Audacia 35 jaar jong vliegerwedstrijd Moergestels eerste .11 lil i;| I II II - r 1 Toer mee 1983 Fietsers opgelet!! Zomaar wat momenten uit Audacia-Willem II 4 U 'hl Bond van Ouderen afdeling Moergestel Op zun Gèssels j IL lu V ■Mijn •j] j f i w Ju V 7 M 1 a -*■ 1 i 1 tl -I f ft T I *r ui 8 I gang van zaken van nabij te bekijken. Wanny van Gils hier in de slag met Ad Rijnen. Ki# moergestel: Woensdag 17 augustus 1983 8e Jaargang - Nr. 298 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Tenslotte nog dit: er wordt o.a. speciaal gelet op eigengemaakte vliegers. Een deskundige ju ry bepaalt de prijzen. M t II|B Vorige week woensdag was Willem II te gast bij SV Audacia in het kader van de viering van het 35-jarig bestaan van de vereniging. Het klasse-verschil tussen Willem II en het nog on getrainde Audacia was duidelijk zichtbaar in de eindstand van 10-1, na een ruststand van 6-1. De Audacia-treffer kwam op naam van J. Habraken. Dat deze wedstrijd een groot succes is geworden bleek wel uit de belangstelling van de 1500 toeschouwers en de gezellige sfeer die er rond het terrein heerste. De prijsuitreiking vindt, afhankelijk van het aantal deelnemers, plaats tussen 16.00 en 17.00 uur. Op zondag 4 september wordt door Buurtvere niging ”De Vurhaai” voor het eerst in Moer gestel een vliegerwedstrijd georganiseerd. In de afgelopen weken heeft U in Moergestel weer de raambiljetten voor de TOER MEE zien verschijnen. Een dezer dagen treft U te vens een startkaart in uw brievenbus aan. Een en ander houdt in dat zondag 28 augustus 1983, een datum van de TOER MEE nadert. De opbrengst van de fietstocht zal bestemd worden voor het ontwikkelingswerk van onze dorpsgenoten Wim van Oort en Theo Raay- makers, respektievelijk in Tanzania en India. De deelname aan de TOER MEE kan via een vrije gift van minimaal 2,50. Maar de TOER MEE is een sponsorfietstocht. Dus de bedoe ling is dat U zich door familieleden, vrienden en/of kennissen per verreden kilometer laat sponsorren en het totaal bijeen gefietste be drag afstaat voor onze in de derde wereld werkzame dorpsgenoten. De sport is natuur lijk om zoveel mogelijk sponsors te vinden. Nadere informatie over TOER MEE kunt U verkrijgen bij de leden van onze werkgroep en op het gemeentehuis, afdeling sociale zaken en welzijn. Op deze afdeling en op het Antonius- gasthuis kunt U tevens startkaarten verkrij gen. Met betrekking tot de route van de TOER MEE kunnen wij reeds verklappen dat deze voor het grootste gedeelte zal lopen door de mooie natuurgebieden rond ons dorp. De tocht belooft zeker zo mooi te worden als de vorigen in 1981 en 1982. Als U nu meefietst en zorgt voor de sponsors, dan zal de TOER MEE zeker weer suksesvol zijn. De Werkgroep MOV. El Op zaterdagmiddag wordt om twaalf uur een begin gemaakt met de onderlinge voetbal wedstrijden van de seniorleden. Dit is een jaar lijkse traditie geworden waarbij ook de bestuurs- en rustende leden acte de presence kunnen geven. Hiervoor kan men zich alsnog opgeven bij organisator J. Janssen, Prinses Margrietstraat 17. Om 15.00 uur kan men de dames van de seniorleden in actie zien als deze strijden om de beker SPORTVROUW S.V. AUDACIA 1983. Na de koffietafel voor de le den wordt de avond verder verzorgd door de STOELENMATTERS uit Oirschot. - I I ftiW r GILS en JOHN FESKENS zullen deze groep gaan bezig houden en proberen iets van hun ei gen technische vaardigheden op deze jongens over te brengen. Hierna zal deze middag wor den besloten met de dames-voetbal-wedstrijd tussen de selecties van OIRSCHOT en AUDACIA. 