i I Jll I J.M.A. Stieger Dr. van Delft Nico de Bruijn en Cor Mulders 50 jaar getrouwd Kamphorst afwezig van 9 t/m 24 juli J i ’n Bloemetje van ’Moergestel-N ieuws Geslaagd Jan Zoontjes nieuwe beheerder van Den Boogaard. Geslaagd! 8 ’Hl!! Hf -f Hl is gesloten van 8 juli t/m 31 juli heeft géén praktijk van 18 juli tot 8 augustus. Bi "Moergestel-Nieuws" met vakantie! I Tandarts r De praktijk van tandarts ft# Hoewel het feest, wegens ernstige ziekte van de bruidegom, niet kan worden gevierd, wil ’’Moergestel-Nieuws” toch niet onvermeld laten dat op zaterdag 9 juli a.s. de 50-jarige echtverbin tenis herdacht wordt van Nico de Bruijn en Cor Mulders, wonende Reuselhof 9. •t V AvdW Waarnemingen: telefoon 04243 - 1919 Voor waarneming bij spoedgevallen gelieve te bellen: 1948 U vindt derhalve in dit nummer de kerk- en doktersdiensten en alle andere belangrijke gegevens over de gehele vakantieperiode. Bewaar dit nummer daarom zorgvuldig! "Moergestel-Nieuws" verschijnt weer op woensdag 3 augustus. Kopij en advertenties voor dat nummer kunt U inleveren tot en met zondag 31 juli. Redaktie, stuurgroep en al onze medewerkers wensen U graag een fijne en zonnige vakantie! Zoals reeds gezegd, zal het feest echter niet ge vierd kunnen worden. Wel wordt, in aanwe zigheid van kinderen en kleinkinderen, a.s. za terdag een H. Mis opgedragen in hun knusse huiskamer aan de Reuselhof, maar daar zal het bij moeten blijven. Toch kunnen we niet nalaten om, namens ’’Moergestel-Nieuws” onze welgemeende feli citaties uit te spreken aan Nico en Cor. Markt Standplaatsen op de weekmarkt zijn toege kend aan: - H. v.d. Kamp te Waalwijk in de branche sie raden en kunstnijverheid - G. Paapen te Sprang-Capelle in de branche schoenen. Vanwege de kermis en de komende vakantie de ze week geen bloemetje. We komen er weer mee terug in de tweede helft van augustus. - Max Tailleur Stichting voor het houden van een inzameling van gedragen kleding op 11 juli a.s. - Stichting Jeugdbelangen St. Jan voor het houden van een peperkoekloterij tijdens de kermis 1983. - Mevr, van Dijk, Pr. Irenestraat 5 voor het plaatsen van een reklamebord - Buurtvereniging Gezwiene Waai voor het houden van een zeskamp op 2 juli a.s. - V.V.V.-Hart van Brabant tot het houden van een fietsvierdaagse die door onze ge meente loopt op 23 juli a.s. en daarbij voor het aanbrengen van enkele bewegwijzerin gen. Aan de R.K. Mavo St. J.B. de la Salie te Til burg slaagden voor het Mavo-diploma: Geert Habraken, Mabel Horsten, Maaike Jon kers, Henriette van Lieshout, René Smits, Mi chel Vermeer en Marian van de Wouw. Waarneming: Dr. TERWINDT Telefoon 1204 ri! 4 i. Sociale uitkeringen Voor een lening bij de bank zal op grond van art. 4 Algemene Bijstandswet borg gestaan worden. Op twee aanvragen om bijstand is besloten de ze te verstrekken. Er zijn twee aanvragen R.W.W. en drie aan vragen W.W.V. toegekend, daarbij is er een herkontrole W.W.V. uitgevoerd. Onze dorpsgenoot Wil Kwinten slaagde op 29 juni jl. aan de kath. Universiteit te Nijmegen voor zijn doctoraal examen in de Ortho- Paedagogische Wetenschappen. Wij wensen hem met deze titel, waarvoor liefst 8 jaar stu die vereist is, van harte proficiat! Gemeentegarantie/adviesaanvragen Aan drie personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van ene hypothecaire geldlening, tevens zijn er voor drie aanvragen gunstige adviezen uitgebracht bij de hypo theekbank. Vergadering Burgemeester en Wethouders van 15 en 23 juni 1983 Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - L. Linsen, Ruymheuvel 14 voor uitbreiding woonhuis - W. Oerlemans, Kerkackerstraat 10 voor ver bouw woonhuis - J. Verouden-v.d. Boogaert, Oirschotseweg 93 voor plaatsen dakkapel - M. v.d. Sande, Driehuizerweg 2 voor bouw veldschuur - J.C. van Elderen, Kloosterlaan 43 voor bouw open berging - R. v.d. Geijn, De