L±[]@fijVOCi ^''SCHOENEN I AI 1 I I AEROBIC DANCING Uitgeslapen en nóg wat... Topgroepen en ongekend talent op Parelpop ’83 JOS VAN HULTEN L Dansles Trainingen S.V. Audacia I Carnavalsvereniging ”De Dorstvlegels Drumfanfare ’’Moergestel” 13 en 14 Augustus vijftiende ’’Autour de Vincent” in Zundert ZONDAG M AUGUSTUS Kom dan eens vrijblijvend binnen, wij meten het graag en nauwkeurig even na. Heeft uw kind voor het komende schooljaar een paar goed passende schoenen, U twijfelt?? Voor het nieuwe schooljaar nu weer volop voorradig gym schoentjes met veter of klitterband en bootschoentjes in div. kleuren en modellen. Docent M.O. Lichamelijke opvoeding a ’’Zilver” Twaalf uur levende muziek 1 11 - Tentoonstellingen (AMERIKAANS SYSTEEM) o.l.v. "een gezellig uurtje inspanning voor de ontspanning” ZAAL DE BROUWER, Rootven 11, Moergestel op de WOENSDAGAVONDEN aanvangende 31 augustus 1983. i 1 1 BUREAU PARELPOP KERKSTRAAT 52 - IR i-j PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1983 4 4 I! I.- il- il. Het bestuur. Tot ziens! 1 1 1 I keert uw echte bakker op 15 augustus terug naar zijn klanten, geheel voorzien van nieuwe dadendrang gaat hij (als ware hij nimmer aan zorren zuiden bloot gesteld) met ouderwets genot aan het bakken. Dat worden weer zalige broodjes en broden van de bakker die een mens zich niet weg kan denken. id it jr >g Naast het drukke en sfeervolle marktgebeuren de bezoekers van de manifestatie nog een groot aantal nevenaktiviteiten geboden. Van Gogh-expositie Omdat het dit jaar 130 jaar geleden is dat Vin cent van Gogh in Zundert geboren werd, en Autour de Vincent haar derde lustrum viert, is er in de hal van het gemeentehuis een ’Van Gogh-expositie’ te zien. Geen originele Van Gogh’s, maar een tentoonstelling die ingericht is door de Eindhovenaar Leonard van der Loo. In het gemeentehuis wordt verder de film ”Het Schildersmenneke’ van Wim Siteur vertoond. World Press Photo-tentoonstelling Evenals voorgaande jaren zal in het kader van Autour de Vincent ook de grote World Press Photo Tentoonstelling te bezichtigen zijn. De ze wereldfoto-tentoonstelling is dit jaar slechts in een achttal plaatsen in Nederland te zien. Zundert is er daar een van. Deze wereldten toonstelling staat opgesteld in de zaal van Ho tel De Roskam, nabij de pleinen van Autour de Vincent en blijft in Zundert tot en met het weekeinde van bloemencorso, op 4 en 5 sep tember. De openingstijden tijdens alle wee keinden tussen Autour de Vincent en Bloe mencorso zijn van 12.00 tot 20.00 uur en tij dens de weekdagen van 14.00 tot 18.00 uur. De tentoonstelling bestaat uit ruim 300 groot formaat foto’s, geselecteerd uit bijna 5.000 in zendingen van ruim 800 fotografen uit meer dan 50 landen. Reeds een aantal jaren wordt met succes in Oisterwijk het Parelpopfestival gehouden. Di verse bekende nationale en internationale ar tiesten togen naar Oisterwijk om aldaar hun muzikaal werk aan het Zuidelijk publiek te presenteren. Groepen die in het verleden het publiek in extase brachten waren onder ande re: Urban Heroes, Herman Brood his Wild Romance, Accept, Powerplay, The Meteors en vele andere toppers. 4 1 S, Industrieweg 13 Moergestel Tel. 04243-1867 i Inschrijvingsformulieren verkrijgbaar bij bovengenoemde zaal of bij AERO DANCE CENTER, Postbus 450, Bergen op Zoom, tel. 01640-43435. 4 et in '6 •r- er d- is )e k. i- e- ïl. Kerkstraat 12 - Moergestel Telefoon 04243 - 1268 d. n. De leden van Drumfanfare ’’Moergestel” wor den a.s. vrijdag 12 augustus om 18.30 uur in het clubhuis verwacht. We verzorgen dan een optreden ter afsluiting van de jeugdvakantie- week. De matroosjes hoeven bij dit optreden niet aanwezig te zijn. Op dinsdag 16 augustus a.s. beginnen we weer met onze wekelijkse repetities. We beginnen om 18.45 uur, de leerlingen worden op de nor male tijd verwacht. Tot dan! organiseert: voor iedereen op zondag 14 au gustus een 25 km. lange FIETSPUZZEL- TOCHT. Op de helft van deze rit is een pauze ingelast met GRATIS consumptie voor de deelnemers. De beste deelnemers kunnen ook nog een leuke prijs winnen. Belangstellenden kunnen vanaf 1 uur ’s middags inschrijven in CAFÉ ’T CEN TRUM Moergestel. Inlichtingen bij de in schrijving. Twee dagen per jaar gonst het op en rond deze pleinen van de aktiviteiten. Dit jaar op zater dag 13 en zondag 14 augustus wordt er een grote kunst- en oude ambachtemarkt georga niseerd, waar in sfeervol met riet overdekte marktkramen een groot aantal kunstenaars en oude-ambachtslieden hun bijzondere kreaties en bezigheden zullen tonen en demonstreren. Men zal looddrijvers, tingieters, bezembin ders, koperslagers, ciseleurs, borstelmakers, pottenbakkers en tal