5.95 I 6e Moergestelse jaarmarkt 4 I /ikïi II ll j i i f BEHANG JOOP DEELMAN LATEX o en Dank U wel Hongerstichting De tweede jeugd y Gemeenteraads vergadering Gilde St. Sebastiaan en Barbara naar Oostmalle Opbrengst kledinginzameling 0 ll! UITNODIGING inn iSL I ■ii Zondag 1 mei 1983 zal de inmiddels weer de 6e Moergestelse Jaarmarkt worden gehouden. De aanvang is omstreeks 12.00 uur en de jaarmarkt zal duren tot 18.00 uur. Getekend communieportret Raadhuisstraat 29 ll, p, mi ÏJ ff ft tij r rn iii im—mi 111*1 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 APRIL 1983 IA4 S Vooskerbos 27, bouw Reuselhof I Kamer A 104 Dit geldt van 2 t/m 16 mei 1983. Monseigneur B. Pylak en Mej. J. Koch naar foto - naar wens ingelijst Levensecht Kop of hele figuur - elk formaat ook posters Zeer aantrekkelijke, dus betaalbare prijzen. Op woensdagmiddag 4 mei a.s. zal er, omdat wij 10 jaar bestaan, van 2-4 uur een feestmiddag worden gehouden op de peuterspeelzaal, St. Jansplein 7. Alle oud-peuters zijn daarbij van harte welkom en wij rekenen op veel kinderen! AAN ALLE OUD-PEUTERS VAN PEUTERSPEELZAAL "JANNEKE" TOT EN MET DE EERSTE KLAS: vanaf Moergestel - Tel. 04243-1900 WOLFS i Het Gilde dat zou deelnemen aan het conven tie - Koningschieten op 1 mei te Gent, maar op 3 april te horen kreeg dat dit Gildefeest was af gelast, heeft nu door toedoen van Dr. van Ou- tenboer van de Hoge Kempische Gilderaad te Oostmalle op zondag 26 juni. Zij krijgen nu toch de kans na een onderbre king van 15 jaar weer kennis te maken met de Gildebroeders van de Zuiderburen. St. Sebastiaanbeeld Dit uit de 15de eeuw behouden 63 cm. hoge houten afbeelding van St. Sebastiaan (een re productie hiervan staat in de parochiekerk) dat in 1979 nog een grondige opknapbeurt kreeg van de heer Drubbel te Moergestel, zal vanaf 20 mei t/m 7 augustus tentoongesteld worden op de tentoonstelling van oude Gildeschatten in het Noord-Brabants museum te ’s Herto- genbosch. Na de tentoonstelling zal het waar schijnlijk in bruikleen worden afgestaan aan het Noord-Brabants museum. De overheid van Gilde St. Sebastiaan en Barbara. mensen. Ik vraag nu vriendelijk aan u, le zers van deze krant, de honger niet langer van zelfsprekend te vinden en u persoonlijk in te zetten voor een wereldwijde ANTI HONGER- BEWEGING. Zoals honderdduizenden uit de hele wereld bij elkaar gekomen zijn om zich uit te spreken tegen een mogelijke vernietiging van leven door een kernoorlog. Zo zouden zich honderduizenden mensen zichmoeten verenigen tegen de zinloze massale verdelging van mensen die nog steeds, iedere dag opnieuw plaatsvindt. Alleen dan kan er voldoende druk worden uitgeoefend op ’’verantwoordelijken” om eindelijk eens de talrijke wetenschappelij ke en theoretiese plannen om dit wereldpro bleem op te lossen uit te voeren. Manfred Klomberg Voor meer informatie en bestellen van de Hongerkrant kan men terecht bij: Hongerstichting Tilburg Koos Knaap, v. Ho gendorpstraat 69, 5046 LB Tilburg, tel. 013-962202. Hongerstichting Abstederdijk 117, Utrecht, tel. 030-517407. Ondergetekende Burg. Bardoelstraat 23, 5066 VD Moergestel, tel. 1486. Vandaag de dag maken zeer veel mensen over al op de wereld zich (terecht) zorgen om een dreigende Derde Wereldoorlog. Toch is die Derde Wereldoorlog niet alleen iets wat ons voortbestaan in de toekomst bedreigt, maar veeleer een oorlog die NU aan de gang is. Een oorlog tussen de grote machtsblokken van