VADERDAG! I 29.90 85 9.95 10.- nu Dia-avond Geslaagd Jeugdvakantieweek E.H.B.O.-nieuws Weer zilver voor Gilde St. Catharina Liefdadigheidsfestijn te Tilburg Afscheid van de heer Versantvoort Aan de oud-leden van M.T.V. Stokeind Gemeente Moergestel Koffieconcert ’’Crescendo” ’’Tafeltje dek je” Verras vader eens... Sokken Leuke blouse Stropdas Pantalon I U. Ook Vaderdag mag 'n bloemendag zijn... cees op ’t hooq Bloemsiepkunst Jl ^5» "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 JUNI 1983 PAGINA 3 A2 r95 11 i met een enz. enz. enz. U mag altijd na Vaderdag ruilen! Kom maar eens kijken... ,1 2 paar Johan van Cuyck slaagde voor Atheneum B op het Odulphus Lyceum te Tilburg. JEUGDVAKANTIEWEEK 1983 Ik geef me op als deelnemer voor de jeugd vakantieweek. NAAM:- ADRES:- School:- Ik zit in klas- Ik wil graag in de groep bij: Alleen voor leerlingen van klas 5 en 6 Ik geef me op om een nacht mee te kamperen en stop daarvoor 5,extra in de envelop. Ik geef me niet op voor het kamperen, (doorhalen wat niet van toepassing is) In verband met het 10-jarig bestaan van de ze vereniging wordt de oud-leden van M.T.V. Stokeind de gelegenheid geboden op zaterdag 18 juni a.s. van 16.00 - 17.30 uur een glaasje te komen drinken op het Paviljoen. U bent er van harte welkom! al vanaf vanaf Lois of Levi's Het team van de MARIA VREUGDERIJKE SCHOOL Burg. Verwielstraat 53 5062 GC Oisterwijk Grote sortering SNIJBLOEMEN - KAMERPLANTEN KADO-ARTIKELEN Vrijdag en zaterdag bij iedere aankoop 'n GRATIS ROOS! Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 1 en 8 juni 1983 S.V. Roef, toernooi Aan S.V. Roef is vergunning tot het houden van een loterij tijdens het handbaltoernooi van 19 juni a.s. verleend. Tevens is toestemming verleend tot het gebruik van het Roefterrein en het bij veld. Een gedeelte van de Molenstraat zal tijdens het toernooi (van 10.00-16.00 uur) voor het ver keer worden afgesloten. Barberjesfestival Voor het houden van het jaarlijkse Barbersjes- festival op 27 augsutus a.s. zijn de nodige ont heffingen en vergunningen verleend. Adviesaanvrage/gemeentegarantie Een persoon heeft voor het aangaan van een hypothecaire geldlening gemeentegarantie ver kregen en aan de hypotheekbank zal gunstig geadviseerd worden. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - Mevr. H.Z. van Noordennen, Zandstraat 18 voor de bouw van vakantiehuisjes. - Mevr. Akkermans, Schoolstraat 16 voor de verbouw van een café-woonhuis tot slijterij- woonhuis. - J. v.d. Berg, Raamackerstraat 6 voor de bouw van een woonhuis in plan Oistelvoirt. - Het gemeentebestuur voor de bouw van 5 H.A.T.-woningen in plan Oistelvoirt. - C. v.d. Schoot, voor de bouw van 26 premie A-woningen in plan Oistelvoirt. Sociale uitkeringen Er zijn vier aanvragen W.W.V. en een aanvra ge R.W.W. toegekend, tevens zijn er drie her- kontroles R.W.W. uitgevoerd. Een bezwaarschrift R.W.W. is niet ontvanke lijk verklaard. Twee aanvragen om bijstand zijn afgewezen. Oplaten luchtballon In verband met een zilveren bruiloft heeft J. Haarhuis te Breda ontheffing verkregen voor het oplaten van een luchtballon vanaf Oister- wijkseweg 75 op 3 juni jl. Weekmarkt Aan Handelsonderneming Horizon (worsten en saucijzenbroodjes) te Eindhoven en aan W. Damen (poelier) te St. Oedenrode zijn stand plaatsen toegekend op de weekmarkt. Een aantal vrijwilligers/sters zorgt dagelijks voor het brengen van een warme maaltijd bij bejaarden, die dat nodig hebben. We hebben nog enkele vrijwilligers/sters nodig voor de vakantieperiode. Het gaat maar om in één week 2 a 3 dagen het eten rond te brengen, een werkje van nog geen half uur. De bejaar den zijn ons daar zeer dankbaar voor. Ook hebben wij nog enkele mensen nodig om dat er wat uitvallers zijn. Dek het tafeltje mee en geef even een briefje af of bel even naar: Alda Vriens, Krijtenbogtstr. 