I I I er Hilbo’83, Mill Country-Village, Haghorst Schapendag, Odiliapeel Bloemencorso, Zundert Beneluxjaar- beurs, Breda ’Brabants van huis uit’, Oss Int. Straat muzikanten festival, Oss Bos- en Heiderit, Uden Den Bosch op de stoere toer ’s Hertogenbosch Holland Ballon Festival, Raamsdonksve- Autour de Vincent, Zundert Back to the Fifties, Autotron Drunen Asten Muziekfeesten, Asten Fokpaardendag Land van Cuijk, Haps ’Berghem op Stelten’, Berghem 5 I Jjll Breda Spectacle, augustus 1 :jl I "V1 4 4 f PAGINA 5 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1983 Bron: VVV Breda zullen 10 en 11 augustus Woensdagavond 10 en donderda gavond 11 augustus gaat het Auto- tron te Drunen Back to the Fifties. De meer dan 260 antieke automo bielen zullen feeëriek verlicht worden. Amerikaanse auto’s uit de vijftiger jaren, Elvis-films, juke boxen, dansdemonstraties en op tredens van artiesten brengen Au- totron terug in de tijd. Beide avon den zullen Albert West, the Shakin opend van 19 tot 0.30 uur. De en tree is f 10,—. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV-kantoren in Breda, Den Bosch, Eindhoven, Heusden, Oirschot, Oisterwijk, Oosterhout, Tilburg en Waalwijk. 4 t/m 9 oktober In expositiehallen, geplaatst op het toekomstige recreatiegebied De Kuilen wordt van 4 t/m 9 okto ber de 2e Hilbo gehouden. Deze consumentenbeurs besteedt ruime aandacht aan handel-, industrie-, land- en tuinbouw en huishoude lijke zaken. Ook komt men hier het een en ander te weten over bos water- en oeverrecreatiemogelijk heden in Oost-Brabant. schapen worden daarna verhan deld op de schapenmarkt. Tussen tijds worden in de kom van het dorp demonstraties gegeven van oude ambachten en volsdansen en zal er een standwerkersconcours worden gehouden. De toegang tot het gebeuren bedraagt f 5,— voor volwassenen, f 1,voor kinde ren en f 2,50 voor 65-plussers. 14 augustus De Udense Menvereniging houdt op zondag 14 augustus haar 11e Bos- en Heiderit. Aan deze rit zul len uitsluitend authentieke aan spannen meedoen, afkomstig uit het gehele land. Vanaf De Schouw op het Brabantplein zal om 10.30 uur de stoet vertrekken naar Zee land, waar een défilé wordt afge nomen. Daarna zet de stoet zich voort richting Nistelrode. Om 13.45 uur wordt een pauze geno men in de kom van Nistelrode. Rond 17 uur wordt de stoet terug verwacht te Uden. 13 en 14 augustus Op 13 en 14 augustus vindt voor de 15e keer te Zundert de culturele manifestatie Autour de Vincent plaats op en rond het Van Gogh- plein. Hier staat ook het Van Goghmonument als aandenken aan de hier in 1853 geboren schil der. Er is een grote kunst- en oude ambachtenmarkt en een continue programma met muziek, toneel, mime, clownerie en folklore. Di verse muziekgroepen zullen vanaf de terrasjes het geheel muzikaal opluisteren. In de hal van het ge meentehuis is een expositie inge richt met ’Van Gogh’werken. Co- pieën van de echte Van Gogh’s, vervaardigd door de Eindhove naar Van der Loo. In het kader van Autour de Vincent zal ook de World Press Photo Wereldten toonstelling hier te zien zijn. De toegang tot alle onderdelen, m.u.v. de World Press Photo, is gratis. 15 oktober Voor de 40ste maal wordt zater dag 15 oktober op het terrein bij Mevr. Teunissen te Haps de Fok paardendag van het Land van Cuijk gehouden. Belangstellenden voor deelname aan deze fokpaar dendag kunnen hiervoor informe ren bij de heer Roelofsen, Beatrix- laan 24, 5443 AW Haps, tel. 08850-12739. 