Jos Habraken -1 Anjeraktie 1983 I Kermistijd is palingtijd...! I T I i m Officiële aanbieding Moergestel-Kwartet Roef - softbal Audacia-pupillen Ponyclub F.E.V.I.O.R Strand- en rekreatiebad ’’Staalbergven I? i I lil Wegens vakantie gesloten van 2 juli t/m 18 juli 1983. Honden Trimsalon de Gelukkige Hond I •I J..< I Fijne gerookte paling Hollandse nieuwe UIDGAS 'I Maandagmiddag op de markt. Ook warme gebakken vis Voor alle voorkomende loodgieterswerkzaamheden naar PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES Onze winkel is nu ook op zondag open van 11.00-18.00 uur. HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 volendammer vishandel 1 Zaterdagmorgen ook bij Groentehal Crisje! H Kg ■'t 1 ■ril’ I ■Slf. tl® yl MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 JUNI 1983 PAGINA 7 >9 Willem de Zwijgerlaan 34 Vrijdag 24 juni speelde Roef in Breda tegen Je- ka. In de Iste inning scoorde Roef één punt, echter Jeka kwam na de 2de en 3de inning voor met 6-1. In de 6de inning kwam Roef nog door goed slagwerk op een stand van 6-5. Jeka scoorde nog 1 punt en de eindstand werd 7-5 in het voordeel van Jeka. Zondag 26 juni had Roef een wedstrijd tegen Condors in Sittard. In de 1ste inning kwam Roef voor met 0-2 mede door een 2 honkslag van Petra Jonkers. Door goed slagwerk kon Roef zijn voorsprong handhavlen en hield Condors steeds achter zich. In de 6de inning kwam Condors dicht bij tot 6-5. Roef scoorde in de laatste inning nog 4 punten, terwijl Condors niet verder kwam als 2 punten. Met de eindstand 7-10 in het voordeel van Roef, werden de punten verdiend mee naar huis genomen. Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Oisterwijkseweg 55 MOERGESTEL Telefoon 04243 - 1538 Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags op 't St. Jansplein Vrijdags bij Gr oen te ha! Crisje Na een verfrissende dronk trok de drumfanfa re de wijk in om de kwartetten aan de man te brengen. Hoe groot het resultaat van deze eerst actie is geweest, weet ik niet. Maar ik ben er net als voorzitter Pellis van overtuigd dat de 1200 kwartetten spoedig ’’geplaatst” zullen zijn- J.S. <5^ JUWELIER - HORLOGER Rootven47 Moergestel. Tel. 04243 -1393 de foto’s zeer deskundig heeft geschreven, en Jan Geerts, die fotografisch knap werk ver richt, hierbij geruggesteund door Louis van de Meydenberg. Ook de plaatselijke en regionale pers werden bedankt voor de informatie voor af. Na de aanbieding van de drie eerste kwartetten zetten burgemeester en wethouders aangevuld met Wil Pellis zich gemoedelijk op het plein aan een tafeltje in het weldadige lommer van een lindeboom om het eerste spelletje Moergestel-Kwartet te spelen. Het ging er vro lijk en geanimeerd toe, terwijl de drumfanfare een mooie show ten beste gaf. De burge meester en wethouder van Gils bleken duide lijk winnaars met elk 4 verzamelde kwartetten. i_vvijy^i taai i o-t Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! De eerste echte zonnestralen begonnen de ble ke huidjes nog maar net te kleuren en een aan tal bezoekers van het ’’Staalbergven” werd al gekonfronteerd met een extra kostenpost om dat er een fiets werd gestolen uit de rijwielstalling. Een landelijk probleem wat zich voordoet bij station, winkelcentrum, sportcomplex ja zelfs op iedere hoek van de straat. Het Staalbergven heeft een medewerker die regelmatig in de rij wielstalling toezicht houdt. Om georganiseer de diefstal te bemoeilijken werd de ingang van de rijwielstalling verplaatst en dichter bij de kassa gebracht. U zult echter ook zelf moeten meewerken. Nog steeds staan er in de rijwielstalling veel fietsen die in het geheel niet zijn afgesloten en een nog groter aantal fietsen dat voorzien is van een beslist ondeugdelijk slot. De eigenaren van deze fietsen vragen er toch om dat hun fiets wordt meegenomen. Laat uw kostbare spullen thuis als LI naar het zwembad gaat. Sierraden en overbodig veel geld hebt U op het zwembad beslist niet nodig. Als U die zaken meeneemt loopt U niet alleen het risico dat ze gestolen worden maar ook dat U ze gewoon kwijt raakt. Neem alleen het hoognodige mee en beperk de risico’s zoveel mogelijk door uw fiets en/of auto goed af te sluiten. Laat in Uw auto geen waardevolle voorwerpen in het zicht liggen. Als U aan deze zaken de nodige aandacht schenkt zijn we ervan overtuigd dat U na een gezellige dag op het zwembad ook weer tevre den naar huis zult kunnen vertrekken. Zoals u wellicht heeft vernomen, organiseert ponyclub F.E.V.I.O.R. op 14 augustus a.s. een pony-concours-hippique waaraan ruim 20 afdelingen zullen deelnemen (de plaats van handeling is de Heuvelstraat, waar diverse mensen welwillend hun terreinen ter beschik king hebben gesteld.) Mede ter financiering van de tamelijke forse aanloopkosten wat zo’n evenement immer met zich meebrengt, heeft de ponyclub een loterij op touw gezet. Het is de bedoeling dat de kin deren van de ponyclub massaal de betreffende loten huis-aan-huis gaan verkopen. Deze ver- koopaktie zal plaatsvinden op de voormiddag van zaterdag 2 juli a.s. zodat u dan iemand van de ponyclub aan de deur kunt verwachten. Wij verzoeken u dan ook de kinderen