Jill H L I Baanlozencentrum Moergestel M I M.T.V.-LOTERIJ: 2e Trekking ^r! ut Afscheid Rinus Hart Toer Mee 1983 Gemeenteraads vergadering Koningin Wilhelmina Fonds Hoe werd Moergestel vroeger bestuurd? Oud stijl jazz te Berkel Enschot I J 1 I Het K.W.F.-comité Kadobonnen: 11.30 uur tot 13.30 uur: Rondrit door Antwer pen met gids. 13.30 uur: Gelegenheid om eigen meegebrach te lunchpakket te nuttigen wederom in café de Sinjoor. 15.00 tot 18.00 uur: Bezoek aan de Zoo dieren tuin in Antwerpen. 18.30 uur: Diner in Motel-café-restaurant Dennenhoef, Bredabaan 940, Brasschaat. Voor dit uitstapje kan men zich tot en met 28 augustus opgeven bij een van de bestuursleden van de Bond van Ouderen. Het baanlozencentrum zal open gaan op dins dag 13 september a.s. en is voorlopig gehuis vest in het gebouw van het Trefcentrum. Van af deze datum bent U dagelijks welkom tussen 9.00 en 12.00 uur. De eerste weken zullen we zorgen voor een kop koffie en thee of eventueel frisdranken. Ook zullen gezelschapsspelen aanwezig zijn en een aantal verschillende kranten, zodat je rustig de krant kan lezen. In deze weken kunnen we polsen waar jij de voorkeur aan geeft en wat we verder kunnen doen. Ook zullen we proberen een vakature- bank in te richten. Wij nodigen iedereen die zonder baan zit uit om op 13 september a.s. een kijkje te komen nemen op het baanlozencentrum. Let wel, dit geldt voor ALLE LEEFTIJDEN. Tot ziens op het baanlozencentrum, Ciska Dries, Wil Oerlemans, Frans Poppe- laars, Hans Vugts. Na zeven jaar in onze parochie gewerkt te heb ben gaat Rinus Hart begin september Moer gestel verlaten om als pastoor te gaan werken in Woensel-Zuid speciaal voor de wijk rond de kerk van pastoor van Ars. Op 1 augustus 1976 als pastoraal werker begonnen werd hij in onze parochie op 31 mei 1980 door bisschop Bluys- sen priester gewijd. Natuurlijk laten wij zijn vertrek niet onopgemerkt voorbij gaan. Op maandag 29 augustus - de dag van het naam feest van onze parochie: St. Jan Onthoofding - wordt de jaarlijkse contactavond gehouden voor alle medewerkers in de parochie, als ope ning van het nieuwe seizoen. Deze bijeenkomst die om acht uur begint in Den Boogaard en waarvoor alle betrokkenen nog een uitnodi ging ontvangen zal in het teken staan van het afscheid van Rinus. In het weekend van 3 en 4 september zal Rinus Hart in onze kerk zijn laatste preekbeurten in Moergestel houden. Na de H. Mis van half twaalf op zondag is er een afscheidsreceptie tot ongeveer twee uur in Den Boogaard, waar ie dereen bij deze voor uitgenodigd wordt. Wij willen Rinus alvast bedanken voor de pret tige samenwerking en hem alle goeds toewen sen voor de toekomst. Volgende week begint de jaarlijkse kollekte van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Het K.W.F. besteedt de bijeengebrachte gel den aan wetenschappelijk onderzoek, voor lichting over kanker, patiëntenbegeleiding en nascholing van hulpverleners. Juist nu de overheid moet bezuinigen - ook op de kankerbestrijding - is uw bijdrage aan de kollecte, uw aandeel in de strijd tegen kanker extra nodig. Het Koningin Wilhelmina Fonds ontvangt nl. steeds meer verzoeken voor het financieren van wetenschappelijk kankeronderzoek. Dit jaar heeft het Koningin Wilhelmina Fonds voor het eerst in zijn geschiedenis om financië le redenen aan een aantal verzoeken niet kun nen voldoen en is goed en wetenschappelijk verantwoord onderzoek blijven liggen. De kankerbestrijding heeft resultaat opgele verd: steeds meer kankerpatiënten genezen. Toch sterft nog altijd één op de vier mensen in ons land aan kanker. De strijd tegen kanker moet dus doorgaan. Een dezer dagen komt de kollectant(e) bij u aan de deur. Geef alstublieft. En, als het even kan, geef dan meer. Vóór 1795, het jaar dat de Fransen hier de be