/etter Icidy I IREFSFNTRUM Wim Willems I I I H I t®t rwlb1. ft I I Bezwaar maken soms mogelijk I ii'te i Jeugd van 12 tot 16! Gilde St. Catharina K.V.O. PbflNTENKWEKERkJ Future in het Trefsentrum Uitslagen verkiezing sterkste ploeg, man of vrouw van het Durdraaiersrijk ’83. Square objects in no. 90 Japon jasje Drumfanfare ’’Moergestel” in Frankrijk H Dixieland ’’Mardi Gras” I I - 1 9 r' I 3 rd? I □V N AANBIEDING: J KOM MAAR EENS PASSEN! 1 iz ■■F I I I! Huurverhoging 1983: I 1 Ij lil L,i A_2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 MEI 1983 PAGINA 3 ar- er- C.V. De Durdraaiers. Jll ƒ98 n I II< el maten 42 t/m 52 normaal f 189,- nu slechts Afgelopen vrijdag zouden eigenlijk gaan bow len. Maar dit ging niet door want er was niet genoeg belangstelling. Daarom is het verzet naar a.s. vrijdag 27 mei, dus komen!!!!! Groeten van Gerard en Mark. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Is n n n te- an, VIC tel. 400 rie- na- i.s. en- tel. )n- leo in )h. d. uw -35 ,7 en- ur- /an t 3, i.n. >ks- .KEBKSTgflflT MOERGESTEL TEL. CWW3-2239 Op 7 mei j.l. was ’t Draaiboompje te Moer gestel het strijdtoneel voor een 27 tal ploegen en ruim 100 individuele inschrijvingen, om te strijden voor de titels sterkste ploeg, man of vrouw van het Durdraaiersrijk 1983. Om in elke klasse tot één overwinnaar te ko men was er een 6 meter hoge kop van jut ge plaatst midden in een gezellig ingerichte tent. De einduitslagen waren als volgt: Ploegen heren: 1. Las en konstruktie bedrijf P. de Jong I uit Goirle; 2. HOBE uit Berkel-Enschot; 3. Buurtvereniging ”De Oistelvoortjes” II uit Moergestel. Ploegen dames: 1. F.C. ’t Draaiboompje uit Moergestel; 2. Las en konstruktiebedrijf P. de Jong uit Giorle. 3. De Huikjes uit Moergestel. Individueel heren: 1. Peter de Jong uit Goirle; 2. Martien Welten uit Moergestel; 3. Rinus Vermeer uit Moergestel; Individueel dames: 1. Helma van Rooy uit Biezenmortel. Ook wil de organisatie nog een woord van dank richten aan de firma’s Roozen, op *t Hoog, Wolfs en de Boerenbond welke de bouw van de tent mogelijk hebben gemaakt. Gezien het grote aantal deelnemers en het gro te enthousiasme waarmee gestreden werd kun nen we terug kijken op een erg geslaagde avond welke vongend jaar zeker weer georga niseerd zal worden. De dames van de K.V.O. die mee willen doen aan de avondvierdaagse worden verzocht zich op te geven bij een van de bestuursleden. Wij zullen bij voldoende opgave in groepsverband inschrijven voor de 5 km. In de onkosten zal voor de leden voor ’n deel tegemoetgekomen worden. U mag uw kinderen meebrengen. We vertrek ken om 19 uur vanaf het St. Jansplein. De avondvierdaagse wordt gehouden op 31 mei, 1, 2 en 3 juni. Dames wees sportief en doe mee, geef U op voor 30 mei a.s. De telefoonnummers van de bestuursleden zijn 1492 - 2376 - 1110 - 1419 - 1995. I ui- lif: Dat Drumfanfare ’’Moergestel” ook in het buitenland bekend wordt, bleek wel uit het feit dat wij op 15 mei jl. een optreden mochten verzorgen in Frankrijk. We vertrokken 's ochtends rond half 10 en wa ren tegen half 2 in Duinkerken. In de loop van de middag gaven we daar twee shows van on geveer een kwartier. Rond zes uur presenteer den we ons voor de laatste maal aan het Franse publiek, waarna we moe, maar voldaan, huis waarts keerden. Op eerste Pinksterdag stonden we opnieuw aangetreden in Oisterwijk, bij een festival dat werd georganiseerd door drumband Asterius. Onder het publiek bevonden zich veel Moer- gestelse mensen, hetgeen wij bijzonder attent vonden. Bedankt daarvoor, en graag tot ziens bij een volgend optreden! ing )or oe- :en ror ide H. ns; gaat voor U de muziekmiddag verplaatsen, naar een muziekavond. Deze avond plannen wij voorlopig op vrijdag. Dit idee is ontstaan omdat het ons 's avonds geschikter lijkt. De eerst komende data is vrijdag 27 mei a.s. om 21.30 uur. Wij gaan deze avond voor U als van oudst verzorgen in onze nieuwe lokatie Café ’t Centrum, Molenstraat 2 te Berkel Enschot. Wij hopen op Uw belangstelling. Kom ook naar deze dixieland meeting. U bent van harte welkom. MARDI GRAS: Klarinet/Leider - Jan Schoo- neveldt; Banjo - Noud Timmermans; Bas - Frans van Gestel; Trompet - William Derks; Trombone - Harrie Wolterman; Kleine Trom - Kees Vriens; Grote Trom - Hans Jansen. De Square Objects zijn zonder