Goud voor Diamant voor Goris Janssen en Marinus Vermeer en Miet Antonis Anna Ketelaars I' I il 3 - I 1 ld l! Jongerendienst Hl Krant vol jubilea 'i I ii A.s. zaterdag om 18.00 uur wordt er een jon gerenmis gehouden met als thema: God. Wie is God? Kun je daar een antwoord op geven? Vele mensen hebben vele namen gegeven aan hun God, maar zijn dat ook namen die klop pen? Of zijn het meer benaderingen, omdat God toen altijd weer groter of anders is dan wij verwachten? Daarover gaat deze dienst, u bent van harte welkom. Woensdag 4 mei a.s. zal de Oister wijkseweg zich ongetwijfeld heb ben opgemaakt om de gouden bruiloft te vieren van Goris Jans sen en Miet Antonis. Op hun adres Oisterwijkseweg 32 spraken we, onder het genot van ”’n goej bekske koffie” door Go ris gezet, over hun 50-jarige echt verbintenis. Elke dag bidden ze trouw het rozenhoedje en lezen ze de krant. ’s Avonds om 7 uur is het bedtijd en genieten ze van de vooruitgang die de moderne tijd ook voor hen bracht: de t.v. Marinus ziet daarbij graag de luchtige programma’s; tekenfilms en ’n kwis. Anna is nog altijd geïnteresseerd voor het wereldnieuws en series als Dallas en Dynastie volgt ze aflevering voor aflevering. Samengevat komen we tot een echtpaar dat nog steeds een brede interesse heeft in alles wat er rond hen heen gebeurt. Dat zal, vooral volgende week zaterdag, wat meer zijn dan normaal, hoewel, gezien de om standigheden, het feest toch slechts op beschei den wijze zal worden gevierd, met kinderen en kleinkinderen. Zaterdag 7 mei zal er daarom om 14.00 uur een H. Mis in besloten familiekring worden opgedragen in de kapel van Huize Stanislaus. Daarna, van 16.00 tot 17.30 uur, is er ’n be scheiden receptie in Café-Rest. de Brouwer. Marinus en Anna: ’’Moergestel-Nieuws” wenst jullie ’n heel fijne dag toe en wil langs deze weg graag haar hartelijke gelukwensen overbrengen. M.O. Zestig jaar huwelijkstrouw is een gebeurtenis die we niet vaak mee maken. Zaterdag 7 mei is het ech ter zover. Dan is het op de kop af 60 jaar geleden dat Marinus (91) en Anna (85) Vermeer, Vinkenberg 4, trouwden in de kerk van Moergestel. De eerste 16 jaar van hun huwelijk woonde het echtpaar in Haaren om vervolgens - in 1939 - de boerderij te Moergestel te betrekken aan de Vinkenberg nr. 4. Daar wonen ze nu nog en het is de jongste zoon (Louis) die er nu de scep ter zwaait over het bedrijf. Tien jaar geleden (8 mei 1973) vierden ze alle bei nog in goede gezondheid hun gouden brui loft. Tot enkele jaren daarna werkte de bruide gom nog mee in de bakkerij van hun dochter (van Hulten, red.) en hielp hij ook nog wel eens op de boerderij. Ondertussen zijn ze echter op ’n leeftijd geko men waarop, zoals Anna zegt, er ”van alles aan begint te mankeren”. Met name Marinus (die toch nog opmerkelijk fit is ondanks z’n hoogbejaarde leeftijd) z’n geheugen laat hem sinds ’n achttal jaren in de steek, maar het mag niet verhinderen dat hij nog elke dag geniet van het bedrijvige boerenleven rond hem heen. Menigmaal ’’kuiert” hij met z’n vrouw nog naar achter om het bedrijf van zijn zoon te be kijken. Hun belangstelling is wat dat betreft nog niets afgenomen en steevast informeert Marinus ’s avonds dan ook: ”Is ’t paard ge voederd en staat het al binnen?”