I IREFSFNTRUM I 'I I I ■i I I 4' r kpj -nieuws I i [i I feest voor oog en oor Jeugd 12-16 jaar Weense Avond 1983 nieuws Vierde NB’80 festival voor Brabantse smalfilmers Drukbezochte Modeshow Harmonie Prinses Juliana Van Zambia naar Oisterwijk Voorjaars Bingo- avond t.b.v. onze gehandicapte kinderen Gezwiene Waai-nieuws II Drumfanfare ’’Moergestel” Voorverkoop seizoenkaarten strand en rekreatiebad ’’Staalbergven” w 1 k i r1 f 1 W .1 .1 'Hl 4 Ij Fit i •1 'f I fa fr Het bestuur. x Bt Dn TT Het bestuur. Uitslag toto De uitslag van de tweede ronde 720,60 (rose formulieren). De le prijs (15%) werd verdeeld onder 8 personen. De 2e prijs (10%) werd ver deeld onder 11 personen. De 3e prijs (5%) werd verdeeld onder 18 personen. Hartelijk dank voor uw deelname, U steunt hiermee onze harmonie! A.s. donderdag 7 april is het de le donderdag van de maand en dus oefenavond voor al onze gediplomeerde leden. Deze oefenavond is voor al onze leden zeer be langrijk, daar we gaan werken met het losma ken van de nieuwe valhelm (dus de helm met de aparte sluiting). Voor deze avond hebben wij een helm te leen gekregen van de firma J. Vogels, rijwielhan del. Het is de bedoeling dat elk E.H.B.O. lid deze helm zelf los kan maken. Daarna wordt er een ongeluk nagebootst zo- daat we het geleerde in praktijk uit kunnen voeren. E.H.B.O.-ers u ziet hoe belangrijk het is om deze avond zeker te bezoeken. Want mocht u ooit geconfronteerd worden met een ongevaal waar zo’n helm gedragen wordt dan weet U toch zeker hoe U handelen moet. Met E.H.B.O. groeten Na jarenlang diverse huis aan huis rikconcour- sen te hebben georganiseert, stelt Gezwiene Waai de tikkers van Moergestel in de gelegen heid weer eens een gezellige heerlijk ouderwets avondje te rikken, en wel op vrijdag 8 april in café ’t Centrum om 20.30 uur. Inleg 1.00. Prijzen 40 25 10 enz. enz. enz. Deze avond wordt georganiseerd op veler ver zoek van even zovele rikkers. Jeugdvergadering. Op woensdag 6 april om 19.00 uur wordt er in het gebouw van de drumfanfare een jeugdver gadering gehouden. Wij hopen op een grote opkomst, zet intussen wat ideeën op papier, en breng ze die avond op tafel. Tot woensdagavond. h. sn de g- 17. et f >P r _KEI?KSTROflT t*T MOtgSESTEL TEL. 04243-2239 Op donderdag 7 april a.s. is er in ”Den Boo gaard” ’n bingo-avond waarvan de opbrengst besteed wordt aan onze gehandicapte kinde ren. Iedereen is hierbij van harte welkom, de avond begint om 8 uur. Er zijn weer hele mooie prijzen te verdienen o.a. ’n draagbare zwart-wit T.V., draagbare radio en cassetterecorder en natuurlijk nog veel meer. Houdt U van ’n gezellige avond bin go, komt dan op donderdag 7 april ’s avonds om 8 uur naar ”Den Boogaard”. U bent van harte welkom en u bent tevens ’n geweldige steun voor onze vereniging ”’t Zorgenkind”. Ü- 1 je al. Op 23 april a.s. is het dan weer zo ver. Die za terdagavond presenteert Con Amore haar achtste Weense Avond in Den Boogaard. Mo menteel wordt er nog hard aan gewerkt. Met grote inzet proberen de leden weer aan de ver wachtingen van het publiek te voldoen. Deze keer mag het publiek rekenen op een avond die het best getypeerd zou kunnen worden als ver rassend. Uitgaande van de reakties van het pu bliek van voorgaande jaren vonden we nu de tijd rijp om een regisseur in de arm te nemen. We hebben die gevonden in de persoon van Cees Staps. Vorig jaar trad hij bij ons op als gastsolist en hij heeft laatst ook de kerstviering voor de bejaarden in Den Boogaard opge luisterd. Bij meerdere koren en operettegezel- schappen heeft hij met sukses de regie ge voerd. In dat opzicht zou je hem de trouba dour van de operette kunnen noemen. Zo heb ben wij hem ondertussen ook leren kennen. Enthousiast weet hij zijn rijke fantasie over te brengen op de leden. Die fantasie beperkt zich niet alleen tot de presentatie, maar betreft ook de kostumering, de beweging, het dekor, enz. Dat betekent voor onze leden wel dat er, nog meer dan in andere jaren, een flink beroep wordt gedaan om hun medewerking en inzet. Alles wordt nl. zoveel mogelijk door de eigen leden gemaakt. We zijn immers amateurs en trachten met weinig middelen zo veel mogelijk te bereiken. Dat is en blijft ook ons uit gangspunt. Het is duidelijk dat dit alleen mo gelijk is dank zij de goede samenwerking van onze leden. 