van 5( Nieuwe dirigent voor zangvereniging I Ij rl 11 ’n Bloemetje ’’Moergestel Nieuws” ’’Crescendo” I I II f, Zomerzegels 1983 1 Mei-viering Sportieve prestatie I Sportieve prestatie II Etappe zege Erik Welten in ronde van Midden-Brabant Zij doen hun Eerste Communie v 1 I r Herhaald verzoek! Donderdag 28 april K Een avondje kienen, goed voor U! Tot dan! ■I 1 IN DEN BOOGAARD KIENEN MET GEZWIENE WAAI 'I 1 1 *5 8 F’ Redaktie "Moergestel-Nieuws" Oisterwijkseweg 43. Wederom vragen we uw vriendelijke medewerking om, wanneer U ons 's avonds nodig hebt, ons niet te bellen of aan de deur te komen tussen 18.00 en 19.00 uur, want ook wij willen graag 'n hapje eten. Na die tijd bent U altijd van harte welkom. Wilt u (vrijblijvend uiteraard) eens kennisma ken met het koor en haar nieuwe dirigent, dan bent u op maandagavond vanaf 20.00 uur van harte welkom in de voorzaal van ”Den Boo gaard”. De koffie staat voor u klaar! Stichting Wielerronde Moergestel Postbus 54 5066 ZH Moergestel ”Wij willen U attent maken op het feit dat binnenkort de traditionele ”1 mei viering” weer zal plaats vinden in Moergestel. Wij wijzen u erop hiermede rekening te hou den en er eventueel maaatregelen voor te treffen. Aan de ’’vierders” verzoeken wij het leuk te houden en geen onnodige vernielingen te ple gen en respect te hebben voor andermans ei gendommen. Wij hopen en vertrouwen, dat één en ander op gepaste wijze zal worden gevierd.” Aanvang: 20.30 uur. Ook deze maand weer prachtige prijzen zoals o.a. keukenmachine, levensmiddelenmand, jackpot en natuurlijk onze hoofdprijs: EEN PHILIPS STOFZUIGER Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 20 APRIL 1983 8e Jaargang - Nr. 284 1 r Erik Welten heeft zondag 17 april j.l. zijn eerste grote zege van dit seizoen behaald. In de 3e en laatste etappe reed hij een zeer at tente wedstrijd over 101 km waarin 10 maal een kasseienstrook van 1 km bereden moest worden. In de laatste omloop van 10 km kon hij vlak voor deze kasseienstrook zijn slag slaan samen met B. van Losser uit Rijssen. Zij sprongen sa men weg uit een kopgroep van zo’n 25 renners. Ze konden echter geen grotere voorsprong ne men dan 50 m. Toch bleek dit op de streep net voldoende te zijn want ze werden net niet in gelopen door deze sterke achtervolgers- groep. In de eindsprint was Erik een wiellengte de baas over B. van Losser. Een weekeinde daarvoor werd Erik al 3e in de ronde van Baarle-Hertog. Mark Welten werd in de Ster van Bladel, een Onze postcommandant Rijkspolitie H. v.d. Honing werd donderdag 14 april tijdens districts-kampioenschappen van de Rijkspoli tie distrikt Breda badminton-kampioen. Alle 7 wedstrijden werden door hem gewonnen. De wedstrijden werden gespeeld te Hoeven. Eveneens onze gelukwensen! Sinds enkele maanden heeft de Gem. Zangve reniging ’’Crescendo” een nieuwe dirigent benoemd. De keuze is daarbij gevallen op de heer J. ten Berge, wonende aan de Alberdinck Thijm- straat nr. 4 te Oisterwijk. Geboortig te Culemborg (de Betuwe) kreeg hij al op 9-jarige leeftijd z’n eerste pianolessen en begon hij al te zingen in een kinderkoor. Na zijn studie (Mavo en H.B.S.) kwam hij door zijn beroep (arbeidsanalist) via vele om zwervingen in Oisterwijk terecht. Tijdens