Hoefkens 1 voor bouw be handelruimte aan de woning Kriekenakker 16 - M. Ketelaars, Oirschotseweg 65 voor bouw twee sleufsilo’s - M. Denissen, Raadhuisstraat 18 voor wijzi ging zijgevel - J. Wolfs, Schoolstraat 44 voor bouw erfaf- scheiding. Vergunningen, ontheffingen en toestemmin gen Vergunning, ontheffing of toestemming is ver leend aan: - Moby Dick Cards voor de verkoop van an sichtkaarten voor één dag in de week tot 1 ja nuari 1984. - Comité ”18e omloop van het zuiden” voor het gebruik maken van gemeentewegen voor de wielerwedstrijd op 10 september a.s. Tot opvolger van Toon Klomp is benoemd Jan Zoontjes, veertig jaar, een telg uit de bekende Tilburgse wielerfamilie. Hij is thans woonach tig in Berkel-Enschot, waar hij bedrijfsleider is in de zaak van zijn zwager: ”De Duiventros”. Jan is gehuwd en heeft twee kinderen. Tot voor ongeveer zes jaar geleden had hij een sla- gerszaak te Tilburg, waarnaast hij in zijn vrije tijd reeds hand- en spandiensten verrichtte in een buurthuis. Daar is zijn belangstelling voor het horecavak ontstaan, dat resulteerde in zijn job in ”de Druiventros”. Nu wordt het dus ”Den Boogaard”, waar hij per 1 september a.s. in dienst treedt. Hij zal nog twee maanden worden ingewerkt door Toon Klomp, die dan Den Boogaard zal verla ten. Wij wensen Jan veel succes in zijn nieuwe baan en hopen op een goede samenwerking met de Moergestelse gemeenschap. De eigenlijke datum echter was 10 juli 1933 toen Nico en Cor elkaar het jawoord gaven in de kerk te Moergestel. Nico werd geboren te Hilvarenbeek op 19 ja nuari 1906, terwijl Cor ter wereld kwam te Til burg op 13 maart 1910. Cor heeft in Moergestel aan de Oisterwijkse- weg gewoond. Na hun huwelijk in 1933 gingen Cor en Nico (tot dan woonachtig in Oister- wijk) wonen aan het Root ven. Het verhuizen zat hen echter in het bloed, want achtereenvolgens kwamen ze terecht op Oisterwijkseweg 23, Tilburgseweg 8 en weer Oisterwijkseweg (waar nu Pietje Willems-Mols woont). Vanwege het werk van Nico (leerlooierij Oisterwijk, waar hij later nachtwaker werd) verhuisde het gezin de Bruijn naar Oisterwijk, en ook hier woonde men op verschillende adressen. Na al die omzwervingen komen ze tenslotte in 1974 terecht op hun huidige adres Reuselhof 9. Cor zullen de meeste oudere dames wel ken nen. Zij immers, woonde in Moergestel en werkte 9 jaar lang in de stikkerij van van Bom mel schoenfabrieken. Nico werkte het grootste gedeelte van zijn le ven, zoals eerder genoemd, in Oisterwijk op de leerlooierij, maar liefst 43/2 jaar. En ook dat kunnen we niet onvermeld laten. Bij z’n veertigjarig dienstverband namelijk werd hij door zijn werkgever verrast met een gouden horloge, maar ongetwijfeld het meest onder de indruk zal Nico geweest zijn toen hij op 10 mei 1967 de Eremedaille ontving, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau die hem op de looierij op gepaste wijze werd op gespeld. Tot aan zijn pensioen bleef hij op de looierij werkzaam om daarna van een welverdiende rust te gaan genieten. Nico en Cor kregen in totaal 10 kinderen, waarvan er op het ogenblik nog 8 in leven zijn. Ook genieten ze nog dagelijks van hun 23 kleinkinderen die hun oma en opa van tijd tot tijd graag bezoeken. Tot zolang het kon was Nico een echte natuur vriend en vooral de laatste jaren had hij zijn vaste ’’stekkie” bij de brug over de Reusel, want naast fietsen in de wijde omgeving was vissen zijn grootste hobby. Cor daarentegen, zoekt het wat meer in de hui selijke sfeer: kaarten, breien en vooral het kweken en verzorgen van bloemen is haar grootste liefhebberij, waarvan ze nog dagelijks geniet. in verband met de vakanties zal "Moergestel-Nieuws" de komende drie WOENSDAG 6 JULI 1983 8e Jaargang - Nr. 295 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. iL’ Ij.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1