P.G.B. drukt eigen voorstel door LOTERIJ Wim Willems ’n Bloemetje van ’Moergestel-Nieuws’ Dubbeljubileum bij Gilde St. Catharina ijl lil lil Ij fe I Ondanks veel regen toch feestelijke zondag succes Jongerenkoor Diana Nijman-Beitzel Doctorandus De Vurhaai heej wir wè! De Jeugdvakantieweek 1983 II Open Dag Plantenkwekerij Willems weer een I - I I W' Hl 1 2e Moergestelse Avondvierdaagse Hulde aan de wandelaars! PbflNTENKWEKERM Willem van Dijk 60 jaar Gildebroeder Lees alles over deze unieke loterij op de middenpagina's van dit nummer van "Moergestel-Nieuws” Ski V Op initiatief van de fraktie van de P.G.B. gesteund door wethouder Smits en de heer Damen van de V.V.D. is afgelopen vrijdag een voorstel aangenomen, waarbij het in principe voor elke inwoner van het stadsgewest Tilburg mogelijk wordt zich in Moergestel te vestigen. pi Gust van Haaren 25 jaar tamboer r I NAAM: ADRES: Telefoon: Leeftijd: i J. Donders nie I Voetbal Vurhaai-dames In verband met het slechte weer kon de trai ning van 29 mei helaas niet doorgaan. In plaats daarvan wordt er a.s. zondag 5 juni ge traind van 9.00 tot 10.00 uur mits de weersom standigheden het toelaten In verband met een uitvoering waarbij de diri gent niet kan worden gemist, zal de repetitie van donderdag 2 juni beginnen om half zeven. Alle zangers graag op tijd. SCHOOL S TRAA T 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Ik geef me op als leider/leidster voor de jeugd- vakantieweek. WOENSDAG 1 JUNI 1983 8e Jaargang - Nr. 290 OtwV ’t Bloemetje ging deze week naar Mevrouw van Dijk-van Overdijk op de Oirschotseweg. Zij is in het begin van dit jaar heel ernstig ziek geweest maar gelukkig knapt ze weer goed op. Bovendien werd zij, zoals in de brief stond ver meld, op donderdag 19 mei 70 jaar. ’’Graag een bloemetje voor onze fantastische moeder” was de vraag van haar 8 kinderen, vandaar dat de bloemen deze week bij haar zijn bezorgd. Jan Vriens> (P.G.B.) gaf als redenen voor dit voorstel: 1. Het uitzichtloze heen en weer gepraat tussen provincie en gemeente. Resultaat van al deze gesprekken is, dat we in Moergestel nu even veel weten als in september 1982. 2. Een dreigend financieel tekort op het plan Oistelvoirt dat zou kunnen leiden tot een onge wilde verhoging van de onroerend goed be lasting. 3. Klaarliggende plannen voor verkoop van bouwgrond, met daarbij de aspecten van werkgelegenheid, renteverlies en stagnatie bij de voortgang van de bouw aan de Oistelvoirt. 4. Nog meer tijdverlies voor niemand meer ac ceptabel kan zijn. De voorzitter van het college, wethouder van Gils en de C.D.A. fraktie deelden de mening van de P.G.B. niet. Het doorbreken van de normale procedures met de provincie en het stadsgewest is op zijn minst onhoffelijk. Als alle andere gemeenten zich houden aan eerder gemaakte afspraken en Op 2 mei 1923 werd Willem van Dijk lid van Gilde St. Catharina. De Overheid en Gilde- broeders van St. Catharina bieden om zijn 60-jarige Gildebroederschap een receptie aan op dinsdag 7 juni a.s. in het Gildehuis ”De Klaore” enwel van 20.00 tot 21.30 uur. Na 21 jaar trouw lid te zijn geweest volgde hij op 2 juli 1944 zijn vader op als Vaandrig. Hoofdman werd hij op 19 juni 1969 en Willem werd tot Ere-Hoofdman benoemd op 22 juni 1976. In 1973 werd hem door het kringbestuur ”Het Kwartier van Oirschot” een herdenkingsschild uitgereikt voor zijn 50-jarige trouwe Broeder schap. Hij weet ook nu nog op zijn 79-jarige leeftijd buitengewoon goed zijn zegje te doen en houdt nog steeds nauwlettend de gang van zaken bin nen ’onze’ Gilde in de gaten. Hoe vitaal hij nu nog is blijkt wel uit zijn toezegging om ook op 12 augustus a.s. mee te zullen doen aan de Woensdag 25 mei deed onze dorpsgenote Mevr. Diana Nijman-Beitzel haar doctoraal examen in de Theologie. Daarmee sloot zij haar studie aan de Theologische Faculteit Til burg af. Haar, in het Engels geschreven, doctoraalsc riptie had als onderwerp het Kerk-beeld van de Duitse theoloog Karl Rahner. Wij wensen Diana Nijman, die, op haar be scheiden wijze, ook in het Moergestelse vereni gingsleven zeer actief is, van harte proficiat en veel succes. Dat de mensen ondanks alles blijven hopen en vertrouwen op zonniger dagen bleek wel uit het feit dat er veel perkbloemen werden meegenomen. De attentie van de zaak, een sierlijk bloemstukje van orichidee en fresia viel blijk baar goed in de smaak. Al met al voor Wim Willems een dag om met voldoening op terug te zien. fietstocht welke voor de Gildebroeders van St. Catharina zal worden georganiseerd. Laten we Willem van Dijk samen met zijn vrouw en kinderen op de receptie uit dank baarheid voor zijn volle inzet voor het Gilde de hand schudden; Gelijk met Willem van Dijk zal ook op dins dag 7 juni in het Gildehuis deze receptie wor den aangeboden voor Gust van Haaren. 