18 september zal worden gehouden. Sinds de oprichting van NB’80, nu ruim 3 jaar geleden, heeft NB’80 blijk gegeven van een frisse en nieuwe aanpak in het nederlandse smalfilmwereldje. Zo heeft NB’80 een nogal revolutionair jury-systeem geïntroduceerd, dat ook nu weer zal worden toegepast. Elke bij NB’80 aangesloten filmclub, (in totaal 12) heeft het recht op 2 jurystemmen; naast de al dus gevormde ’’clubjury” bestaat de jury uit een drietal deskundigen (journaliste, beroeps cineast en amateurfilmer). Voordat de jury- uitslag bekend gemaakt wordt, zal Hans Plas, een landelijk bekend publicist/filmer, zijn vi sie geven over de vertoonde films. Ook buiten de projektie-zaal is er voor velen wel iets interessants te beleven. De nieuwste ontwikkelingen op film- en filmgeluidgebied krijgen in een speciale stand ruimschoots de aandacht. Voor de zeer jeugdigen is er een crè che (uiteraard met enkele filmprojekties). Er is een expositie van werk van beeldend kunste naar William de Kroon en van fotograaf Christ Warnar. Een zeer attraktief onderdeel van het festival is de foto- en filmspullen- markt. Iedereen kan hier zijn gebruikte foto- en filmspullen te koop aanbieden of trachten voordelig zijn uitrusting uit te breiden. Voor de Brabantse amateurfilmer is het NB’80 filmfestival intussen een ’’must”. Maar niet alleen voor de aktieve filmer. Voor al degenen die geïntresseerd zijn in de prestaties van ama- teurfilmers is er in De Speeldoos op zondag 10 april aanstaande veel te beleven. Informatie over NB’80 (waarbij aangesloten zijn filmclubs uit St. Anthonis, Asten, Boxtel, Den Bosch, Drunen, Geldrop, Nijmegen, Oisterwijk, Oosterhout, Schijndel en Valkens- waard, en over het festival kan men inwinnen bij het sekretariaat Rina v.d. Wouw, Tilburg- seweg 14, Moergestel, tel. 04243-2203. De Tropische Avond, nu al weer ruim ’n week geleden, had meer aandacht verdiend dan de 300 bezoekers die er nu waren. De V.O.I.G. (Vereniging Oud-Indië-Gangers) had het echter uitstekend voor elkaar. Het be roepsorkest ’’Seri Wedari” was alleen al ruim de moeite waard. Met veel enthousiasme ver zorgden zij het muzikale gedeelte van de avond en met 7 personen brachten zij een fijne afwis selende avond. Dan weer met 3, 4 of 5 perso nen of met het gehele orkest speelden zijn niet alleen de typische Indische muziek maar ook de moderne dansmuziek. Als afwisseling trad de dansgroep ’’Lilulo Ka- lani” op. Indische dansen met voor elke dans een apart verhaal en ’n andere betekenis werden gretig gadegeslagen door het geestdriftige publiek. Tussen het genot van zang, muziek en dans kon men achter in de zaal dokumentatie bekij ken over de tijd dat ’’onze jongens” in Indië waren en in de zijzaal van ”Den Boogaard” was een Indisch restaurant ingericht, feeëriek en met de bijbehorende gerechten. We zijn er van overtuigd dat, mocht deze avond een jaarlijkse traditie worden, het pu- blieksaantal zeker zal groeien. een beetje voorstellen dat U op de komende Weense Avond inderdaad mag rekenen op ver rassende momenten. Om aan dit verrassingse lement geen afbreuk te doen willen we hierover verder ook niet in details treden. Uit het bovenstaande zult U wel begrijpen dat de kosten voor onze vereniging dit jaar aan zienlijk hoger zijn dan in voorgaande jaren. Vandaar dat wij genoodzaakt zijn de entree prijs te verhogen tot 10,p.p. Niettemin rekenen wij toch weer op een volle zaal omdat we immers