WOONHUIS I DANSEN "DEN BOOGAARD" Bloemsierkunst Cees Op 't Hoog I Zomerplantjes te kust en te keur!! I Swinkels GERANIUMS SALVIA'S PETUNIA'S AFRICANEN a.s. Zaterdag 14 mei in E.H.B.O.-ers verleenden goede hulp bij Huize Stanislaus! Vraaggesprek met Jan de kring aannemers- en timmerbedrijf ONTMOETINGSCENTRUM Discotheek "BOTANIC" Is I Eerste hulp bij ongevallen „Hotanic" I I Dankbetuiging Allyssum Africanen Ageratum Callas Lobelia Begonia Verbena Geraniums Fuchsia Salvia's Hypatiens Petunia TE KOOP: enz. enz. 24 stuks 12.50 24 stuks 12.50 n I g discotheek D.J. NICO zorgt voor de juiste muziek! 0 lil 9 stuks 17.50 40 stuks 1 5. AANBIEDING: Raamackerstraat 10 Moergestel Telefoon 2242 Ui- j 1 Afgelopen dinsdagavond (26 april) rond de klok van 20.00 uur verleen den een vijftigtal E.H.B.O.-ers uit Moergestel en Helvoirt de eerste hulp aan een tiental slachtoffers. De gewonden waren allen rondom het huis. I - KH - I raas Moergestel, mei 1983 Vinkenberg 4 Wij willen onze dank uitspreken aan allen die bijgedragen hebben om de dag van ons diamanten huwelijksfeest voor ons en onze kinderen tot een overgetelijke te maken. DE HEER EN MEVROUW VERMEER kinderen en kleinkinderen EHBO vereniging St. Christoffel. Is m in in n Ie 3- 7. Korenstraat 34 Moergestel Telefoon 04243 - 1794 i n I - I - in Helvoirt deze taak op zich samen met instruc teur W. van Rooy. In zijn dankwoord bracht voorzitter Rijnen na de evaluatie zijn dank uit aan de zusters van Stanislaus voor de verleende gastvrijheid. Dr. de Kroon uit Helvoirt voor zijn komst en zijn uitleg, de EHBO-ers voor hun opkomst en de Lotuskring Tilburg voor hun prachtige spel en fijne medewerking. De organisatoren van het ongevalsgebeuren verdienden ook zeker een pluim op de hoed. Teruggaand naar de laatste publikatie in Moergestel Nieuws betreurde de voorzitter het wel, dat er niet meer hulpverleners aanwezig waren, want de wel-aanwezigen, die de moed hadden opgebracht om wél te komen, zijn ze ker weer een ervaring rijker geworden. J.V.G. Op 5 mei 1983 (bevrijdingsdag) is het geen EHBO-oefenavond. schillen van mening en was de samenwerking goed. Ben je nog lid van het C.D.A. en hoe moet dat dan verder? Ik ben lid van het C.D.A., heb het C.D.A. mee opgebouwd en ben ook niet van plan het C.D.A. ook maar enige schade toe te brengen, als tenminste het C.D.A. zo gaat funktione- ren, dat ik mijn eigen idealen binnen dat C.D.A. terug kan vinden. Zo niet dan zal ik langs andere wegen mijn politieke doel probe ren te bereiken. Wat is nu precies jouw politieke doel? Dat doel is, trachten te bereiken, dat de belan gen van alle ingezetenen en daarbij niemand uitgezonderd, op een zo goed mogelijke ma nier in de raad worden vertegenwoordigd, en extra aandacht wordt besteed aan de kansar men. Vooral in deze neergaande tijd dient hieraan de nodige aandacht te worden besteed. Gezien van uit mijn eigen achtergrond zal nie mand het vreemd zijn dat ik me dat veroorloof te zeggen. Doet het jou nou iets om niet meer in de ge meenteraad te kunnen werken? Natuurlijk doet mij dat iets. Ik heb 28 jaar ac tief aan de politiek deel gehald waarvan 20 jaar als aktief raadslid. Het doet mij werkelijk pijn om de raad nu zo te moeten verlaten. Maar niemand is gebaat bij een funktioneren op deze manier. Dus het is niet uitgesloten dat we je nog terug zien in de raad? Het is niet zo, dat ik met de gedachten om te rug te komen alleen sta. Verschillende mensen hebben al te kennen