verzorgt twee uitzendingen I 8 |h 'ijl I 'n Bloemetje van ’Moergestel-Nieuws - r H 5 u I Fietscontrole Enige informatie over de Avondvierdaagse ’De Vurhaai’ heej wir wè! ïr- i I 25-jarig priesterfeest pastoor H. v.d. Broek rit I Hoofdprijs: een prachtige tuinset!! Donderdag 26 mei 1 H 'n Vrolijk Pinksterboeketje voor 'n redelijke prijs! cees op t hooq Bloemsiepkunst KIENEN IN DEN BOOGAARD MET DE GEZWIENE WAAI Nadat het precies ’n heel jaar is stil geweest (nou ja, wat heet stil geweest) heeft MTV vergunning gekregen voor het maken van twee - legale - uitzendingen. Maandag 30 mei om 19.00 uur is de eerste te zien op Duitsland II. Deze uitzending duurt tot 20.30 uur. Maandag 30 mei en dinsdag 14 juni Hl Comité Avondvierdaagse Het feestcomité. Aanvang 20.30 uur Tot dan! Komt U ook eens kienen? Het is de moeite waard! f: Zie vrijdag en zaterdag in onze winkels Rond MTV is het afgelopen jaar ontzettend veel te doen geweest. Achter de schermen is er door het enthousiaste team enorm hard ge werkt om ’’legaal” te worden. De eerste stap daarvoor lijkt gezet nu een vergunning is ver kregen voor twee uitzendingen. Verder is er een adviesraad opgericht bestaan de uit 20 personen, die inmiddels allemaal zijn opgenomen in het bestuur om zodoende ook Vurhaai-damesvoetbal Op zondag 29 mei wordt er weer een training gegeven van 9.00 tot 10.00 uur. Houd deze da tum dus alvast vrij. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 18 MEI 1983 8e Jaargang - Nr. 288 Tijdens de, op 9 mei gehouden, ledenvergade ring werd met algemene stemmen goedkeuring gegeven voor het van start gaan van een buurt - orkestje, dat inmiddels al in voorbereiding was. Óp de eerste repetitie van 14 mei werd er gestemd over de naam. Van de 31 ingeleverde namen kregen de volgende de meeste punten, dit zijn: Zooitje Ongeregeld 9 pnt.; De Vurbla- ozers 12 pnt.; Wegbende (Wegbenje) 17 pnt.; Torkesje 26 pnt.; Punt Uit 27 pnt. Zoals U kunt zien zal ons nieuw orkestje dus ’’Punt Uit!” gaan heten. De inzender van deze naam zal binnen afzien bare tijd de allereerste serenade worden ge bracht. De eerste repetitie is gezellig en vlot verlopen met als resultaat dat het eerste in gestudeerde nummer er al tamelijk goed inzit. De volgende repetitie zal gehouden worden op 21 mei van 18.30-20.00 uur. Punt 'Uit! Kent U ook iemand die U graag een bloemetje zou willen geven? Zet de naam en omschrijf waarom op een papiertje en stop het in de bus van ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43. Er is ons echter gebleken dat men best bereid is ons een briefje te schrijven, maar men wil de naam van de gever in sommige gevallen niet gepubliceerd zien. Ook dat kan, maar vermeld het er dan wel uitdrukkelijk bij. Wel uw brief je ondertekenen, zodat wij wel weten wie U bent. Het comité verzoekt weer zeer dringend aan de ouders om kinderen onder de 10 jaar niet zon der begeleiding mee te laten lopen. De uit te reiken herinnering bestaat uit de offi ciële A.V.D. medaille of cijfer. Door de N.W.B. zijn alle deelnemers(sters) kollektief W.A. verzekerd. Dit is weer wat informatie over de avondvier daagse van 31 mei 1, 2 en 3 juni. Volgende week krijgt U de laatste gegevens over dit sportieve en gezellige gebeuren in Moergestel. Avondvierdaagse Tijdens de laatstgehouden ledenvergadering is besloten om bij