Pastoor H. v.d. Broek Duitse T.V 25 jaar priester zet Den Boogaard in de kou ’n Bloemetje van ’Moergestel-Nieuws’ g f U 1 I H Ni 1 r I Htir !i Herhaald verzoek! UI I 11 2 el 59 B'T t r? m -- Zoals bij iedereen wel bekend is, zou B.Z.N. vrijdag 27 mei 1983 optreden in de Feesttent te Moergestel. Dit optreden zou georganiseerd worden door Ontmoetingscentrum Den Boogaard. a Op zondag 29 mei a.s. viert de Moergestelse parochiegemeen schap het 25-jarig priesterjubileum van haar pastoor H. v.d. Broek. Daarnaast is hij op 27 maart jl. 50 jaar geworden. Over het feest zul len nog nadere mededelingen vol gen. Omdat de pastoor ook door andere omstandigheden de komen de weken veel afwezig zal zijn, heeft Moergestel Nieuws gemeend nu reeds aandacht te besteden aan dit jubileum. Zij heeft hiervoor de pastoor opgezocht en hem een in terview afgenomen. 1 A 8 moogeste V Den Boogaard is dan ook trots op vrijdag 27 mei 1983 te kunnen presenteren: 1. CATS-zanger Piet Veerman, die zoals slechts hij dat alleen kan, een 1 uur durende show van oude en nieuwe nummer van THE CATS zal brengen. Een must voor elke fan van de ’’paling-sound”. 2. The Millionaires die bekend van radio en T.V. een 3x45 minuten wervelende luister-licht en kijk-show brengen voor jong en oud. De groep ontving in 1982 de persprijs voor de Redaktie "Moergestel-Nieuws" Oisterwijkseweg 43. Wederom vragen we uw vriendelijke medewerking om, wanneer U ons 's avonds nodig hebt, ons niet te bellen of aan de deur te komen tussen 18.00 en 19.00 uur, want ook wij willen graag 'n hapje eten. Na die tijd bent U altijd van harte welkom. 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. meest allround live-groep. In de laatste 4 jaar scoorde zij 5 top 40-hits, waaronder hun Song- festivalnummer ’’Fantasy Island”. 3e. Als klap op de vuurpijl zal ANITA MEY ER de avond totaal compleet maken. Met haar grootste hits, zal zij opnieuw aan het publiek bewijzen, waarom ze nog steeds Nederlandse no. 1 zangeres wordt genoemd. We kunnen rustig stellen dat Den Boogaard, ondanks alle tegenslagen er in is geslaagd een uitstekend vervangend programma neer te zet ten. De avond begint om 20.30 uur en eindigt om 1.30 uur. De feesttent staat in plan Oostelvoortjes te Moergestel. Reeds gekochte kaartjes van BZN kunnen aan de kassa van de feesttent op 27 mei verzilverd c.q. ingewisseld worden. Vr. Moergestel heeft nog twee priesters. Is dit een belemmering voor de ontwikkelingen, waar we het juist over hadden? P. In alle eerlijkheid moet ik zeggen dat men elders zeker niet verder is. De aanwezigheid van twee priesters maakt de acceptatie wel wat moeilijker. We moeten geleidelijk aan gaan wennen aan een lager pitje. Protestanten heb ben per week veelal maar één dienst. Wij zijn verwend. Overigens per 1 september a.s. is Ri- nus Hart hier vertrokken en het is niet waar schijnlijk dat dit opgevuld kan worden. Vr. Wat is uw mening over de democratisering van de kerkbesturen? P. De kerk (priester) wordt veelal gezien als de uitoefener van de diensten. De diaconie (dienst aan de medemens) dreigt daardoor de aan dacht te verliezen. Daarom is het goed dat de mocratisering van de kerkbesturen leidt tot ge deelde verantwoordelijkheid, die niet onder die diaconie uit zal kunnen. Vr. Is er door de democratisering geen gevaar voor de kontinuïteit? P. Ik wil onder democratisering dan wel een geleide democratie verstaan. Er moet op be langen worden gewezen en er moet gewaakt worden voor een houding van ik hoor er toch niet bij. Vr. In een gemeenschap als de onze hebben we nu eenmaal te maken met