5 t/m 7 augustus. Van 5 t/m 7 augustus mag het doorgaans rustige dorpje Hag horst zich weer Country Village noemen. Het Country weekend be gint vrijdag 5 augustus met het Lempkusfist. Honderden lampen en waxinelichtjes scheppen de sfeer voor een optreden van de groep De Lempkus, een 20 man sterke carnavalsband. Op zaterdag zullen in de feesttent een aantal country-zangers en -groepen een optreden verzorgen. Zondag 6 au gustus wordt de Haghorstse Mèrt geopend door de burgemeester van Diessen. Vanaf 12 uur zullen de straten van Haghorst zijn inge richt met een groot aantal stands en oude ambachten. Een interes sant onderdeel van de Mèrt zal het standwerkersconcours zijn. Het weekend wordt afgesloten met een slotbal voor medewerkers, deelne mers en publiek. 11 september Voor de 2e keer wordt in Berghem het evenement ’Berghem op Stel ten’ gehouden. Hoogtepunten op deze dag zijn de braderie en de ou de ambachtenmarkt en de Bra bantse kampioenschappen steltlo pen. Straatmuzikanten, - theater groepen en vele terrasjes zullen voor de sfeer en gezelligheid zorgen. 27 oktober t/m 1 november Van 27 oktober t/m 1 november wordt in het Turfschip te Breda weer de consumentenbeurs Bene lux gehouden. Alles op het gebied van interieurinrichting, keukens, sanitair, huishouden en tuin is hier te vinden. 12 t/m 14 augustus Van 12 t/m 14 augustus zullen in de sporthal aan de Lienderweg te Asten weer de Astense Muziek feesten worden gehouden. De vrij dag begint om 20 uur met de Va der Abrahamshow en optredens van Ria Valk en Frank en Mirella. De entree voor deze avond be draagt f 8,50. Martin Brozius en het clownsduo Appie en Flappie houden de kinderen bezig vanaf 14 uur. Zaterdagavond kan eenie der vanaf 20 uur genieten van Bei erse en Tirolermuziek van het Krümpler Quintet uit Zuid- Duitsland. De zondag begint om 12 uur met frühshoppen. Om 20 uur ’s avonds treden de groepen Power Play en de Margriet Es- huysband op. De entree hiervoor bedraagt f 10,—. 3 september Zaterdag 3 september zullen in het centrum Van Oss binnen- en bui tenlandse muzikanten de straten bevolken in het kader van het 3e Internationale Straatmuzikanten festival. Behalve aan muziek zal ruime aandacht worden besteed aan het straattheater. Potentiële deelnemers kunnen zich nog aan melden bij de Stichting Oss Pro motion, tel. 04120-29333. 17 t/m 21 augustus Van 17 t/m 21 augustus vindt in Raamsdonksveer onder de naam ’Holland Ballon Festival’ het grootste ballonevenement plaats, dat ooit op het Europese continent is georganiseerd. In 1981 werd in Baden-Baden het tot dusverre grootste ballonfestijn gehouden, waaraan 92 ballonnen deelnamen. Voor deze ballonmanifestatie in Raamsdonksveer trekken 100 be manningen van heteluchtaballon- nen, afkomstig uit 16 landen, naar het Brabantse land. Het Holland Ballon Festival wordt georgani seerd ter gelegenheid van 200 jaar Ballonvaart. Dit jaar is het precies 200 jaar geleden dat de eerste, door de gebroeders Montgolfier gebouwde, heteluchtballon het luchtruim koos, waarmee de aan zet werd gegeven tot de moderne luchtvaart. Het Holland Ballon Festival vindt plaats op de terrei nen bij industrieterrein Dombosch I te Raamsdonksveer. Het opstijg- terrein bevindt zich bij het Natio naal Automobielmuseum nabij het industrieterrein. Vanaf hier en de omliggende terreinen kunnen de bezoekers het geheel gadeslaan. 