gegeven de mogelijkheid te bezien van in de toekomst op een totaal an dere manier aan de dorpspolitiek te gaan deel nemen. Dit mag echter nooit gebeuren uit ran- cunenze overwegingen. Wel kan dat gebeuren als daar onze dorpsgemeenschap behoefte aan heeft. Eind maart heeft Jan Swinkels bedankt voor de gemeenteraad, zoals wij u al eerder bericht ten. Nu heeft de regionale pers daaraan nogal aandacht geschonken, wat bij verschillende mensen nogal negatief is overgekomen. Nega tief in die zin, dat velen denken, dat Jan Swin kels weggegaan is, omdat hij om persoonlijke redenen niet met zijn fractiegenoot Theo Mul ders zou kunnen samenwerken. Dit nu is niet juist. Om die redenen hebben wij Jan Swinkels enige vragen gesteld om hem in de gelegenheid te stellen duidelijk zijn redenen naar voren te brengen. Hoe komt het, dat zo kort na de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad jouw besluit is gevallen om er mee op te houden? Door het toetreden van Theo Mulders tot de C.D.A. fraktie en zijn daarbij gestelde eisen, welke door geen van de fraktie leden konden worden ingewilligd, was de spanning binnen die fraktie zo toegenomen, dat het funktione ren als de persoon Jan Swinkels, voor mij niet meer aanvaardbaar was, wilde ik mijn eigen persoonlijkheid blijven behouden. Was het niet mogelijk geweest om binnen het bestuur van het C.D.A. of binnen de fraktie tot een oplossing te komen zonder daarbij on middellijk uit de gemeenteraad te gaan? Er is geen sprake van een onmiddellijke en niet overwogen beslissing. Deze was in mijn gedachten al een hele poos aanwezig. Gesprekken met zowel de fraktie als het bestuur van het C.D.A. hadden niet de mogelijkheid geschapen om naar behoren als fraktieleider te kunnen fungeren. Het is ook niet zo, dat ik de zwarte piet heb toegespeeld aan de persoon Theo Mulders, (zoals de regionale pers aangaf: in de ogen van Swinkels is Mulders de boosdoener) nee het gaat om het totale funktioneren van Theo Mulders in de fraktie. Was het dan zo, dat het fraktielid Theo Mul ders, het enige fraktie lid was, dat jouw funkti oneren als fraktieleider onmogelijk maakte? Hierop kan het antwoord kort zijn: Ja. Met de rest van de fraktie bestonden geen ernstige ver- in 3, Gezien de vele reakties die wij ontvingen willen we trachten iedere maand een artikel te plaat sen. Voor de maand juni met als onderwerp verbranding. Deze keer willen wij het onderwerp hondenbe ten behandelen. Het komt nogal eens voor dat kinderen en ook volwassenen gebeten worden door honden. 70% van de beten zijn aan de handen en gelaat van de slachtoffers. Voor preventie is het goed, het volgende te bedenken. - Leer kinderen, respect te hebben voor hon den. Elke hond, ook het liefste beest, kon on der omstandigheden bijten. - Laat kinderen geen vreemde hond aaien. - Vechtende honden scheiden blijft riskant; Wellicht is het beter ze bij de achterpoten te pakken in plaats van bij de halsband. - Stoor een hond niet bij het eten of slapen. Hoe te handelen als men gebeten wordt. Bij wonden door hondebeet altijd arts raadple gen voor verdere behandeling en eventueel anti-biotica. Kleine wondjes goed schoonmaken en steriel afdekken. Diepe wondjes niet meteen sluiten. Bij oudere mensen is het gevaar groter dat een beetwond ontstoken raakt. Dikwijls ontstaat slechts een klein gaatje, maar de wond kan diep zijn en geïnfecteerd. Vooral aan de benen waar de bloedvoorzie- ning dikwijls toch al niet