ginselen van de Franse Revolutie kwamen brengen, werd Moergestel bestuurd door een schepenbank van 7 schepenen en een dros saard of schout. Hoe zij benoemd werden en wat precies hun taak was, leest men in een leerzaam artikel van Rud Severijns in het nieuwe, kortelings ver schenen nummer van de ’’Kleine Meijerij”, het blad van de heemkundekring voor Óister- wijk en omgeving. Wat er na 1795 met dat bestuur gebeurde en wie er in die z.g. Franse tijd over Moergestel de scepter zwaaiden vindt men in een volgend artikel, dit van de hand van archivaris P. Wuisman. Hij vermeldt hierin veel namen van regenten, waarvan de familie nu nog in Moer gestel woont, b.v. Rijen, v.d. Wouw, v. Laar hoven en Mulders. Andere artikelen in dit nummer handelen over een oud midden-brabants verzenboek (J. Stroucken), over de oudste geschiedenis van Oisterwijk (H. Thiadens), en over de oude her vormde kapel te Udenhout (N. Becht). Als bij drage bij dit laatste verhaal is een opgave ver meld van alle hervormde predikanten van Oisterwijk, Udenhout en Moergestel. Ook is een oud volksverhaal opgenomen, dit maal uit Oisterwijk. Voor niet-leden is het nummer verkrijgbaar bij ”de Spar”, kosten 6,50. Nu de vakantie’s achter de rug zijn en wij van ’n wel verdiende rust genoten hebben pakken wij de draad weer op. ’’Mardi Gras” gaat voor u weer een gezellige jazz-avond verzorgen op de laatste vrijdag van de maand in café ’t Centrum, Molenstraat 2. De eerst komende vrijdag is 26 augustus. Wij beginnen om 21.30 uur en gaan door tot in de kleine uurtjes. Heeft U zin in iets anders dan anders, dan kunt U dit niet missen. Wij zien U allen met belangstelling tegemoet. Bond van Ouderen, Overkoepelend Orgaan en Aktiviteiten Kommissie Zoals men in de editie in Moergestels Nieuws van vorige week heeft kunnen vernemen, zal op 6 september a.s. de reis plaats vinden voor alle ouderen van Moergestel. Over dit uitstapje hierover enkele nadere gege vens. Van het oorspronkelijke programma is een kleine wijziging gekomen en ziet er als volgt uit: 9 uur: vertrek vanaf het St. Jansplein; 10.30 uur: koffiestop in Antwerpen in café Sinjoor Kaasrui 3; aan de Rijksweg aan Fina Nederland B.V. te ’s Gravenhage ten behoeve van uitbreiding ben- zineverkooppunt. 14. Voorstel tot wijziging van de ’’Regeling in zake benaming van de bebouwde straten en wegen in de gemeente Moergestel”. 15. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor het huisperceel Stokeind 14 (De Hooge Braaken). 16. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit op basis van een artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de bestemmingsplannen Herziening I en De Hei velden en het Uitbreidingsplan in Onderdelen. 17. Voorstel tot het weigeren van de door Mevr. M.W.A. Keps-Smulders en Dhr. A.H.J.M. Kemps, Schoolstraat 23 te Moer gestel gevraagde ontheffing tot het parkeren van hun auto op het troittoir nabij het pand Schoolstraat 23 te Moergestel. 18. Uitspraak van de Raad van State Afdeling Rechtspraak inzake ingesteld beroep ingevolge de wet A.R.O.B. tegen verleende ontheffingen op grond van de Parkeerexcessenverordening. 19. Aanbieding van de begroting 1984 20. Beantwoording eventueel ingekomen vragen 21. Sluiting. Zondag 28 augustus a.s. is het weer zover. Voor de derde maal gaat Moergestel op de fiets voor TOER MEE. In de vorige jaren le verden de fietstochten een opbrengst op van 10.000,Dit geld kon aan onze dorpsgeno ten Wim van Oort en Theo Raaijmakers ter beschikking worden gesteld voor hun werk in Tanzania en India. De voorbereidingen voor de TOER MEE 1983 zijn afgerond en onze werkgroep en de mede werkers zullen U graag weer begeleiden op een prachtige tocht door de mooie natuurgebieden rond ons dorp. U kunt starten tussen 11.00 en 13.30 uur vanaf het