i. I I 1 I d - I i I Rabobank S 1 te is Rabobank Rootven 10- Moergestel 1 Wij verzorgen voor U al uw vakantiebankzaken: I gg H ft ms-eneimochequee imiepnptio/mee /wvMo&Lismj- I 5 Jaar Roef! - korfbal li 1-daagse vliegreis naar Rome Moergestels Koortje zingt in Frankrijk 1.^ ir ik PP&9&PNEPEJEI/EP2EPEPIN& IMEeNffnEWE)lEeEI$-ENKPEC>IET~ 8EIEF0F WLP VEZ2&&N& TWELVE MIK- (M&VE&Ü&M6 !i1 i 'W 1 eCIITENLWK6£LC> WNKO6T&W& WPWEPPEH Om 10.00 uur werd iedereen verwacht op het ■I At r Rabobank organiseert i.s.m. Neckermann TIJDELIJKE AUTOCASCOVERZEKERING BUITENLANDS GELD Dan eerst alles goed regelen bij de Rabobank. I Zondag 26 juni vierde de afdeling korfbal van S.V. Roef! haar vijfjarig bestaan. Dat deed ze nu eens niet door het organiseren van een toer nooi - daar kun je ook genoeg van krijgen - maar door aan al haar leden - en die zijn bij korfbal nog niet zo oud, 16 jaar en nog veel jonger - een gezellige dag aan te bieden. •,11 7 met een audiëntie bij de Paus. In navolging van de succesvolle dagtocht naar Lourdes in mei jl., heeft de Rabobank het ini tiatief genomen om belangstellenden op 14 september a.s. in de gelegenheid te stellen een 1-daagse vliegreis naar Rome te maken. Als hoogtepunt van die reis, die in het kader van het Heilig Jaar in samenwerking met Nec kermann wordt georganiseerd, staat een au- BEWAARGEVING VAN KOSTBAARHEDEN RABOBANK-REISVERZEKERING HULPVERLENING IN HET BUITENLAND diëntie bij Z.H. Paus Johannes Paulus II op het programma! Hiervoor zijn speciaal toe gangskaarten gereserveerd. Elke woensda gochtend houdt de Paus namelijk audiëntie voor een beperkt aantal bezoekers. Is de Pauselijke zegen op zondag, wanneer duizenden op het plein voor de St. Pieter ver zameld zijn, voor menigeen al een geweldige gebeurtenis, een speciale audiëntie bij Zijne Heiligheid is natuurlijk nog veel indrukwekkender! Aangezien de audiëntie van 11.00 tot 12.00 uur plaatsvindt, moeten de reizigers zich uiterlijk om 05.30 uur op Schiphol melden. Dat kan zelfs nog een uur eerder het geval zijn indien J BENZINEBONNEN VOOR ITALIË Dat Moergestel rijk is aan koren is algemeen bekend. Maar dat een pas ontstaan Moer gestels mannen-koortje debuteerde in het Franse Ardennen-dorpje Verpel zal voor de meesten toch wel een nieuwtje zijn. Nu is het met dat koortje ook wel een vreemde geschiedenis. De kern was eerlijkgezegd ge leend aan het kerkkoor en aangevuld met en kele niet onverdienstelijke muzikale avontu riers. Dit alles op initiatief van Peter Mariën, die veel van zijn vrije tijd in het Franse Verpel pleegt door te brengen. Als dirigent fungeerde Cas van Houtert, die uit dit merkwaardig sa menraapsel een enthousiast en niet onver- dienstelijk koor wist te formeren. I eigen veld, waar vervolgens de leden d.m.v. lo ting in vier groepen werden verdeeld dwars door de teams heen, zodat elke groep bestond uit zowel pupillen, als adspiranten en junio ren. Deze vier groepen gingen eerst een serie strafworpen schieten met als inzet een door pottenbakker Wil v.d. Heykant vervaardigde wisseltroffee. De tweede serie strafworpscho- ten zou later op de dag plaatsvinden, maar eerst gingen de groepen, telkens een kwartier na elkaar, een speur/wandeltocht maken door de bossen rondom Moergestel, onderbroken door een picnic. Onder deze wandeling moesten de groepen nog diverse opdrachten uitvoeren zoals dartspel, spijkerpoepen en ruiker/raden van diverse za ken als peper, knoflook, etc., waarvoor pun ten konden worden behaald. De leukste op drachten, in ieder geval voor iedereen later inzicht- en hoorbaar, waren het vervaardigen van een feestmuts en het maken van een club lied. Zingend en getooid met feestmutsen in al lerlei creaties kwamen de groepen telkens een kwartier na elkaar terug, waarna de tweede se rie strafworpschoten begon. Ook de leiders en leidsters deden hieraan, buiten mededinging, mee. Na de laatste welgemikte schoten brach ten de groepen onder veel hilariteit hun tijdens de wandeling gemaakte clubliedereen ten ge hore, zodat vervolgens kon worden overge gaan tot de jurering van de opdrachten en de uitreiking van de trofeeën, hetgeen op plezieri ge wijze werd verricht door de voorzitter van S.V. Roef! Rinus Erven. Tussendoor bracht hij nog hulde aan de nu nog aanwezige leidsters en leden die vanaf het begin van de af deling korfbal actief waren, nl. Thea van Laak en Jo Hoozemans (leidsters) en Mariëtte van Elsdingen, Irene en Christel Buiks, Cristel v.d. Ven, Jolande Beerens, Erika den Otter, Geesje van lersel, Hanneke Wolfs, Rianne en Dorien de Jong, Monique Mouthaan, Wil van Dijk, Alexandra van Elderen en Esther Simons (le