optimaal is, zijn beet wonden gevaarlijk doordat dan de doorbloe ding (en de bacterie bestrijding dus) te kort schiet. In de omgeving van de recreatiezaal was een persoon aan het gras maaien en kwam (door een storing) met zijn hand tussen de grasmaai er, en de verwonding was van dien aard dat zijn hand geheel werd afgerukt. De tuinknecht die dit ongeval zag gebeuren liep in paniek weg om hulp te halen, maar struikelde daarbij over een hoge stoeprand en viel met zijn borst op een obstakel en kreeg daardoor een longbloeding. De schilder die de goot aan het schilderen was, zag dit allemaal gebeuren, raakte onwel en viel van zijn hoge ladder, met gevolg een schedel- basisfraktuur en daarbij ook nog een gebroken sleutelbeen. De brandweerman die de brandtrappen op de veiligheid controleerde hoorde gegil en wilde van de trap af springen om eerste hulp te verle nen, maar helaas hij kwam niet ver. In de haast struikelde hij en viel van de trap en kreeg daarbij een grote wond aan het hoofd en een gebroken enkel. De zuster in de keuken die naar buiten keek, zag de man vallen en daar zij zelf in het bezit was van een EHBO-diploma wilde zij natuur lijk eerste hulp verlenen. Toen zij de ernst van het geval bekeken had, riep zij er meerdere hulp bij en vroeg de ver- bandtrommel te brengen. Het gevraagde werd gebracht, maar deze goe de man kon geen bloed zien en draaide zich te snel om, kwam daarbij ten val en dat veroor zaakte een open beenbreuk. De aanwezige EHBO-ers waren met al deze slachtoffers volop bezig om Eerste Hulp te verlenen. Alsof dit nog niet genoeg was, kwam er een man aan en zei, dat hij bij de boerderij gegil hoorde. Dus verschillende EHBO-ers liepen snel weg om te kijken wat daar loos zou kunnen zijn. Bij de boerderij aangekomen zagen zij het. De vakantiehulp wou de aanhanger achter de traktor spannen, maar de triangel viel uit zijn handen en precies op zijn voet, die hij daarbij verbrijzelde. De boer die op de hooizolder een pak hooi was halen, hoorde het gegil en kwam naar bene den, niet via de ladder, maar hij sprong van de zolder af en maakte een lelijke val, met zijn rug op de grond, waardoor hij een fikse kneu zing van de ruggewervel opliep. Een van de bewoners ziet het geloop van EHBO-ers en wil ook gaan kijken, maar stapt mis en valt voorover. Loopt daarbij een hersenschudding en een wond aan het voorhoofd op. De man die bij de waterput aan het putten was voor de bloemen, wilde de deksel op de put legge, maar de ring schoot los en hij kwam met zijn vingers tussen de deksel klem te zitten. De zuster die in het tuinhuisje de bloemen aan het schikken was, zag dit allemaal gebeuren. Zij viel flauw en stootte met haar arm tegen de ruit, zodat zij een slagaderlijke bloeding opliep. Om ongeveer half 10 werd het gehele ongevals gebeuren geëvalueerd in de recreatiezaal van het klooster. Omdat onze eigen Dr. Terwindt helaas die avond verhinderd was nam Dr. de Kroon uit 15 tot 35% besparing op de loonkosten\ als u zelf voor de afwerking zorgt levering en plaatsing van inbraak beveiligingen ramen, deuren, kozijnen, trappen, meubels, alle voorkomende timmerwerken en renovatie vraag vrijblijvend prijsopgave kees heslenfeld kriekenakker 34, moergestel tel. 04243 - 3346 (na 6 uur 's avonds) werkplaats: hüdsven 1, moergestel tel. 04243 - 1967 (ketelaars) J I 4 I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 MEI 1983 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3