11, tel. 2303. Op zondag 19 juni a.s. geeft gemengd koor ’’Crescendo” in samenwerking met Bladels ge mengd koor ’’Plena Laetitia” ’n koffieconcert in ”den Boogaard”. Het concert begint om 12.30 en eindigt om ongeveer 13.45 uur. Gemengd koor ’’Crescendo” presenteert zich dan voor ’t eerst onder leiding van haar nieuwe dirigent, de heer J. ten Berge uit Oisterwijk. ’t Gemengd koor ’’Plena Laetitia” uit Bladel staat onder leiding van de heer Kampf uit Ves- sem met als solist de heer H. Grimsbergen en als pianist de heer J. Lemmens. Tijdens het groot Gildefeest op zondag 12 juni bij het St. Joris-gilde te Tilburg wisten de Gil- debroeders van St. Catharina weer 5 maal zil- verschilden in de wacht te slepen. Een maal zilver werd uitgereikt als Herinne ring aan deze mooie Gildedag. Onze koning Kees Wolfs legde beslag op het Zilveren Koningskruis. Het ’viertal’ Frans Becx, Gust Creusen, Peter Wolfs en Kees Wolfs behaalde ’n 2e prijs in het ’viertallen’-schieten. Verder kon Frans Becx op het ’Personeel’- schieten ’n le prijs in ontvangst nemen en als klap op de vuurpijl wist Tinus van den Boo gaard ’n prachtige eervolle Zilveren schild als 3e prijs mee naar huis te nemen. Alweer ’n succesvolle dag voor Gilde St. Catharina. A.s. donderdag 16 juni is het de laatste oefena vond voor de vakantie. Op deze avond zal onze geestelijke adviseur Pastoor v.d. Broek ons iets komen vertellen over ’’Stervensbegeleiding”. Het bestuur hoopt dan ook dat vele E.H.B.O.-ers op de avond aanwezig zullen zijn. Verder wenst het bestuur van de E.H.B.O. Ver. St. Christoffel iedereen een fijne en zonnige vakantie toe en een behouden thuiskomst. Met vriendelijke E.H.B.O.-groet Het Bestuur. Aan alle kinderen van Moergestel, die in of buiten Moergestel naar de lagere school gaan. De jeugdvakantieweek, wordt dit jaar gehou den van 8 tot en met 12 augustus. Dat lijkt nog wel heel ver weg, maar toch wil len wij jullie vragen om je nu al op te geven als je dit jaar mee wilt doen!!!! Het is voor ons heel belangrijk om te weten hoeveel kinderen er dit jaar deel zullen nemen, om alles goed te kunnen organiseren. En het belooft weer een hele leuke week te worden: we gaan voor indiaan spelen, totem palen maken, tenten bouwen, speuren en na tuurlijk gaan we er ook weer een dag met de bus op uit!!! Voor vijfde en zesde klassers wordt het extra leuk: jullie kunnen als je dat wilt, mét je groep en leiding één nacht kamperen in een grote tent. Daarvoor moet je je wel extra opgegeven en ook wat extra betalen, je moet nl. samen met je groep koken voor ’s avonds en ’s morgens ontbijten. Voor de kosten daarvan: zie opgavestrook. Wil je graag meedoen aan de jeugdvakantie week? Je kunt je opgeven op de volgende manier: Vul bijgaand strookje in en stop het samen met 10,in een envelop. Stop het in de bus bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9 of bij: Corry Kastelijn, Vooskerbos 32 of bij: Cristien van Dijk, Tilburgseweg 3. en doe dat voor maandag 20 juni. Na die datum worden de kosten nl. hoger: 15,per kind!!!! In het verleden is het nl. gebleken dat ouders (uit nonchalance?) hun kind pas opgeven bij het begin van de vakan tieweek. Omdat het de laatste jaren over steeds meer kinderen ging, werd de uiteindelijke or ganisatie veel duurder dan begroot, denk b.v. aan het inzetten van een extra bus op donder dag. Daarom dus: tot 20 juni zijn de kosten 10,per kind, na die datum 15, Wil je graag met je vriendje of vriendinnetje uit dezelfde klas in één groep, zet dat dan ook even op het