25 Jaar lang heeft hij trouw bij elke Gildege- beurtenis als ’eenlingtamboer’ met zijn aloude Gildetrom het Gilde St. Catharina aange voerd. Op 6 juli 1958 werd hij als lid aangeno men en benoemde hem meteen als Tamboer. Het is vrijwel uniek dat een en dezelfde Gilde broeder 25 jaar lang de Gildetrom aanvoert en daarom wordt ook aan hem uit dankbaarheid van zijn trouwe dienst mede deze receptie aan geboden. Aan jongeren vanaf 16 jaar. Misschien klinkt het woord vakantie jullie nog ’veraf’ in de oren, omdat er nog ettelijke proefwerken of examens tussen zitten, maar voor ons, de organisatie achter de jeugdvakan tieweek, komt die week al erg dichtbij. Achter de schermen zijn we dan ook al weer druk bezig met de organisatie van die week, die dit jaar gehouden zal worden van 8 tot en met 12 augustus. Ook dit jaar hebben we de hulp van de Moer gestelse jongeren weer heel hard nodig om die week te doen slagen (natuurlijk zijn ook jonge ren van buiten Moergestel welkom als leiding!) Degenen die vorige jaren als leider of leidster hebben deelgenomen ontvangen van ons nog bericht, maar degenen die pas 16 zijn gewor den, of om de een of andere reden nog nooit hebben meegedaan, kunnen zich natuurlijk ook opgeven. Hoe? Wel, vul onderstaand strookje in en stop het in de bus bij: Jan van lersel, Raamac- kerstraat 9, Moergestel. Doe dat wel voor maandagavond 6 juni. Je ontvangt van ons later nog bericht wanneer we bij elkaar komen om het programma van die week samen door te praten en om de groe pen te verdelen. Wij rekenen op jullie!!! Organisatie Jeugdvakantieweek 1983. V r i Vol trots toont Pastoor H. v.d. Broek op bij gaande foto de cheque die hij zondagmiddag ontving namens de Moergestelse bevolking tij dens een half verregende bijeenkomst op het St. Jansplein. Hier werd hem een muzikale felicitatie ge bracht door Harmonie ’’Prinses Juliana” en Drumfanfare ’’Moergestel” en werd de jubila ris tijdens een fikse regenbui toegesproken door Burgemeester ter Veer. De receptie die na het buitengebeuren plaats- Zaterdag jl. had bloemist Willems aan de Schoolstraat zijn bedrijf weer een hele dag opengesteld voor belangstellenden. En het bleek een goed idee om deze keer een Imkerve- reniging, Sint Ambrosius uit Goirle, uit te no digen om wat over deze nuttige en interessante hobby te tonen en te vertellen. Vooral de toon- kast met glazen wanden, waardoor men de nij vere diertjes bij hun meestal verborgen arbeid kon gadeslaan, trok veel bekijks. Het zag er allemaal heel feestelijk uit, waarbij de bloemendecoraties - het visitekaartje van de zaak - zeer uitnodigend werkten. En de nieuwe glazen overkapping van de buitenplaats be- weest al meteen goede diensten. Want de regen liet ook op deze dag geen verstek gaan. Maar tussen de buien door was het gezellig druk en noch de bloemist, noch de imkers had den over belangstelling te klagen. Opvallend was een grotere belangstelling voor het kweke- rijgedeelte, vergeleken met vorige jaren. Ook uit de verkoop bleek een duidelijke waardering voor de producten van bloemist en imker. vond in ”Den Boogaard” was werkelijk over weldigend. We durven geen schatting te maken over het aantal mensen dat de ’’zilveren” pastoor de hand kwam drukken. Moergestel heeft zijn warme genegenheid voor haar pastoor afgelopen zondag duidelijk bewezen. Vanaf deze plaats willen we pastoor v.d. Broek nogmaals van harte feliciteren met dit jubileum en ook nog met het feit dat hij kort geleden 50 jaar is geworden. Proficiat! één gemeente, in dit geval dan Moergestel, doet dit niet, zou dit een bevoordeling zijn ten koste van anderen. Overigens is het zeer de vraag of de provincie zijn goedkeuring zal willen geven aan dit voor stel omdat het zonder meer indruist tegen het groeiklassebeleid waarbij voor Moergestel geldt, dat alleen voor eigen aanwas mag wor den gebouwd. Na een schorsing op verzoek van de P.G.B. worden de standpunten nogeens nader uiteen-' gezet en wordt het initiatief voorstel in stem ming gebracht. Het voorstel wordt met de kleinst mogelijke meerderheid aangenomen. 1. Het selectief gronduitgiftebeleid wordt ge wijzigd. 2. 9 percelen grond aan de Oistelvoirt worden verkocht aan in hoofdzaak niet- Moergestelnaren. 3. de bevoegdheid tot verkoop van grond in de vrije sektor in de Oistelvoirt wordt beperkt overgedragen aan Burgemeester en Wethouders. Verder wordt in de raadsvergadering nog het volgende besloten: De Maria kleuterschool mag een speellokaal inrichten. Studie- en beroepskeuzetesten worden niet meer gesubsidieerd. Er wordt een aanvullend krediet uitgetrokken van 160.000,gulden voor de bouw van kleedakkomodatie voor Roef en de verbouw van de vereniging en gemeentewerken. Na een levendige vergadering sluit de voorzit ter om ongeveer 22.15 uur de vergadering. Theo op ’t Hoog. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1