Wim illems ’n Bloemetje van ’Moergestel-Nieuws I 2 Uitzending M.T.V. Vrijwilligers gevraagd Avondvierdaagse 1983 Fietstochten voor ouderen. Grote onderhoudsbeurt centrale antenne-inrichting PbflNTENKWtKERU f lil I I0 l il 25-jarig priesterfeest pastoor H. v.d. Broek H - 5 I I :!l L:ib OPENDAG OPENDAG 4!- l i .w m -/J Gemeenteraadsvergadering 8. ïïWTr Gemeente Moergestel. Geachte abonnee, In verband met het verrichten van groot onderhoud aan de centrale antennemast ach ter de kerk, zal vanaf dinsdag 31 mei 1983, tot minimaal woensdag 8 juni 1983, de ont vangst van de T.V.- en radiozenders beperkt zijn tot alleen de nationale zenders, te we ten T.V.: Nederland I en Nederland II en Radio: NOS I, II of III en IV. Indien de weersomstandigheden het toelaten zal het ongemak van de buitenlandse T.V.-ontvangst voor U tot een minimum beperkt blijven. Hopelijk kunt U begrip op brengen voor dit tijdelijk ongemak. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 25 MEI 1983 8e Jaargang - Nr. 289 SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Zaterdag 28 mei a.s. Kom onze winkel-kwekerij buitenpresentatie bekijken. Tegen inlevering van deze advertentie voor iedereen een attentie! Zie advertentie op pagina 7 Af i Vergaderingen Burgemeester en wethouders d.d. 5 en 11 mei 1983. Gemeentegaranties/Adviesaanvragen. Op zeven aanvragen van een hypotheekbank om advies voor het aangaan van hypothecaire geldleningen is positief beslist. Aan acht personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Bouwvergunning. Bouwvergunning is verleend aan Gebr. Hoose- mans, Waterhoefstraat 4 voor de bouw van twee sleufsilo’s. Sociale uitkeringen. Een verzoek om bijstand is afgewezen. Drie aanvragen om W.W.V. zijn toegewezen en vijf herkontróles hebben plaatsgevonden. Verkeersmaatregelen. Ten behoeve van de festiviteiten, georgani seerd door Stichting Den Boogaard, op 27, 28 en 29 mei a.s. wordt op de Oostelvoortjes een eenrichtingsverkeer en een tweezijdig parkeer verbod ingesteld. Nu het weer weer wat beter wordt (ook al was het weer tot nu toe niet geweldig) stappen EL KE MAANDAGMIDDAG enthousiaste oude ren op de fiets, om samen gezellige tochtjes te ondernemen. Kent u de mooiste plekjes nog niet? Zou u wel eens samen met anderen een fietstochtje willen maken? In dat geval kunt u zich gerust op de maandag melden bij de heer W. van Biljouw, Reuselhof 26, telefoon 1732. De tochtjes worden onder zijn leiding gemaakt en de deelnemers bepalen gezamenlijk de route welke men zal gaan fietsen. Men start rond 13.30 uur vanaf ’’Reuselhof”. FIETSEN IS GEZOND... MAAR DAT WIST U AL... Als U dit leest is er van de inschrijvingstermijn voor de Avondvierdaagse al 1 dag voorbij, maar V hebt nog tot en met maandag 30 mei de gelegenheid om voor 4,in te schrijven, maandag 30 mei om 20.00 uur worden de in schrijf adressen gesloten. Deze inschrijfadres- sen zijn: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, De Hoefkens 39, Kerckackerstraat 7, en Past. v.d. Boogaardstraat 19. U kunt op dinsdag 31 mei nog inschrijven aan het startbureau maar dan is het inschrijfgeld 5,—, i.v.m. extra administratiekosten, daar om vragen wij U om voor dinsdag in te schrij ven. De inschrijvingskosten zijn voor elke af stand gelijk. Het gebruik van de startkaarten wijkt sterk af van het vorig jaar, dit jaar gaat het als volgt: Bij de inschrijving ontvangt U een bewijs van inschrijving waarop uw start- nummer staat en uw starttijd, dit bewijs van inschrijving moet U elke avond laten zien op het startbureau en U ontvangt dan elke avond ’n controlekaart. De 5 km. wandelaars krijgen een witte kaart, de 10 km. wandelaars een blauwe, en de 15 km. wandelaars een oranje kaart. Men kan dit jaar ook met groepen in schrij ven, b.v. in clubverband. De namen van de deelnemers van de groep moeten ingevuld zijn op 'n groepsformulier, verkrijgbaar op de in schrijf adressen, deze mensen krijgen geen in dividuele kontrolekaarten, de