twijfel een nieuw teken, een nieuw geluid in het neder- landse popwezen. Een jonge band, die toch al weer ruim twee jaar de nederlandse podia op intensieve wijze afzwerft. Het totaal eigen ge luid is het best te plaatsen in de new-wave- hoek; teksten in eigen taal, energieke vertol kingen van alledaagse barrières, en fijne din gen. Square nodigt de bezoeker uit om mee te swingen, maar weet door ritme-wisselingen ook de nodige verwarring te stichten. De mu ziek wordt visueel versterkt door een feeërieke lichtshow, aantrekkelijk genoeg om boeiend te werken. De razendsnelle ontwikkeling en de toenemen de waardering door het publiek maakt de Square Objects tot een nog niet ontdekt feno meen, wat in de nabije toekomst zeker een zeer gewaardeerde band zal worden en dat is dan ook het ideaalbeeld, wat de band voor ogen heeft; waar al gespeeld is, worden de Square Objects niet gauw vergeten Zaterdag 28 mei. Aanvang 20.30 uur NO 90 Vloeiweg 90. Op zaterdag 28 mei vindt er om 21.30 uur in het Trefsentrum een optreden plaats van FUTURE. Oprichter van Future is Craig Calhoun, een jonge, getalenteerde funky bassist uit Califor- nië. Hij heeft o.a. door Europa getourd als bassist in de band van de Surpremes op hun laatste toernee in 1980. Met Future heeft hij in die tijd veel succes geboekt in de Verenigde Staten en is op velerlei muzikale fronten in zo wel Europa als in de Verenigde Staten aktief geweest. Tegenwoordig verblijft Craig in Nederland. Hier blies hij samen met de eveneens uit Cali- fornië afkomstige Forrest Thomas, Future nieuw leven in en zag zich na enkele optredens al gekonfronteerd met zeer lovende reacties. Muziekkrant Oor schreef in een recensie over een goed geoliede funkmesjien met een apart geluid en uitstekende vocalen. Het sterke punt van Future is de brede en fun ky aanpak: stevige hechte swingende stukken worden uitstekend afgewisseld met subtiele soft-soulsongs. In beide gevallen komen de mogelijkheden van Future prima tot uiting. Met name de vokalen van Forrest Thomas vormen een belangrijke bijdrage tot de muziek en imago van Future. Namens St. Trefsentrum Hans Vugts De meeste huurders krijgen op 1 juli aanstaan de weer te maken met de jaarlijkse huurverho ging. Volgens de wettelijke regels moet dan minstens een maand daarvoor al een brief van de verhuurder in de bus zijn gevallen. In die brief geeft de huisbaas aan met hoeveel pro cent hij de huur wil verhogen. Het parlement is voor 1983 akkoord gegaan met een verhoging van 5%. Dit percentage geldt echter alleen als de huurprijs redelijk is voor de grootte en kwaliteit van de woning. Veel huurders zullen een huurverhoging krij gen van lO°7o. Deze groep heeft te maken met huurharmonisatie. Dat is het aanpassen van een te lage huur aan de grootte en kwaliteit van de woning. Verschil in huurverhogingen afhankelijk van het huis. Het percentage van de huurverhoging waar mee u als huurder te maken krijgt hangt dus af van de grootte en kwaliteit van de woning en de prijs die daarvoor moet worden betaald. De kwaliteit van de woning wordt uitgerukt in punten. Er worden punten gegeven voor de oppervlakte van de vertrekken en voor de voorzieningen in huis, zoals centrale verwar ming, douche, isolatie enzovoorts. Meegeteld worden ook aspecten uit de omgeving van de woning. Zodoende krijgt een grote comfortabele wo ning meer punten dan een klein eenvoudig huis en dus ook een hogere huurprijs. Hetzelfde geldt trouwens ook voor kamers of gedeelten van woningen. Als u het aantal punten van uw woning en de huurprijs op 30 juni weet, kunt u nagaan wel ke huurverhoging in uw geval redelijk is. Daarvoor heeft u de tabel nodig in het vouw blad Huuraanpassingen 1983 van het Ministe rie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. De verhoging met 5% is trouwens wettelijk verplicht voor nieuwbouw woningen die nog geen vijf huurverhogingen hebben gehad; ook voor woningen die na 1 juli 1979 ingrijpend zijn verbeterd. Als u met die verplichte huurverhoging te ma ken hebt kunt u geen bezwaar bij de verhuur der maken. Huurharmonisatie Er staan in Nederland nog altijd veel huurwo ningen waarvan de huurprijs te laag is voor de grootte en kwaliteit van het huis. Er wordt al een aantal jaren aan gewerkt om die te lage hu ren op te trekken. Dat optrekken van te