6e Moergestelse jaarmarkt KIENEN I i i wl r i Vrijdag 15 april a.s. IN ZAAL „T STOKSKE" MOERGESTEL I a r 3 I Ml Autorit ’n Bloemetje van Moergestel -Nieuws Biljartcompetitie Moergestel Hoofdprijs: 250 GULDEN!! I-B OPGAVE NIEUWE LEERLINGEN Op zondag 1 mei 1983 zal door de C.V. de Dorstvlegels de 6e Moer gestelse Jaarmarkt worden georganiseerd. Grote schietwedstrijden bij St. Catharina te Moergestel «O# 'j •j. 17 april 1983 autorit Tot ziens. Op de markt op het St. Jansplein en in de Kloosterlaan hebben wij speciaal ruimte over gelaten voor de Moergestelse Verenigingen de Moergestelse Middenstand en Moergestelse belangenorganisaties. Deze kunnen dan in hun kramen bepaalde spullen aan de man proberen de raken of via een kraam hun ideeën kwijt. De wijze waarop Op maandag 18 april worden de "toekomstige" eerste klassers en de "nieuwe" leerlingen voor de kleuterscholen ingeschreven. De aanmeldingstijd is van vier uur tot half zes. Voor de eerste klas worden alle leerlingen opgegeven op de Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Voor de kleuterscholen kan men terecht op de Maria- Kleuterschool, Kloosterlaan 34 en de kleuterschool 't Heideveldje", Schoolstraat 37 te Moergestel. Voor de eerste klas moeten de kinderen vóór 1 oktober 1977 Bestuur Persoonlijke competitie. Muziekvergunning. Het Oranje-comité heeft toestemming verkre gen voor het houden van een demonstratie met radiografisch bestuurbare vliegtuigen op een terrein nabij café ’t Draaiboompje met ge bruikmaking van een geluidsinstallatie op -30 april a.s. Voorschot kleuteronderwijs. Het voorschot als bedoeld in artikel 75, lid 4 van de Kleuteronderwijswet voor 1983 (voor schot vergoeding per lokaal en per kleuter) is vastgesteld op 52.504,70. Na enkele weken sportief te hebben gestreden om het persoonlijk kampioenschap van Moer gestel, zijn de finale-partijen nu bekend. In de A-poule zal de finale worden gespeeld tussen: W. Rijnen en W. de Laat. Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 30 maart en 6 april 1983. Gemeentegaranties. Op het verzoek van vier personen is besloten gemeentegarantie te stellen voor het aangaan van hypothecaire geldleningen, waarbij tevens voor twee personen een gunstig advies gegeven zal worden aan de hypotheekbank inzake hy pothecaire geldverstrekking. Sociale uitkeringen. Er zijn drie W.W.V. en een R.W.W. uitkering toegekend. Een bezwaarschrift inzake een uit kering ingevolge de Algemene Bijstandswet is gegrond verklaard. Houtverkoop. Het vrijkomende hout uit de gemeentebossen wordt verkocht aan de firma W. van Liempt te Reusel. Kasgeldlening. Besloten is een kasgeldlening aan te gaan groot 1.000.000,tegen 4 1/8 voor een loop tijd van drie maanden. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan: - J.A.M. van de Wouw, Burgemeester Maeij- erstraat 17 voor het aanbrengen van een schoorsteen. - J.L.M. Bruurs, Griete Veldeke 3 voor de bouw van een carport/pergola. - J. Swinkels, Zelt 5 voor de bouw van een open houtschuur. - B.J.J. de Beer, Broekzijde 17 voor de bouw van een sleufsilo. Aanleg inrit. De heer P. v.d. Aa heeft toestemming verkre gen tot het aanbrengen van een duiker aan de Driehuizerweg ten behoeve van de aanleg van een inrit. Plaatsen reklameborden. Aan de Motorvereniging Wintelré is onthef fing verleend tot het plaatsen van vier reklame borden in verband met een op 30 april a.s. te houden motorcross in die gemeente. Vanuit de buurtvereniging ”De Oistelvoirtjes” wordt er op zondag 17 april 1983 een autorit georganiseerd. Wij roepen iedereen, jong en oud, groot en klein, op om hieraan mee te doen. Het belooft een leuke rit te worden en bovendien steunt U door uw deelname onze nog jonge buurtvereniging. Voor de winnaars zijn er uiteraard prijzen beschikbaar. Het ver trek punt is bij café ’t Stokske. Inschrijving is mogelijk op dezelfde dag, bij het vertrekpunt, tussen 12.00 en 13.