23 augustus is het precies 35 jaar geleden dat SV AUDACIA werd opgericht. Op deze dins dagavond worden de festiviteiten besloten met een wedstrijd van het eerste seniorenelftal te gen de Belgische amateur-hoofdklasse VOSSELAER. Ook voor alle lezers van MOERGESTEL- NIEUWS een unieke gelegenheid om eens ken nis te maken met deze actieve vereniging. Deelname daarbij staat open voor iedereen; van klein tot groot, van jong tot oud, Moer- gestelnaar of geen Moergestelnaar. De inschrijfkosten bedragen ƒ2,50 per vlieger. Dit bedrag moet direkt bij inschrijving worden voldaan t.w. op de dag van de wedstrijd tussen 13.00 en 13.30 uur. Op dinsdag 6 september a.s. zal ons jaarlijks uitstapje plaats vinden. Dit reisje wordt geor ganiseerd in samenwerking met het Overkoe peld Orgaan en de Aktiviteiten Kommissie. Al le bejaarden van Moergestel (dus ook niet- leden van de Bond) kunnen aan dit uitstapje deelnemen. De voorwaarde is wel dat een van beide echtgenotes 65 jaar is of ouder. Zoals men in Moergestel-Nieuws heeft kunnen vernemen is ons reisdoel dit jaar Antwerpen. Het programma van die dag ziet er ongeveer als volgt uit: 09.00 uur: Vertrek vanaf het St. Jansplein. 10.30 uur: Koffieshop in Antwerpen. 11.30 uur: Rondrit door Antwerpen met gids. 12.30 uur: Gelegenheid om gebruik te maken van eigen lunchpakket 13.30 uur: Voortzetting van de rondrit door Antwerpen. 15.00-18.00 uur: Bezoek aan de dierentuin in Antwerpen. 18.30 uur: Diner. Om ongeveer 22.00 uur hopen wij weer in Moergestel te arriveren. De kosten voor deze reis bedragen 35,per persoon. Hiervoor krijgt men aangeboden de busreis, rondrit door Antwerpen, entree die rentuin en diner. Gelieve dit bedrag bij opgave te voldoen. Men kan zich voor dit uitstapje opgeven tot en met 28 augustus bij een van onderstaande bestuursleden. Mevr. Fonken-v. Esch, Kruysackerstraat 11. Mevr. Ketelaars-v. Balsvoort, Oirschotseweg 24 W. v. Dijk, Oistelvoortjes 3a C. van Dijk, Raamackerstraat 3 Jos. Meeuwis, Bosstraat 6 A. Jonkers, Schoolstraat 29 M. Vugts, Kloosterlaan 59 Voor dit uitstapje is een paspoort niet noodza kelijk. Wij wensen alle deelnemers een gezelli ge en prettige dag. saw De wedstrijd wordt gehouden op een van de akkers gelegen aan de Servennenstraat, ko mende vanuit Moergestel is dat over het via duct richting Broekzijde; aan de rechterkant slaat U de Molenakkerstraat in; vervolgens is de eerste weg links de Servennenstraat. Par keerruimte is er meer dan voldoende. Wel wor den de ouders en belangstellenden verzocht hun eigen tuinstoeltje mee te brengen, dan kunnen zij het zich ’n beetje gemakkelijk ma ken. Drank en versnaperingen zijn op het wedstrijdterrein tegen redelijke prijzen ver krijgbaar. De toegang is gratis. Het komende weekend is de gehele bevolking van harte welkom tijdens de OPEN DAGEN die SV Audacia organiseert en waarbij alle elf tallen uit de vereniging aan bod komen. Het is tevens een mogelijkheid voor de sponsors, le den en oud-leden, en zusterverenigingen om de sfeer van deze vereniging te proeven en de Buurtvereniging ”De Vurhaai” hoopt op een grote deelname temeer omdat het vliegeren momenteel weer sterk opgang maakt. Mocht de animo er inderdaad zijn dan is het de be doeling van deze wedstrijd een jaarlijks terug kerende gebeurtenis te maken. Ja, nu laten wij reeds onze eerste waarschu wing klinken. Let goed op, en begin vooral op tijd met serieus te trainen als je op 2 oktober 1983 hier in Moergestel een goed figuur wilt slaan. Voor de echte coureurs onder jullie