al die jaren heeft hij zich verdienstelijk gemaakt in de muziek. Zo zong hij o.a. in Amsterdam bij het Oratorium- en het hoofd- stadkoor. Ook nu in Oisterwijk is hij nog steeds actief en heeft er o.a. ’n eigen kamer koor dat louter en alleen voor z’n plezier zingt. Ook z’n vrouw en kinderen houden zich met de muziek bezig. Dirigenten-opleiding Eigenlijk ’n gek verhaal. Hij las in ’n adverten tie dat er ’n dirigentenopleiding werd gegeven op de Oisterwijkse Muziekschool. Hij werd getest maar door z’n (schijnbaar niet voldoende) vooropleiding werd hij daarvoor afgewezen. Omdat hij wilde weten waarom precies ging hij toch verhaal halen op de muziekschool. Uiteindelijk door zijn enthousiasme werd hij wel tot de kursus toegelaten als ’’hospitant Hij mocht dus in de klas bij de groep zitten maar verder werd er aan hem geen aandacht besteed, hij moest zichzelf zien te redden. Na amper drie maanden had men zijn inzet ontdekt en werd hij alsnog een ’’volwaardige” leerling. Hij beloofde dat hij het zou waarma ken, hij wilde er voor knokken! Van de aanvankelijk 21 kandidaten blijven er uiteindelijk 8 over. De heer Ten Berge slaagde voor het dirigenten-examen met grandioze cij fers cum laude en dat op 57-jarige leeftijd. Het toont de inzet en het enthousiasme van een man die we hebben leren kennen als uiterst sympathiek en vol interesse en werklust om met ’’Crescendo” het beste te bereiken. Het feit dat de repetities zo druk worden be zocht heeft al bewezen dat het ’’klikt” tussen de leden en hun nieuwe dirigent. Trouwens, bij ’’Crescendo” zijn nieuwe leden altijd van harte welkom. klassieker voor amateurs over 150 km knap 8e terwijl Eduard v.d. Loo hier 25e werd. Zaterdag 16 april j.l. werd Mark Welten 18e in Aux-Chevromount (België), Jan de Laat werd in Heesch (N.-Br.) 10e bij de Liefhebbers en een week later in Son 18e. Programma eerstvolgende weekeinden: Zaterdag 23 april: Apeldoorn juniorenklassieker, start 15.00 uur, Erik Welten. Draaiburg, Liefhebbers, start 10.30 uur, Jan de Laat. Dit is een 2-daagse. Zondag 24 april: Lieshout junioren, amateurs, start 13.30 uur, Erik Welten. start 15.00 uur, Mark Welten, Eduard v.d. Loo. Noord-Holland - Ronde, start 13.30 uur, Peter Hoffmans. Zondag 1 mei: District kampioenschappen te Erp. Waaraan alle Moergestelse licentiehouders een wedstrijd hebben. Toon van Hees (40), Pr. Beatrixstraat 17 heeft zondag in Utrecht als recreant zijn eerste ma rathon gelopen. Hij liep de 42 km. 200 m. in ’n tijd van 3 uur en 32 minuten. Een niet geringe prestatie die we graag in Moergestel-Nieuws vermelden. Proficiat Toon! Op 19 april a.s. verschijnen de zomerzegels 1983. Deze zegels zijn gewijd aan enkele fac- cetten van de Nederlandse cultuur en geschie denis uit de zeventiende eeuw. Net als ieder jaar is de bijslag op de zomerzegels bestemd voor instellingen op het terrein van de sociale en culturele zorg. De prijs per serie bedraagt 3,45. Op alle postkantoren in deze regio zijn dagelijks Eerstedagfolders te koop met daarop de gestempelde nieuwe postzegels en postzegel- mapjes met de ongestempelde nieuwe zegels. De Eerstedagfolders bevat - naast de bijzon derheden van de postzegels zelf en de ontwer per - waardevolle informatie