Hi VERLOVEN of TROUWEN? STRAND B A 5 1 fl kpj -nieuws J I a De joggingmode is binnen! 25.00 19.95 M VAN LINSCHOTEN SCHOENEN Hoop voor morgen Vormsel Gilde St. Catharina JI L< Kindernevendienst 3e en 4e klas LV.N. wandeling op de Regte Heide DOEOOKMEEAAN ONZE AKTIE* EN WIN N ORIGINELE Koffieconcert Harmonie Discussie energiebeleid in Moergestel in ”Den Boogaard” Jos van Hulten WORISHOFER I 15 V En die is tóch voordeliger! J Kies dan samen bij ons uw [as]-ringen Grote keuze Hoge kwaliteit Scherpe prijzen reeds vanaf fl. 200,- per paar 2-Delig badstofset tlF* M a.s. Zondag 1' Alle informatie kun je krijgen bij: ih ■fl Voetbed- Sandalet JjB NA_2 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 JUNI 1983 f r ir >t 1 meisjesmaten 104 t/m 152 a.s. Zondag om 11.30 uur wordt er een kinder nevendienst gehouden voor de kinderen van de 3e en 4e klas van de basisscholen. Deze dienst staat onder leiding van: mevr. T. v.d. Sande en dhr. J. Geerts. damesmaten S.M.L. Kerkstraat 12 Moergestel Telefoon 04243 - 1268 ir !- i, I- s Burg. Bardoelstraat 32 Moergestel JUWELIER - HORLOGER Rootven47 Moergestel. Tel. 04243 -1393 'DP* 5 ECHTE rf J I BAKKER!m 7T7T®J Aktie geldt zolang de voorraad strekt. Vergadering Burgemeester en Wethouders van 19 en 26 mei 1983 Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - H.A.W. van Laak, De Hoefkens 45 voor een erfafscheiding - A.L. v.d. Donk, Kerckackerstraat 5 voor de verbouw van de woning - J. van Roessel, Servennestraat 5 voor uit breiding van een plantenloods - A. Verhoeven, Kriekenakker 36 voor een pergola/windscherm - C.P.M. Op ’t Hoog, Schoolstraat 53 voor het aanbrengen van een nieuwe gevel - P. v.d. Aa, Driehuizerweg 6 voor een var- kensfokstal - het Gemeentebestuur voor verbouwing/uit- breiding openbare-werken/brandweergarage aan de Kloosterlaan 22 - L v.d. Branden, Root ven 30 voor een dui venhok - J. Sebregts, Oirschotseweg 19 voor uitbrei ding van het woonhuis - H. Bogaers, Herengoedstraat 7 voor een car port - P.M. van Velthoven, Kriekenakker 30 voor een erfafscheiding (de aanvrage om vergun ning voor een afdak is afgewezen) - A. Tessensohn, De Stappert 48 voor een erf afscheiding - J. van Hest, Driehuizerweg 3 voor een uit breiding van een rundvee- en varkensfokstal. Zondag 12 juni om 12.15 uur vindt in ”Den Boogaard” een koffieconcert plaats van onze eigen harmonie en drumband in samenwerking met Harmonie Tilburg. Op het programma staan weer veelal lichte werken. Het concert is voor de harmonie de laatste voorbereiding voor het grote jubileumconcert van een week later te Heiden. Een gedeelte van dat concert kunt U dus a.s. zondag komen beluisteren. De toegang is zoals altijd gratis en U bent natuur lijk van harte welkom! Op zaterdag 11 juni zullen in onze parochie het H. Sacrament van het vormsel ontvangen: Esther Pijnenborg; Ron van Boxtel; Stefan Geerts; Sophieke van Kasteren; Marco Jansen; Jolanda Roozen; Monique de Laat; Manon van Gaaien; Rogier de Laat; Hein Roozen; Maurice de Bont; Marielle Vennix; Sandra van Elderen; Saskia Spaninks; Jan Molkenboer; Rogier van Elderen; Lian Op ’t Hoog; Miriam Spapens; Bas Denissen; Anita Oerlemans; An gelique Vogels; Mariette van Elsdingen; Euge nie v.d. Loo; Henriette Jansen; Frank Derk- sen;. Arianne Rooyakkers; Kees Ketelaars; In grid de Kort; Yvette van Krieken; Corrie de Kort; Stannie Kools; Jolanda Kools; Gabie Berkelmans; Esther Stroucken; Jacquelina van Esch; Melanie van Esch; Leon van Helvert; Erwin van Gisbergen; Ronald Sneijders; Hans Vaes; David Verhof; Monique Theuns; Anita