1 Woninginrichting JAC VAN EETEN anti-vlek tapijt f149- p. str. meter 400 cm breed betaalt u slechts voor dit sfeervolle praktische tapijt. 'jl 1 A L INTERTEST BERBER-PLUS Ir s I I 1 Si Ijl i 1 1 1 Audacia-Beerse Boys Tournee Nesko 1983 K.V.O. D3-pupillen, eerste kampioenen van Audacia Het Zilveren St. Se- bastiaan Kruis Verslag parochieraad NIEUW r •«I 1 il' r o 'i 1 t), f Willibrordstraat 6 - Middelbeers - Telefoon 04244-1227 Laat ons vrijblijvend een prijsopgave doen, op verzoek komen wij graag bij U aan huis. .1 ..s PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 APRIL 1983 i pastor Mobe ■‘.'I Voorzitter Secretaris tweede Secretaris Penningmeester Beheer Pastor Stichting Wielerronde Moergestel Postbus 54 5066 ZH Moergestel Op zaterdag 2 april j.l. hebben deze jongens^ bewezen terecht kampioen te zijn geworden in hun klasse. In de met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen de nummer twee van de rang lijst Hilvaria 3, werd een grandioze partij voet bal gespeeld van de bovenste plank. Alle mooie dingen van het voetbalspel waren aanwezig, te weten: samenspel, inzet en sporti viteit. Deze pupillen hebben de gehele kompe titie laten zien, dat door deze 3 elementen een kampioenschap behaald kan worden. Hilvaria 3 had theoretisch nog een kans om —kampioen te worden, maar Audacia heeft aan alle onzekerheid een einde gemaakt doorn een klinkende 5-0 overwinning. Het zou niet helemaal terecht zijn om iemand afzonderlijk te noemen, omdat dit kampioen schap behaald is door 13 prima kerels in sa menwerking met leiders en trainer. Namens de spelers hardstikke bedankt. Gerard Krijveld Trainer/leider D3 vervolg van voorpagina Omgevallen glazen wijn, natte honde- poten en modderschoenen kunnen uw humeur niet meer bederven. Want ge morste huishoudvloeistoffen blijven bovenop het tapijt liggen. In duidelijke bolle druppels. Met een doekje kan alles eenvoudig en onzichtbaar worden weggedept. Dit nieuwe Intertest Berber-pius+ tapijt, gemaakt van Timbrelle Super garens, kunt u bij ons testen op z’n anti-vlek werking. Het is direct verkrijgbaar. Programma: Gespeeld worden de volgende werken: G. Rossini: Ouverture ”La Scala di Seta” W.A. Mozart: 3e vioolconcert KV 216 H. Henkemans: ’’Prima Vera” L. v. Beethoven: 2e symfonie. Dirigent. Dirigent zal voor de 4e achtereenvolgende keer Gert Schuil zijn. Gert Schuil werd in 1950 geboren. Hij begon zijn pianostudie bij Marinus Flipse en vervol gens aan het Rotterdams Conservatorium bij Lilly van Spengen en Istvan Haydu. Sinds 1969 gaf hij talrijke concerten als pianist in heel Europa. In 1977 begon hij zijn orkestdirectie-studie bij Hein Jordans en werd het jaar daarop als enige Nederlander toegelaten tot de dirigentencursus van de NOS, dat jaar o.l.v. Kirill Kondrashin. Direct na de cursus volgde zijn benoeming tot assistent-dirigent bij alle radio-orkesten, het geen resulteerde in diverse optredens voor ra dio en televisie. Verder dirigeerde hij diverse regionale or kesten en trad in het buitenland o.m. op in De nemarken en Italië. Soliste. Irene den Herder zal dit jaar bij het NESKO de solo-partij in het vioolconcert van Mozart voor haar rekening nemen. Op 7-jarige leeftijd begon Irene den Herder met vioolles. Na haar middelbare school-opleiding zette zij haar vioolstudie voort in 1976 bij Isidor Latei- ner aan het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Zij won in 1979 de kamermuziek- prijs en de prijs van de stad Amsterdam op het Oskar Backconcours. Zij trad o.m. op in ’’jonge mensen op weg naar het concertpodium” (t.v.) en tevens voor de radio. Sedert februari 1981 studeert zij bij Herman Krebbers aan het Sweelinck conserva torium, waar zij dit jaar haar solistendiploma hoopt te behalen. Samen met haar moeder, de pianiste Miep den Herder, vormt zij een vast duo, waarmee zij regelmatig optreedt. Afgelopen 2e Paasdag stond Audacia voor de zeer moeilijke taak, om het restant uit te spe len van de indertijd gestaakte wedstrijd. Audacia moest met 9 