Feest voor Peuterspeelzaal drie strepen door gdidas gdidqs Janneke i I fc SC. nard VAN LINSCHOTEN SCHOENEN Bedevaart Beauraing I St. Jan Onthoofding feU i 1 1 kO d -f Ideetjes voor Moederdag 8 mei 1983 geboren cees op 't hoog Bloemsiepkunst Sandalet op makkelijke Sleehak Kindersandalets k r Binnenkort hoopt peuterspeelzaal Janneke haar 10-jarig bestaan te vieren. Bijna vanzelf kijk je bij zo’n gebeurtenis weer eens naar het allereerste begin. Het archief (wat is dat inmiddels groot) komt daarbij dan goed van pas en biedt zeer veel informatie. •iM Nastase Super INAj PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 APRIL 1983 is u. I o' en en 21 april 1983 cees willemien niels op 't hoog - past. v.d. boogaardstraat 31 - 5066 vm moergestel g r EL i la plantenhanger - vazen - bloempotten handgedraaid aardewerk - glazen potten dompelkaarsen in vele kleuren kruidenpotjes en zeepjes ECHT LEDER Speciale kinderaanbieding: 'n trosje kaarsen met droogbloemen voor 'n speciaal kinderprijsje! ist n Rooy; Wilhelmus Wolfs e.v. Johanna Pijnen burg; Johannes v. Esche v. Catharina Wolfs. VRIJDAG: 10.00 uur: H. Mis speciaal voor bejaarden. Adriana v.d. Hout-Broers; Cornelis Vissers e.v. Petronella v. Elderen; Jgt. overl. ouders Ketelaars-v. Balsvoort; Johannes Smetsers e.v. Lamberta v.d. Pol; Goverdina Vriens- Horrevorts; Cornelia de Laat-Smijers; Petrus Wolfs e.v. Wilhelmina v. Elderen. WOENSDAG 10.30 uur: Gouden bruiloft Janssen-Antonis (K Lat Ned). VRIJDAG: 14.00 uur: Huwelijk Charles Kuy- pers en Annemieke v.d. Wouw. 15.00 uur: Zilveren bruiloft Op ’t Hoog- Smolders (K Lat). ZATERDAG (Stanislaus): 14.00 uur: Dia manten bruiloft Vermeer-Ketelaars (K Lat AM). Burg. Bardoelstraat 32 Moergestel Leren bovenwerk in wit of blauw. s. Maten 36-41 -—4 ■r^"**** L Op zondag 26 juni gaat er wederom een bede vaart naar Beauraing. Na het grote aantal pel grims aan de bedevaart in het jubileumjaar 1982 deelnam, is gebleken dat de verering van de Heilige Maagd nog niet tot het verleden behoort. De ziekenbedevaart is van 25 t/m 28 juni. Op zondag 26 juni, de datum van de eendaagse be devaart, wonen zij, samen met de eendaags be devaartgangers, een Heilige Mis en het Lof bij. Op die dag bestaat de mogelijkheid om de zie ken en gehandicapten te bezoeken. Naast de bedevaart is het voor hen ook een uit stapje, waar zij na deze vier dagen nog met ge noegen aan kunnen terugdenken. De kosten van de bedevaart bedragen: 1-daags bedevaart: 29,50 voor volwassenen; 27,voor kinderen t/m 12 jaar. 4-daags bedevaart: 250, Opgave voor deze bedevaarten kan bij: Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, Moer gestel, tel. 04243-2527. L ""x Leren voetbed, sterke zool, stevig steungevend bovenleder. BLAUW, BEIGE of NATUREL. Maten 20-26 28,- Maten 27-31 30,- NORMAAL 42^5' Intenties 30-4 tot 7-5 ZATERDAG 18.00 uur: Jongerenmis 19.30 uur: H. Mis met volkszang Mgd Johannes v. Baast e.v. Johanna Vugts; Mgd Johanna v. Kempen-v. Huykelom; Mgd Johannes Timmermans e.v. Hendrika v. Rij zingen; Jgt. Jacobus v.d. Wouw e.v. Cathari na v. Elderen en Johannes zn.; Jgt. Johannes v. Gorp en Anna Schilders echtg.; Cornelis Denissen en Christina v. Kasteren; Adrianus Mutsaars e.v. Henriëtte v.d. Staak; Koos Ver- heyen; Paul Roozen e.v. Annie Verhoeven; Frans v.d. Schoot e.v. Wilhelmina v.d. Wiel. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis I jgt. Petrus v.d. Boogaart e.v. Bertha Hofhui zen; Jacobus Heuvelmans en Margaretha Bur gers echtg.; Hubertus Burgers en ouders; Cle mens Verhoosel; Richard v. Geersaem e.v. Margaretha d’Haene; Johannes de Laat en Maria v. Nunen echtg.; Lambertus v. Elderen e.v. Maria Baptist. 