over de voorstel ling op die zegels. Deze folders zijn uitsluitend verkrijgbaar op de postkantoren in het verzor gingsgebied van het postdistrict ’s-Hertogen- bosch (Midden- en Oost-Brabant), terwijl de postzegelmapjes een landelijke uitgave zijn. Folders en mapjes van vorige emissies zijn te koop aan het filatelieloket op het postkantoor Tilburg, Spoorlaaan. Dit loket is geopend dinsdags van 17.00-19.00 uur. Deze week ging het bloemetje naar de familie van Elderen, Burg. Bardoelstraat 25. Dochter Wilma (Willeke) schreef ons een briefje om de bloemen te geven aan haar ou ders Jan en Tiny en haar broers Kees en John. Willeke ondering het laatste jaar twee zware operaties vanwege een ernstige ziekte ’’Zonder hen” schreef Willeke, ”had ik het niet gered en ik wil hen daar graag voor bedanken!”. Familie van Elderen, de bloemen zijn jullie van harte gegund en we wensen jullie graag het allerbeste toe. Natuurlijk kunt u ook nog steeds brieven in sturen want er komen erg leuke reakties op. Schrijf ons een briefje met de naam van ie mand die u graag een bloemetje wilt laten ge ven en waarom. (Het kost u niets!). Wekelijks maken wij daan iemand blij met een bos bloe men namens ’’Moergestel-Nieuws”. Alle brieven blijven bewaard, zodat het best kan zijn dat we over ’n aantal weken iemand bloemen geven wiens naam de eerste week al is ingeleverd. Trouwens, ook kinderen kunnen hieraan meedoen. Ons adres; Oisterwijkseweg 43. moergestel: Onderstaande kinderen doen a.s. zondag hun Eerste Communie. ’’Moergestel-Nieuws” wenst jullie natuurlijk van harte proficiat en we hopen dat jullie 'n heel fijne dag zullen hebben. Proficiat! 10.00 uur: Jurgen van de Wouw, Silvia Schilders, Robert- Jan van Korven, Wendy van Esch, Robert Oerlemans, Iwan Roozen, Manuela Schelle- kens, Niels van Nunen, Maykel Bekkers, Mar cel Bruurs, Birgit Vriens, Otto Mannaerts, Christ van de Akker, Sjors Smits, Jurgen Ver- maire, Bart van Dartel, Natascha van de Berk, Sonja van Tuyl, Marjon van de Sande, Bob van de Heijden, Jeroen van de Wouw, Jan van Dooren, Peter van de Wouw, Bas Basemans, Esther Geenen, Monique op ’t Hoog, Jaap van Kasteren, Monique Denissen, Nina Fonken, Emiel Smetsers, Maikel van de Wouw, Karin Roosen, Claudia Theuns, Natascha Pellis, In grid van de Wiel, Bernadette op 't Hoog, Jan van Erven, Sjef Roosen, Jeanine Vugts, Clau dia Schellekens, Freddie van Elderen. 11.30 uur: Marieke Damen, Frans Geerts, Monique Schilders, Kim Rijnen, Floortje Marien, Kim Nouws, Günther Romijn, Marc van den Boo- gaart, Joost van de Meijdenberg, Maremca de Wilde, Max van Alphen, Oscar van Alphen, Marieke van Gils, Emilie van de Vrande, Da nielle Fousert, Anne-Marie Vermelis, Maria Alejandra van Delft, Martijn Ketelaars, Bar bara Erven, Jessica Persoons, Mariëlle van de Sanden, John van Leeuwen, Marieke Verou- den, Claudia Mulders, Yvonne Kools, Roderik Vinkensteijn, Joost Denissen, Dennis van Mensvoort, Timo Rijnen, Wouter Smeets, Mark Spijkers, Vanessa Boon, Femke van Brunschot, Kristi van Elsdingen, Beckey Em men, Jenny van Gorp, Susanne Hurkmans, Ingeborg Martens, Noortje Molkenboer, Lon- neke Nieuwland, Marike Rijnen, Anouska Schoenmakers.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1