lage huren heet huurharmonisatie. Er zijn twee vormen van harmonisatie en wel: - Huurharmonisatie ineens. In dit geval wordt een te lage huur ineens opgetrokken als de wo ning aan een nieuwe huurder wordt verhuurd. Zittende huurders hebben hiermee niet te ma ken. Voor velen van hen geldt: - de geleidelijke huurharmonisatie. Als de huur volgens het puntensysteem te laag is krij gen zittende huurders een aantal jaren te ma ken met een grotere huurverhoging. Dit jaar is dat maximaal 10%. De harmonisatie gaat door tot ze een volgens de wet redelijke huur betalen. Bezwaar maken. Huurder van woningen, etages of kamers kun nen in een aantal gevallen bezwaar maken te gen een voorstel om de huur te verhogen. Als u dat wilt doen moeten daarvoor natuurlijk wel redenen zijn. Dat is het geval als de vèr- huurder niet aan zijn verplichtingen voldoet, dringende noodzakelijke reparaties achterwe ge laat of het onderhoud aan de woonruimte ernstig verwaarloosd. U moet hem van die klachten dan wel eerst - liefst schriftelijk - op de hoogte hebben ge bracht. Een andere reden om bezwaar te maken is dat het voorgestelde percentage hoger is dan vol gens het puntenstelsel en bijbehorende tabel De Gildebroeders van St. Catharina wacht a.s. zondag 29 mei een zware dag. Allereerst wor den alle Gildebroeders verwacht in ”Den Boo gaard” om kwart voor tien om vandaar uit de jubilerende Pastor v.d. Broek te begeleiden naar de kerk voor de Eucharistieviering. Na deze H. Mis wordt op het St. Jansplein de Vendelgroet gepresenteerd door de drie Moer- gestelse Vaandrigs. Direkt hierna gaan alle Gildebroeders in tem po naar Hoogeloon waar de Kringgildedag ge houden wordt bij Gilde St. Joris. Ons volg nummer in de optocht is nr. 33. We doen ons uiterste best om hier op tijd aan wezig te zijn, maar mocht dit niet persee luk ken kunnen we tijdens de optocht invallen. Gilde St. Joris van Hoogeloon is hierover van in kennis gesteld. Beide gebeurtenissen zijn voor onze Gildebroeders verplicht om hierbij aanwezig te zijn. redelijk is. Die tabel kunt u vinden in het vouwblad Huuraanpassingen 1983. In deze gevallen heeft bezwaar maken zin. In veel andere gevallen niet. De huurcommissies krijgen bijvoorbeeld nogal eens bezwaarschriften die in verband staan met de financiële situatie van de huurders. De ze huurders maken gebruik van de mogelijk heid om bezwaar te maken, zonder daarvoor een wettelijke grond te hebben. Dat is uite raard niet de bedoeling van de wetgever ge weest en deze bezwaren worden dan ook niet toegewezen. Als u vindt dat u een te hoge huur betaalt voor uw inkomen komt u misschien wel in aanmer king voor individuele huursubsidie. Als u wel een gegrond bezwaar heeft tegen de voorgestelde huurprijs, maakt u dat dan ken baar aan de verhuurder. Dit moet schriftelijk binnen zes weken na de voorgestelde datum waarop de nieuwe huurprjs ingaat. De ver huurder kan dan binnen twaalf weken na die datum op zijn beurt de zaak aanhangin maken bij de huurcommissie. Het is belangrijk dat al le bezwaren in het bezwaarschrift worden ge noemd. Tijdens de zitting van de huurcommis sie - waarvoor huurder èn verhuurder worden uitgenodigd - kunt u geen nieuwe bezwaren meer opperen. De huurcommissie kan daar mee dan geen rekening meer houden. De uit spraak van de commissie is voor huurder en verhuurder bindend, tenzij een van beiden bin nen twee maanden de kantonrechter inscha kelt. Meer informatie. Veel huurders ontvangen van hun verhuurder tegelijk met de huuraanzegging het vouwblad ’’Huuraanpassingen 1983”, uitgegeven door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer. Daarin staat welke huurverhoging voor welke woning geldt. Als u dit vouwblad niet hebt, kunt u het gratis afhalen bij de huurcommissie of telefonisch aanvragen bij het ministerie (tel. 070-264201, toestel 2301/2983). Als u nadere informatie wilt over de huurver hoging of het bezwaar maken kunt u terecht bij de huurcommissie of bij het Bureau Per soonlijke Voorlichting van het ministerie. (Tel. 070-264201, toestel 2676/2677/2678). I GROTE SORTERING PERK- PLANTEN UIT EIGEN KWEKERIJ SPECIALE AANBIEDING: BEGONIA c nn per stuk 0.75, 12 stuks O.UU VLIJTIG LIESJE in 5 kleuren qm per stuk 0.75, 12 stuks O>UU :J •- K JS i 13 uil il 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3