en reconstructie Heuvelstraat Gemeenteraad stelt vragen over de centrale antenne ’n Bloemetje van Moergestel-Nieuws P. Terwindt KORTING 6 cent per liter lift Moederdagmenu 17,50 p.p. K.P.J. Nieuws! Badminton B.C. De Aanstede ’De Vurhaai’ heej wir wè! The McCalmans in het Trefsentrum G.B. Benzinestation v.d. Snepscheut geen praktijk van 9 t/m 13 mei a.s. LET OP!!! LET OP!!! Donderdag 5 mei Raadsvergadering 29 april 1983 Waarneming door: Dr. van Delft. Nu tanken bij HUISARTS it In de raadsvergadering van afgelo pen vrijdag viel weinig opzienba rend nieuws te beluisteren. De punten die er uitsprongen waren wellicht de ontslagneming door de heer Swinkels als lid van de ge meenteraad en de door de PGB gestelde vragen over de centrale antenne en reconstructie Heu velstraat. EM A.v.d.M. Wegens plaatsgebrek hebben we deze week enkele stukken kopij moeten laten liggen tot volgende week! Wij vragen uw begrip hiervoor! VERSE GROENTESOEP KALFSOESTER CHAMPIGNON-ROOMSAUCE 2 SOORTEN GROENTE 2 SOORTEN AARDAPPELEN IJS MET SLAGROOM of KOFFIE Kent U ook iemand die U een bloemetje zou willen geven? Schrijf ons in het kort een brief je voor wie en waarom en stop het in de brie venbus van ons redaktie-adres: Oisterwijkse- weg 43. Elke week weer maken we iemand blij met een bos bloemen namens U! Zou U het niet fijn vinden wanneer U onverwachts tegen het weekend een bloemetje krijgt? Schrijf ons gerust... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 4 MEI 1983 8e Jaargang - Nr. 286 Hotel-Café-Restaurant ’Breda’s Welvaren’ Tilburgseweg 2 - Moergestel Telefoon 04243 - 1202 RESERVEER TIJDIG!! Pr. Margrietstraat 10 - Moergestel met benzinecoupons 5 cent extra Totaal 11 cent korting kontant terug! ’t Is al weer een tijdje geleden dat we U via de ze kolommen benaderden, maar nu de winter weer achter de rug is, komen zo stilaan de Vurhaai-aktiviteiten weer op gang. Algemene ledenvergadering Deze vindt plaats op maandag 9 mei a.s. om 20.30 uur in ’’Breda’s Welvaren”. De leden hebben hiervoor al een uitnodiging ontvangen. Dauwtrappen (per fiets) Onze traditionele fietstocht naar de H. Eik staat ook dit jaar weer op het programma en wel voor 2e Pinksterdag 23 mei. We vertrek ken om 9.00 uur vanaf ’’Breda’s Welvaren” en denken zo rond de klok van 12.00 uur weer in Moergestel terug te zijn. Zij die graag mee willen maar niet zo ver kun nen of durven fietsen, gelieven even kontakt op te nemen met een van de bestuursleden. Voor vervoer per auto wordt dan gezorgd! moergestel In het komende seizoen (dus ’83-’84) willen wij starten met een jeugdafdeling. Wij hebben hier de jeugd tussen 5 en 11 jaar op het oog. Uiteraard staat ook deze jeugd onder leiding van een deskundige trainer. Een mooie kans om het badminton in zijn be ginselen goed te leren zodat je er straks meer plezier aan beleeft. Hieronder volgen nog de zakelijke gegevens. Hopende u voldoende geïnformeerd te hebben heten wij u van harte welkom van piepjong tot stokoud. De ouderen trainen (voorlopig) op maandag van tien tot twaalf uur. De trainingstijd voor de jeugd staat nog niet vast maar zal op een voor hen gunstig tijdstip vastgelegd worden. De contributie bedraagt 100,- per seizoen. Voor de jeugd is de contributie 55,- per sei zoen. Inlichtingen en opgave: Kees Ketelaars, De Aanstede 25. 5066 XT Moergestel tel. 3168. Pidi Alfonso, De Aanstede 4, 5066 XT Moer gestel De hartelijke groeten en veel sportplezier. Het bestuur. B.C. De Aanstede is een jonge badmintonvere niging. Twee jaar geleden zijn wij van start ge gaan als min of meer besloten buurtclubje zon der statuten e.d. Het belangrijkste was het contact van de buurgenoten onderling en het badminton op zich was louter een middel voor dat contact. Het enthousiasme was in het begin groot maar al snel kwamen er afvallers, mensen die de sport toch niet zo zagen zitten e.d. terwijl de mensen die graag badmintonden eigenlijk ook niet voldoende aan hun trekken kwamen. We hebben er toen een officiële algemene bad mintonvereniging van gemaakt met het doel om de badmintonsport zo goed mogelijk te be oefenen en