van andere beroepen uit vervlogen tijden kunnen aanschouwen. Er zijn tal van stands met kunst-artikelen, batikwerk, keramiek, teken- en schilderwerk te zien. Een belangrijk deel van het marktgebeuren wordt ingenomen door informatiekramen, van o.a. Veilig Verkeer Nederland, Amnesty Internati onal, Milieu- en vogelwerkgroepen, Gilden etc. Voor degenen die zich hebben opgegeven om deel te nemen aan de danscursus voor gevor derden (zilver) kunnen wij mededelen, dat wij van start gaan op vrijdag 9 september a.s. De lessen beginnen om 18.30 uur tot 20.00 uur. Tijdens de lesuren zijn alleen de candida- ten toegankelijk. Hiervoor zal een pasje wor den uitgereikt. Na de les om 20.00 uur gaan we weer na dansen om de geleerde pasjes te oefenen. Hier voor mag U wel vrienden of vriendinnen uit nodigen om gezellig mee te dansen. Tevens hebben wij nog een mededeling voor de jongens, die zich nog niet hebben opgegeven: Voor deze cursus zijn meer meisjes dan jon gens aangemeld. Hebt U interesse om mee te doen, dan kunt U zich hiervoor nog opgeven bij C. de Laat, Schoolstraat 32 Moergestel. Tel. 04243-2397. Allee jongens... laat de meisjes niet aan de kant staan en geef U snel op. U weet het tocht: DANSEN IS PLEZIER VOOR TWEE!! Twee dagen met folklore, muziek, theater en exposities in brabants grensdorp In Zundert, tussen Breda en Antwerpen, aan de oude E-10, vinden jaarlijks een aantal akti viteiten plaats die van een groot publiek de aandacht krijgen, zowel uit binnen- als buiten land. Op de eerste plaats is dat het grote bloe mencorso, met haar jaarmarkt en straatthea- ter-manifestatie, dat steeds op de eerste zon dag in september wordt gehouden. Dit grote corso heeft zich in de loop der jaren een grote faam weten te verweven. Een andere aktiviteit die al weer meer dan tien jaar een grote be langstelling krijgt van een groot publiek is de culturele manifestatie Autour de Vincent. Deze culturele gebeurtenis, rondom de schilder Vincent van Gogh, die in 1853 in Zundert ge boren werd, wordt steeds tijdens het tweede hele weekeinde in augustus gehouden, dit jaar op 13 en 14 augustus. In Zundert zijn nog verschillende bezienswaar digheden welke nog getuigen van het feit dat de grote schilder Van Gogh zijn eerste levens jaren in dit dorp doorbracht. Allereerst is dat I Dit jaar is de organisatie er wederom in geslaagd een interessant en goed op elkaar af gestemd programma samen te stellen. Het ko mende festival vindt plaats op 28 augustus. Doordat de locatie aan de Kerkstraat, waar in het verleden de festivals plaatsvonden, te klein geworden is wijkt het festival uit naar het schitterende Natuurtheater in Oisterwijk. Het tussen de bomen en vennen riant gelegen thea ter biedt plaats aan minstens 2500 bezoekers. Op 28 augustus is in Oisterwijk twaalf uur le vende muziek te horen van onder andere The Time Bandits, Arbeid Adelt, Paolo Passionato and the Pennie’s from heaven, Ton Lebbink, Son of Tarzan en de Blue Diamonds. Ook dit jaar heeft de organisatie twee Oisterwijkse for maties uitgenodigd om hun kunnen te presen teren aan een breder publiek. De Oisterwijkse new-wave formatie Zijkanaal F. heeft al regio nale bekendheid. Voor de groep Chain wordt het een eerste optreden. Op twee podia wordt afwisselend gespeeld. Rond het theater treden diverse artiesten en kleinkunstenaars op. Aanvang van het profes sioneel opgezet popspektakel is 12.00 uur. Het Natuurtheater is gelegen aan de Gemullehoe- keweg in Oisterwijk. De voorverkoop vindt plaats bij: alle V.V.V.’s theaterbespreekbureau s Voor informatie en inlichtingen: 5061 EK OISTERWIJK (N.-B.) TEL. 04242-84080. Op vrijdag 12 augustus begint de training voor onze dames, aanvang 19.00 uur en op woens dag 17 augustus voor de lagere elftallen aan vang 20.00 uur. Zorg dat u in grote getale aan wezig bent en op tijd. r Vincent’s geboortehuis met in de voorgevel een door de beeldhouwer Niel Steenbergen vervaardigd gedenkteken, het Nederlands Her vormd Kerkje, waar de vader van Van Gogh dominee was en het door Ossip Zadkine ver vaardigde standbeeld van Vincent en zijn broer Theo. Aan deze getuigenissen heeft de Stichting Ro tor nu alweer vijftien jaar geleden iets toege voegd om de belangstelling voor Zundert als geboorteplaats van Vincent van Gogh te doen uitgroeien. Dit moet deze culturele stichting in de vorm van een sfeervol gebeuren op het fraaie door bomen omzoomde, Van Goghpleintje voor het Nederlands Hervormd Kerkje, waarop ook het Van Gogh-monument staat en op het gezellige marktplein in Zundert, gelegen voor het ka rakteristieke gemeentehuis. "O. w 'Dt itCHU nul BAKKER I JT GO

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3