Vijfentwintig jaar Den Boogaard BZN MARIA VERANO DRUKWERK DEN BOOGAARD presenteert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan het laatste weekend van mei in een feesttent aan de Oostelvoortjes een daverend programma met voor elk wat wils. 11 I t I I fl1 I u" i i I F ONTMOETINGSCENTRUM I I J Achtergrond-filosofie 1. Bibliotheek- nieuws Herhaald verzoek! Vrijdag 27 mei avondvullend optreden van: Zaterdag 28 mei DISCO met optreden van: 2. Zondag 29 mei avondvullend optreden van: 3. en op veler verzoek het orkest "LABEL Gebr. v/d Zanden Moergestel B.V. I id J.S. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 17,50. Aanvang; 19.00 uur. Entree: f 7,50. F I Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 5, Dit jaar, om precies te zijn op 27 juni, bestaat Den Boogaard in Moergestel 25 jaar. Het gemeenschapshuis heeft zijn naam te danken aan de enthousiaste en stimulerende initiatiefnemer Pastoor van den Boogaard. LET OP!! Voorverkoop zondag 1 mei in onze stand op de Moergestelse jaarmarkt. Kaarten voor vrijdag, zaterdag en zondag: f 25, voor zaterdag en zondag: f 10,— f i*™ De leidende gedachte die hij voor ogen had, was een mogelijkheid te scheppen om wat meer ’’cultuur” binnen Moergestel te halen. Oorspronkelijk dacht hij aan een verregaande restauratie en aanpassing van het oude ge meenschapshuis aan de Postelstraat. Maar de gemeenteraad, die zijn initiatief van harte toe juichte, had veel grootser plannen: een nieuw gemeenschapshuis paste uitstekend met be trekking tot het Sint Jansplein. Daarmee gaf zij blijk van een vooruitziende blik: het ge meenschapshuis aan het Sint Jansplein heeft in de loop der jaren een naam en een functie ge kregen die tot ver owr de grenzen van Moer gestel gaat. Grootletterboeken Bij de laatste collectiewisseling, ongeveer een maand geleden, is de collectie groot letterboeken uitgebreid met 40 nieuwe titels. Mensen die problemen hebben met het le zen in een gewone druk waren tot 10 a 15 jaar geleden aangewezen op leeshulpmid- delen zoals de leesloupe en het leesliniaal wanneer zij wilden lezen. Deze leeshulp- middelen vergroten de letters en verge makkelijken daardoor het lezen, hoewel het lezen met een loupe toch vermoeiend blijft. Daardoor kwamen 2 uitgevers op het idee boeken te drukken met een grote letter, zodat het gebruik van een loupe overbodig zou worden bij het lezen van deze zogenaamde grootletterboeken. Het aantal boeken wat tot nu toe in grote druk verschenen is, is nog beperkt 600 titels) omdat het maken van deze boeken tamelijk duur is. Men heeft echter wel al lerlei soorten boeken in grote druk uitge bracht zoals: streekromans, historische romans, detectives, literaire werken, bui tenlandse romans en zelfs enkele informa tieve en jeugdboeken. In onze bibliotheek zijn 4 planken met grootletterboeken aanwezig. Ook is er in de bibliotheek een catalogus aanwezig van alle verschenen grootletterboeken. U kunt deze catalogus altijd inzien en uw wensen met betrekking tot de grootletterboeken bij ons kenbaar maken. Komt U gerust eens kijken in de biblio theek en bent U niet goed ter been, dan kunt U gebruik maken van de boeken- dienst van de bibliotheek. Voor inlichtin gen hieromtrent kunt U tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek contact op nemen met Elly van Hoof, tel. 2243. Den Boogaard wist zich steeds op tijd aan te passen en in te spelen op de nieuwe behoeften en tendenzen. Dat er toch duidelijk continuï teit zat in de achtergrond-filosofie mag wel blijken dat