voldoende aanmelding geza menlijk met de kinderen van onze vereniging deel te nemen aan de Avondvierdaagse op 31 mei, 1, 2 en 3 juni. De kinderen kunnen zich hiervoor opgeven bij Ans van Elderen of Cor rie Smits vóór 25 mei a.s. Vaders en moeders die eventueel mee kunnen lopen i.v.m. de be geleiding kunnen zich bij bovenstaande perso nen aanmelden. Er kan worden ingeschreven voor de afstand van 5 of 10 km. Nou jongens en meisjes, hopelijk hebben jullie allemaal zin om mee te doen. i ll 1 Dauwtrappen (per fiets) Onze traditionele fietstocht naar de H. Eik staat ook dit jaar weer op het programma en wel voor 2e Pinksterdag 23 mei. We vertrek ken om 9.00 uur vanaf ’’Breda’s Welvaren” en denken zo rond de klok van 12.00 uur weer in Moergestel terug te zijn. Zij die graag mee willen maar niet zo ver kun nen of durven fietsen, gelieven even kontakt op te nemen met een van de bestuursleden. Voor vervoer per auto wordt dan gezorgd! enige zeggenschap te hebben in het gehele MTV-gebeuren. ’n Belangrijk winstpunt is verder de aanschaf geweest van een montage-recorder waardoor een belangrijke kwaliteitsverbetering tot stand kon worden gebracht. Het hinderlijke ’’scheef staan” van de toren is daarmee o.a. opgelost. Het programma: Voor de uitzending van maandag 30 mei kunt U het volgende programma verwachten: 1. Voorwoord Burgemeester ter Veer 2. Voorwoord Pastoor v.d. Broek 3. ’’Iets” voor de kleintjes vanuit Peuterspeel zaal Janneke. 4. "Crisje” Antonis en zijn werk voor de vlooienmarkt. 5. Drumfanfare Moergestel. 6. Op de koffie bij... Dokter van Delft sr. 7. De natuur in met Gerard Kuijpers. Maandag 30 mei 19.00-20.30 uur - M.T.V. - Duitsland II. We kregen een verzoek om bloemen te geven aan Cilia en Klaas Smits, Kruysackerstraat 20 voor het vele werk dat deze twee mensen be langeloos verrichten voor zowel de harmonie als de drumband. Cilia zorgt voor de kleding en het onderhoud ervan en Klaas neemt elke avond de opleiding op zich van leerlingen. Sa men staan ze elke dag klaar voor alles wat maar enigszins te maken heeft met de harmo nie. Het bloemetje ging deze week dus naar hen. Nog enkele weken en dan kan er weer gewan deld worden in Moergestel. Het is nl. op 31 mei en 1, 2 en 3 juni de 2de maal dat er ’n avondvierdaagse georganiseerd wordt. Uit eerdere informatie hebt U al kunnen lezen dat er dit jaar onder auspicieën van de Noord Brabantse Wandelsport Bond gelopen kan worden. Men kan dit jaar inschrijven van 24 mei t/m 30 mei op de volgende adressen. Krijtestr. 17, Griete Veldeke 6, De Hoefkens 39, Kerckac- kerstr. 7 en Past. v.d. Boogaardstr. 19. Het inschrijfgeld is voor iedereen 4,- te vol doen bij inschrijving, daar ontvangt men ook het bewijs van inschrijving met het startnummer. Er worden weer routes uitgezet van 5-10-15 km., de wandelaars worden weer door heel Moergestel en z’n mooie omgeving geleid. De vrijdagavond zal weer zo’n bijzonder feestelijk tintje krijgen, daarover volgende week meer informatie. De E.H.B.O. zal weer present zijn om de nodi ge eerste hulp te verlenen. De starttijden zijn elke avond om 18.00 uur vanaf het St. Jansplein. u Op zaterdag 21 mei 1983 zal door de plaatselij ke politie, te weten de wachtmeesters van Her waarden en Dautzenberg een fietsencontrole worden gehouden. Deze controle zal plaatsvin den op het binnenterrein