konservatieven, volgzamen en progressiever!. In het niet moei lijk hieraan leiding te geven. Men hoort wel eens kritische geluiden in uw richting. P. Mijn uitgangspunt is dat iedereen erbij hoort. Ik vind konservatief zeker niet erg. Wel onverdraagzaamheid. Het is de grote kunst om je ook zelf daaraan niet schuldig te maken. Stromingen zijn niet erg. Als er gebeten wordt is het wel erg. Ik ben niet neutraal, zeker geen ultra-conservatief en ook niet zo progressief. Ik ben wel voor de vooruitgang, Gods volk on derweg, de trektocht die wij ondernemen en waarvan we niet weten waar we uitkomen. We moeten bouwen aan de toekomst. Daarbij is geen zekerheid aan te geven. Wat ik nu denk, doe ik, waarbij ik mij dan laat leiden door re delijke vermoedens. Ons wekelijks bloemetje ging ditmaal (daags voor Moederdag) naar mevrouw Klomberg, Burg. Bardoelstraat 23. De heer Richard Frommé, wonende aan het Pater Helmerplein, verzocht ons haar een bloemetje te sturen, omdat, zoals hij schrijft: ’’mevrouw Klomberg zo ontzettend veel werk verricht voor de Derde Wereld, zoals o.a. het inzamelen van kleding e.d. Zij is er kontinue mee bezig.” Graag hebben we aan zijn verzoek voldaan. Kent U ook iemand die U om een of andere re den een bloemetje wilt sturen, schrijf ons dan in het kort wie en waarom en stop dat briefje in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkse weg 43. Vr. Mensen die er mee te maken hebben ge had, zijn onder de indruk van uw stervensbe geleiding. Kunt U aangeven waar dit aan kan liggen? P. Ik denk, dat de meeste mensen denken, dat ze met de dood ongewoon moeten omgaan, zo in de zin van het zal wel meevallen en afleiding geven. Je moet er juist heel gewoon mee om gaan, dingen zeggen zoals ze zijn. Ik verraadt me altijd als ik de zaken anders voorstel. De mens mag het ook slecht maken en aanvaardt ze precies zoals ze zijn. Ben maar samen bang en vooral reëel. Ik ben niet bang om ernaar toe te gaan. Vr. Wat zijn naar Uw mening de voornaamste oorzaken van de geloofsachteruitgang? P. Ik heb het vermoeden dat de voornaamste oorzaak is, dat het geloof door de kerk als een pakketje is aangeboden. Een van de dingen waar men gebruik van kan maken, zonder echt een overtuiging mee te geven. Geloof is niet buiten je om, geloof is in je, een persoonlijke overtuiging. Dat hebben we niet zo geleerd en ouders hebben het moeilijk om het door te ge ven. Men kan niet meer getuigen. Daarnaast spelen natuurlijk ook de welvaart en huidige communicatiemogelijkheden een rol. Vr. Waar zou de kerk van vandaag zich vooral op moeten richten? P. De Kerk zou moeten uitdagen tot geloof, zelf denken, zelf overtuigen, aansluiten bij de wereld. Geloven wordt dan een houding. Ieder heeft dan zelf een pakket. Het geloof in mij is een pakket en leeft en dat draag ik uit. Vr. Vijftig jaar is nog jong. Hoe ziet U uw ei gen toekomst? P. Ik zou het niet weten en je kunt me nergens op vastprikken. Is het wel goed voor het dorp om hier bijvoorbeeld 25 jaar te blijven??? Ik ben nog goed gezond, het zou kunnen. Het past niet, denk ik, in deze tijd. Ik ben hier ei genlijk best graag... Maar eerst gaan we feest vieren op 29 mei. Niet voor mijn persoon, maar voor de gemeenschap. De mens heeft dat nodig, als tegenwicht voor het vele zuchten. Een feest van het gedeelde pastoraat. A.v.d.W. Vr. Door wie bent U priester gewijd en hoe zag daarna uw carrière eruit? P. In 1958 ben ik gewijd in de St. Jan in Den Bosch door twee bisschoppen, Mgr. Mutsaers en Mgr. Bekkers. Je kunt dus wel zeggen dat het grondig is gebeurd. Mijn eerste werkkring was kapelaan