pony-concours Zondag a.s. I a 1 I te J H I I 11 d Aerobic Dancing in Moergestel 6de Barberjés festival Maria-kapel Jongerenkoor Toer Mee 1983 Geslaagd R.K. Bond van Ouderen afd. Moergestel Dansles voor beginners 1- I J - '1 Zondag 14 augustus a.s. wordt door Ponyclub F.E.V.I.O.R. op de terreinen tegenover de boerderij van Bart Burgers in de Heuvelstraat wederom een groots opgezet pony-concours-hippique gehouden. Met deelname van ruim 800 pony’s 0 I - •M u I j I Ml ill) u J Den Boogaard” A.s. donderdag 11 augustus begint de weke lijkse repetities weer. Mag ik alle jongeren van het koor vragen om aanwezig te zijn. Hiet is na zo’n vakantie hard nodig om weer flink te beginnen. Op 4 september zingen we nl. de afscheidsmis voor Rinus Hart en de vrij dag ervoor is er een afscheidsavond waar wij ook enkele liedjes zullen zingen. We zouden heel blij zijn met een stel nieuwe le den. Jongelui die dit lezen, denk er eens over en kom donderdagavond om kwart over zeven eens kijken in ons repetitielokaal tegenover de Boszichtschool. Iedereen die de lagere school verlaten heeft, is van harte welkom! Tot donderdag Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1983 8e Jaargang - Nr. 297 I f Onze Moergestelse ontwikkelingsmedewerker Wim van Oort van ’t Stokske is na 4 jaar ontw. werk voor een korte vakantie terug in zijn geboortedorp. Op 18 augustus a.s. vertrekt hij nl. voor 3 jaar naar zijn geliefd Tanzania. Wij stellen ons voor dat U graag eens zou wil len zien en horen, hoe het hem deze afgelopen 4 jaren daar vergaan is en of zijn werk daar ook werkelijk vruchten afwerpt. Uit de brieven die hij schreef blijkt nl. dat ontwikkelings- en of missiewerk wel een dank baar maar toch moeilijk werk is, en heel an ders gezien moet worden als het missiewerk zo als wij ons dat vroeger voorstelden. Welnu, wij hebben contact gehad met Wim, en deze is bereid om aan de hand van een aantal kleurendia’s het verloop van zijn 4 jaren ar beid in dit ontw. land te laten zien en aan de hand van deze dias zal hij hierbij de nodige toelichting geven. Wij hebben zijn dia’s en uitleg al eens op een avond mee mogen maken en kunnen U zeggen dat het beslist een zeer interessante middag zal worden die U een goede indruk geeft van wat modern ontwikkelingswerk is. Deze middag zal plaats vinden op: maandag 15 augustus om 14 uur in de achterzaal van Den Boogaard. Alle leden zijn van harte welkom. De secr. Bond v. Ouderen P.S. Begin september organiseren wij een bus reis naar de Zoo in Antwerpen en haar havens. U hoort hier nog nader van. De voorbereidingen voor de TOER MEE zijn weer in volle gang. De route-commissarissen Ad v.d. Meijdenberg en Harry Smolders heb ben weer een prachtige tocht uitgezet. Zodat zondag 28 augustus a.s. wederom een prachti ge fietsdag zal worden. U kunt tijdens de TOER MEE genieten van de prachtige natuur in de omgeving van ons dorp en tevens kunt U gelden bijeen fietsen voor onze in de derde we reld werkzame dorpsgenoten Wim van Oort en Theo Raaymakers. Noteer U dus vast in uw agenda: zondag 28 au gustus a.s. TOER MEE. De werkgroep MOV y» Aan de N.L.O. te Eindhoven slaagde onze dorpsgenoot Pieter-Jan v.d. Berg voor zijn opleiding Leraar Elektrotechniek. Proficiat! me Zaterdag 27 augustus a.s. vindt in café-rest. ”De Brouwer” voor de zesde maal het Barber- jés-festival plaats. Gezien de enorme be langstelling blijkt de organisatie, C.V. ”De Pierezwaaiers” ieder jaar weer de juiste snaar te treffen bij de liefhebbers van Jazz- en amu sementsmuziek. Ook dit jaar zijn ze er weer in geslaagd diverse gerenomeerde muziekgezelschappen naar Moergestel te trekken. In de zaal kan men genieten van ’’The Old Jazz Man”. Deze weten zich gesteund door de Tilburgse gastzangeres Hanneke Dirven. Suc ces bij voorbaat verzekerd! Wilt u ook een partijtje meeblazen? Geen probleem! Breng U instrument maar mee en laat Uw kunnen maar horen! ’t ”La Luna Quartet” treft U in de voorzaal aan. Reeds tientallen jaren weten zij met groot succes het publiek aan zich te bin den. Buiten vindt de Barbeque plaats. Voor een zacht prijsje kunt U er genieten van de cu linaire capriolen van een tweetal jongelui, die U een keuze laten maken uit een tiental heerlij ke gerechten. Wat dacht U van een moot zalm of forel, versierd met een sausje, stokbrood en een groentesalade? Bovendien kunt U er genie ten van de muzikale hoogstandjes van Alberto Christo! Zijn optreden in Nederland is slechts éénmalig! De avond vangt om 20.30 uur aan. De entree bedraagt 7, Leden van C.V. ”De Pierewaaiers” genieten gratis entree. Misschien toch een reden om lid te worden, zeker gezien het