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt per auto 5,voor leden en 7,50 voor niet leden. Denk er dus aan: ’’Oistelvoirtjes”. de kraam wordt gebruikt kan dus zelf worden ingevuld. Heeft u interesse of wenst u inlichtingen dan kunt u terecht bij de Marktmeester C. v. Dijk, Pr. Irenestraat 5 te Moergestel, tel. 04243-2414. Ook hebben wij op de kindermarkt nog plaats. Dit is bedoeld voor Moergestelse kinderen die interesse hebben om met hun speelgoed, teke ningen etc. op de markt te staan. De kinderen kunnen dan kopen, verkopen of ruilen. Voor hen zijn er geen kosten aan verbonden. Kinderen, wanneer jullie interesse hebben kun nen jullie voor opgave of inlichtingen terecht bij de marktmeester C. v. Dijk. Tot ziens op de jaarmarkt. In de B-poule zal de strijd worden aangebon den door: A. Smolders en G. Steenbakker. Dit alles zal plaatsvinden in café ”t Centrum’ op zaterdag 16 april a.s. De wedstrijd in de B-poule begint om 20.30 uur, de wedstrijd in de A-poule om 21.30 uur. Na afloop zal de edelachtbare heer ter Veer de prijzen aan de persoonlijke kampioenen over handigen, alsmede aan de Moergestelse café- teams, waarvan ”de Korenmaaier” dit jaar weer het kampioenschap heeft weten te behalen. Supporters zijn op deze avond van harte welkom. heeft de afgelopen week nogal wat reakties los gemaakt en het idee blijkt wel te zijn aangeslagen. Voor degenen die het nog niet goed hebben be grepen: Schrijf ons een briefje met de naam van iemand die U graag een bloemetje wilt la ten geven en waarom. (Het kost U niets!). We kelijks maken we dan iemand blij met een bos bloemen namens ’’Moergestel-Nieuws”. Alle brieven blijven bewaard, zodat het best kan zijn dat we over ’n aantal weken iemand bloemen geven wiens naam de eerste week al is ingeleverd. Trouwens, ook kinderen kunnen hieraan meedoen. Het eerste bloemetje voor Barend Buter Afgelopen zaterdag brachten we, vergezeld van onze fotograaf, de eerste bos bloemen naar Barend Buter, Kruysackerplein 5. De brief kwam van zijn schoondochter Ans. Zij vroeg ons hem de bloemen te geven omdat, zoals ze schreef: Hij sinds ’n jaar alleen de zorg heeft over zijn gezin met nog kleine kin deren. Na ’n hele dag werk doet hij ’s avonds nog het huishouden en staat hij altijd voor ons en iedereen klaar. Ook dit jaar worden er weer grote schiet wedstrijden gehouden te Moergestel voor de Gildebroeders uit geheel Brabant met de Kruisboog op de wip. Dit jaarlijks gebeuren wordt gezien als een ’verbroedering’ onder de schutters der Bra bantse Gilden. Voor de vierde maal wordt er door de schutters gestreden om het zo fel be geerde zilveren trofee ”Het Zilveren rad van Sinte Catrien”. Dit jaar vindt deze verbroedering plaats op de zondagen van 17 en 24 april op het schietter- rein aan de Heuvelstraat te Moergestel. Gezien de voorgaande jaren ligt het ook nu weer in de verwachting dat hier zo’n 200 schut ters van diverse Brabantse Gilden aan deel zul len nemen. Er kan alleen ingeschreven worden door Gilde broeders en Gildezusters van 10.00 tot 15.00 uur. De organisatie is wederom in handen van Gil de St. Catharina en heeft de goedkeuring van het Kringbestuur ”Het kwartier van Oirschot”. De vorige winnaars van het ’Zilveren Rad’ wa ren Janus van der Vondervoort uit Oirschot (1980), Fons Rooijmans uit Bladel (1981), en Kees v.d. Ven uit Netersel (1982). Naast de wedstrijd om de zilveren trofee kan iedereen met handboogjes om het geluk schie ten op beide dagen. ’n Spontane brief voor bloemen die in ont vangst werden genomen door ’n evempontane heer Buter. Onze gelukwensen! Nu het de eerst keer was hebben we er een offi cieel tintje aan willen geven door van het ge beuren een foto te maken. U zult echter wel begrijpen dat we dat slechts in zeer uitzonderlijke gevallen kunnen doen. Wel vermelden we wekelijks wie de bloemen heeft gekregen en waarom. Stuur daarom gerust een briefje: Ons adres: Oisterwijkseweg 43. Aanvang: 20.30 uur WOENSDAG 13 APRIL 1983 8e Jaargang - Nr. 283 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Voor de kleuterschool moeten de leerlingen het komende schooljaar vier jaar worden. Mocht U op maandag 18 april beslist niet kunnen komen, dan kunt U telefonisch of persoonlijk contact opnemen met een van de hoofden van de scholen. In verband met een vlotte afwerking is het gemakkelijk, dat U het trouwboekje meebrengt of de nodige gegevens bij U heeft. Met vriendelijke groeten, de hoofden van de scholen. t.b.v. Voetbalvereniging t Stokske en Voetbalvereniging "Boerenbond".

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1