Groots jazz-en dixielandspektakel E /Vu extra opruimingskoopjes... L j in Oisterwijk op 6 en 7 augustus Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. 1 kleine helpers voor betere ’r film-res uitaten H HALVE PRIJS! Gilde St. Catharina L.R. Fevior Kampioenen Audacia-nieuws Aerobic Dancing te Moergestel Jaarreis Weduwen-Sociëteit Nationale Zwemvierdaagse 1983 Carnavalsvereniging ”De Dorstvlegels” f i voor dichtbij-huis- ontdekkingsreizen Louis v/d Meydenberg 1 o.a. 1 REK MET JURKEN ROKKEN 9K 1 REK MET SHIRTS f 9K 1 REK MET KINDERJURKEN SHIRTS jt xzxz •1 liT. A j 1 iT': ;i I i&i PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1983 Photo-atelier 5 Op zaterdag 6 en zondag 7 augustus staat Oisterwijk in het teken van jazz- en dixieland. Moor de eerste maal vindt dan op het monu mentale Kerkplein, aan de voet van de Petrus kerk, het midzomer jazzfestival plaats. Vol gens organisatoren André en Bernedine Wilt- schut van hotel "De Ouwe Zwengel" en New Orleans-fanaat Jan Habraken wordt dit jazz festival "net efkes anders". En dit niet alleen vanwege de bijzonder fraaie omgeving en en tourage, maar zeker ook omdat enkel en alleen Brabantse jazz- en dixielandorkesten acte de présence zullen geven. De presentatie van het geheel is bij Jan van Rijthoven in de juiste han den. Zaterdagavond vanaf 20.00 uur zal het Kerkplein worden overspoeld met jazz- en dixielandklanken. The Dirty Stream Jazzband, onder leiding van Jan Habraken zal op specta culaire wijze het festival openen. Meer wil men over deze openingsact niet kwijt, maar dat het swingend zal zijn, staat als de bekende paal boven water. Rede genoeg om in ieder geval op tijd aanwezig te zijn. Naast de Dirty Stream Jazzband zullen ook The Small Town Dixie Kids, The Dixie One plus Seven en The Meal Street Jazzband hun muzikale klanken over het feeëriek verlichte kerkplein uitstrooien. Ook het einde van de eerste dag gaat een knal ler van de eerste orde worden. Onder de bezie- 'ende leiding van Jan Habraken en presenta- tor/trombonist Jan van Rijthoven zullen alle Aero Dance Center, een Amerikaanse organi satie, die overal in den lande cursussen Aero bic Dancing verzorgt, start op woensdag 31 augustus a.s. in café Rest. De Brouwer te Moergestel met een Cursus te Moergestel. De lessen worden gegeven op de 10 achtereen volgende woensdagavonden o.l.v. een docent m.o. lichamelijke opvoeding. Aan vang eerste groep 19.30 uur. Belangstellenden kunnen een inschrijfformu lier afhalen bij café De Brouwer. Filmen, monteren en projekteren het is mooi werk, waar je ook als amateur leuke resultaten mee kunt bereiken. Goede hulpmiddelen maken het werken gemak kelijker en het resultaat mooier. Een uitge breide kollektie "kleine helpers" voor de smalfilmer vindt u in onze zaak. voor Enz. enz. enz. enz. BEKIJK ONZE ETALAGES EENS! Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 j I T- organiseert: voor iedereen op zondag 14 au gustus een 25 km. lange FIETSPUZZEL- TOCHT. Op de helft van deze rit is een pauze ingelast met GRATIS consumptie voor de deelnemers. De beste deelnemers kunnen ook nog een leuke prijs winnen. Belangstellenden kunnen vanaf 1 uur ’s middags inschrijven in CAFÉ ’T CEN TRUM Moergestel. Inlichtingen bij de in schrijving. In het overdekte zwembad wordt dit jaar weer de NATIONALE ZWEMVIERDAAGSE ge houden in de week van 15 t/m 19 augustus. De kaartverkoop vindt plaats aan de kassa van het overdekte zwembad in de week van 8 t/m 12 augustus a.s., openingstijden van de kassa: 09.00 - 17.00 uur. U kunt dan ook terecht voor het kopen van Uw zwemleskaarten. Er worden dit jaar weer 1.300 deelnemers toe gelaten. De deelnemerskosten bedragen voor volwassenen 8,15 en voor kinderen 