. Verder brengen zij de dag, gezien hun gezond heid, rustig door en vooral de ’’maaltijd- verzorgingsdienst” blijkt voor hen ’n hele uit komst te zijn. Daarmee kunnen ze trouwens alvast een beetje wennen, want als alles volgens plan verloopt, zullen er over enige tijd enkele belangrijke din gen gaan veranderen. Op initiatief vooral van Anna heeft het dia manten echtpaar zich in laten schrijven voor ”De Reuselhof”. Het waarom weet zij ook duidelijk te verantwoorden en toont daarmee haar nog steeds pientere en verstandige ge dachtengang aan. Samen hebben ze echter ook nog een erg hu moristische kijk op het leven en voelen ze el kaar in meningen en gedachten bijzonder goed aan. Maar ja, daarvoor hebben ze elkaar in die 60 jaar wel leren kennen. Zoals altijd komen we aan het slot van ons gesprek, aan wat ze vandaag de dag nog aan hobbies hebben en hoe ze de dagen verder doorbrengen. Zoals eerder beschreven bestaat het veelal uit rust en interesse voor het bedrijf van hun zoon. Ze steken het daarbij niet onder stoelen of banken hoe dankbaar ze ervoor zijn dat ze nu alweer 17 jaar bij hem inwonen en vooral gaat hun dankbaarheid uit naar hun schoon dochter die, zoals Anna zegt, nog steeds en al tijd voor hen klaarstaat. In dit nummer van "Moergestel-Nieuws” besteden we aandacht aan een viertal op merkelijke jubilea. Op woensdag 4 mei vieren Goris en Miet Janssen-Antonis hun gouden bruiloft. Diezelfde dag wordt het 10-jarig bestaans- feest ingezet van Peuterspeelzaal "Janne- ke”. Zaterdag 7 mei herdenken Marinus en An na Vermeer-Ketelaars het feit dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Het weekend van 27 mei begint "Den Boo gaard” met de feestelijkheden rond haar 25-jarig bestaan. Over al deze gebeurtenissen vindt U uitvoe rige informatie in dit nummer van "Moer gestel-Nieuws”. We wensen U veel leesge not! Miet Antonis werd geboren in Berkel-Enschot op 21 december 1906. In verband met vaders werk verhuist het gezin Antonis in 1909 naar Tilburg (Hoogvensestraat). Daar begint ’’Criesje” met het telen van groente voor de markt. Vanwege te beperkte ruimte komt de familie in 1920 naar Moergestel. Als oudste uit het gezin van 7 moest Miet mee ’’venten”. Eerst met de stootkar en later met paard en wagen. Ook stond ze op de Besterdse markt en de markt bij de Heikese kerk. Ook vertelt ze ons dat er rond die periode nog geen weegschalen en gewichten bestonden. Tuinbo nen en snijbonen werden met de hand geteld en per zoveel stuks verkocht. Haar vader hield ze zelfs thuis van school als het werk dat vereiste. In 1929 leren Goris en Miet elkaar bij terug komst van de ’’Klottermèrt” kennen. ”Ik zal jou eens naar huis brengen”, zei Goris. De oorspronkelijke trouwplannen dateren van 1932, maar de moeder van Miet gooide roet in het eten. ”Als jullie het trouwen een jaar uit stellen” zei ze, ”dan kunnen we een radio ko pen”. ”En dat hebben we toen maar gedaan”, zei Miet. Vanaf 1933 dus runnen ze het aannemersbe drijf. Miet blijft thuis, verkoopt kalk en houdt de administratie bij. In totaal krijgen ze 9 kinderen, waarvan er momenteel nog 7 in leven zijn. In 1971 doen Goris en Miet het bedrijf over aan hun zoons. Ondertussen hebben ze allebei al ’n hele staat van dienst achter de rug. Zo heeft Goris o.a. met burgemeester Bardoel de brandweer opgericht. Hij werd comman dant en bleef dat tot 1971. Hij was bestuurslid van de harmonie, van