spelers aantreden en be ginnen met een 0-2 achterstand. Het talrijk opgekomen publiek trof het niet erg best. De weergoden lieten het duidelijk af weten en het speelveld was eigenlijk te drassig om een goede partij voetbal op de mat te leggen. Daarbij kwam nog, dat Audacia haar blazoen nog wat op moest poetsen om de terecht opge lopen nederlaag, afgelopen zaterdag, tegen GSBW, in het vergeethoek te laten belanden. De thuisclub gooide in deze wedstrijd alles op de aanval en trachtte een treffer te forceren, doch de achterhoede van Beerse Boys hield goed stand. Ondanks het veldoverwicht kon Beerse Boys deze meerderheid niet in doelpun ten omzetten. Enkele keren kwamen ze voor de goal van keeper Fred Boereboom, maar echt gevaarlijk werd het niet. In tegenstelling met dit, was het echter Audacia wat van zich deed spreken. Via talrijke aanvallen werd het doel van Beerse Boys onder vuur genomen. Enkele Audacia-aanvallers waren erg dicht bij een treffer, doch net net werd niet geraakt. Jammer, gezien de inzet waarmee de Moer-_ gestelnaren speelden en de intentie waarmee ze hun opponent bespeelden. Goalen zjn er in dit duel niet gevallen, zodat de stand 0-2 in het voordeel van Beerse Boys bleef. Gezien deze stand, en de stand op de ranglijst, is de nieuwe ontmoeting tussen beide rivalen a.s. zondag best interessant. Daarom, als u er belang in stelt; zondag 10 april 1983 Beerse Boys - Audacia!! 14.30 uur De winnaar hiervan telt nog mee voor de bo venste plaatsen. De steun van vele Moergestelnaren kunnen ze gerucht gebruiken, dus a.s. zondag in grote ge tale maar Middelbeers. Donderdag 23 maart jl. hield de K.V.O. haar voorjaarsvergadering in zaal H. de Brouwer. Tijdens deze vergadering werd door de Heer Bulderman een interessante inleiding gehou den over ”Het gebruik van medicijnen”. Ook werd het zomerprogramma aangeboden o.a.: 18 april: Huishoudbeurs Amsterdam 3 mei: Kringbedevaart H. Eik 10 mei: Kindermiddag. Nu de Paasdagen gepasseerd zijn, waarop ge koerst is natuurlijk, kunnen we weer enkele uitslagen doorgeven: Op 26 maart werd Erik Welten 12e in de klas sieker, Omloop van de Lage Landen in Zaan dam. Op 27 maart werd Peter Hoffmans 14e in een wedstrijd nabij Luik (België), Jan de Laat werd 20e in een wedstrijd in Eindhoven. Op 4 april, 2e paasdag, werd Erik Welten knap 3e in Krefeld (Duitsland), Peter Hoffmans werd in Diessen 9e en Mark Welten werd hier 20e. Het programma voor komende weekenden is als volgt: 10 april: Ster van Bladel 13.00 uur: Amateurs: M. Welten, P. Hoffmans, E. v.d. Loo Heesch: Liefhebbers: J. de Laat, J. Schepens 12.00 uur 16 en 17 april: Omloop van Midden-Brabant te Dongen: Junioren: E. Welten. Start op zater dag om 14.00 uur, start op zondag om 10.30 uur. 17 april: Den Dungen Amateurs: M. Welten, E. v.d. Loo. v.l.n.r. staande: Ralf Kreijveld, Marcel Oerle- mans (leider) Eric kreijveld, Jeroen Linssen, Guus Hurkmans, Gerard Kreijveld (lei der/trainer), Peter Nieuwland, Gilbert van Wel, Pieter v.d. Berg (leider). zittend v.l.n.r.: Ad op ’t Hoog, Jack Linkels, Gregor Janssen, Jan-Willem Beerens, Ad Vugs, Jorian van Riel, Mark Boogaers. juni: Flevohof. 30 aug.: Fietstocht Hilvarenbeek en omgeving met bezoek aan diverse museums o.a. de Schorsmolen. aug.: Cursus bloemschikken. sept.: Cursus kinderkleding maken. sept.: Cursus poppen maken. sept.: Jazz ballet. Indien er leden zijn die aan deze aktiviteiten willen deelnemen, en zich nog niet opgegeven hebben, worden zij verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen, in verband met verdere organisatie. Van 8 tot 15 april 1983 gaat het Nederlands Studenten Kamerorkest weer op tournee. Het NESKO is opgericht in 1964 en maakt dit jaar zijn 18e tournee. Ieder jaar wordt het or kest opnieuw samengesteld uit allerlei studen ten, afkomstig uit het hele land. Voorafgaand aan de tournee repeteert het NESKO zo’n 10 dagen, ditmaal in Roden (Dr.) op het uit te voeren programma. Buiten de ^repetities om plegen de orkestleden gedurende die periode