6,85. Zondag 10 juli j.l. nam onze vereniging deel aan het concours hippique te Riel, waar vooral bij de individuele dressuur verscheidene aan trekkelijke prijzen in de wacht werden gesleept. Hieronder de uitslagen: Afdeiingsdressuur: Achttal klasse zwaar 4de prijs; achttal klasse licht 3e prijs; achttal klasse licht 5e prijs. Individuele dressuur: Klasse L2: Toos Swinkels met Vigaroso le prijs; Petra van Gorkum met Pavictoir 3e prijs; Leny Ver meer met Tosca 3e prijs. Klasse LI: Carolien v.d. Broek met Papilous le prijs; Thea van Mensvoort met Opascha le prijs; Hettie Ketelaars met Ursus 5e prijs; Jan v.d. Bosch met Wilco 6e prijs. Klasse B2: Gerrit Jan Vermeer met Valentine 4e prijs. Prijswinnaars, proficiat! i n muzikanten een grootse session houden die zijn weerga niet kent. Zondagmorgen om 11.00 uur verzorgt jazzgenootschap "Ons Ge noegen" een speciale kerkdienst in de Petrus kerk op het Kerkplein, 's Middags om 14.00 uur zal het midzomer jazzfestival worden ver volgd met een swingend jazzmatinee. Naast uiteraard The Dirty Stream Jazzband werken hieraan mee "Ons Genoegen", een jazzforma tie van de Oisterwijkse Durendaelschool en de Efkes Anders Jasskapel. Laatstgenoemd or kest is afkomstig uit Eindhoven en staat onder leiding van Arie Smaal. De Efkes Anders Jass kapel, van huis uit een streetparodi-orkest, is echter van alle markten thuis en hun naam ind achtig willen de leden inderdaad ook iets an ders dan anderen spelen. De opvallendste fi guur van het orkest is wasbord-specialist en grand-marshall Jan Beekers, die tesamen met zijn collega's op gerenommeerde jazzfestivals in Maastricht, Tilburg, Eindhoven en Den Bosch een graaggeziene gast was. Het eerste midzomerfestival belooft nu al een bijzonder gezellig evenement te worden, gezien het suc ces dat een voorproefje van het festival begin juli opleverde. Iedereen die meer wil weten over dit jazz- en dixielandspektakel kan con tact opnemen met hotel "De Ouwe Zwengel", gevestigd aan het Kerkplein 14-16 te Oister wijk, telefonisch bereikbaar onder nummer 04242-83017. ,D XAn/T.lu (Bron: VW-Tilburg) Donderdag 11 augustus maakt de Weduwen- Sociëteit haar jaarlijkse reis. De dames gaan weer naar Euromast en Madurodam, waar ze ook in 1966 naar toe gingen. Toen was het de eerste reis, nu is het de achttiende! Vertrek vanaf het St.-Jansplein om 9 uur. En daar weer terug om ongeveer 8 uur ’s avonds. Kosten zijn 40,voor bus, entree in Madu rodam en het diner. Ook dames die geen lid zjin van de Weduwe-Sociëteit kunnen zich nog opgeven bij Mevr. Verbakel, tel. 2515 of Mevr. P. Fonken, tel. 2176. Op zaterdag 6 augustus zal er weer een ver broedering plaats vinden onder de Gildebroe- ders van Gilde St. Joris uit Hapert en St. Ca tharina Moergestel. We beginnen vanaf 18.00 uur met ’n onderlin ge schietwedstrijd op het terrein in de Heu velstraat te Moergestel. Hierna bekendmaking van de uitslag der schietwedstrijd en verder gezellig samenzijn. Vrijdag 12 augustus gaan de Gildebroeders en Gildezusters samen fietsen. Voor meer infor matie hierover worden de leden nog persoon lijk aangeschreven. Zondag 14 augustus zullen we present zjin op het Gildefeest te Oostelbeers. Hier nemen maar liefst 54 gilden aan deel. Nummer 18 is het volgnummer in de optocht van Gilde St. Catharina. Er kan worden gezwommen voor de medailles: brons, zilver, goud, goud 4, 5, 6, 7. Voor an dere medailles kan Niet worden gezwommen. Er kan worden gezwommen vanaf 16.00 uur tot 22.00 uur. Na 21.30 uur kan er niet meer gestart worden. De medaille-uitreiking vindt plaats op VRIJ DAG 19 augustus, en we zullen weer proberen aan deze avond een feestelijk tintje te geven. Voor hen die nog niet weten of niet meer pre