100 Heteluchtballonnen zullen da gelijks twee massa-opstijgingen maken: één ’s morgens vroeg en één in de late namiddag. Op 20 en 21 augustus wordt het festijn om lijst met een grote vliegshow waa raan o.a. de Koninklijke Lucht macht en Fokker zullen deelne men. De toegang is op alle dagen gratis. Voor de auto wordt een kleine parkeervergoeding gevraagd. Elvis-show, een optreden verzor gen. De 17 rasartiesten uit de Tri bute to Elvis-show zullen voor een stukje nostalgisch spektakel zor gen dat zijn weerga niet kent. Het Autotron is beide avonden ge- 14 augustus Zondagmiddag 14 augustus is het hele marktplein van Den Bosch het schouwtoneel voor het pro gramma Op de stoere toer. Ama teuristische en professionele stoerdoeners, krachtpatsers en waaghalzen zullen hieraan meewerken. Arrows en de unieke Tribute to 6 au8ustus In Odiliapeel (Gemeente Uden) vindt op zaterdag 6 augustus de 9e Schapendag plaats. Vanaf 10 uur vinden de schapenkeuringen plaats onder leiding van een des kundige jury. De aangevoerde 30 oktober Op zondag 30 oktober vindt het 3e Brabantse volksmuziekfestival plaats, onder de naam ’Brabants van huis uit’. Dit evenement, dat gehouden zal worden in het Osse wijkcentrum D’n lemhof, wordt door diverse Brabantse volksmuziek- en theatergroepen opgeluisterd. In augustus bruist Breda van de activiteiten. De organisaties van de afzonderlijke evenementen en activiteiten hebben zich gebun deld en vormen tesamen het Breda Spectacle. Onderstaand een over zicht van deze evenementen. Country-Weekend Breda Op vrijdag 5 en zaterdag 6 au gustus wordt een Country- Weekend gehouden in Breda, dat zich afspeeld rond de Havermarkt en de Grote Markt. Vrijdagavond zullen vanaf 19 uur diverse country-groepen een optredne in de openlucht verzorgen, terwijl om 21 uur de Saloon-Crawl (kroe gentocht) begint, waaraan 13 hore cabedrijven meewerken. Paard- en wagencombinaties zorgen voor het vervoer van het ene café naar het andere. Zaterdagmorgen is er om 10.30 uur een Countrymis in de Grote Kerk. Vanaf 13 uur zullen op diverse podia op de Haver markt, Kerkplein en Grote Markt een aantal country-formaties hun muziek tot in de kleine uurtjes la ten horen. Een passe-partout voor de Saloon- Crawl kost f 5,-. De overige optre dens en de kerkdienst zijn gratis. Breda Flora Vrijdag 12 augustus gaan de deu ren van de Grote Kerk te Breda open voor deze 4e bloementen toonstelling; de grootste van Zuid- Nederland. Er zullen meer dan 250.000 bloemen worden getoond in geheel nieuwe combinaties en opstellingen. Een groot aantal loofbomen en coniferen verfijnen de entourage. Een geheel nieuwe variëteit van de dahlia zal tijdens de ope ningsplechtigheid gedoopt wor den met de naam Breda Flora. Voorts is er een voorlich tingsstand van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en worden doorlo pend demonstraties bloemschik ken gegeven. Er is een foto- expositie ingericht met bekroonde foto’s van Breda Flora ’82. De ope ningstijden van Breda Flora zijn 12, 14 en 21 augustus van 12 tot 21 uur. De overige dagen van 10 tot 21 uur. De entree bedraagt f 6,— voor volwassenen, f 5,— voor 65-plussers en groepen boven 10 personen en f 2,50 voor kinderen tot 14 jaar. Braderie Ginneken Van 17 t/m 20 augustus vindt het derde evenement van Breda Spec tacle plaats. In Ginneken, een wijk in Breda met een eigen dorpse in tieme sfeer, wordt dan de jaarlijk se braderie gehouden. Ongeveer 120 stands op en rondom de Gin- nekenmarkt, een kermis, een kunstmarkt en optredens van ar tiesten, jazzorkestjes, goochelaars en clowns vormen tesamen deze braderie, die dagelijks geopend is van 14 tot 22.30 uur. Nationale Taptoe Breda De Nationale Taptoe Breda duurt dit jaar van 25 augustus t/m 3 sep tember (m.u.v. zondag). Net als voorgaande jaren is in deze militaire- en burgertaptoe volop ruimte gelaten voor de burgerin- breng. Het publiek kan rekenen op de deelname van twee voor aanstaande burgerkorpsen, de Philips Harmonie uit Eindhovenk en het