fl I i •T' P. Theuns Si -3 kleine helpers voor mooiere dia’s ’n Bloemetje van ’Moergestel-Nieuws’ I 1 I 7 f Geslaagd Tijl Uilenspiegel in het Natuurtheater van Oisterwijk Zaterdag en zondag, 25 en 26 juni Twee dagen Theater- spektakel in Oirschot De Vurhaai heej wir wè I B.V. ”De Oistelvoirtjes” STREEKMUZIEKSCHOOL OISTERWIJK e.o. interland totaal theater festival oirschot Louis v/d Meydenberg Verse aardbeien voor weck en diepvries Honden Trimsalon de Gelukkige Hond Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw JUN11983 g n I l „De Klusjesman" gratis I1' TE KOOP: cees op ’t hooq Bloemsiepkunst Gemeenteraadsvergadering nl 25 EN 26 J iji - s1 V I.. - ill f Wist U dat 1 f IA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 JUNI 1983 PAGINA 3 9 Photo-atelier Zolang de voorraad strekt. i 'fj Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Donderdag, vrijdag en zaterdag: 50 stuks perkplanten naar keuze f 15,— 100 stuks perkplanten naar keuze f 25,— TONEEL x DANS MUZIEK MIME WORKSHOPS POPPENTHEATER Vanwege de 50ste verjaardag van P. Ketelaars, die 't nu wat rustiger aan wil gaan doen, bieden wij te koop aan: 10 ha. grond 25 koeien McCormick 523 in redelijke staat, maar wel veel gewerkt. Voor verdere informatie: tel. 1467 (liefst tussen 18.00 en 19.00 uur) Aan de Vakschool voor Bloemsierkunst te Vught slaagde Carina van Esch. Proficiat! Nog steeds kunt U de aanvragen voor een bloemetje insturen, maar één voorbehoud moeten we maken. We kunnen ons nl. best voorstellen dat U bijv, iemand een bloemetje wilt geven die veel voor U of voor uw vereniging heeft gedaan of nog doet. Wanneer dat echter mensen betreft die uit hoofde van hun funktie daarvoor worden betaalt, dan zult U begrijpen dat wij die men sen geen bloemen geven, omdat zij al finan cieel beloond worden voor hetgeen zij doen. Wij vragen uw begrip hiervoor. Op vrijdag 24 juni a.s. is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. Het bloemetje ging de afgelopen week naar Mevrouw Houben, Krijtestraat 36. Haar dochter vertelde ons in een uitvoerige brief waarom zij om een bloemetje vroeg. In het kort schetsend kwam het er op neer dat moeder altijd klaar staat voor iedereen die haar maar om hulp vraagt. De waardering die zij daarvoor verdient van haar kinderen zag men graag onderstreept met het bloemetje. 14. Voorstel tot het aanschaffen van een nieu we telefooninstallatie. 15. Voorstel tot vaststelling van de slotwijzi- ging van de begroting 1982 en overboeking van de restant-kredieten Kapitaaldienst van 1982 naar 1983. 16. Voorstel tot behandeling van diverse ver slagen van de kommissievergaderingen. 17. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 18. Sluiting. Met het oog op de aanmeldingen voor het nieuwe kursusjaar wordt medegedeeld dat de directeur, wegens ziekte, tijdelijk vervangen wordt door Mevr. J.H. Snijders. Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 op dinsdag, donderdag en zaterdag Oirschotseweg 78 - Moergestel Telefoon 1796 Willem de Zwijgerlaan 34 Er zijn voor dia-makers veel hulpmidde len, die zorgen voor een perfekt resultaat en meer hobbyplezier. Een verlicht sor- teerraam, een snij- of inraamapparaatje, dia-viewers en een goed scherm: u vindt alles voor uw dia-hobby bij de fotovak- man. Fietstocht Nu het weer zijn zonniger kant heeft laten zien vonden wij het tijd om weer wat te organise