leider van de groep is verantwoordelijk dat de hele groep de opgegeven afstand loopt. Loopt deze hele groep/ciub de hele avondvierdaagse uit dan komt deze groep in aanmerking voor de groepsprijs plus dat ieder lid van de groep ook ’n herinneringsmedaille ontvangt. Zijn hiero ver nog vragen dan mag men altijd contact op nemen met het secretariaat van de avondvier daagse telf. 2207. De routes worden dit jaar weer uitgezet door sportvereniging ’’Roef” en zij zal de wande laars weer door het dorp en de mooie omge ving leiden. Iedere wandelaar is door de Noord Brabantse Wandelsport Bond kollektief W.A. verzekerd. De E.H.B.O. zal weer aanwezig zijn voor de nodige eerste hulp. De politie zal voor de veiligheid van de wande laars zorgen. Wij herhalen nogmaals ons ver zoek om kinderen onder de 10 jaar niet zonder begeleiding mee te laten lopen. De starttijd is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur, maar op de vrijdagavond mogen de 10 en 15 km wan- derlaars al om 17.30 starten. De wandelaars zullen op de volgende manier ingehaald wor den. Zij moeten zich op de speelplaats van de Boszichtschool aan de Bosstraat verzamelen en wel op de volgende tijden. De 5 km. wande laars om 19.00 uur de 10 km. wandelaars om 20.00 uur en de laatste groep wandelaars om 20.45 uur. Omdat de drumband de dinsdag en de vrijdag de hele 5 km. zullen lopen, zullen de 5 km. wandelaars op vrijdag om 19.00 uur door de Drumfanfare vanaf de Boszichtschool naar het St. Jansplein worden begeleid. De 10 km. wandelaars zullen om 20.00 uur door de Harmonie naar het St. Jansplein worden bege leid en de laatste groep wandelaars ongeveer om 20.45 uur. De achterblijvers hebben weer de gelegenheid om op het St. Jansplein bloe men te kopen voor de doorzetters. Als kleine bijkomstigheid is er elke avond voor iedere wandelaar een kleine verrassing en op de vrij dagavond is er voor de kinderen onder de 12 jaar ’n iets grotere verrassing. Iedereen die de hele avondvierdaagse heeft uit gelopen ontvangt tegen inlevering van de con- trolestrook van de 4e dag de officiële A.V.D. medaille of cijfer van de N.W.B. Als slot kun nen we nog vermelden dat M.T.V. heeft toege zegd om deze 2de Moergestelse Avondvier daagse te filmen en terzijnertijd uit te zenden. Wij hopen weer op veel wandelaars en wij wensen iedereen ’n gezellige en sportieve avondvierdaagse. Comité Avondvierdaagse Moergestel Deze week ging het bloemetje naar mevrouw Tekath, Huysackerstraat 21. Door louter pech zitten haar man en twee van haar kinderen nu al enig tijd in het gips, haar man al bijna ’n half jaar. Zoveel pech verdiende een fleurig bloemetje dat wij afgelopen zaterdag bij haar lieten bezorgen namens mevrouw van den Berg-Nouwens (een van de buurtbewoners) die ons daar om vroeg. We wensen de familie Te kath graag allemaal van harte een voorspoedig herstel toe! U kent de spelregels zo langzamerhand wel: schrijf ons wie en waarom U een bloemetje wilt geven (uw naam wordt, indien U ons daar toe verzoekt, niet in de krant vermeld) en stop dat briefje in de bus op Oisterwijkseweg 43. Maandag 30 mei is het dus zover. Van 19.00 uur tot 20.30 uur zal M.T.V. haar eerste programma presenteren via het ka naal van Duitsland II. In dit programma zal tevens informatie gegeven worden om trent de grote M.T.V.-loterij. Het prijzen pakket is uniek voor Moergestelse begrip pen, dus als U kijkt, en wie doet dat niet, houdt dan pen en papier gereed en zorg dat u uw bank- of gironummer bij de hand hebt. In het programma zelf zitten Moergestelse mensen en zaken die het bekijken meer dan waard zijn zoals een voorwoord van burge meester en pastoor, kinderspel in peu terspeelzaal st. Janneke, Crisje Antonis, de Drumfanfare, op de koffie bij dhr. van Delft sr. en de natuur in met Gerard Kuij- pers. U ziet het, voor elk wat wils. En wilt U M.T.V. steunen, laat dat dan merken en doe mee met onze loterij. r Programma 29 mei: 10.30 uur: Plechtige Eucharistieviering 11.45 uur: Gilde groet. 