11.30 uur: Mgd Henricus v. Beers e.v. Anna Mutsaers; Mgd Adriana Beerens-Willems en Johannes Beerens; Toon Paulussen e.v. Ans Verbunt; Overl. fam. Smulders-Mathijsen; Jos v. Laak e.v. Johanna Bekkers; Antonius v. Kerkoerle e.v. Anna Willems; Thomas v. Alphen e.v. Johanna Ketelaars. MAANDAG: Theo Janssen; Anna de Laat- Janssen; Maria Denissen-Damen; Jgt. Franci- scus v. Esch en Martina v. Avendonk en En- gelberta dr.; Johannes Ketelaars en Elisabeth v. Akeren; Maria Welberts-Janssen; Adriana v.d. Bosch. DINSDAG: Mgd Frans v.d. Schoot e.v. Wil helmina v.d. Wiel; Noud v.d. Laak e.v. Jo v.d. Branden; Cornelis v. Dal e.v. Henrica Kemps; Matijs v.d Wouw e.v. Maria v.d. Poll; Catharina v.d. Wouw-v. Raak; Marinus De nissen e.v. Maria v. Rijzingen; Piet v. Gerven e.v. Nel v. Dijk. DONDERDAG: Arnoldus v. Beers en Johan na Welten; Willem Kwinten e.v. Martina v. Balsvoort; Johannes v.d. Zanden e.v. Maria v.d. Sande; Petrus v. Beurden; Cornelia v. Wij citeren: ”de eerste gedachten over het oprichten van een peuterspeelzaal in Moer gestel onstonden in de winter van *72-’73. Er waren echter nog maar 4 mensen die zich daar mee bezighielden; er was geen geld, geen ruim te en misschien wel geen animo bij de Moer- gestelnaren in het algemeen. Om de genoemde animo te peilen werd er op 15 januari 1973 een stukje ingezonden in ”de Gestelse” waarin de vraag gesteld werd of het mogelijk zou zijn in Moergestel ook een peuterspeelzaal op te rich ten, terwijl bovendien gevraagd werd welke personen hun medewerking zouden willen ver lenen. De reacties ware gelukkig positief en zo ontstond de eerste werkgroep. Deze hield op 28 februari 1973 een eerste bij eenkomst ten huize van de familie Vromans. Belangrijkste punten: een speelzaal moét er komen; grootste probleem waar? De speel zaal moet goed worden opgezet; waar halen we informatie. Op 23 maart werd een tweede bij eenkomst van de werkgroep gehouden. Tal van problemen werden aan de orde gesteld o.a. het samenstellen van een huishoudelijk reglement; de toekomstige huisvesting; een bestuur (Mvr. van Unnik, voorzitter; Mvr. v. Rosmalen, penningmeester; Mvr. v.d. Dussen, lid; Hr. Vromans, secretaris); brief naar de middenstand om speelgoed te verzamelen. In de annalen lezen we verder dat reeds in dat stadium het opmerkelijk werd gevonden dat men elkaar al tutoyeerde. Op 8 april van dat jaar kwam het grote nieuws dat een onderdak was gevonden en wel het voormalige woonhuis van Martina Rijnen aan het huidige St. Jansplein. Begin mei zou er gestart kunnen worden, maar hiervoor moest in de maand april nog ontzettend hard worden gewerkt. Hamer en schop werd gehanteerd alsof het da gelijks werk was. Met 5 ochtenden per week werd het schooljaar afgemaakt. De toeloop van peuters was der mate bevredigend en de reakties uit het dorp waren zo bemoedigend dat op 20 augustus werd besloten definitief te gaan werken. De stap naar 3 mei 1983 is dan erg groot. U be grijpt dat er in 10 jaar veel is gebeurd en veel is veranderd. Ondoenlijk en ook niet nodig om alles op te sommen. Een uitzondering moeten we daarbij toch maken en dat betreft ’’juf frouw” Mieke (Cornelissen), die is namelijk niet veranderd. Zij behoorde tot de werkers van het eerste uur en nu nog steeds is zij leidster en voor velen een begrip. Ingewijden weten wat zij allemaal voor ’’haar” peu terspeelzaal doet en dat zij de Moergestelse peutertjes een warm hart toedraagt. Bedankt Mieke! Bij zo’n 10-jarig bestaan hoort een feest en vandaar dat leidsters, bestuur en oudercom- missie samen al weken geleden begonnen zijn met het feestprogramma. Niet te groots, want ook wij moeten op de kleintjes letten. Voor de huidige peutertjes is er een feestochtend geor ganiseerd op 2 en 2 mei a.s. Eind mei komt er voor hen een extra uitstapje (met bus) naar het Leypark inclusief pic-nic. Op 3 mei ’s avonds volgt dan van 19.00-20.00 uur een korte receptie voor eenieder die peu terspeelzaal Janneke een warm hart toedraagt. Aansluitend volgt een reünie bedoeld voor dié mensen, die zich in het verleden daadwerkelijk voor de speelzaal hebben ingezet. Voor oud- peuters tot en met de eerste klas staat er een feestmiddag op het program op 4 mei a.s. Hoe een en ander gaat verlopen moet nog een ver rassing blijven. Alles met elkaar is er dus ge noeg te doen! We hopen er een fijn feest van te maken en spreken daarbij graag de wens uit dat Janneke nog een lang en gelukkig leven beschoren mag zijn. Fabuleus mooie INDOOR en TENNIS sporter. Stralend wit ventilerend Tergal en blauwe striping. Suède neusversteviging. Speciale BLAUWE harde gravel en kunststofbanenzool. Maten 36-46 r* 1 A-..' UÏ konenstRaat 34 5066 vb moenqestel tel. 04243-1794 i;-«a -r ft’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3