ren. Daarom beste buurtbewoners willen wij jullie uitnodigen om a.s. zondagmorgen om 11 uur met de fiets startklaar te staan in de Krie- kenakker t.h.v. nr. 13 van waaruit wij dan ver trekken voor de fietstocht. Onderweg zullen we dan ergens in de natuur aanleggen voor een gezamenlijke piknik. Wij rekenen op grote deelname zodat ’t weer een gezellige dag wordt. Lees hierover ook ons clubblad ’t Koerandje”. De festiviteitencommissie Willem de J Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! r 1 Succesvolle première. Afgelopen zondag ging het openluchtspel van Jan Naaykens ’’Tijl Uilenspiegel” in première. Het was prachtig weer en vele honderden men sen waren naar het openluchttheater gekomen om getuigen te zijn van een prachtig schouwspel waar meer dan 70 mensen aan mee werken. Het toneelstuk kent ongeveer 15 grote rollen waaronder Piet Pezerik, Lamme Goedzak, De hertog van Brabant, en natuurlijk Tijl Ui lenspiegel. Het toneelstuk verhaalt over het Brabantse volk dat wordt getiraniseert en uitgezogen door de hertogin. Het volk voelt zich machte loos totdat de schalkse volksheld Tijl Ui lenspiegel opduikt. In het begin ziet het er naar uit dat hij alleen maar schelmenstreken uithaalt. Maar de kwa jongensstreken blijken echter venijnige plaagstoten tegen het machtsmisbruik, de cor ruptie en de willekeur. De Verenigde Oisterwijkse Spelers brengen het openluchtspel nog drie keer. Zaterdag 25 juni a.s. is er een avondvoorstelling die om 20.00 uur begint. Zondag 26 juni een middag voorstelling om 14.30 uur. De laatste kans om Tijl Uilenspiegel te zien is op zondag 3 juli om 14.30 uur. De voorstellingen vinden plaats in het Natuur theater van Oisterwijk aan de Gemullehoeken- weg. (nabij Vogelpark) Natuurwandeling Reeds velen gaven zich op mee te gaan wandelen op zondag 3 juli a.s. in de omgeving van Kasteel Nemerlaer onder leiding van Gerard Kuijpers. Tot en met woensdag 29 juni kunnen de leden die dat nog niet hebben gedaan zich opgeven bij Berrie Smolders of Jo van Dijk. Het vertrek staat gepland om 8 uur vanaf Breda’s Welvaren (met eigen auto’s). Voor koffie en broodjes wordt (gratis) gezorgd Niet vergeten: eerst opgeven dus! .i I I De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 27 mei 1983. 6. Voorstel tot wijziging van de subsidiëring van schoolbegeleiding met ingang van 1 ja nuari 1984. 7. Voorstel tot intrekking van het besluit tot verkoop van grond aan de Schoolstraat aan A. Jonkers, Schoolstraat 29. 8. Voorstel inzake principe-uitspraak omlei ding T. 31. Voorstel tot verkoop van een kavel bouw grond in het bestemmingsplan Oistelvoirt aan de heer A.N.M. Denissen te Moer gestel. PAUZE 10. Voorstel tot het voorzien in een vakature in de kommissie Beroep- en Bezwaarschrif ten. 11Standpunten inzake ontwerp Dorpenplan Stadsgewest Tilburg. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor onderhoudswerkzaamheden aan de Zandstraat e.a. 13. Voorstel tot het reserveren ten behoeve van investeringen van gemeentewerken voor aankoop van machines en gereedschappen. 