proberen een avond te verzorgen die deze prijs ten volle waard is. Het programma ziet er in grote lijnen als volgt uit: 1. Gold und Silber; 2. Paul Lincke - melo dieën; 3. Glückliche Reise; 4. Die lustige Witwe. Uiteraard wordt het koorwerk weer afgewis seld met werk van gastsolisten. Hiervoor heb ben we Corry Houtman en Cees Staps uitgeno digd. De begeleiding wordt verzorgd door de dames Schrijner en aan de piano zult U weer Henk Stoop aantreffen. De avond begint om 20.15 uur. Toegangskaar ten zijn vanaf maandag 11 april verkrijgbaar bij P. Willems, Burg. Mayerstraat 19, tel. 2152. Tot ziens op onze Weense avond! K Zoals je misschien nog weet zijn we vorig jaar op kamp geweest. Dit zijn we dit jaar niet van plan. Wel willen we een jeugd-weekend orga niseren voor de jeugd. Dit weekend vindt plaats van 13 t/m 15 mei a.-s., in en rond het Trefsentrum. Uit de jeugd is al een commissie naar voren gekomen, die de aktiviteiten gaat organiseren. Omdat deze commissie helemaal uit jongens bestaat, willen we vragen of er ook nog meisjes zijn die interesse hebben. Iedereen die ideeën heeft kan ze op vrijdag a.s. in de ideeënbus van de jeugd doen. Deze ideeën worden door ons en de commissie besproken, en daarna zal de commissie ze uitwerken. We rekenen op jullie medewerking!!! Anja, Petra, Toon en Stef Hallo jongens en meisjes, hoe gaat ’t ermee? Was je aan het studeren, nou doe je best dan! Maar laat op vrijdagavond van 7.30 uur tot 10.00 uur al je boeken en schriften in je boe kentas zitten en kom gezellig kletsen in het Trefcentrum. Je kunt ook een keer andere mensen leren kennen. Aanstaande vrijdag gaan we dansen op discomuziek. Er is een er kende (ehum) jury en er worden leuke prijsjes verloot. Nou de groetjes en tot vrijdag. Margo, Brigitte, Martien, Gerard. Traditiegetrouw zal Drumfanfare ’’Moer gestel” ook dit jaar weer een optreden verzor gen in het PSV-stadion in Eindhoven. Dit zal zijn op 9 april a.s. voor de wedstrijd PSV-Groningen. De tijden van vertrek en aankomst worden op de repetitie bekend gemaakt. Een reisverslag in Kultureel Kaffee No90. Afgelopen jaar keerde de Oisterwijker Ruud v.d. Boogaard na een verblijf van vijf jaar in Zambia terug naar zijn geboortegrond in Oisterwijk. Ruud is in Zambia werkzaam ge weest als ontwikkelingswerker. Een bijzonder heid is dat hij de gehele afstand tussen Zambia en Oisterwijk per motorfiets heeft afgelegd. Een tocht vol belevenissen en ervaringen. Die ervaringen zal Ruud v.d. Boogaard komen vertellen in het Kultureel Kaffee No90 te Oisterwijk. Zijn vertellingen gaan vergezeld van een dia-serie en verder is de motorfiets te zien waarmee hij de lange tocht volbracht heeft. Kom donderdag 14 april om 21.00 uur naar het Kultureel Kaffee No90 en proef de sfeer fvan een voor de meesten van ons onbekend gebleven werelddeel. Van Zambia naar Oister wijk. Een tocht vol belevenissen. Voorjaarsvergadering: Datum: 12 april (dinsdag) Plaats: Café ’t Draaiboompje. Bedoeld voor: alle K.P.J. leden. Verplicht is het niet, maar het is wel de bedoe ling, dat iedereen hier aanwezig is. Jullie krij gen nog een stencil binnen waar de agendapun ten op staan. Tijd: 20.00 uur. Tot de twaalfde! Zondag 10 april aanstaande organiseert onze federatie het vierde filmfestival voor de Bra bantse smalfilmers. Het festival wordt gehou den in ”De Speeldoos” in Vught. De projek- ties beginnen om 10.45 uur. De prijsuitreiking is gepland om 17.30 uur. Het NB’80 festival is het filmische hoogtepunt voor de Brabantse amateurfilmer. Na een strenge voorselektie zijn dit jaar 23 films tot het festival toegelaten, films afkomstig uit de hele provincie en uit de stad Nijmegen. Het feit dat een filmer tot het NB ’80 festival wordt toegelaten betekent intussen wel, dat men tot de toplaag onder de Brabantse amateurfilmers gerekend kan worden. De volgende filmers uit de regio valt