jubileum-weekend van 20-21-22 januari. Onder het motto ”Sao- me gaogut nog allicht” herdenken ”De Piere waaiers” dan hun 22-jarig bestaan. Wilt U lid worden? Stort 25,op RABObank Moer gestel rek. nr. 13.45.02.760 of op giro rekening 1071810 t.n.v. ”De Pierewaaiers” met de vermelding ”lid”. U ontvangt dan z.s.m. Uw lidmaatschapskaart, het huishoude lijk reglement en de statuten. In de loop van het seizoen ontvangt U dan be houdens een aantal Jubileumvoordelen, een speciale herinnering aan ons 22-jarig bestaan. Blijkens opgave van secretaresse Mw. C.A. Wolfs-Denissen zal het een evenement met ruim 800 pony’s worden. De jeugdige combinaties zullen zich in ver schillende disciplines betwisten t.w. de indivi- Nu de vakanties weer voorbij zijn en het nieu we schooljaar weer is begonnen, is er gelegen heid om deel te nemen aan de dansles voor be ginners. Tenminste als je vóór 1 oktober 1983 14 jaar bent. Deze cursus wordt gegeven in ”Den Boo gaard” door een erkende dansschool. Opgave hiervoor kan geschieden bij: ”Den Boogaard”, tel. 1665; J. Meeuwis, Bosstraat 6. tel. 1641; C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397. Bij voldoende deelname gaan we van start op zondag 11 september a.s. De deelnemende cur sisten krijgen persoonlijk bericht over aan vangstijd en verdere gegevens. De inschrijving is vanaf heden tot en met 5 september a.s. Het bestuur van lijk aangepast aan de conditie van de leerlin gen, terwijl er ook individueel adviserend zal worden opgetreden. Iedere cursus bestaat uit een serie van 10 lessen van ca. 1 uur. Uiteraard is daarna de mogelijk heid aanwezig om vervolgcursussen te blijven volgen. Zowel vrouwen als mannen zijn wel kom bij de lessen, waarbij professionaliteit en gezellige sfeer voorop staan. In Moergestel worden de lessen gegeven in zaal De Brouwer. Er wordt gewerkt in meerdere groepen waarvan de eerste begint om 19.30 uur. Bij voldoende groepen waarvan de eerste begint om 19.30 uur. Bij voldoende belangstel ling wordt eveneens overwogen om overdag lessen te verzorgen voor degenen die op de avonden persé niet kunnen, dit echter pas na dat de avondgroepen vol zijn. Voor belangstellenden zijn inschrijvingsfor mulieren verkrijgbaar bij de bovengenoemde zaal of bij Aero Dance Center Nederland, Postbus 450 Bergen op Zoom, tel. 01640-43435. De Maria-kapel langs de Oisterwijkseweg is een plaats, waar vaak gebeden wordt door tal van mensen. Een rustpunt in het jachtige le ven. Indertijd is ook veel gebeden op die plaats voor soldaten in Indonesië. Jammer genoeg is het ook een plaats, die vaak ten offer valt aan baldadigheid. Naast de trou we familie Hoozemans zouden we er met z’n allen een beetje op kunnen toezien. Op de feestdag van Maria ten hemel opneming - maandag 15 augustus zal bij de kapel om 19.30 uur een H. Mis worden gevierd. De vereniging van Oud-Indië-gangers zal voor de uiterlijke verzorging instaan en het ge mengd koor zal de dienst mede opluisteren. Bij slecht weer wordt de H. Mis gevierd in de parochiekerk. Met ingang van woensdag 31 augustus a.s. gaan ook in Moergestel cursussen ’’Aerobic Dancing” van start, welke verzorgd worden door AÈRO DANCE CENTER, een onder deel van de in Amerika gevestigde organisatie Mini Cruise Management Ine. Internationaal gezien is Aero Dance Center één van de meest toonaangevende organisaties op dit gebied, in Amerika o.m. bekend geworden door de intro ductie van de ”soca-aerobic” een nieuwe vorm van aerobic dancing welke in een later stadium ook in de lessen in Nederland zal worden door gevoerd. Gewerkt wordt volgens het Ameri kaanse systeem: alle nieuwe snufjes op het ge bied van aerobic dancing worden op de voet gevolgd. De lessen worden gegeven door een docente m.o. lichamelijke opvoeding (afgestudeerd van de sportacademie) waardoor het geheel, in tegenstelling tot menig andere cursus, op ver antwoorde wijze geschiedt. Het docentencorps van Aero Dance Center staat garant voor pro fessionaliteit; het lestempo wordt zoveel moge- duele dressuur, het springen en diverse ponyspelen. Vanzelfsprekend komt ook de afdelingsdres- suur (acht- en viertallen) ruimschoots aan bod. Het hoogtepunt van de dag zal ongetwijfeld de massa-parade worden, waaraan alle combina ties zullen deelnemen. Bij deze massa-parade zal Burgemeester ter Veer het concours officieel openen. Ook op deze concoursdag zal het pas- ontworpen-vaandel officieel aan de clubs wor den overgedragen. Het is dus alleszins raadzaam zondag a.s. dit evenement te bezoeken: de entreeprijzen zijn bewust laag gehouden. Tot ziens! I It

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1