Jos Habraken ’De Brouwer Miniposter30x40 cm mi voor 19.90 (ook vanoia) iq L_ I I Gebr. v. Dijck B.V. LOUIS V/D MEIJDENBERG Dansen is en blijft in IS Verkenners Moergestel I Panne-Gies in Herberg ”De Veerkes” :ll’ n Verhuur van containers Aannemer van grondwerken en inritverharding. Levering alle soorten straatstenen, rode split enz. L 1 R-estoftint ..Ji NOUWENS VERHUIZINGEN I I l Nü weer inschrijven bij Danscentrum Robben i- 1983. WFS fl rw 6 PAGINA 7 CAFÉ-RESTAURANT T in :n je J.S. MEER PRAATJES VOOR NOG GEEN TIENTJE Voor alle voorkomende loodgieterswerkzaamheden naar Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Voor partijen, vergaderin gen en bruiloften!! Trefpunt voor aüe sportlui it Ie Ie I I Laat nu uw meest sprekende foto of dia vergroten tot miniposter. Voor slechts f 9,90. Door Presto Print, dus kleur en kwaliteit krijgt u nergens beter. U krijgt meer praatjes op het for- ig it :- n Oisterwijkseweg 55 MOERGESTEL Telefoon 04243 - 1538 Vinkenberg 19a Moergestel Tel. 04243 - 1395 >e i- s- Ongelooflijk goed in kleur- X ït Ie ai PHOTO-ATELIER Rootven 26 - Moergestel - Telefoon 04243 - 1421 n jr Rootven 11 - Moergestel Telefoon 04243 - 1360 i- ir ut ik te m jr o- n it ï- ït ii g d jt K INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS maat van 30 x 30 of 30 x 40 cm (af hankelijk van het negatief- of diafor- maat) bij uw Presto Print fotovakman. Deze aanbieding geldt tot en met 30 september Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur. Zo ook bij ons, en dat betekent dat er oude le den afvallen en nieuwe bijkomen. Wij hebben een succesvol jaar achter de rug met als klap op de vuurpijl ons kamp in Valkenswaard. We lagen daar midden in de bossen even voorbij het Eurostrand. We vertrokken met 11 verken ners en 4 leiders op de fiets. Daar aangeko men, had Dhr. Vogels met de vrachtauto alle spullen al gebracht en konden wij beginnen met het opbouwen van het terrein. De keukens worden d.m.v. hout en touw in elkaar gepio nierd en alles kreeg een gezellige sfeer mee. Het slapen in de tenten en het wassen aan een ouderwetse pomp was zoals altijd weer een leuke ervaring. Ook het zelf koken en op woensdag ook zelf inkopen en samenstellen van het menu was goed gelukt. Het was iedere dag weer lekker eten. Woensdagavond hadden we de ouderavond. Deze hebben we gebruikt om Stefan te installeren. Donderdag zijn we uitgeweest in Valkenswaard. We waren gaan bowlen. Vrijdagavond begonnen we met opruimen, zodat zaterdag alleen de tenten op geruimd moesten worden en dan op de vracht auto geladen. Speciale dank aan dhr. Ad Vo gels voor het vervoer van de bagage en materi alen en Rinus Denissen voor het verzorgen van de boodschappen ook aan al die mensen die tijd en materiaal beschikbaar hebben gesteld. Beste mensen, hartelijk dank. Bij deze willen wij ook nog even alle jongens tussen 11 en 15 die zin hebben om bij de ver kenners te komen vragen om eens te komen kijken bij ons in het jeugdhuis aan de Bosstraat. Diegenen die met het jeugdvakan- tiewerk mee hebben gedaan weten al zo onge veer wat wij zoal doen. Het is ons gebleken dat de belangstelling groot was voor onze manier van spelen en doen en dat de jongens en meisjes er een gezellige over nachting aan over hebben gehouden. Ook voor ons was het heel leuk om dit te mogen verzorgen. We hebben samen met jeugdvakan- tiewerk een leuke avond en nacht in elkaar kunnen zetten en wij hopen dat misschien vol gend jaar weer zoiets mogelijk is. Mochten jullie geïnteresseerd zijn kom dan eens langs op vrijdag 19 augustus van 7 tot 9 uur. Jullie zijn altijd welkom dus tot ziens. Peter, Ron, Jan, Kees Stijldansen op diskomuziek? Bij Danscentrum Robben is dat de gewoonste zaak van de wereld. Stijldansen wekt bij veel mensen een indruk van: saai, erg gereglemen teerd, koel en afstandelijk. Niets is minder waar. Een goede danser (het woordje ’’stijl” zou ei genlijk best weg kunnen zeggen Robben) heeft veel fantasie nodig en is zo vrij als een vogeltje om te dansen hoe hij wil. De foxtrot, en bijna alle zuidamerikaanse dan sen kunnen op diskomuziek gedanst worden. Dansles ook een manier van uitgaan Robben constateert dat vooral de categorie volwassenen en 55 plussers steeds meer danslessen neemt. Zij zien de dansles als een goede manier om regelmatig leuk uit te gaan en nieuwe kennissen te ontmoeten. Naast de groepen voor volwassenen zijn er ook groepen voor scholieren, zoveel mogeijk ingedeeld naar leeftijd. Zo zijn er klubs voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar, jongeren van 13 tot en met 16, en 17 tot en met 20 jaar. De tijd dat alleen meisjes naar dansles gingen is