deze eer te beurt: - Bar Horvers en Cees Aarts uit Oisterwijk met de film ”Les fleurs de la Campagne”. - Bert Coolen en Martin Wilmont uit Kaats heuvel met de film ”De Nijs naïef”. - Sanderina de Rooij en Annie van Bokhoven uit Drunen met de film ”Ik laat oude glorie blinken”. - Peter Hagen en Piet Dannenberg en Nico Korthout uit Drunen met de film ”De Blik”. - Jan Sleenhoff, Joop Niterink en Piet van Eg- gelen uit Drunen met de film ’’Behoedt het konijn”. De deelnemers strijden ook dit jaar weer om de felbegeerde NB’80 trofee, een speciaal voor het festival vervaardigd tegeltableau van het Oisterwijkse atelier Potters. De beste 5 films van het festival zullen namens Noord-Brabant deelnemen aan een gekombineerd festival met De voorverkoop van seizoenkaarten voor het Strand- en Rekreatiebad ’’Staalbergven” vindt dit jaar weer plaats op het overdekte zwembad ”de Leye”, Baerdijk 43. Vanaf maandag 18 april tot en met zondag 8 mei 1983 is de kassa van het overdekte zwem bad weer geopend voor het aanvragen van sei zoenkaarten tegen gereduceerde prijs voor het Strand- en Rekreatiebad ’’Staalbergven”. De openingsuren van de kassa zijn als volgt: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 07.30-10.00 uur, 12.00-18.00 uur en 19.00-21.30 uur; woensdag: 12.00-18.00 uur; zaterdag: 09.00-15.30 uur; zondag 11.00-13.30 uur. Op 30 april en 5 mei is de kassa de gehele dag gesloten. Zondag 8 mei is de voorverkoop na 13.30 uur definitief gesloten. Tarieven: - Seizoenkaart gezin, aangevraagd en betaald voor 9 mei 1983 102,na 8 mei 121, - Seizoenkaart volwassenen, aangevraagd en betaald voor 9 mei 1983 54,50, na 8 mei 68,—. - Seizoenkaart kind/PAS 65, aangevraagd en betaald voor 9 mei 1983 34,na 8 mei 47,-. De dagtarieven bedragen: - Kinderen en houders PAS 65 3,05 - Volwassenen 3,90 - na 18.00 uur voor iedereen 1,70 (maandag t/m vrijdag). Voor de inwoners van Haaren en Moergestel, start de voorverkoop op 18 april en duurt tot en met 29 april, inleveren op de gemeentesecre tarie aldaar. Nè 29 april kan men uiteraard nog steeds terecht op het overdekte zwembad en wel tot en met 8 mei 1983, 13.30 uur. Volgende week zullen de aanvraagformulieren huis aan huis worden bezorgd. Het Staalbergven wordt op zaterdag 14 mei a.s. voor het publiek opengesteld. I Fl'1' II ’’Boutique Barbara” organiseerde afgelopen maandag in samenwerking met Agency Top- modell weer een Modeshow in ”Den Boogaard”. Opvallend (voor ons althans) was het te konstateren dat de mannelijke belangstelling voor zo’n evenement sinds de eerste keren enorm is toegenomen. Met medewerking van diverse Moergestelse bedrijven had men er weer een feestelijke ge beurtenis van gemaakt. Jan Willems zorgde voor de aankleding van podium en ’’loop plank”, Wim Willems voor de bloemen (elke bezoekster werd trouwens na afloop weer op ’n bloemetje getrakteerd), Henk Boogaers had ’n leuke kraam ingericht met groente en fruit, Hans Ligtvoet zorgde voor het schoeisel van de mannequins, Tiny Romijn (Aphrodite) voor de make-up en Mia Rijnen (’t Kapperke) voor de kapsels. De mannequins deden hun uiterste best want voor hen gold het als examen. De show werd echter volledig gestolen door de schitterende voorjaarscollectie van Boutique Barbara zelf, ’n Exclusieve collectie trouwens ook, want van de meeste modellen bezit men slechts één exemplaar. Slotconclusie: ’’Boutique Barbara” heeft door deze modeshow weer eens bewezen dat zij in de persoon van haar eigenaresse Cocky best haar ’’mannetje” kan staan en dat zij een uit erst fijne neus heeft voor het modieuze kledinggebeuren. Bij opkomst van de diverse mannequins liet het talrijke publiek dat ook duidelijk merken en vele modellen oogstten ook maandagavond weer terecht applaus. Tt 2 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 APRIL 1983

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3