la ten we alvast het te rijden parcours volgen: Rootven, Krijtestraat, Korenstraat, Schoolstraat, Kerkstraat en weer het Rootven. De start en finish zullen weer ter hoogte van Tapperij De Schouw zijn. Als je nu de komende dagen gaat trainen, let goed op en kijk vooral uit naar je toekomstige tegenstanders. Het enigste wat wij willen ver klappen is dat Hans de Brouwer al een erg zwaar trainingskamp in de Ardennen achter de rug heeft en weddenschappen af sluit dat hij minimaal bij de eerste tien zal fietsen dit jaar. Wij zullen zien. Maar ook de middenstand van Moergestel wil len we nu alvast zeggen dat een dezer dagen een ’’vertegenwoordiger” van onze Stichting Wielerronde Moergestel bij U zal aankloppen voor een bijdrage aan het welslagen van de 2e komtoer van Moergestel. Over de organisatie op zich valt nog weinig te zeggen. Alleen dat een regionaal bekende ploegleider reeds heeft toegezegd zijn mede werking aan het welslagen van de Komtoer te willen verlenen en er persoonlijk zorg voor te dragen dat er vele vedetten uit de amateurwie- lersport hier zullen starten. Maar mocht ie mand nog een goed idee hebben, schrijf dan even een briefje naar Stichting Wielerronde Moergestel, Postbus 54, 5066 ZH Moergestel. Sinds kort ligt er bij Rinus Denissen een klein blauw boekje, zomaar onopvallend bij de kas sa. Toch is het voor iedereen die interesse heeft voor de taal en de geschiedenis van Moergestel meer dan zomaar een "kassakoopje”. Hier is een rasechte Gesselnaar aan het woord, die al lerlei taalgoed uit het verleden naar boven brengt om er de mensen van nu weer mee ver trouwd te raken. Woorden als ’’bonnekruik”, ’’Meuleperd”, ’’spurriekoei”, ’’bats”, en veel andere worden uit hun kontekst verklaard en toegelicht, en dat gebeurt op een zeer knappe en degelijke wijze. En het verhaal over ”ut huske bij ut putven” zal bij veel oude Moergestelnaren het verleden weer in de herinnering terugroepen. Of het allemaal ’’typisch Gèssels” is vraag ik me af. Er is beslist wel een en ander bij dat al gemeen kempisch of midden-brabants is. Maar dat doet er niet toe. Het is in elk geval ook Gèssels. De schrijver blijkt Koos van Elderen te zijn, beter bekend als pater van Elderen. Hij is voornemens, in samenwerking met enkele an deren, nog meer van deze boekjes te lanceren. Een prijzenswaardig initiatief, dat we van har te toejuichen. Het eerste boekje ligt voor géén prijs, namelijk 1,90 bij de kassa van Rinus Denissen. J.S. Dit gezelschap zal op zondagmorgen om 11.00 uur weer present zijn om tot ongeveer 13.00 uur de TIROLER muziek ten gehore te bren gen tijdens het frühschoppen. Hierna, om on geveer half twee, zullen de C-D-E-F-junioren hun hartje op kunnen halen. Drie WILLEM Il-ers, n.l. JAN FORMANOY, WANNY van 1 1 Zo starten op vrijdagmiddag om vier uur de selecties van de A2 en BI met een toernooi, waarbij de 1. FC GREVENBOSCH uit Duits land en HAPOEL PETAH TIKVA uit Israël de andere twee deelnemers zijn. Om half zes spelen de A3 en de B2 van Audacia tegen el kaar, en om half zeven begint de wedstrijd tus sen Al van OIRSCHOT VOORUIT EN AU DACIA. Tevens is er om 20.15 uur een optre den van onze harmonie PRINSES JULIANA, waarna deze dag wordt besloten met een disco- avond voor alle jeugdleden en genodigden van zowel Audacia als van de medebespeelster van het sportpark de SV Roef, van 15 jaar en ou der, in de feesttent achter de cantine. Stichting Wielerronde Moergestel J Postbus 54 5066 ZH Moergeste] i 4 I I I J ***-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1