Christelijk Showkorps Gor- kum. Een groep van 220 majoret tes zal ongetwijfeld de show ste len. De handboogschutterij St. Willibordus uit Alphen komt met trommelslager, vendeliers, schut ters en het traditionele zilver. Veel aandacht zal dit jaar de brandweer krijgen. Zij zal laten zien hoe vroe ger een binnenstadsbrand werd geblust en hoe dit tegenwoordig gebeurt. Daarbij wordt erg oud en erg modern materiaal gebruikt. Ook van militaire zijde is dit jaar 4 september Zondag 4 september vindt voor 42e keer het Zundertse Bloemen corso plaats. Vergezeld van een aantal muziekkorpsen zal de stoet, waarin circa 2 miljoen bloemen verwerkt zijn, door de straten van Zundert trekken. Tijdens het corso is tevens een jaarmarkt, opgesteld temidden van het corsoparcours. Bovendien wordt de World-Press- Photo-Tentoonstelling geëxpo seerd. veel te verwachten. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht en de Johan Willem Friso Kapel zijn te rug van weggeweest, terwijl de Marinierskapel van de Koninklij ke Marine met tamboers, pijpers en fakkeldragers ook weer van de partij zal zijn. Uit Portugal zal een Luchtmachtkorps een optreden verzorgen. Voorafgaand aan de voorstellingen, die om 21 uur be ginnen, zal door West-Brabantse muziekgezelschappen een voor programma worden verzorgd. Op de laatste zaterdag is er een speci aal kindermatinee. De entree be draagt op vrijdag en zaterdag f 25,(A-rang en f 15,— (B- rang). Op de overige dagen resp. f 22,50 en f 12,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VVV Breda. Orangerie In de binnenstad van Breda wordt van 25 t/m 27 augustus deze brade rie gehouden, die jaarlijks zo’n 350 400.000 mensen trekt. Naast de braderie zijn er ook in de straten tal van activiteiten. Looporkestjes en podiumoptredens zorgen voor de muzikale sfeer. Donderdagavond wordt de Orangerie om 20 uur offi cieel geopend met aansluitend het Orangeriebal. Hieraan werken o.a. de groep Vulcano, the Peter Star- shine Band en het Spaanse danspaar Los de Mólaga mee. Nieuw voor de Orangerie is de ’Uit markt’ in de Grote kerk. De geza menlijke culturele instellingen in Breda presenteren zich hier terwijl de Stadsschouwburg diverse optre dens verzorgt. Ook de Bredase ’proeverij’ is nieuw. Dagelijks tus sen 17 en 19 uur laten een 15-tal restaurateurs hun specialiteiten proeven. Op zaterdag is er een kin der orangerie en kindermuziekfestivalk. Promconcert Het eerder aangekondigde Prom concert dat op 27 augustus zou plaatsvonden, zal, vanwege annu lering van een der medewerkende artiesten in het laatste stadium, geen doorgang vinden. Strip-Drie-Daagse Dit laatste evenement van Breda Spectacle wordt gehouden van 16 t/m 18 september. In het Turfschip van Breda zal 3 dagen lang alles te zien zijn wat met strips, stripboe ken en striptekenen te maken heeft. De titel van de Strip-Drie- Daagse is dit jaar ’Beestenbende’. De stripbeurs is geopend op vrij dag 16 september van 18 tot 22 uur. zaterdag van 9 tot 17 uur en zondag van 10 tot 18 uur. De en tree bedraagt f 6,— voor volwas senen. Personen kleiner van 1.50 meter en 65-plussers betalen f 3,50. Een passe-partout voor drie dagen kost f 10,—. Alle informatie over de Breda Spectacle evenementen is ver krijgbaar bij WV Breda, Wil- lemstraat 17-19, tel. 076-225733 (vanaf 25 juli a.s.: 076-22244). Samen met de NS en de BBA wordt een Breda Spectacle aktie gevoerd. Op vertoon van een enkele-reistreinkaartje of strippen kaart en een entreebewijs van een voor de Breda Spectacle evene menten, ontvangt eenieder een gratis retourticket.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 5