het ’’rijke noorden” die precies! wordt uitge vochten in de Derde Wereld. Het absurde van deze oorlog is dat de peperdu re vernietigingswapens in alle soorten en ma ten niet eens gebruikt hoeven te worden om toch hun dodelijk werk te doen. Die wapens worden nl. gekocht van het geld waarmee 70% van alle wereldbewoners zich van de meest elementaire levensbehoeften zou moeten voorzien. Een kwart van de wereldbe volking komt niet eens aan voldoende voedsel. Iedere DAG eist de honger meer dan 100.000 slachtoffers, dit komt neer op één persoon elk twee seconden. Dit moet en kan worden stopgezet! 100 Miljoen kinderen die de honger overleven zullen hun leven lang door ondervoeding geestelijk of lichamelijk zijn verminkt. Dit kan voorkomen worden! 50 Miljard gulden is er nodig om iedere wereldburger een menswaar dig bestaan mogelijk te maken. 25 x Dit be drag wordt in de wereld uitgegeven aan militai re doeleinden. Te gek om los te lopen. De vele tientallen jaren dat dit probleem duurt, wordt U er al mee doodgegooid op T.V. en in de krant. Velen van U hebben zich er al voor af gesloten, het leren beschouwen als een soort natuurverschijnsel. Ik niet. De honger heeft al leen zo lang kunnen duren dat het op zichzelf al als wapen wordt gebruikt in de Derde We reldoorlog. Hele volken worden d.m.v. dit wa pen in een vernederende politieke en ekono- miese afhankelijkheid gehouden door de lan den waar voedsel in overvloed is. De honger heeft ook zo lang kunnen duren dankzij de stilzwijgende toestemming van ons, gewone Dat is de toneelgroep van ouderen in Moer gestel, en wie heeft die groep niet zien schitte ren op 19 april? Want ca. 250 Moergestelse ouderen zagen op die dag (tijdens het 25-jarig bestaan van de Kath. Bond van Ouderen) 7 dames met veel verve het blijspel ’’onze tante uit Amerika” opvoeren. Het was geweldig! Maar... wat is het jammer, dat de groep slechts kan putten uit een heel beperkt reper toire; praktisch alle stukken zijn geschreven voor mannen en vrouwen (zo is het leven toch ook) De Moergestelse mannen laten het afweten... Sjef Meeuwis stak dit gegeven niet onder stoe len of banken tijdens zijn dankwoord als niéuw-gekozen bestuurslid:... ’’Mannen, ge loat oe eige anders toch ok nie onbetuigd! Kom op, doe mee!!! Bel Annie v.d. Meijdenberg, tel. 1416. De jaarmarkt zal worden gehouden op de St. Jansplein en in de Kloosterlaan te Moergestel. Op de jaarmarkt zullen meer dan tweehonderd marktkooplieden hun waren aanprijzen. De organisatie heeft er dit jaar voor gezorgd dat de verdeling van koopwaar op de markt nog beter is als voorgaande jaren. Voor ieder dus wat wils. Tevens zullen op de jaarmarkt diverse vereni gingen, middenstanders en belangenorganisa ties hun ideeën, waren en meningen aan het publiek bekend maken. Deze kramen zullen zeker voor een kleurige afwisseling zorgen. De organisatie hoopt dat U hun kramen niet zon der meer voorbijloopt. Een vast onderwerp op de jaarmarkt zijn ook altijd onze standwerkers. Voor de 6e keer zul len zij strijden om de beste standwerker van Moergestel. De prijsuitreiking hiervoor is te 18.30 uur in café ’t Centrum. De 6e Moergestelse Jaarmarkt zal speciaal in De onlangs gehouden kledinginzameling had een opbrengst van 2.500 kilo. Namens de stichting ’’Mensen in nood” Cari tas Neerandica zeggen wij U hartelijk dank voor de inzet van vele mensen die de moeite ge nomen hebben om de kleding naar de verza melplaatsen te