111 I I Langvennen Oost 27 I Oisterwijk Tel. 04242 - 83937 Tel. 04117 - 2438 proefmonster bij U maakt voor schoonspuiten van uw uitge wassen grint- en draineertegels, stoepen en terrassen met hoge- druk? Ze worden weer als nieuw! (zonder gif) Het programma: Het zaterdagmiddagprogramma van het festi val is speciaal gericht op het jeugdige publiek. Een tiental kindertheater-voorstellingen, waaronder clownerie en poppenspel, zal dan op de MARKT te zien zijn. Onder auspiciën van de Vrije Akademie uit Oirschot kunnen de kinderen tijdens het festival zich ook verma ken in de workshops, waar gratis geschminkt, dekor gebouwd, maskers gemaakt en gespeeld kan worden. Dit middagprogramma begint om 13.30 uur en eindigt om 17.00 uur. Tussen het middag en avondprogramma zal er een muzikaal intermezzo zijn waarna om 20.30 uur de bekende beiaardier Arie Abbenes uit Asten een beiaardconcert zal verzorgen vanaf de momentale toren van de St. Pieterskerk. Om 21.00 uur speelt op het hoofdpodium op de Markt de Arnhemse theatergroep Van Mi- mestein een voorstelling met mime en akroba- tiek. Om 22.15 uur zal op ditzelfde podium de bekende theatermaker Rob van Houten te zien zijn. Deze mimespeler, ondermeer bekend van Sesamstraat, De Lachende Scheerkwast en de show rond Frank Kramer, zal een totaal thea ter programma verzorgen dat voor een groot publiek aantrekkelijk zal zijn. Zondag hoogtepunt Op zondag vindt het hoogtepunt van het festi val plaats. Om 13.00 uur zal het gebeuren offi cieel worden geopend door de burgemeester van Oirschot, de heer P.A.M. Sanders en de Gedeputeerde van Cultuur van Noord- Brabant, drs. J.M. van der Hart. Vanaf 13.30 uur zullen vanaf vijftien speel plaatsen bijna zestig voorstellingen door ruim dertig groepen te zien zijn. Deze dertig groe pen brengen een zeer uitgebreid repertoire, va riërend van middeleeuwse wagenspelen tot he dendaagse, vaak thematisch, en op basis van improvisaties tot stand gekomen eigentijds straattoneel, clownerie, akrobatiek, mime en poppenspel. Ieder zal er voorstellingen naar eigen voorkeur kunnen aantreffen. Ook het jeugdige publiek zal op deze zondagmiddag tot haar recht kun ne komen. Men kan zich weer vermaken in de workshops en ook zijn er weer een aantal spe ciale kinderprogramma’s te zien. Aan het festival wordt verder nog meegewerkt door de plaatselijke gilde Sancta Barbara en de Harmonie Arti et Amicitiae en de plaatselijke blaasmuziekgroep Om 18.00 uur sluit het festival officieel. Be zoekers die nog langer in Oirschot willen ver toeven kunnen om 20.15 uur nog een bezoek aan een orgelconcert dat door Albert de Clerk in de monumentale St. Pieterskerk wordt verzorgd. De toegang tot alle voorstellingen en aktivitei- ten in het kader van het Interland Totaal Thea ter Festival is gratis. koRenstRaat 34 5066 vb moepqestel rel. 04243-1794 Tijdens het laatste weekeinde van juni, op za terdag 25 en zondag 26 juni, organiseert het Brabants Centrum voor het Amateurtoneel, in samenwerking met de Gemeente Oirschot en een aantal plaatselijke organisaties het IN TERLAND TOTAAL THEATER FESTI VAL op en rond de Markt van Oirschot. Bijna vijftig groepen zullen zich op een vijf tiental speelplaatsen aan een hopelijk talrijk publiek presenteren. In het kader van het festival kan het publiek nog een aantal nevenaktiviteiten bezoeken. Zo zijn er onder meer in de plaatselijke musea, de kunstzaal en het Gemeentehuis tentoonstellin- ge ingericht, die tijdens het festival te bezoe ken zijn. De plaatselijke horeca sluit zich aan bij het festival en de winkelbedrijven hebben van het gemeentebestuur ontheffing om hun winkels tijdens de festivaluren open te houden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3