Mulders; Monique Michels; Desiree Snelders; Irene Buiks; Mark Kogels; Danielle Donkers; Esther Verhoeven; Mare Krijsen; Ivon van Gisbergen; Frank Bergman; Frank Roosen; Lejan v.d. Dussen; Jacco Nefs; Hugo van Gis bergen; Maud v.d. Sande; Femke van Abee- len; Edwin Spaninks; Mark Janssen; Karin Janssen; Nelie Smulders; Rene van lersel; El len Op ’t Hoog; Walter Habraken; Luc Noote- boom; Herman v.d. Wouw; Danielle van Nu- nen; Hein van lersel; John Ligtvoet; Colette van Geloven; Marij Bakkers; Esther Vriens; Erwin Rossemeisl; Lukas Theeuwes; Natascha Op ’t Hoog; Niels Geerts; Jan van Gils; Joost Mariën; Carolien Bruurs; Rose-Marieke Op ’t Hoog; Claudia v.d. Wouw; Elly van Dijk; Ri chard van Zon; Maykel van Ras; Hanneke van Laarhoven; Denis Janssen; Bart-Jan Vugts; Ingrid Mertens; Kasper Pape; Carlo Bekkers; John Vervoort. Op woensdag 15 juni en op woensdag 29 juni wordt in het kader van de Brede Maatschappe lijke Discussie Energiebeleid gediscussieerd in den Boogaard, St. Jansplein 5 in Moergestel. Aanvang 20 uur. Tijdens de eerste bijeenkomst wordt informa tie verstrekt over energie en energiebeleid en wordt informatief gediscussieerd. Aan het eind van de avond krijgen de deelnemers een vragenformulier mee naar huis aan de hand waarvan op de vervolgavond verder wordt ge discussieerd en de standpunten bepaald. Op het formulier is ook ruimte om eigen ideeën toe te lichten. De ingevulde vragenlijsten worden beperkt in het Eindrapport dat eind 1983 aan Regering en Parlement zal worden aangeboden. Het z.g. Tussenrapport is aan de zaal verkrijgbaar. c De barbeque is a.s. vrijdag 10 juni. Dit is te doen bij de fam. Jonkers, Hild 6. Iedereen is hier, inclusief 1 introducee, van harte welkom. Dus vanaf 20.30 uur... De tweede sportdag is in Boxtel. Bezoekers zijn vanaf 14.00 uur bij de officiële opening (tevens de défilé) natuurlijk welkom. De spor ters moeten om 10.00 uur al aanwezig zijn. Dit is a.s. zondag 12 juni. De nieuwste K.P.J. krantjes moeten jullie deze week binnengekregen hebben. Niet? Laat dit dan even aan één van de bestuursleden weten. - c/ Zondag 12 juni gaan we met onze Gildebroe- ders naar Tilburg om deel te nemen aan het Grote Gildefeest welke wordt gehouden door het St. Jorisgilde ter gelegenheid van hun 500-jarig bestaan. Dit Gildefestijn dient tevens als het zestiende ’’Liefdadigheidsfestijn” van de Kring ”Het Kwartier van Oirschot”. Sa menkomst van onze Hoofdman om 12.00 uur voor gezamenlijk vertrek. Het volgnummer van St. Catharina in de optocht is nr. 23. Opstellen voor de optocht op het Koningsplein. Er zullen pendelbussen gereed staan op het toernooiveld om degene die hun auto moeten ophalen op het parkeerterrein nabij het opstel- lingsterrein aan het Koningsplein. Gildebroeders veel succes. - zaterdag 18 juni onderlinge schietwedstrijd bij St. Joris te Moergestel, welke samen wordt verschoten met St. Joris Oostelbeers en St. Ca tharina Moergestel. Aanvang om 18.00 uur. - zondag 19 juni Verbroedering met de zgn. ’’Kleine Kring” te Oirschot. Hier nemen 10 Gilden uit de naaste omgeving aan deel. Het tijdstip voor het schieten van St. Cathari na is vastgesteld om 13.00 uur. Wij moeten echter wel vroeger aanwezig zijn om hulp te verlenen bij het punten-schrijven voor de Gil de welke voor ons aan de beurt is. Onze Gildebroeders worden nog apart aange schreven. Hinderwetvergunning Een hinderwetvergunning voor een var- kensmesterij is verleend aan P. v.d. Aa, Drie huizerweg 6 en aan G. van Erven, Broekzijde 8. Wielerronde van Moergestel Aan het