I Onderhoudsbeurt fl Nieuwe koster Jan Mulders L I s w I l j I ’n Bloemetje van ’Moergestel-Nieuws’ 1)1 o voor de Zandstraat i. I I :l h .J -1 T i 4 4 i 1HII Koningschieten Gilde St. Joris maandag 4 juli IJ' ’’Tafeltje dek je” Nog maar enkele dagen s "Moergestel-Nieuws" met vakantie! Het Buro Maatschappelijke Dienstverlening r< I 1 J1 aan tri heeft i.v.m. vakanties van het Maatschappelijk Werk en de Gezinsverzorging vanaf 4 juli t/m 29 juli alleen op dinsdag en donderdag spreekuur van 9.00 - 10.00 uur. Sint Jansplein 7 •j jj.* ii De raad was afgelopen vrijdag snel door de agenda. Het warme weer was er wellicht mede de oorzaak van dat de tribune erg matig bezet was. Een van de besluiten die de raad nam was het beschikbaar stel len van een krediet ten grootte van 276.000,voor onderhouds werkzaamheden aan de Zand straat. I s® j ras M F De nieuwe koster: J. Mulders Wij wensen U een prettige en zonnige vakantie! Voor spoedgevallen in deze periode kunt U bellen ons buro in Oisterwijk: TEL. 04242 - 19035. J. Douwes C. v/d Wiel Wij maken de verenigingen en onze adverteerders er op attent dat in verband met de vakantie "Moergestel-Nieuws" niet zal verschijnen op de woensdagen 13, 20 en 27 juli. Het eerste nummer na de vakantie wordt weer verspreid op woensdag 3 augustus. Hopelijk houdt U het komende nummer (het laatste vóór de vakantie) daar rekening meel! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Pupil Pieter-Jan Fonken, Past. v.d. Boo- gaardstraat 42 vroeg ons een bloemetje te ge ven aan Nico Oerlemans, Pater Heimerplein 22, de ’’voetbalvader van vele kinderen” zoals Pieter Jan hem in de brief noemde, en ’’omdat Nico zo ontzettend veel voor de jeugd van Au- dacia doet, vooral voor de puppies en de pupil len”. Zo’n spontane aanvraag, daar konden we niet omheen, zodat Nico afgelopen zater dag door ’’Moergestel Nieuws” in de bloeme tjes werd gezet. Proficiat! WOENSDAG 29 JUNI 1983 8e Jaargang - Nr. 294 ai. duidelijk andere opvatting dan die van de P.G.B. en V.V.D. De P.G.B. onderschrijft, zo vervolgde de heer Vriens, de visie dat het groeiklassebeleid het uitgangspunt dient te zijn van het Dorpenplan. Het Dorpenplan is echter onvoldoende flexi bel. Er staan te weinig ontsnappingsclausules in zodat op onvoorziene omstandigheden nau welijks kan worden ingespeeld. Ook de heer Damen noemde het Dorpenplan een goed plan en groeiklasse 2 voor Moergestel een goede zaak. Hij voelde echter ook voor meer flexibiliteit. De passage m.b.t. het grond- uitgiftebeleid moest er z.i. uit. Alle fracties bleken eerst met het Stadsgewest te willen overleggen alvorens een definitief standpunt in te nemen. Terwijl weth. v. Gils vond dat het plan wel de mogelijkheid bood om op onvoor ziene ontwikkelingen te reageren, stelde hij, de fracties gehoord, voor het punt van de agenda af te voeren en uit te stellen tot de augustusver- gadering. Een ieder een prettige vakantie toewensend, sloot voorzitter Ter Veer om 21.00 uur de ver- gaderinë- a. v.d. M. Met ingang van 1 december neemt koster van de Wiel afscheid. De nieuwe koster begint ech ter al een maand eerder en wel met ingang van 1 november om zich zodoende wat te kunnen inwerken. De functie heet officieel koster-tuinman en omvat niet alleen de eigenlijke kosterstaken zoals: verzorging van altaar, priesterkoor en sacristie bij alle kerkelijke diensten, de versie ring van de kerk bij alle gelegenheden, as sistentie bij huwelijks-, jubileum-, uitvaart missen, maar ook het onderhoud en schoon houden van de kerk, onderhoud van tuin van kerk en pastorie, het delven en dichten van graven en onderhoud van het kerkhof. Daar door is het ook een volledige baan. De heer Mulders is 46 jaar oud, gehuwd en heeft drie kinderen. Na de lagere school heeft Deze week is bekend geworden wie koster van de Wiel, die in het najaar met pensioen gaat, zal op volgen. Tot koster is namelijk benoemd de heer J.C.J.M. Mulders, wonende Broekzijde 26 te Moergestel. Een aantal vrijwilligers/sters zorgt dagelijks voor het brengen van een warme maaltijd bij bejaarden, die dat nodig hebben. We hebben nog enkele vrijwilligers/sters nodig voor de vakantieperiode. Het gaat maar om in één week 2 a 3 dagen het eten rond te brengen, een werkje van nog geen half uur. De bejaar den zijn ons daar zeer dankbaar voor. Ook hebben wij nog enkele mensen nodig om dat er wat uitvallers zijn. Dek het tafeltje mee en geef even een briefje af of bel even naar: Alda Vriens, Krijtenbogtstr. 11, tel. 2303. Op Kermismaandag zullen de gildebroeders van het Gilde St. Joris weer gaan strijden voor en nieuwe koning en zo mogelijk een Keizer. Programma 4 juli 10.00 uur: H. Mis voor de leden en overleden leden van Gilde St. Joris, Gilde St. Catharina en Gilde St. Sebastiaan en Barbara. 