I Grandioos weekend voor harmonie 1 ij' I I II Bejaardenreis Jan Vinkenburg: nieuwe pastor voor Moergestel Verkoop Audacia- Willem II Zilveren Keizerschild voor Gilde St. Catharina w "Moergestel-Nieuws" met vakantie! M.T.V.-LOTERIJ Uitnodiging van Volkstuindersvereniging "Reuseldal" I Het afgelopen jaar heeft hij een pastorale cur- de Hogeschool in Tilburg. Twente in de parochie gaan werken. I sus gevolgd aan de theologische faculteit van i Op woensdagavond 10 augustus speelt Auda- cia in het kader van haar 35-jarig bestaan een voetbalwedstrijd tegen het le elftal van Willem II. Voor deze wedstrijd zijn vanaf heden kaar ten verkrijgbaar bij: Jan Janssen, Pr. Mar- grietstraat 17 (na 18.00 uur). De prijzen zijn voor: volwassenen 5,kinderen 2, Begin september zal de heer Vinkenburg in Moergestel starten voor drie vier dagen in de week voorlopig voor de periode van een half jaar. Hij woont momenteel nog in Amsterdam maar is van plan in Moergestel te komen wonen. Hij gaat zijn pastorale werkzaamheden combi neren met de funktie van secretaris van de pro vinciaal, wat twee dagen in de week vergt. De heer Vinkenburg zegt blij te zijn om weer in Brabant in de zielzorg te kunnen zijn. Wij wensen hem van harte een goede start toe. Kerkbestuur/parochieraad i ’s Avonds stond een grote feestavond op het programma die door liefst 1500 mensen werd bezocht. Dat het gerstenat daar rijkelijk vloei de zal iedereen, gezien de zomerse temperatu ren, duidelijk zijn. Het waren dan ook al de spreekwoordelijke kleine uurtjes voordat iede reen zich naar huis begaf. De jeugd had er toen echter al enkele uren nachtrust opzitten, want er was voor gezorgd dat zij op tijd naar bed konden. Suksesvolle zondag Zondagmorgen om 9.00 uur was iedereen pre sent en trok men gezamenlijk naar de kerk, die inmiddels tot en met de laatste plaats bezet was. Hier speelde de harmonie een viertal werken. Na de H. Mis ging men in optocht naar de feesttent, waar onze harmonie het Frühschop- pen verzorgde. Een bomvolle tent (schattingen lopen uiteen van 1500 tot 2000 mensen!) ge noot van de muziek van zowel harmonie als drumband. Men ontkwam weer niet aan de ge bruikelijke ’’Zugabe” en tot driemaal toe wist het geestdriftige publiek een toegift af te dwin gen. Na de gezamenlijke maaltijd stond ’s middags als laatste een rondwandeling door Heiden op het programma. Liefst 16 korpsen uit de om trek maakten deze tocht mee. Twee aan twee vertrokken ze om de paar minuten, en als laatste ging harmonie Prinses Juliana en haar gastheren het dorp in. Ook hier weer een dol enthousiast publiek, werkelijk overvolle stra ten en een stralende zon. Vooral toen de beide bevriende korpsen samen onderweg de mars King Size speelden bracht het langs de kant staande publiek spontaan de handen op el kaar. Een belevenis op zich die door alle leden van onze harmonie als een ervaring werd beschouwd. Om 17.00 uur werden de bussen uitgezwaaid en om klokslag acht uur was men weer in Moergestel. Al dat enthousiasme, de gastvrijheid en de waarderende woorden hebben aangetoond dat onze harmonie zich in Heiden weer uitstekend bewezen heeft en dat men aan de verwachtin gen meer dan heeft voldaan. Al met al kan worden gekonkludeerd dat de harmonie het afgelopen weekend weer een uitstekend visite kaartje voor Moergestel is geweest. Zaterdagmorgen na aankomst werden de gast gezinnen ingedeeld en trok iedereen met zijn gastfamilie huiswaarts, om na het eten de mid dag naar eigen behoefte te vullen. Velen gin gen zwemmen, anderen genoten weer anders zins van het goede weer. Deze zomer wordt door het Overkoepelend or gaan Moergestel de jaarlijkse bejaardenreis niet georganiseerd. In het najaar zal, in overleg met B. en W. wor den nagegaan voor welke doeleinde toegezegde subsidie van dit jaar zal worden besteed. Toen bekend was dat Rinus Hart met ingang van september onze parochie zou gaan verla ten werd meteen de vraag gesteld: wat nu? Parochieraad