van de ’’Graaf van Urselschool” aan de Kloosterlaan te Moer gestel. Bij deze controle zal onder andere worden ge let op de volgende punten: verlichting, reflec tor, reflecterende pedalen, rem(men), bel, etc. Als blijkt dat een fiets aan alle wettelijke eisen voldoet wordt aan de eigenaar van de fiets een certificaat uitgereikt met daarop zijn/haar naam en dat haar/zijn fiets in orde is. Tevens krijgt de eigenaar een stikker, die aangeeft dat de verlichting van zijn/haar fiets in orde is. De controle zal beginnen omstreeks 9.00 uur en eindigt omstreeks 12.00 uur. De burge meester van Moergestel, de heer Ter Veer zal als eerste zijn fiets ter controle aanbieden. Het is dus zinloos om zgn. ’’crossfietsen” aan te bieden ter controle. Voor degene die onver hoopt niet kunnen komen bestaat de mogelijk heid om tijdens de wekelijkse spreekuren hun fiets op het politiebureau te Moergestel ter controle aan te bieden. De wachtmeester der rijkspolitie, G.J.E. Dautzenberg. Op zondag 29 mei viert Moergestel feest. Pastoor H. Van den Broek, inmiddels 10 jaar in onze parochie werkzaam, is 25 jaar priester en wil dit vieren met de gehele gemeenschap. Een comité, samengesteld uit leden van kerk bestuur en parochieraad is al maanden bezig met de voorbereidingen. Het programma staat vast en ligt momenteel bij de drukker. Op maandag 16 mei zijn huis aan huis enve loppen rond gebracht met een begeleidende brief van het feestcomité. Gevraagd wordt, als U iets wilt geven, om een bijdrage voor een ge zamenlijk cadeau van de gehele Moergestelse gemeenschap. Deze enveloppen zullen woens dag of donderdag opgehaald worden. U krijgt dan tevens het programmaboekje. Wilt U er voor zorgen dat de envelop klaarligt. U kunt ook uw bijdrage storten op de rekening bij de Rabobank nr. 134533984 onder vermelding van ’’jubileum H.J. v.d. Broek”. Op zondag 29 mei wordt de jubilaris door de gilden op de pastorie afgehaald. Om half elf is de plechtige eucharistieviering door pastor van den Broek, samen met een aantal collega’s. Na de misviering is er op het plein een gildegroet. Om half twee beginnen harmonie en drumfanfare door het centrum te trekken, en arriveren rond twee uur op het St. Jansplein. Dan nemen de festiviteiten een aanvang met: - serenade door harmonie prinses Juliana - show van de drumfanfare - toespraak door burgemeester ter Veer - aanbieding van het cadeau van de Moer gestelse bevolking - feestelijke werkgroepenmarkt op het plein met allerlei attracties voor de kinderen. Van drie uur tot vijf uur is er een receptie in Den Boogaard waar iedereen van harte wel kom is. Aan de mensen die in het centrum wonen, wil len we vragen op die dag als het mogelijk is de vlag uit te hangen. Wilt U er ook rekening mee houden dat een groot gedeelte van het plein ’s morgensvroeg al afgesloten zal worden, zodat er weinig ruimte om te parkeren zal zijn. Op 29 mei gaan we dus feestvieren, met de woorden van de pastoor: ’’niet voor mijn per soon, maar voor de gemeenschap. De mens heeft dat nodig, als tegenwicht voor het vele zuchten, een feest van het gedeelde pastoraat”. Mogen wij op uw belangstelling en medewer king rekenen zodat 29 mei voor iedereen een fijne dag mag worden. ■s I koRcnstnaat 34 5066 vb moepqestel tel. 04243-1794 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1