11.00 uur: Vertrek Gilden St. Catharina en St. Sebastiaan en Barbara. Zij gaan het Gilde St. Joris afhalen bij café-rest. de Brouwer. Hierna volgt het afhalen van Pastoor v/d Broek en Burgemeester ter Veer. 11.30 uur: Aankomst op het schietterrein nabij café ’t Draaiboompje. Hier wordt de schiet hoorn ontsloten en de vogel erop geplaatst. Als eerste mag Burgemeester ter Veer een kans wagen de vogel eraf te schieten, gevolgd door Pastoor v/d Broek en daarna de koning van het Gilde St. Joris. Zij mogen elk 3 ereschoten lossen. Vervolgens is het de beurt aan de gildebroeders en zal het publiek met spanning de wedstrijd volgen om te zien wie de nieuwe koning (of evt. keizer) wordt. Voor het keizerschap moet men 3 maal achter elkaar koning zijn. C. de Laat, Hild 11 is thans twee maal koning geweest. Als het hem lukt op maandag 4 juli de vogel eraf te schieten dan heeft het Gilde St. Joris weer een keizer in de persoon van C. de Laat. Daarna moet er echter weer gestreden worden om een nieuwe koning. Hoe dit alles zal verlo pen kunt U zelf komen zien.. Na het afschieten van de vogel worden de tra ditionele handelingen verricht. De drie hoofd lieden gaan zich beraden over de goedkeuring van de koning, dan volgt het omhangen van het koningszilver, de vendelgroet en wordt de erewijn gedronken. Daarna trekken alle gildebroeders weer naar Café ’t Draaiboompje voor een gezellig sa menzijn. H» 4 11 moergestel niA hij een land- en tuinbouwcursus gevolgd en is gaan werken als tuinman bij de zusters van Liefde aan de Oude Dijk in Tilburg. Via een baan bij Huisman Machinefabriek in Oister wijk kwam hij terecht bij Nistria in Moergestel waar hij inmiddels al 6 jaar op de expeditie werkt. Bij het lezen van Moergestel-Nieuws, was hem de advertentie voor de nieuwe funktie van koster opgevallen en had meteen gedacht: ”dat is net iets voor mij”. De heer Mulders zegt namelijk geen mens te zijn om altijd binnen te werken, en volgens hetzelfde vaste patroon. Het meer zelfstandig en meer in de buitenlucht kunnen werken trek ken hem in de nieuwe baan. Hij heeft er duide lijk zin in. Inmiddels is hij reeds begonnen met het volgen van een cursus bloemschikken. Hij blijft wonen op de Broekzijde. Wij willen hierbij de heer Mulders van harte feliciteren met zijn benoeming en wensen hem succes toe in zijn nieuwe baan. I raadsbesluit door B. en W. In een korte toe lichting kon voorzitter Ter Veer deze twijfel wegnemen. We hebben, aldus de voorzitter, slechts onze zorg uitgesproken tegenover de raad. Voorzitter ter Veer en wethouder van Gils benadrukten hun standpunt nog eens dat tengevolge van het bewuste raadsbesluit en in de toekomst gekort zou kunnen worden op de nieuwbouw voor eigen inwoners. Derhalve een ■‘H 11 De totale raad kon zich er mee verenigen dat het uitvoeren een aantal voorzieningen aan de Zandstraat strikt noodzakelijk was. Wel vond de heer van Stiphout van de P.G.B. dat de blik te eenzijdig was gericht. Het zijn steeds dezelf de wegen die worden genoemd. Hij wilde wel eens een plaatje hebben waaruit de toestand van alle wegen zou blijken. De heer Mulders van het C.D.A. benadrukte dat vooral de landwegen hard aan onderhoud toe zijn. Ver geleken met het oorspronkelijke plan was voor de Zandstraat bovendien al danig bezuinigd. Weth. v. Gils antwoordde dat het totale plaat je waar de heer v. Stiphout op doelde, op zeer korte termijn te verwachten was. T-31 Behalve de heer Damen van de V.V.D.die zich ook in het verleden nimmer enthousiast heeft getoond inzake de aanleg van de T-31, bleek de raad verheugd dat er schot lijkt te ko men in de realisering van deze weg. De aanslui ting Industrieweg/Oisterwijkseweg zal verso berd worden uitgevoerd. De fractieleden Mul ders van het C.D.A. en Vriens van de P.G.B. f pleitten er voor om bij Gedeputeerde Staten aan te dringen dat een deel van deze bezuini ging ten bate van de gemeente komt. O.a. werd hierbij gedacht aan bevordering van de verkeersveiligheid en het uitbreiden van de ge- luidsvoorzieningen. Het beheer en onderhoud van deze weg zal door de gemeente van de pro vincie worden overgenomen. In dit verband merkte de heer Vriens op dat dit in de toe komst wel behoorlijk op de gemeentelijke be groting zal gaan drukken. Het college van bur gemeester en wethouders zei toe de aspecten betreffende de bezuiniging bij de provincie aan te kaarten. Dorpenplan De raad werd vrijdag ook gevraagd een stand punt te bepalen omtrent het ontwerp Dorpen plan Stadsgewest Tilburg. De heer Mulders van het C.D.A. ging terzake nader in op de koppeling tussen groeiklassebeleid en grond- uitgiftebeleid. Hij haalde de pittige brief van het Stadsgewest aan dat een waarschuwende vinger had uitgestoken omtrent het onlangs ge nomen raadsbesluit tot verruiming van het gronduitgiftebeleid. De heer Mulders zei de zorg van het Stadsgewest betreffende de gevol gen van dit raadsbesluit te delen. De heer Vriens van de P.G.B. had twijfels over het loyaal uitvoeren van het veel besproken

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1