en kerkbestuur kwamen tot de conclusie dat het belangrijk was dat pastor van den Broek zijn funktie als deken zou blijven uitoefenen. Gezien het extra werk dat deze funktie met zich meebrengt, diende gezocht te worden naar een vervanger van Rinus, en wel voor een part-time baan. De katechese op de lagere scholen die door Ri nus Hart verzorgd werd, zal worden overge dragen aan de stichting Katechese en door de districtskatecheet verzorgd worden. Het gaat hier om een vier-tiende baan. Voor de overige funktie kunnen wij U door het nodige geluk en de inspanningen van pastoor van den Broek nu al de nieuwe man voorstel len. De heer Vinkenburg is 55 jaar oud en pater Re demptorist. Hij is geboren in ’s-Hertogen- bosch. Op twaalfjarige leeftijd ging hij naar het klein-seminarie van de redemptoristen in Nijmegen en vervolgens naar het groot-semi- narie in Wittem. In 1953 volgde zijn priesterwijding, warna hij 5 jaar les gaf aan de studenten van het klein seminarie in Nijmegen en drie jaar leraar latijn was aan het seminarie van de paters redempto risten in Lima. In 1965 vertrok hij naar Brazi lië en heeft daar voornamelijk als rondtrek kend missionaris basisgemeenschappen opge richt. Is in 1976 teruggekomen naar Nederland en in I Op het ’Verbroederingsfeest’ welk ieder jaar wordt georganiseerd door de bond van ”De Kleine Kring” heeft Gilde St. Catharina weer van zich laten horen. Zondag 19 juni kwamen de schutters van de 10 aangesloten Gilden in Oirschot bijeen om onderling te kampen in di verse categoriën. De grootste prestatie wist het ’viertal’ Jos Op ’t Hoog, Peter Wolfs, Peter Op ’t Hoog en Theo Persoons te leveren door het Zilveren Keizersschild te winnen, dit schild is jaren terug eens geschonken door twee Moergesteise Keizers t.w. Piet Wolfs en Tinus van de Wouw. Proficiat jongens. Maar onze schutter Tinus van den Boogaard is thans zo goed in vorm dat hij op het onderdeel ’Personeel’ de 4e prijs in ontvangst mocht ne men en wel van de 80 deelnemende schutters. Op het onderdeel ’’Potjes en pannekes” werd Gust Creusen 4e en Tinus van den Boogaard 6e. Een zonovergoten rondwandeling door Hei den was het laatste programmapunt wat de harmonie af te werken had tijdens het afgelo pen weekend. Begon het zaterdag wat rustig met een bijna ’’vrije” dag, de zondag kende een erg druk programma. ïi ij ui ■i I 11'-’ Het bestuur. T T A C 1 t 11 t - 11VI Ulgvtupvn JC4C41 11 WIL 1*1J Wil [7UJIU1U1V VU1~ Hopelijk houdt U de komende twee nummers vóór de vakantie daar rekening mee! De voorbereidingen voor de grote M.T.V.-loterij zijn in een vergevorderd stadium. Iedereen die zich heeft gemeld voor een lot zal binnen korte tijd worden bezocht om het bank- incasso-formulier te ondertekenen. Al diegenen die een bezoek willen brengen aan de volkstuin kan dit doen op de "Open Dag" op zondag 26 juni a.s. Openingstijden op die dag zijn van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 16.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Hier overhandigt voorzitter G. Laurenssen het kado van harmonie Prinses Juliana aan voorzitter Vo&kamp van de Musikkapeiie Heiden. Onze Moergesteise kunstenaar Jan Dijker maakte het ontwerp voor dit smyrnatapijt dat werd gemaakt en uitgevoerd door Annette Laurenssen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 22 JUNI 1983 8e Jaargang - Nr. 293 'Ir! i Wij maken de verenigingen en onze adverteerders er op attent dat in verband met de vakantie "Moergestel-Nieuws" niet zal verschijnen op de woensdagen 13, 20 en 27 juli. Het eerste nummer na de vakantie wordt weer verspreid op woensdag 3 augustus. J6 ■’W' De eerste trekking vindt plaats in de loop van de maand juli. De uitslag daarvan wordt gepubliceerd in het eerste nummer van "Moergestel-Nieuws" na de vakantie (woensdag 3 augustus). I moergeste me A.W. De harmonie tijdens haar concert op zondagmorgen in een overvolle tent. t. 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1