den). De wisseltrofee voor de hoogste doelscore van ’t jaar werd vervolgens uitgereikt aan Monique Jansen. Irene Buiks werd nog eens extra in ’t zonnetje gezet toen haar een herinneringsbo- kaal werd overhandigd omdat zij daarvoor twee jaar achter elkaar de wisseltrofee had be machtigd. Ook de wisseltrofee voor het straf- worpschieten door haar verdiend en wel door 7 rake schoten. Tweede hierin werd Nel van Dijk met 6 schoten en derde (ex equo) Carla van Haaren, Marga Sterke en Marion Wolfs. Bij het strafworpschieten van de leid(st)ers werd trainster Len Smeulders eerste, Agnes Buiks tweede en Thea van Laak derde. Aan het eind van de middag, waarin iedereen rijkelijk werd bedeeld met zon, snoep, sinas en chocomel, kon iedereen terugzien op een bij zonder geslaagde en leuke middag. MOERGESTEL !1 I •l '1 w ir de audiëntie reeds om 10.00 uur begint. Aan boord van het toestel, dat op 06.30 uur van Schiphol vertrekt, wordt een ontbijt gereser veerd. Na aankomst om 9.00 uur op de luch thaven van Rome brengt een touringcar de be zoekers naar het Vaticaan. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt onder leiding van een gids de St. Pieter bezichtigd, waarna de lunch wordt ge bruikt in een typisch Romeins restaurant, dat zich op loopafstand van het Vaticaan bevindt. Om 14.00 uur kan de H. Mis in de St. Pieter worden bijgewoond. Deze Mis wordt voorge gaan door een Nederlandse geestelijke. Van 15.00 tot 17.00 uur wordt wederom onder leiding van een gids een stadstour per touring car gemaakt. Tot de bekendste bezienswaar digheden van Rome behoren naast de St. Pie ter o.a het Pantheon, een tempel uit 27 voor Chr., het Colosseum, het grootste amphithea ter uit het Oude Rome, het Forum Romanum, het cultureel centrum van het Oude Keizerrijk en de Trevifontein, waarin iedere bezoeker een tweetal muntjes werpt. Één om de terugkeer naar Rome te garanderen en één om een wens in vervulling te laten gaan. Beroemd zijn ook de Spaanse Trappen en niet te vergeten de aloude Via Appia Antica, de keitjesweg met aan weerszijden vele grafmonumenten. Voordat de touringcar om 18.00 uur naar de luchthaven vertrekt, kan nog worden gewin keld in de omgeving van Via Nazionale. In het vliegtuig, dat om 20.00 uur in Rome opstijgt en om 22.30 uur in Schiphol arriveert, wordt een diner aangeboden. Mocht de Paus door ziekte of andere reden niet aanwezig kunnen zijn en er dus geen audiëntie kan plaatsvinden, dan is het mogelijk dat de dagindeling wordt gewijzigd. Belangstellenden voor deze 1-daagse vliegreis naar Rome, die 399,— per persoon kost, kunnen voor informatie terecht bij de Rabobank. Ofschoon men oorspronkelijk hoger aspiraties had, werd het uiteindelijk een volledig Grego riaanse mis, die indrukwekkend klonk in het oude Gothische kerkje. Na de mis was er een gezamenlijke maaltijd met de dorpsbewoners, die uitliep op een inter nationaal zangconcours, waarbij vooral de pastoor van Verpel hoge ogen gooide. Hij klom er dan ook voor boven op tafel. Natuurlijk werd er onderweg ook hier en daar aangelegd voor vrome en minder vrome be hoeften. Op de foto ziet u een deel van het ge zelschap bij de bezichtiging van de oude abdij van Orval op de Frans-Belgische grens. J.S. 'p. fês® "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 JUNI 1983 PAGINA 5 Is uw auto WA-verzekerd en nog geen 8 jaar oud, dan kunt U voor de duur van uw vakantie een cascoverzekering ("all-risks") afsluiten. Contantgeld: Fr. francs, DM, Big. francs. It. Lires, O. Shillingen etc. Reischeques: Leverbaar in muntsoorten van verschillende landen Eurocheques: Haal tijdig een nieuw setje handige Tips-boekje o OP VAKANTIE? Tijdens uw vakantie kunt U uw kostbaarheden bij de Rabobank in bewaring geven. Huur van een safeloketje (kluisje) al mogelijk vanaf f 10, Vraag eens naar de voorwaarden en mogelijkheden. - Speciale Nederland-dekking (f 1,— p. persoon p. dag) Kinderen beneden 5 jaar GRATIS verzekerd. - Europeesche Automobilistenhulp Verzekering (EAV) auto: f 25,— incl. aanhangwagen: f 35,— (geldig tot 31 januari 1984) - Internationale Reis- en Kredietbrief ANWB (IRK) Alléén voor ANWB-leden: IRK-brief f 28,- Aanhangwagensupplement: f 12,— (geldig tot 31 januari 1984) Ook het ANWB-lidmaatschap kunnen wij voor U verzorgen. n p ■- - Noord-ltalië: 150 liter Superbenzine Zuid-ltalië: 350 liter Superbenzine - ‘1 L Geef bij uw volgende bezoek aan onze bank even aan ons door wat U wilt bestellen, of pak even de telefoon: 04243 - 3181. Dan weet U zeker dag alles goed en op tijd geregeld is. Dat geeft een rustig vakantiegevoel. IW®

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 5