zangvereniging Pr. Ire ne, de Burgerwacht, de Klomp, en hij was mede-oprichter van de buurtvereniging. Samen hebben we voor de buurt ongelooflijk veel werk verricht. Hoeveel papieren bloemen zou Miet al ge maakt hebben voor allerlei festiviteiten op de Oisterwijkseweg? Nu doen ze het.’n beetje rustig aan. Als het goed weer is gaan ze graag ’n eindje lopen of fietsen, Goris vist en zingt graag en Miet zorgt nog altijd voor de koffie voor de mensen die thuis bij het bedrijf werken. Tot een van de vaste punten in de week be hoort het borreltje dat Goris trouw elke zon dag in ’t Draaiboompje gaat drinken. Woensdag 4 mei zullen ze dat ongetwijfeld sa men ook doen, want dan wordt het feest gevierd. Om 10.30 uur wordt de H. Mis opgedragen in onze parochiekerk. *s Avonds van 19.00 tot 20.30 uur is er dan ’n receptie in 't Draai boompje waar het feest met hun kinderen en 19 kleinkinderen ongetwijfeld tot in de kleine uurtjes zal worden voortgezet. Goris en Miet, ook ’’Moergestel-Nieuws” wil jullie graag van harte feliciteren en wenst jullie nog vele jaren toe in een goede gezondheid. •1 L Zowel bruid als bruidegom hadden ieder ’n markante vader die iedereen vanaf de leeftijd van 35 jaar moet hebben gekend. De vader van Goris stond bekend als ”de man” en de vader van Miet was ’’Criesje” (niet te verwarren met Crisje van de vlooienmarkt, dat is haar broer). Terug naar Goris nu die als jongste op 2 na op 7 april 1906 ("om 7 uur” zegt hij welbeslist) geboren werd in het huis waar later Kee van Rooy woonde aan de Postelstraat. Na de lagere school aan de Schoolstraat ging hij in Tilburg tekenles halen om zich te bekwa men in de architectuur, wat hem later in het bedrijf van zijn vader goed van pas zou komen. Vanaf 1918 gaat Goris thuis op het aannemers bedrijf werken. Dat betekende o.a. te voet met vader mee naar Biest-Houtakker. Om 7 uur ’s morgens moesten ze daar zijn om te werken tot 7 uur ’s avonds en dan weer te voet (ca. 1!4 uur) terug naar Moergestel. Het gezin Janssen, vader, moeder en 7 kinde ren, verhuisde in 1931 naar het Rootven (t/o Café-Rest. de Brouwer). Goris is 27 jaar als hij trouwt. Het echtpaar gaat wonen op het adres Oisterwijkseweg 32. Vanaf dat moment ook nam hij het aanne mersbedrijf over van zijn vader. Van 1933 tot 1971 leidt hij de zaak met verve, en gaat er dan ook terecht trots op dat het be drijf nog nooit één dag zonder werk heeft gezeten. Natuurlijk spraken we over wat hij zoal ge bouwd heeft in Moergestel, en dan horen we heel wat bekende dingen: De Vereniging (wat later ”Den Boogaard” zou worden genoemd), de Boerenleenbank, zowel aan de Schoolstraat als het Rootven, het nieuwe hotel ’’Breda’s Welvaren” en wat te denken van de hallen van Opstalan Dakplatenfabriek in Oisterwijk? Uit 1932 vertelt Goris ons het volgende: hij i ging de boerderij aan de Oirschotseweg bou wen waar nu Noud Vriens woont. Hij had hiervoor o.a. nodig 46.000 stenen. Hij stapte op de fiets en reed naar Nederhemert. Half 9 ’s morgens en ’s avonds om 7 uur was hij thuis. Die dag verdiende hij het meest van wat hij verhoudingsgewijs ooit kon verdienen: de lieve som van 8 gulden! Daar was hij dus de hele dag voor op pad geweest. •SL> -y 'jl| I V |I|L M.O. I WOENSDAG 27 APRIL 1983 8e Jaargang - Nr. 285 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1