco, maar óók wordt ingeruimd voor andere aktiviteiten die in de belangstellingssfeer liggen van evenge- noemde leeftijdsgroep, mag als een van zelfsprekendheid gelden. Het moet voor de ouders een hele geruststel ling zijn te weten, dat juist deze kwetsbare groep ”van de straat” gehouden wordt om on der leiding van oudere jeugd, die zich betrok ken wil weten bij de opvang en begeleiding van de jongeren jeugd, samen zinvol bezig te zijn. Helaas is er momenteel een schrijnend tekort aan jongens en meisjes in de leeftijd van onge veer 19 jaar om het werk als jeugdleider voort te zetten. Het jeugdwerk zien verdwijnen vanwege het ontbreken van kader zou een betreurenswaar- dige zaak zijn. Welke jongeren zijn bereid om zich in te zetten voor de opvang en begeleiding van de jeugd in Moergestel? Een oproep in een dorp met zo’n rijk verenigingsleven móet toch weerklank kunnen vinden. Laat de jeugd niet in de kou staan. Geef je op als jeugdleider, doe het nü! Op korte termijn gaan we dan om tafel om de zaak weer nieuw leven in te blazen. Schrijf even een briefje of geef een telefoontje dat je belangstelling hebt en je hoort er nader van. Hans Denissen, Grieteveldeke 40, tel. 2142; Corke Kolen, Gemeentehuis, tel. 1235; Wil Oerlemans, Kerkackerstraat 10, tel. 2132; Noud Smits, De Hoefkens 21, tel. 1694; Theo Verbakel, Kruysackerstraat 1, tel. 1213; Peter van de Wiel, Raadhuisstraat 7a, tel. 3432. Maak er haast mee. Het open jeugdwerk is het zeker waard! De agenda vermeldde dan ook weinig opwin dende punten. De herziene verkavelings- en exploitatie-opzet van het plan Oistelvoort, deed de heer Mulders (CDA) verzuchten dat de kleine kaveltjes wel erg weinig dorps waren. Maar ook hij zag in dat nood nu eenmaal wet ten breekt. De verkoop van een perceeltje grond ter uit breiding van het Fina-pompstation tegen een De opbrengst zal door het kleinere aantal deel nemers iets minder bedragen dan vorig jaar. Nog niet alle kaarten zijn afgerekend. Aan de hand van de ontvangen bijdragen en de opge geven sponsorgelden hebben wij berekend dat de opbrengst 9.250,- zal bedragen. Na af trek van de kosten zullen deze gelden worden overgemaakt aan Wim van Oort en aan Theo Raai j makers. Deze week kunnen de sponsorgelden nog afge rekend worden op het gemeentehuis, afdeling sociale zaken en welzijn. Vrije giften voor het werk van Wim en Theo kunt u natuurlijk altijd storten op onze rekening nummer 134503589 bij de Rabo-Bank, alhier. Namens Wim en Theo danken wij alle deelne mers, medewerkers en sponsors aan de TOER MEE 1983. Tevens vragen wij nu reeds zondag 26 augustus 1984 in uw agenda te reserveren, want op deze datum zal de Toer Mee 1984 worden verreden. In september gaat er in Moergestel een V.O.S.- cursus van start. V.O.S. is kontakten leggen met andere vrouwen en samen praten over wat je zoal bezig houdt. De vrouwen kiezen samen de onderwerpen waarover ze willen praten. Enkele voorbeelden zijn: kinderen opvoeden, werkloos zijn, vrouiw en huisvrouw zijn, wat doe je als je er alleen voor komt te staan, wat gebeurt er op school, het gemeentehuis, de bibliotheek, de krant, de kinderen gaan de deur uit, wat is po litiek. De V.O.S.L is er voor vrouwen van alle leeftij den, getrouwd of ongetrouwd, met of zonder kinderen. Er is een informatie-ochtend op woensdag 7 september van 9.30 uur tot 11.30 uur in het Jeugdhuis St. Jan aan de Bosstraat. Voor kin deropvang kan gezorgd worden, mits u dat even laat weten. Als u n u al meer wilt weten, kan dat ook, bel dan één van de leden van de V.O.S. werkgroep: Annelies Picokrie tel. 3194, Leny van Herck tel. 1164, Anne-Marie Holland tel. 1187, Toos van der Schoot tel. 1882, Diana Nijman tel. 1779, Marian Kennis tel. 1119, Leidy van Dijk tel. 013-333892. 4II '1 ”De mooiste TOER MEE tot nu toe.” Dit was de veel gehoorde reaktie van vele deelnemers aan de TOER MEE 1983. Onze werkgroep en de routecommissie in het bijzonder mochten vele komplimenten in ontvangst nemen over de goede organisatie en de prachtige route. De tocht voerde door de buiengebieden, de bossen en de heiden van Moergestel, Haghorst, Spoordonk, Oirschot, Boxtel en Oisterwijk. Het aantal deelnemers aan de Toer Mee 1983 bedroeg 500. Dit waren er 100 minder als vorig jaar. De reden van deze kleine daling zal waarschijnlijk het gevolg zijn van enkele ande re aktiviteiten, welke in Moergestel werden ge organiseerd of waaraan dorpsgenoten elders deelnamen. In dit verband moeten wij buurtvereniging De Vurhaai bedanken omdat deze de geplande vliegerwedstrijd naar een latere datum heeft willen verschuiven. a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1