brengen, en hun plaats beschik baar hebben gesteld. Met deze kleding kunnen weer vele mensen geholpen worden. Mocht U het vergeten zijn, of was U nog niet toegekomen aan kasten opruimen, dan kan men dit alsnog bezorgen bij Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60 of bij de heer v. Oort, Stokske 1. het teken staan van de kinderen. Zo is dit jaar het straattoneel speciaal bedoeld voor de kin deren. Toneelgezelschap ’’Vondel” zal voor het gemeentehuis enkele keren een leuk stuk spelen wat de kinderen, maar ook de ouders zeker zal bevallen. Op dit pleintje zullen de kinderen ook nog di verse andere attrakties voor hen vinden. Zoals de kindermarkt, de mogelijkheden om zich door echte grimeurs te laten grimeren. Ook het grote luchtkasteel zal dit jaar weer present zijn. Speciaal voor de Moergestelse Jaarmarkt zal het kindercircus ’’Kindsbergen” een geweldige^ show op het St. Jansplein brengen. In de speci ale kindertent zal het circus diverse voorstellin gen geven. Het is voor de kinderen zeker de moeite waard om de tent eens binnen te gaan. Dit en nog veel meer zal te zien zijn op de 6e Moergestelse Jaarmarkt. De organisatie is weer in handen van de C.V. de Dorstvlegels. Wij verzoeken de mensen uit Moergestel en wel speciaal van de Kloosterlaan en hun auto’s op zaterdag al buiten het terrein van de Jaar markt te brengen. Geparkeerde auto’s op het St. Jansplein en in de Kloosterlaan zijn bij de opbouw zeer lastig. Tevens loopt men dan het risico dat de auto tijdens de jaarmarkt niet meer wegkan. Wij hopen velen op de jaarmarkt te mogen begroeten. De entree op de jaarmarkt is geheel gratis. De organisatie Moergestel, 23 april 1983 Lieve mensen van Moergestel, 10 April jl. is Mgr. B. Pylak uit Polen in Til- I burg geweest. Zijn reis had als voornaamste doel: Tilburg en omstreken persoonlijk te dan ken voor de vele gulle gaven: in geld, goede ren, voedsel, kleding, schoeisel en medicijnen, geschonken aan zijn Diocees. Ik had het voorrecht hem persoonlijk te ont moeten en via de tolk met hem te spreken in de pastorie van de heuvelkerk. I In drie periodes van het afgelopen jaar, begin nend Febr. ’82 heb ik vanuit m’n kamer en per telefoon ’n beroep gedaan op U Polen te hel pen, wat me was gevraagd door Dr. C. van La- feber uit Goirle. ’t Is ’n enorm succes geworden! Gaarne wil ik dan ook namens Mgr. Pylak, die mij die opdracht gaf, mede namens alle men sen van zijn Diocees, U allen die dit mogelijk maakten, oprecht hartelijk danken voor al die goede gaven!! Vooral wil ik noemen: de firma Ligtvoet, fir ma Poirt v.d. Wouw, de Spar en A en O! Ook de vele particulieren, méér als duizend stuks kleding alleen van Moergestel! Deze aktie krijgt nu ’n andere vorm! U kunt ’n gezin adopteren door briefwisseling in het Duits, zodoende meer contact om ze te steunen en af ten toe eens een pakje te sturen. Dit kan via v. Gisbergen, Tilburgseweg 8 te Moergestel. De nood blijft ernstig, kleding BLIJFT welkom, vooral babykleding, luiers, zeep, shampoo, waspoeder, tandpasta, tan denborstels, pepermunt, rijst, biscuit, haver mout, koffie, thee en suiker. Ook aan ver bandmiddelen en medicijnen is groot gebrek, dit laatste vanzelfsprekend alleen maar voor bevoegden. Tevens moet ik U, namens de voorzitter van de Actie ’’Tilburg e.o. help Polen” vertellen dat er door directe hulp van Tilburg e.o., zes kin deren in ’n ziekenhuis zijn gered en het nog goed maken! Ik ben erg blij en U allen dankbaar dat ik dit, samen met UW hulp heb kunnen en mogen doen! Nogmaals allen héél véél dank!! Met véél groeten en gebed van de Pool- se mensen. Vergaderingen Burgemeester en wethouders van 13 en 20 april 1983. Kollektevergunning Aan de Nederlandse Vereniging tot bescher ming van dieren is een kollekte-vergunning verleend voor de periode van 3 tot en met 8 ok tober 1983. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - Mevr. E.J.G.M. Termeer-van den Dries, Oisterwijkseweg 86, bouw v.e. garage. - W. Weltberts, Prinses Irenestraat 12, uitbrei ding garage. - F. van Baardwijk, De Hoefkens 12, bouw ga- rage/hout opslag. - P. van Herck, duivenhok. - A. Greusen, De Scheerman 6, bouw landbouwmachineloods. Sociale Uitkeringen Er zijn 3 R.W.W. en 2 W.W.V.-hercontroles uitgevoerd en tevens zijn er 5 R.W.W. en 5 W.W.V.-uitkeringen toegekend. Loterijvergunning Aan de Ponyclub F.E.V.I.O.R. is vergunning verleend voor het houden van een loterij op 14 augustus a.s. Bijdrage herdenkingsschild Er is een bijdrage toegekend in de kosten voor de aanschaf van een herdenkingsschild voor het Vrij Gildefeest georganiseerd door Gilde St. Joris te Oostelbeers. Gemeentegarantie-adviesaanvragen Op drie aanvragen van een hypotheekbank om advies voor het aangaan van hypothecaire geldleningen is positief beslist. Aan een inwoner is gemeentegarantie voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Bijdragen woningverbetering Een voorlopige bijdrage is toegekend voor wo ningaanpassing c.q. verbetering. A.s. vrijdag, 29 april, is er weer een openbare raadsvergadering in het gemeentehuis. De agenda van de vergadering, die om half acht aan vangt, is als volgt: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 maart 1983. 6. Voorstel: A. tot wijziging van de subsidiekriteria ten aanzien van het Open Jeugd- en Jongerenwerk in de Verordening Specifieke Bepalingen; B. tot herziening van het subsidie voor 1983 ten behoeve van de Stichting Trefsentrum Moergestel. 7. Voorstel tot niet-ontvankelijk verklaren van het bezwaarschrift van de Stichting Tref sentrum Moergestel inzake het subsidie voor 1983. 8. Voorstel tot behandeling van diverse subsidie-aan vragen 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van volkstuinen in het bestemmingsplan De Hoefkens. 10. Onderzoek geloofsbrieven en toelating nieuw benoemd raadslid. Pauze. 11. Voorstel tot het vaststellen van een veror dening in het belang van het voorkomen of be perken van geluidhinder, alsmede een voorstel I tot het wijzigen van de Algemene Politie Ver ordening Moergestel. 12. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 13. Voorstel tot verkoop van een 26-tal kavels voor gesubsidieerde woningbouw in het bestemmingsplan Oistervoirt Herziening I. 14. Voorstel tot verkoop van twee bouwkavels voor gesubsidieerde woningbouw in het bestemmingsplan Oistervoirt Herziening I. 15. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening voor het dienstjaar 1978 en de rekening van het gemeentelijk woningbe drijf voor het dienstjaar 1977/1978. 16. Voorstel tot ekstra afschrijving van in vesteringen van de staat L II ten laste van de saldireserve. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de wijziging van de toegang tot de achterbouw van het gemeentehuis. 18. Beantwoording eventueel ingekomen vragen. 19. Sluiting. 3 kilo van 11.40 voor UbWW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 5