St. Jansplein. Het fijnst zouden wij het vinden als U de tocht volledig fietst. Vindt U 50 km echter te ver, dan kunt U na een van de kontroleposten naar het start/finishbureau terugkeren. Wij verwach ten alle deelnemers in ieder geval voor 17.30 uur terug op het Sint Jansplein, want dan zal het finishbureau worden gesloten. De TOER MEE is een sponsorfietstocht. U laat zich dus per verreden kilometer sponsor- ren door familieleden, vrienden, kennissen enz. Indien U geen sponsors hebt kunnen vinden dan kunt U middels een bijdrage van minimaal 2,50 toch meefietsen. Tijdens de tocht wor den enkele versnaperingen aangeboden. Meer informatie over de TOER MEE vindt U in de huis aan huis verspreide startkaarten. Bij de eerste TOER MEE in 1981 telden wij 400 deelnemers. In 1982 bedroeg dit aantal 600. Dit jaar rekenen wij natuurlijk weer op een grotere deelname. Voor de komende TOER MEE hopen wij weer op een opbrengst van 10.000,Theo Raaij makers is voornemens zijn deel van de gelden te besteden aan de kinderopvang in zijn stand plaats Hayderabad. Wim van Oort heeft zijn deel bestemd voor de aanschaf van zonnekol- lektoren voor de landbouwschool waaraan hij verbonden is. Indien U meer informatie wenst over de TOER MEE dan kunt U kontakt opnemen met een van de leden van onze werkgroep of met de af deling sociale zaken en welzijn van het ge meentehuis. Wij hopen U zondag 28 augustus a.s. te tref fen aan de start van de TOER MEE 1983. De werkgroep MOV. Zit U in de W.W. - W.W.V. - R.W.W. - W.A.O. - A.A.W. of bent U ’n werkloze schoolverlater? Kortom, bent U haanloos? Dan is dit bericht erg belangrijk voor jou. Van een uitkering moeten rondkomen is hele maal geen pretje, ook al denken andere men sen daar misschien anders over. Je zult er maar mee zitten. De eerste tijd lukt het nog wel, maar hoe langer je zonder baan zit, des te moeilijker wordt het om je tijd op een zinnige manier door te brengen. Voor je het weet zit je in een spiraal naar beneden en het wordt steeds moeilijker om hieruit te komen. Andere men sen mógen niet meer werken om wat voor re den dan ook. Om voor al deze mensen iets te doen wordt in Moergestel ook een baanlozencentrum op gestart. De bedoeling van dit centrum is het op touw zetten van aktiviteiten en het starten van kursussen. 1042 1444 1145 en 1202 1446, 1330, 1036, 1136, 1264, 1193, 1156, 1091, 1048, 1052 en 1300 1015, 1429, 1207, 1178, 1088, 1133, 1424, 1148, 1083 en 1455 Op vrijdag 26 augustus a.s. is er weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 24 juni 1983. 6. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor het geven van godsdienstonderwijs over 1982 7. Voorstel tot vaststelling Vragenlijst Nieuwbouw- en Vernieuwbouw 1984-1986. 8. Voorstel tot principe-instemming met her ziene verkavelingsopzet/exploitatie-opzet plan Oistelvoirt 1983-1 en tot bijstelling van de gronduitgifteprijzen. 9. Voorstel tot intrekking besluit tot verkoop van bouwkavel EG 7 in het bestemmingsplan Oistelvoirt aan J.M.J. van Esch en tot ver koop van die kavel aan P.J.M. van Gestel. 10. Voorstel tot verkoop van bouwkavel EG 4 in het bestemmingsplan Oistelvoort aan W.P.H. van Helvoirt te Moergestel. PAUZE 11. Voorstel tot aanvullende verkoop van grond aan de heer J.P.M.A. van den Berg te Moergestel. 12. Voorstel tot intrekking van het raads besluit d.d. 27 mei 1983 tot grondverkoop aan P.J.J. van de Wouw. 13. Voorstel tot verkoop van grond gelegen NA 8 I 4 ■i Portable T.V.: Osram camera: Walkradio's: Portemonnees: Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1983 8e Jaargang - Nr. 299 :;1 UW LOT DOET 10 MAANDEN LANG MEE, DUS BEWAART U HET ZORGVULDIG!! Prijzen kunnen afgehaald worden op donderdagavond (na 20.00 uur): Industrieweg 16.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1