voorbij. Dat alleen jongens voetballen en de meisjes aan de kant staan zie je ook niet meer. Ook jongens vinden het fijn om zich uit te le ven in soepele danswegingen en helemaal op te gaan in de muziek. Wat leer je op dansles? Er zijn dansscholen die behalve dansen, en het herkennen van muziekritmes ook nog om gangsvormen leren. En dan bedoelen we niet alleen hoe een ’’heer” een ’’dame” ten dans vraagt. Maar soms ook hoe je moet staan, zit ten, lopen en je in gezelschap moet gedragen. Herman Robben vertelt hierover: al die om gangsvormen zullen best wel nuttige zaken zijn 1 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 waar je in je leven misschien iets aan zult heb ben, maar nou niet bepaald dingen waarvoor je naar dansles gaat. Op de eerste les vertellen we hoe men iemand ten dans vraagt en we leg gen in het algemeen wat huisregels uit waar ie dereen zich aan heeft te houden. Want anders wordt het een te vrije bende waar wij geen kontrole meer op kunnen uitoefenen. Voor de rest is het bij ons puur plezier en dansen, dan sen en nog eens dansen, want daar zijn ze voor gekomen. Na de begincursus kunnen onze leerlingen doorgaan met vervolgkursussen. Als beginner leer je bijvoorbeeld de: Quickstep (of de fox trot), Engelse Wals, Cha Cha Cha en Jive. De vervolgkursus biedt uitbreiding van het pro gramma plus een nieuwe dans erbij, de Rum ba. Voor de jongeren en de volwassenen is het te leren programma gelijk. De 55 plussers krijgen juist wat meer les in de wat oudere dansen zo als de Polka, Mazurka, Veleta en vele ande ren. Danscentrum Robben heeft tevens kursusen voor Jazzballet en Aerobic die vooral geliefd zijn bij vrouwen tussen de 20 en 40 jaar die hun konditie en houding willen verbeteren en die gewoon lekker willen bewegen op moderne muziek. Ook de kursus Rock and Roll is populair en geliefd bij jong en oud. Maar de zuidameri kaanse dansen zijn het populairst. Tijdens de eerste 4 kursussen worden deze dansen samen met de ballroomdansen gege ven. Daarna zijn er speciale kursussen waarin men zich kan specialiseren. Bij een Engelse wals willen nogal eens wat mensen gaan zitten. Maar zodra we een cha cha cha of een jive opzetten stroomt de vloer vol, vertelt Herman Robben enthousiast ver der. Dansavonden? Daar kun je als kursist van Danscentrum Robben ook heen. ”En die wor den heel druk bezocht”, zegt Robben. Gezien de geweldige organisatie die hiermede samengaat geven wij elk jaar een ’’Danswij zer” uit, boordevol gegevens over onze dans school. Mensen die meer informatie hierover willen hebben, kunnen ons bellen, tel. 04242-82457. Begin september start het dansseizoen en bij Danscentrum Robben is er weer ruimschoots gelegenheid om in te schrijven. Dus waarom geen dansje gewaagd...? Ballroom dansen, Latijn-amerikaanse dansen, jazzballet en aerobic, oude dansen voor 55 plussers, en rock and roll... voor wat voor dansles je ook kiest, zeker is in ieder geval dat Danscentrum Robben je kan helpen. -Ji i r Wie meent dat Panne-Gies een nieuwe ster is aan de popgroephemel heeft het helemaal mis. Panne-Gies is een gerecht. Niet zomaar een ge recht, maar een overheerlijk gerecht met een rijke historie, dat zijn naam ontleent aan een schelmenstreek. Rond 1880 moet het gebeurd zijn. Twee land lopers, les en Gies, kwamen langs de boerderij Zuid-Ginkel aan de weg tussen Arnhem en Ede, op de Veluwe. Hun neus werd geprikkeld door de geur van een overheerlijk vleesgerecht, zodat hun magen begonnen te knorren. Daar om verzonnen ze een list om de boer en de boerin uit huis te lokken en zich dan van de vleespan meester te maken. Ze maakten de stier in de wei los en schreeuwden luid: ”De stier is los!” Hun list slaagde prima, en weldra zaten ze in het kreupelhout te genieten van het heerlijke maal. Daarna legden zij zich welge daan neer voor een middagdutje. Maar de boer en de boerin, die natuurlijk merkten dat ze bij hun neus genomen waren, gingen meteen op zoek en vonden de beide deugnieten slapend in de struiken. De boerin sloeg hen met de lege vleespan om de oren... en sindsdien noemden men dat heerlijke vlees gerecht Panne-Gies. De vroegere boerderij Zuid-Ginkel is nu een befaamde herberg, waar het gerecht Panne-Gies nog steeds in ere wordt gehouden. Via ”de bende van de geruite petten” is het originele recpet van Panne-Gies ook in Moer gestel verzeild geraakt. Uw herbergier van ”De Veerkes” heeft er beslag op weten te leggen en vanaf zaterdag 27 augustus serveert hij dit in zijn ”goei kamer”. Hij ziet het helemaal zit ten. En wij wensen Panne-Gies veel succes in Moergestel. 11 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 7