het hele kamermuziekrepertoire door te werken. Ieder jaar blijkt het publiek weer aangenaam verrast te zijn door het hoge niveau en het ma teloze enthousiasme van de spelers. De baten van de concerten zijn bestemd voor het Uni versity Assistance Fund, (UAF) een stichting, die vluchteling-studenten, in hun eigen land om politieke of religieuze redenen niet gewenst als student, in Nederland een handje probeert te helpen. Dus iedere bezoeker van een concert steunt te vens het UAF. Tournee. Op de volgende dagen en plaatsen worden o.a. concerten gegeven; de vermelde tijden zijn de aanvangstijden. dinsdag 12 april: Nijmegen, A.v.Paduakerk, Groesbeekseweg 96, 20.15 uur. woensdag 13 april: Tilburg, Kath. Hoge school, Hogeschoollaan 225, 20.15 uür. Prijzen max. 10,- C.J.P. 7,50. - R. Hart - alle leden van het parochiebestuur Parochiebestuur (dagelijks bestuur) J. van Os Mevr. C. Kastelijn H. Ketelaars J. Nijtmans H. Wolfs H. v.d. Broek Gekozen leden werd voor een dergelijke invul ling om de deskundigheid te bewaren, de voor tgang van het beleid te behouden en ook van wege de bereidwilligheid van de mensen van parochieraad en kerkbestuur. Aan de hand van een praatpaier werd daarna in groepjes het plan besproken. Gevraagd werd aan te geven of men het er mee eens was, of er suggesties en opmerkingen waren over het funktioneren van de werkgroepen, of men belangstelling had voor deelname in een van die groepen, of men namen van geschikte per sonen wilde noemen, of men zijn algemene in druk over de gang van zaken in de parochie wilde weergeven. Er werd levendig gediscussieerd en geschreven. Bij de eindbespreking bleek er in de groepjes nogal wat kritiek te zijn op de wijze waarop het voorgelegde plan tot stand is gekomen. Het feit dat er op die avond een geheel afge rond plan ter tafel kwam, waarbij men geen enkele inspraak meer had en alles al was inge vuld voor de meeste aanwezigen moeilijk te verteren. Men was het er wel over eens dat zo snel moge lijk gestart moet worden met de nieuwe bestuursvorm. Na enig geharrewar en wat voorstellen werd uiteindelijk door de aanwezigen besloten dat gestart kan worden in de opzet zoals die was aangeboden, echter met de opdracht om na een jaar en binnen twee jaar vrije verkiezingen te houden zodat naast vertegenwoordigers uit de werkgroepen ook niet gebonden parochia nen zitting in de parochievergadering kunnen krijgen. In het eerstkomend overleg tussen parochie raad en kerkbestuur op 22 maart zal besloten worden wanneer er begonnen wordt en hoe de verdere procedure zal zijn. Vanaf deze plaats willen wij toch voor enkelen een uitzondering maken. Het jeugdbestuur van Audacia voor de geldige ontvangst na het behalen van het kampioenschap. De afgevaardigde van de K.N.V.B afd. Hart van Brabant voor de leuke attentie en de vak bekwame woorden aan ons gericht. Alle supporters, die deze kompetitie voor ons onvergetelijk hebben gemaakt. Zondag 10 april wordt in de schietbaan van Café ’t Stokske gestreden om het Zilveren St. Sebastiaan Kruis door handboogschutters uit het ’’kwartier van Oirschot”, ’’Kring Maas land” en het ’’Markiezaat West Brabant” De wedstrijden vangen aan om ongeveer 10.00 uur. De prijsuitreiking is om ongeveer 17.00 uur. Het ligt in de bedoeling dat deze wedstrijd een jaarlijks gebeuren wordt, om zodoende de on derlinge band welke tussen de handboogschut ters wel aanwezig is, te verstevigen. Gildedag 1 mei te Gent (België), het z.g. Con ventie Koningschieten waaraan door Gilde St. Sebastiaan en Barbara was ingeschreven. Hier aan kan door omstandigheden niet worden deelgenomen, getracht zal worden in te schrij ven voor het Gildefeest eind Juni te Oostmalle. Door het bezoeken van de Belgische Gilde- feesten, wil men proberen de goede contacten welke er in de jaren 1950 t/m 1970 waren weer te herstellen, zo zijn er al gesprekken geweest met het St. Sebastiaangilde te Zandhoven bij Herentals. I' V L 33 en leiders nogmaals

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 7