cies weten wat de ZWEMVIERDAAGSE pre cies inhoudt volgt onderstaand een korte uit leg. 4 van de 5 avonden dient men een afstand te zwemmen van 500 meter, kinderen beneden 10 jaar en ouderen boven de 50 jaar kunnen kie zen tussen een afstand van 500 of 250 meter per keer. Men dient de afstand te zwemmen met de schoolslag. Na iedere verplicht ge zwommen afstand ontvangt men in de garde robe een stempel op de deelnemerskaart. Om voor een medaille in aanmerking te komen dient men dus 4 verschillende datumstempels op de kaart te hebben. Het is niet verplicht persé ’s maandags te star ten, maar men heeft dan geen rustdag meer. Vrijdag worden de medailles uitgereikt. Raak de deelnemerskaart niet kwijt, er kunnen geen duplikaten worden verstrekt. S.v.p. de deelnemerskaart thuis invullen. Deze kaart is tevens toegangsbewijs. Wilt U wat rustiger zwemmen, kom dan na 20.00 uur, dan is het beslist niet zo druk als tussen 16.00-20.00 uur. Zwem rustig, het is geen wedstrijd, kinderen denk een beetje aan de ouderen die ook graag rustig willen zwemmen, heb een beetje respekt voor elkaar. Doe mee aan dit sportief gebeuren, want zwemmen is gezond, voor iedereen!!! Niet vergeten ZWEMVIERDAAGSE: 15, 16, 17, 18 en 19 augustusu a.s. Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door de kassier van het zwembad of door het secre tariaat van de sportstichting, de Lind 18, tel. 19100 toestel 131. Audacia-pupillen Programma F-pupillen zondag 7 augustus: Audacia F1 gaan op toernooi in Oirschot, ver trek 12.45 uur vanaf de kantine. Deze spelers hebben een kaartje ontvangen. Opgeven nieuwe pupillen: Wij staan weer voor de start van een nieuw voetbalseizoen. Voor jongens van 11 tot 12 jaar zijn er nog en kele plaatsen over in een D-pupillen elftal. Zijn er jongens van die leeftijd die willen voet ballen, dan kunnen zij zich opgeven bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 1283. Pasfoto inleveren. Audacia jeugd: - De trainingen van onze jeugd begint in de week van 15 augustus a.s. Alle spelers, leiders en trainers krijgen voor deze datum nog bericht wanneer en onder wiens leiding zij moeten trainen. - Op zaterdag 13 augustus a.s. zijn er echter al wedstrijden voor de lagere A B C elf tallen in Oirschot. Let dus op de aanplakbil jetten bij café: ”De Klaore”. - Op maandag 15 augustus a.s. is er eveneens een leidersbijeenkomst na afloop van de trai ningen. Hierbij wordt de nieuwe jeugdtrai ner voorgesteld. De leiders van Al A2, BI B2 worden deze avond beslist verwacht, opdat met de trainer goede afspraken ge maakt worden voor het nieuwe seizoen. Audacia-contactdag De leden die op 20 augustus a.s. deel willen neen aan onze contactdag, maar nog niet hun briefje in hebben geleverd, kunnen dit tot don derdag 4 augustus doen bij Jan Janssen. Zaterdag 9 juli j.l. gingen de kinderen van Re- munt met een viertal shetland pony’s naar ’t Goy in Utrecht om deel te nemen aan de shows rondom de Midzomerfeesten in die plaats. Een van de vele shows rondom de feesten wa ren de paarden- en ponykeuringen. Naast een flink aantal tuig- en rijpaarden, wer den er zeer veel pony’s ter keuring aangebo den. De uiteindelijke uitslag van de ponykeuring: Kampioen bij de merrieveulens: Ulrike van stal De Lindehof. Eerste prijs bij de merrieveulens: Violette van stal De Lindehof. Bij de oudere merries een eerste prijs voor Liesbeth van stal De Lindehof. Kampioen van de oudere shetland pony’s werd Leny van de Kleine Stal. Verdere uitslagen van de keuringen waren niet zo interessant omdat niemand uit de regio hieraan heeft deelgenomen. Proficiat kinderen van Remunt met de behaal de prijzen. per stuk ƒ15.- - 2 stuksfaJi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3