in de St. Hubertusparochie te Ooy-Persingen van augustus ’58 tot augustus ’60. Daarna van ’60 tot ’70 kapelaan in de St. Annaparochie te Tilburg en na opheffing van deze kerk nog drie jaar pastor in de parochie Binnenstad in Tilburg. In 1973 ben ik dan pastor geworden in Moergestel en in 1977 ben ik benoemd tot deken van het dekenaat Oister- wijk. Vr. Hoeveel parochies omvat het dekenaat en hoeveel daarvan zijn reeds zonder priester en wat zijn de verwachtingen voor de naaste toe komst? P. Er zijn elf parochies in het dekenaat en ze hebben allen nog wel een priester. Echter deze week is de pastoor van Udenhout overleden en zijn er vier priester boven 65 jaar. Het is dus duidelijk dat er binnenkort gaten gaan vallen. Vr. Kunt U een indruk geven, hoe men zich in de verschillende gemeenschappen voorbereidt om de leemte straks op te vullen? P. De laatste zes jaren wordt hier hard aan ge werkt. Er wordt gestreefd naar gedeelde ver antwoordelijkheid en die is aan het groeien. Niet minder dan 286 cursisten zijn zich aan het oriënteren, niet alleen op de liturgie, doch ook veeleer op andere taken, zoals dienstverlening en besturen. Per parochie is of wordt een be leidsplan opgesteld en er is een samenwer kingsverband op dekenaal niveau. Een inter parochiële vereniging moet door middel van contributies gelden bijeenbrengen om hun I pastores te kunnen betalen, zoals dat reeds nu al geschiedt voor de katechese op de lagere scholen. Vr. Geeft dit optimisme voor de toekomst? I POm nu te zeggen dat het allemaal wel goed I komt zou een goedkoop optimisme zijn. Het I vergt veel inspanning, bloed, zweet en tranen I en we hebben nog een lange weg af te leggen. Vergadering Burgemeester en Wethouders d.d. 27 april 1983 Gasleiding Aan N.V. Intergas is toestemming verleend voor de aanleg van een gasleiding in het Masperstraatje. Bouwvergunning Bouwvergunning is verleend aan: C.J.M. Rij nen, Oirschotseweg 51a voor woningsplitsing Oirschotseweg 51. Loterijvergunningen Vergunningen voor het houden van een loterij zijn verleend aan Vogelvereniging Moergestel en Stichting Moergestel T.V. Plaatsen reklameborden Ten behoeve van het concours-hippique dat georganiseerd wordt door ponyclub F.E.V.I.O.R. is ontheffing verleend voor het plaatsen van 4 reklameborden aan de openba re weg. Tevens zal een bedrag beschikbaar gesteld worden voor een herinneringsbeker. Drank- en Horecawetvergunning. Een drank- en horecawetvergunning is ver leend aan Mevr. M.J.C. Akkermans-Wolfs voor het uitoefenen van een slijtersbedrijf aan de Schoolstraat 18. Advies hypothecaire geldleningen. Wederom is besloten twee positieve adviezen te verstrekken voor het aangaan van hypothe caire geldleningen. i-i De Duitse T. V. gooit echter roet in het eten, door met de groep uitgerekend op die dag een T. V. opname te willen maken. Een contractuele aangelegenheid, waar zowel van B.Z.N. zijde als van de kant van den Boo gaard, van alles aan is gedaan, om deze opna me te verplaatsen. Alle aangewende moeite en argumenten bleken echter tevergeefs. De Duitse T.V. bleef op het standpunt staan, dat alleen op die dag openo men kon worden en dat het contract met Den Boogaard ontbonden moest worden. Den Boogaard zou echter Den Boogaard niet zijn, als zij de liefhebbers van dit soort muziek niet op korte termijn een goed alternatief zou bieden. Dagenlang onderhandelen heeft dan ook gere sulteerd in een vervangend programma, waar in ook iedere B.Z.N. aanhanger zich in zal kunnen vinden. WOENSDAG 11 MEI 1983 8e Jaargang - Nr. 287 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1