briefje. Verder nieuws van ons kun je steeds lezen in Moergestel Nieuws. Tot ziens op 8 augustus! Jan van lersel Corry Kastelijn Cristien van Dijk Frans Poppelaars Aan dit zeer geslaagde festijn namen Gilde St. Sebastiaan en Barbara afgelopen zondag deel aan een 2e prijs in de optocht en een 3e prijs individueel te Hoogeloon op zondag 29 mei. Werd afgelopen zondag met meer succes te Tilburg aan het liefdadigheidsfestijn deelgeno men, de baten hiervan, bestemd voor het ge handicapte Kind, waren voor de Gildebroeders en Gildezusters van St. Sebastiaan en Barbara een reden om met extra inzet aan dit gebeuren deel te nemen. De uitslag van de behaalde zilveren schilden getuigen hiervan: le Prijs: Schoonste geheel in de optocht. 2e Prijs: Beste presentatie. le Prijs: Handboog op doel Corps. 2e Prijs: Handboog op doel Corps. le Prijs: Handboog op doel Frans v.d. Sande. 2e Prijs: Handboog op doel 4 tallen. Zondag 26 juni wordt deelgenomen an het Gil defeest te Oostmalle (België). De uitnodiging hierover is ontvangen van de Hoge Kempische Gilderaad. Het programma wordt alle Gildebroeders tij dig toegestuurd. Op vrijdagavond 17 juni is er in de zaal van ca fé Het Centrum een lezing-dia-avond over wildzang vogels. Alle vogels en natuurliefhebbers zijn dan van harte welkom en de toegang is gratis. Aan vangstijd 20.15 uur. Deze avond wordt verzorgd door de heer Lok- ven die algemeen erkend wordt als een specia list op wildzanggebied. Dit is weer een van de vele aktiviteiten die de vogelvereniging Moergestel voor haar leden (en vaak ook voor belangstellenden) organiseert. Als in juni a.s. de heer Versantvoort afscheid neemt als het hoofd van de ’’MARIA VREUGDERIJKE”, School voor Moeilijk Lerende Kinderen, zal er een periode van rijk onderwijs-leven worden afgesloten. Een periode van bewogenheid met het moeilijk lerende kind, die begon als onderwijzer op ’’Huize Assisië” te Udenhout en in 1961 werd voortgezet als hoofd in Oisterwijk. 1961, Een tijd in het Buitengewoon Onderwijs zonder maatschappelijke of psychologische diensten: hulpverleningen die het hoofd zelf op zich nam. Ook sociaal-pedagogische zorg, zoals opvang en begeleiding van ouders en leerlingen, vooral naar een werksituatie (M.L.K. was toen eind onderwijs) was een na-schoolse aktiviteit van ons hoofd. Conciërge-taken werden als van zelfsprekend door hem vervuld terwijl ook de administratieve kant van het onderwijs, o.m. berekening van de salarissen, veel van zijn tijd vergde. Als buitenschoolse aktiviteiten noemen wij o.m. de contacten met de Oudervereniging ’’Ons Zorgenkind”, waarvoor de heer Ver santvoort o.m. de carnavalsmiddag organi seerde; de Gezinsvoogdij die hij op zich nam in speciale gevallen en de begeleiding van gezin nen bij de opvoeding van leerlingen waren een zware taak. Daarna heeft hij ’’meegepio nierd” in het zoeken naar verantwoord ver volgonderwijs, o.a. door deelname aan toela tingscommissies I.T.O. en V.B.O. Onder zijn leiding groeide de school en na de jaren zorg werd het gebouw eindelijk uitge breid met een aangepaste gymzaal en een goed overblijflokaal. In rust en evenwichtigheid voelden kinderen en leerkrachten zich naar waarde geschat. Hij heeft zich totaal voor onze school gegeven en gaat nu, vervroegd weliswaar, van een wel verdiende rust genieten. Wij, zijn teamgenoten, vinden dat het goed was en danken hem daarvoor. Tijdens een receptie op vrijdag 24 juni - van 4 uur tot half 7 n.m. - staat onze deur open voor collegae, ouders, onderwijzers, leerlingen en oud-leerlingen en allen die afscheid van hem willen nemen. kopenstcaat 34 5066 vb moenqestel tel. 04243-1794

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3