organiserend comité van de Wieler ronde Moergestel zijn de nodige vergunningen en ontheffingen verleend voor het houden van de wielerronde 1983 op 2 oktober a.s. Sociale uitkeringen Er zijn twee W.W.V. en een R.W.W. aanvra gen toegekend. Vaststelling diverse belastingen 1983 Het kohier diverse belastingen is vastgesteld op 141.105,20 en het kohier baatbelasting waterleiding op 8.15. Feesttent Audacia Aan S.V. Audacia is toestemming verleend voor het plaatsen van een feesttent voor de pe riode 18 tot en met 24 augustus 1983 in ver band met de viering van het 35-jarig bestaan van de club. Gemeentegarantie/adviesaanvragen Aan drie personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening waarvoor tevens gunstig geadvi seerd is aan de hypotheekbank. H Dat is de titel van de-brochure van dekenaat Oisterwijk, waarin de cusussen voor toerusting in de pastoraal staan voor het komend jaar (van september 1983-juni 1984). Een korte samenvatting laten we hier volgen: - cursus algemene oriëntatie: bedoeld voor mensen die best mee willen helpen in de pastoraal, maar zich eerst eens willen oriën teren op de inhoud daarvan. - cursus ziekenpastoraat: het is een vervolg cursus voor diegenen die al een toerustings- cursus voor ziekenpastoraat gevolgd hebben. - cursus bijbel: bedoeld voor wie al een beetje thuis is in de bijbel. - cursus kerk en werk: een oriëntatiecursus voor leden van parochieleden en parochiële medewerkers op het terrein van kerk en we reld, en mensen die werkzaam zijn op het ter rein van jeugd en jongerenwerk. - cursus voor hen die in het pastorale werk een stuk eigen verantwoordelijkheid willen dragen. Voor nadere informatie en brochure met be trekking tot cursusleider, plaats, tijd en kosten van de cursussen kunt u terecht op de pastorie, of bij de vertegenwoordiger van onze parochie in de dekenale raad, J. Geerts, Past, van den Boogaardstraat 21, tel. 1833. Zoals U zult begrijpen heeft de planning van een en ander zijn tijd nodig. Hebt u belangstel ling, laat het ons graag weten vóór 1 juli. L Q. Fijne sandalet met origineel Wörishofer leren voetbed. Uitstekende kwaliteit WIT BOVENLEER. Ook als muil in diverse modellen in wit of blauw. Maten 36-41 Normaal 25MF57 Op zondagmorgen 12 juni a.s. organiseert het LV.N. (Instituut Voor Natuurbeschermingse- ducatie) een wandeling op de Regte Heide. Dit gebied is gelegen ten zuidwesten van Goir- le. Het open heidgebied is eigendom van de ge meente Tilburg, en wordt beheerd door ”Het Brabants Landschap”./ Zoals gezegd is het een open heidegebied. De heide in ’t algemeen, had vroeger een be langrijke taak in de toen geldende landbouw methoden. De schaapsherder zwierft toen met z’n schapen over de hei, en hield de hei kort en voorkwam dat de heide, bos werd. De schapen gingen ’s nachts naar stal, en met hun mest, vermengt met heideplaggen werd ge bruikt, om de toenmalige voedselarme land bouwgronden te bemesten. Ook voelen de vo gels, zoals de Korhoen, Wulp, Boompieper, en Leeuwerik zich op de hei thuis. De Regenwip vindt op de Regte Heide er zijn slaapplaats. De heide is ook voor de Honingbij en Hommel van belang, omdat de honing van de struikheide gemakkelijk te bereiken is. Wilt U nog meer van deze wetenswaardighe den horen, wandel dan a.s. zondag mee met het LV.N. De wandeling staat onder leiding van een gids, en is geheel gratis. Het vertrekpunt is bij café ’’Vriendschap” aan de Rielse dijk, en begint om 8.00 uur. Het LV.N. wenst U een prettige wandeling toe. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3