13.30 uur: Muzikale rondwandeling van Har monie ’’Prinses Juliana” en ’’Drumfanfare Moergestel” 14.00 uur: Op het Sint Jansplein: Serenade Harmonie ’’Prinses Juliana”. Toespraak burgemeester Ter Veer. Cadeau- aanbieding. Show ’’Drumfanfare Moer gestel”. Opening feestelijke Werkgroepen- markt met attrakties voor de kinderen. 15.00-17.00 uur: Receptie. U bent van harte welkom. ,t 1 ■t iï108i 885181" z Op vrijdag 27 mei a.s. is er weer een openbare raadsvergadering om 19.30 uur in het gemeen tehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Beëdiging nieuw benoemd lid van de ge meenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. 6. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 29 april 1983. 7. Voorstel tot het voorzien in vakatures in di verse kommissies. 8. Voorstel tot behandeling van diverse ver slagen van de kommissievergaderingen. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijs- wet voor het aanschaffen van speeltoestel len en materialen ten behoeve van de in richting van een speellokaal (11e wijziging van de begroting 1983). 10. Voorstel tot afwijzing van een verzoek om subsidie van de Regionale Federatie Kin dercentra Tilburg en omgeving. 11. Voorstel tot beëindiging van subsidiëring studie- en beroepskeuzetesten met ingang van het schooljaar 1983/1984. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de uitvoering van de kapitaalswerken: verbouw De Vereni ging, verbouw Gemeentewerken en de bouw van een kleed/klubakkomodatie voor de S.V. Roef (12e wijziging van de be groting 1983). 13. Standpuntbepaling inzake het Gewestelijk Volkhuisvestingplan (V.O.P.). 14. Voorstel tot verkoop van bouw kavels in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herzie ning I aan: a. J.C.J.M. van Rooij te Moergestel; b. P.J.J. van de Wouw te Moergestel. 15. Voorstel tot het machtigen van het Kollege van Burgemeester en Wethouders tot het nemen van tijdelijke verkeersmaatregelen. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het isoleren van 4 woningwet woningen (3e wijziging begroting Woning bedrijf 1982/9183). 17. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 18. Sluiting. De HULPCENTRALE TILBURG is een or ganisatie, die als doel heeft: eerste hulp verlenen in geestelijke en sociale nood het bieden van praktische (buren)hulp verstrekken van inlichtingen op maatschap pelijk gebied De hulp geschiedt door vrijwilligers, on dersteund door enkele beroepskrachten. Een gedeelte van het werk geschiedt op de centrale post, die dag en nacht bereikbaar is. Hiervoor zijn ongeveer 80 vrijwilligers (centralisten) no dig. De werkzaamheden bestaan uit het telefonisch of persoonlijk gesprekken voeren met mensen, die behoefte hebben aan een luisterend oor; het bemiddelen bij burenhulpaanvragen (kop pelen van hulpvragers aan vrijwilligers) en het geven van informatie op sociaal gebied met be hulp van een uitgebreid informatiesysteem. Het is een erg aardige, boeiende vorm van vrij willigerswerk, die veel voldoening schenkt en nogal wat verantwoordelijkheid vraagt. De Hulpcentrale heeft momenteel behoefte aan versterking van de centralistengroep. Van deze vrijwilligers wordt het volgende gevraagd: - per 6 weken gemiddeld 2 dag-, 1 avond-, 1 nacht- en 2 weekenddiensten op zich kunnen nemen; - bereid zijn, deel te nemen aan een inwerking en toerustingsprogramma en aan de centra listenvergadering (1 maal per 6 weken); - de bereidheid, dit werk in principe minimaal 1 jaar te doen; - minimumleeftijd 22 jaar. Indien u interesse heeft voor deze interessante vorm van vrijwilligerswerk, wordt U verzocht zo spoedig mogelijk kontakt op te nemen met mevr. drs. G. Bruggemeyer, projektleidster van de Hulpcentrale. U krijgt dan t.z.t. een uitnodiging voor een vrijblijvende informatie bijeenkomst. Adres: Vrijwilligerscentrale, Spoorlaan 320, Tilburg, tel. 013-43.35.84.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1