in de huidige stichtingsbestuur nog steeds drie werkers van het eerste uur zitting hebben: Janus Jonkers, Johan Ligtvoet en Sjef Meeuwis. Volop feest. Den Boogaard viert dit jaar feest, en daar is al le reden voor. Het begint met een weekend, van 27-29 mei waarin de jeugd en ook de oude ren volledig aan hun trekken zullen komen. Wie voelt niet zijn bloed tintelen bij de namen B.Z.N. en Drukwerk! Het zal me een feest vreugde worden in de grote tent die op de Oistelvoirtjes zal verrijzen. Op de jaarmarkt (1 mei) start de kaartverkoop en het is te voorzien dat hij op die dag ook wel zal eindigen! Zorg dus dat je er als de kippen bij bent. Er staat dit jaar overigens nog veel meer op het feestprogram, maar daarover wordt voorlopig nog niet luid gesproken. Dan blijft de verras sing des te groter. De gedachte van Pastoor van den Boogaard: cultuur brengen naar de mensen in Moergestel en hen zodoende meer binden aan hun eigen gemeenschap is als een fil rouge” door de ge schiedenis van den Boogaard blijven lopen. Er waren wel eens ooit missers, maar ze werden tijdig ingezien en gecorrigeerd. Dat de zondag-avonden voor de jongeren zo’n trekpleister zijn geworden hangt ook duidelijk samen met een goed aanvoelen van jeugd en ouders. De jeugd kan er zich uitleven, en de ouders weten dat ze op een christelijke tijd De tijden veranderen Over de geschiedenis van Den Boogaard zal in de loop van dit jaar nog uitvoerig verslag wor den gedaan in Moergestel Nieuws. Dat het een ’’bewogen geschiedenis” is geweest, is bij voorbaat duidelijk. Een gemeenschapshuis evolueert nu eenmaal met de veranderingen in de gemeenschap, en die zijn nu ook in Moergestel niet ongemerkt voorbij gegaan. De ’’cultuur” die pastoor van den Boogaard voor ogen had, droeg nog het stempel van een, klassieke en verheffende cultuur, waarbij vooral veel gekeken en geluisterd moest wor den. Het ”Doe Maar” tijdperk lag nog ver in het verschiet. De ’’kuip”, zoals we die nu ken nen, was toen nog een oplopende bioscoopzaal met vaste stoelen. Het ’’stichtingsbestuur” van tegenwoordig droeg toen ook nog de naam van ’’culturele commissie”. De eerste grote verandering was eigenlijk te ’’danken” aan een min of meer noodlottig toe val: de brand van ’’Breda’s Welvaren” in 1969. Veel ’’evenementen” vonden toen een onder dak in Den Boogaard, en ook het carnavalsge- beuren gaf er nieuwe impulsen. Met de beat-concerten (wie herinnert zich niet ’’The Symptomes” uit Dongen?) en nader hand de pop-groepen en de disco werd Den Boogaard steeds meer een ontspanningscen trum voor de jeugd tot uit de verre omtrek. I i I weer thuis kunnen zijn. Het is een goed teken dat veel ouders van buiten hun kinderen naar en van den Boogaard komen brengen en halen. Het mag dan wel eens wat rumoerig zijn op het plein, maar waar zoveel jeugd elkaar ontmoet... 1 PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 APRIL 1983 V 5*a> Redaktie "Moergestel-Nieuws" Oisterwijkseweg 43. Wederom vragen we uw vriendelijke medewerking om, wanneer U ons 's avonds nodig hebt, ons niet te bellen of aan de deur te komen tussen 18.00 en 19.00 uur, want ook wij willen graag 'n hapje eten. Na die tijd bent U altijd van harte welkom. Tegels Bielzen Straatstenen F Split en gebr. puin Verhuur: trilplaten - walsen - compressors - aggregaten Zandstraat 14a - 5066 CA Moergestel Tel. 04243 - 1337 - 04259 - 1818 Grondwerk en bestratingen Rioleringen Bronneringen Staalstralen Containers Loonwerk i -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 9