te bevorderen. Hiervoor hebben wij een officiële trainer aangetrokken en orga niseren we tournooien en uitwisselingen. Iede reen is uiteraard vrij om aan de trainingen en tournooien al dan niet deel te nemen. Momenteel hebben wij 33 enthousiaste leden, vnl. moergestelnaren. Niet gek voor zo’n jon ge vereniging, maar we kunnen nog best enkele mensen gebruiken. Daarom vragen wij eenie der die interesse heeft eens contact met ons op 12 I I Ontslagneming door Jan Swinkels Bij de ingekomen stukken lag een brief van het CDA-raadslid Swinkels betreffende de ont- slagQeming als lid van de gemeenteraad. Voor zitter ter Veer memoreerde dat de heer Swin kels een periode van bijna 21 jaar raadslid was geweest, nl. van 1958 t/m 1970 en van 1974 tot eind maart 1983. In deze periode heeft Moer gestel zich enorm ontwikkeld en hieraan heeft de heer Swinkels als raadslid ruimschoots zijn steentje bijgedragen. De heer Swinkels heeft zijn raadslidmaatschap op geheel eigen wijze en op zeer acceptabele manier ingevuld. De ge meenschap, zo vervolgde burgemeester ter Veer, moet de heer Swinkels dankbaar zijn voor het vele werk dat hij heeft gedaan en een delegatie uit de raad zal als dank de vrijdaga vond overigens niet aanwezige heer Swinkels thuis nog een afscheidscadeau gaan aanbie den. Ook wethouder van Gils stond even stil bij het vertrek van Jan Swinkels. Zijn politieke loop baan doornemend haalde bij de vele verharde wegen en de totstandkoming van o.a. het bestemmingsplan buitengebied aan, waarvoor raadslid Swinkels veel had gedaan. Namens CDA en VVD dankte de heer van Gils het scheidende raadslid voor dit alles. Tot slot was er ook nog een woord van dank van de heer Vriens namens de PGB. Hij schil derde de heer Swinkels als een kleurrijk figuur en bewogen man, die mede aan de wieg had gestaan van de huidige coalitie tussen PGB en CDA. Zoals bekend zal voor het CDA de heer Jan Wolfs de vacature gaan opvullen. Zijn ge loofsbrieven werden vrijdag akkoord bevon den en de volgende raadsvergadering zal hij de eed afleggen. Centrale antenne De fractie van de PGB had het college van B en W hierover enige schriftelijke vragen gesteld. De grief van de PGB betrof vooral het feit dat inwoners die vanuit een huurwoning doorstromen naar een koopwoning tweemaal aansluitingskosten moeten betalen. De heer van Stiphout achtte de huidige regeling, waar door een bepaalde groep mensen erg gedu peerd kan worden, alle perken te buiten gaan. Hij vond dat de gemeente voor de huurwonin gen zelf de aansluitingskosten zou moeten be talen. De heer Damen van de VVD vroeg zich af wanneer de verbetering van de centrale an tenne zou plaatsvinden. De kwaliteit was z.i. nog altijd niet denderend. Voorzitter ter Veer legde uit hoe de vork precies aan de steel zat. Hoewel hij van mening was dat het verwijt enigszins uit zijn verband was gerukt, bleek hij best bereid eens te onderzoeken of een andere regeling beter zou zijn. De verbetering van de centrale antenne zou op korte termijn geschie den. Op zaterdag 7 mei vindt er om 21.30 uur in het Trefsentrum een optreden plaats van het Schotse folk-trio ’’The McCalmans”. The McCalmans bestaan al vanaf 1964. Op het podium verschijnen ze altijd in dezelfde vol gorde. Ook aan hun tamelijk sobere instru mentarium, welke duidelijk in dienst staat van hun samenzang, veranderde nagenoeg niets. Nick Keir, die onlangs tot het trio is toegetre den heeft enkele jaren deel uitgemaakt van de Schotse folkband ’’Finn Mac Cuil”. Nick heeft zijn plaats uitstekend weten te vin den bij ’The McCalmans’ en hun eerste lp ’’Bonnie Bands Again” is van de groep’s eigen label. Een optreden van ’The McCalmans’ bestaat uit een mengeling van nieuwe num mers, oude favorieten, humoristische presen tatie en af en toe een ”Barbershop-song”. De ze Barbershop-songs werden vroeger gezongen in de Amerikaanse kapperszaken, waarbij een aantal kappers tijdens hun knip- en scheer- werkzaamheden op een rij stonden. Eentje be gon met zingen, waarna al spoedig de tweede, de derde, enz. zijn collega bijviel. Samenstelling: lan McCalman: zang, gitaar, wierdolin. Derek Moffat: zang, mandoline, concertina, tin whistle, bodhran. Nick Keir: zang, gitaar, mandoline, bodhran. Ikadee: Dit is a.s. zaterdag 7 mei in de Schouwburg te Tilburg. Hier zullen diverse afdelingen uit Bra bant, Zeeland, Limburg en Gelderland to neelstukjes (cabaret, liedjes etc.) opvoeren. Ook wij zullen met het stukje Janus en Manus, meedoen. Dit begint om 12.00 uur ‘s middags al. Kom even kijken als je toch niet weet wat je moet doen, 's Avonds komt hier een bandje met goede muziek natuurlijk, de avond verzorgen. Ook niet-leden mogen een kijkje gaan nemen. En de entree is gratis. Atletiekdag: Dit is a.s. zondag 8 mei in Oister- wijk op het Taxandriaterrein. Publiek is van harte welkom. Diegene die zich opgegeven hebben, vertrek ken om half 12 op het St. Jansplein (want het begint om 12.00 uur). Kop van Jut: De Durdraaiers hebben o.a. ons uitgenodigd om zaterdag a.s. (7 mei) met de wedstrijd ”wie is de sterkste man, vrouw of ploeg”, mee te doen. Drie ploegen hebben zich met de voor jaarsvergadering opgegeven. Hoe of wat kun nen deze ploegen informeren bij Kees v.d. Loo. Kop van Jut?? Nou, het woord zegt het al. En diegene die het Reconstructie Heuvelstraat De PGB had het college van B en W gevraagd of binnen afzienbare tijd subsidie te verwach ten was omdat een spoedige reconstructie hard nodig was. Wethouder van Gils lichtte het uit voerige antwoord van B en W toe. Aanvanke lijk bestonden er twee plannen nl. van 700.000,en 900.000,Gedeputeerde Sta ten stelden echter zodanige eisen aan de ver harding aan de zijkant van de weg, de bermen en de inritten, dat het plan van 700.000, niet haalbaar was. Voorts zou van de totale kosten de provincie 50% en de H.I.D. van de Landinrichting 35% subsidiëren. Voor de ge meente zou derhalve slechts 15% overblijven. Onlangs was echter het bericht gekomen van de H.I.D. dat wegens beperking van hen ter beschikking staande middelen de eerstkomen de jaren voor dit object geen subsidietoezeg ging te verwachten zou zijn. In verband hier mede had het college van B en W besloten om eerst de subsidie van de provincie af te wach ten en dan opnieuw bij de H.I.D. aan te klop pen. De heer van Stiphout pleitte er voor de zaak warm te houden. De heer Mulders van het CDA opperde het idee om reeds nu een subsidietoezegging van de H.I.D. voor de toe komst vastgelegd zien te krijgen. Wanneer de gemeente dit bedrag zo lang zou voorfinancie ren, zou de reconstructie toch op niet al te lan ge termijn mogelijk moeten zijn. Het college zegde toe dat e.e.a. de volle aandacht heeft. Volkstuinen in ”de Hoefkens” De raad ging akkoord met het voteren van een krediet ad 4.012,— om de realisering van volkstuinen in de Hoefkens mogelijk te ma ken. Mevrouw Ricky Bergman van het CDA vroeg het college of niet in meer woonwijken volkstuinen zouden kunnen worden aange legd. Er was naar haar oordeel veel behoefte aan. Wethouder van Gils antwoordde dit te onderzoeken. Andere punten De raad stemde vrijdagavond voorts onder meer in met: - de herziening van de subsidie voor 1983 t.b.v. de Stichting Trefcentrum Moergestel; - het vaststellen van een verordening in het be lang van het voorkomen of beperken van ge luidhinder; - de verkoop van een 26-tal kavels voor gesub sidieerde woningbouw in het bestemmingsplan Oistelvoirt. Aan het slot van de vergadering wenste voor zitter ter Veer middels het overhandigen van een presentje de heer Mulders nog proficiat met zijn 12'/2 jarig raadslidmaatschap. Om 21.00 uur werd de vergadering door de voor zitter gesloten. Deze week ging het bloemetje naar Gerry van Gisbergen, Raamackerstraat 18. Het bloemetje werd aangevraagd door zuster Genoveve Smits omdat, zo schrijft zij in haar brief, Gerry enorm veel werk verricht binnen de E.H.B.O.-vereniging en dus voor de gehele gemeenschap. Haar is nooit iets teveel, want komt het er op aan, dan laat ze zelfs haar eten in de steek om haar E.H.B.O.-plicht te vervul len. te nemen. Dit is in café 't Draaiboompje te doen. Ieder een is welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1