en daar mede de ponyclub als zodanig niet teleur te stellen, zodat het te organiseren evenement ook in een ander dan sportief opzicht een mooi evenement zal worden. Opgeven nieuwe leden; Nu is er nog gelegenheid om zich op te geven als jeugdlid van Audacia. Voor enkele D- pupillen is nog plaats, dit zijn jongens tussen de tien en twaalf jaar. Zijn er jongens in die leeftijd die graag willen voetballen geeft je dan zo vlug mogelijk op bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22. Tel. 1283. Ook dan een pasfo to inleveren. Pasfoto’s inleveren: Willen onderstaande pupillen zo vlug mogelijk een pasfoto inleveren bij Nico Oerlemans. Peter van Beers, Barend Kennis, Marco van Zon, Edward Hurkmans, Arjan v.d. Sande, Peter Sebregts, Bjorn Rijen, Mare Rijen. De voorzitter van Drumfanfare "Moergestel", de heer Will Pellis, overhandigt het eerste kwartet aan burgemeester ter Veer. Een nog wat aarzelende zon en de bonte kleu ren van de Moergestelse drumfanfare vormden het feestelijk decor van het raadhuisplein, waar de eerste exemplaren van het Moergestel- Kwartet aan burgemeester Ter Veer en zijn beide wethouders werden aangeboden. Dat dit vergezeld ging van veel tamtam hoeft nauwe lijks betoog, aangezien dit Moergestel-Kwartet op initiatief van de Moergestelse Drumfanfare tot stand is gekomen. Voorzitter Wil Pellis sprak in zijn aanbiedings- woord over de educatieve en tegelijk voor zijn vereniging lucratieve waarde van het kwartet. De drumfanfare is op financieel gebied een veel-eisende vereniging, die dit educatieve en tegelijk ludieke kwartet graag heeft aangegre pen om ook financieel weer een impuls te krij gen. Hij was erg tevreden over de vormgeving en dacht dat deze eenmalige uitgave zeker zijn weg in Moergestel zou vinden. Heel bijzonder bedankte hij wethouders Smits, die de tekst bij Op woensdag 29 juni zullen de leden van het Gilde St. Joris uit Moergestel gedurende de avonduren de jaarlijkse kollekte verzorgen voor het Anjerfonds. De kollekte zal huis aan huis plaatsvinden. Wat doet het Anjerfonds? In de statuten van de stichting staat: ...het bevorderen van de zelfwerkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, volksontwikkeling, kunst, na tuurbehoud en andere tot de Nederlandse kui tuur te rekenen gebieden, alsmede de Neder landse kuituur buiten Nederland uit te dragen. Kort samengevat betekent dit dat het Anjer fonds werkzaam is op het gebied van de kui tuur en het natuurbehoud. Voorbeelden in deze sektoren zijn: weten schappelijk werk, bibliotheekwezen, amateu ristische en professionele muziekbeoefening, letterkunde, beeldende kunst, theater, film, fotografie, kultureel jeugdwerk, natuurbe houd, restauratie en aankoop van historische monumenten enz... De doelstellingen worden verwezenlijkt door het geven van subsidies aan individuele perso nen of aan verenigingen, stichtingen, komité’s en dergelijke. De omvang van de subsidies en de wijze van fi nanciering van de projekten varieert, al naar gelang de omvang, aard en de betekenis van het projekt. Bij het vaststellen van de subsidies laat het bestuur van het Anjerfonds Noord-Brabant zich leiden door richtlijnen en normen, zoals deze in overleg met het Prins Bernhard Fonds worden vastgesteld. Het Prins Bernhard Fonds is het overkoepelend bureau dat 14 afdelingen heeft die Anjerfondsen heten. Over de algemene richtlijnen, alsmede over specifieke subsidie-aanvragen vindt regelmatig overleg plaats met andere partikuliere fondsen. Een intensief en goed overleg vindt plaats met het Koningin Juliana Fonds, dat zich bezig houdt met maatschappelijk werk. Zo worden de subsidies zo goed mogelijk besteed. Behalve het verstrekken van subsidies heeft het Anjerfonds, via het Prins Bernhard Fonds, nog enkele eigen aktiviteiten. - Jaarlijks wordt de Zilveren Anjer uitgereikt als onderscheiding van Nederlanders die zich onverplicht en onbetaald hebben ingezet voor kuituur of natuur. - De Martinus Nijhoff Prijs voor Vertalingen wordt jaarlijks uitgereikt aan een of meer ver talers die in of uit het Nederlands hebben vertaald. - De tweejaarlijkse David Röellprijs wordt als eerbetoon voor een geheel oeuvre toegekend aan een Nederlander die zich op het gebied van beeldende of toegepaste kunsten heeft onderscheiden. Waar komt het geld vandaan? De bronnen waaruit het Prins Bernhard Fonds en de 14 Anjerfondsen putten om jaarlijks meer dan 2000 subsidies te kunnen verstrek ken, zijn veelzijdig. In de eerste plaats wordt elk jaar in honderden gemeenten de welbekende Anjeraktie gehou den door middel van kollektes. Een tweede, al bijna even traditionele bron voor de fondsen, vormen de giften van bedrijven en partikulieren. De bereidheid en de oprechte vrijgevigheid van de Nederlander komt tot uiting in deze twee vormen van fondsenwerving. Tenslotte komen er grote bedragen uit de Sporttoto en uit de Algemene Loterij Nederland. Het aandeel van deze bronnen is sinds de laatste jaren steeds belangrijker geworden, waardoor het mogelijk werd zowel het aantal als het bedrag van de subsidies aanzienlijk uit te breiden. 'X I S’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 7