P. Terwindt Kienen met Audacia <1! f' dia s iw ‘1 fc i I L i'l Van Dijk Stoffen heet U welkom! TUINSET bestaande uit 4 stoelen met kussens tafel. I ’n Bloemetje van ’’Moergestel-Nieuws” jj| fe E.H.B.O. nieuws voor alle Moergestelse verenigingen Na een nieuwe bestuursvorm w p R Hl B o 4 geen praktijk van 11 t/m 17 april Op vrijdag 8 april om 20.30 uur in de kantine van Audacia 11 0' 3 Ji HOOFDPRIJS: Uw kopje koffie staat klaar!! Verder nog vele prachtige prijzen. iii verslag parochieavond I i 'I BH. O lil H ^OPGAV^NIEUW^LEERUNGEN 'i 'M BgS ■C> 'O HUISARTS - V. Theeuwes Waarneming: Dr. van Delft vervolg op pagina 7 it 'n Veertiental dagen geleden opende Marian van Dijk een kleine, maar uiterst gezelli ge winkel aan de Pr. Irenestraat nr. 5. Naast een grote sortering stoffen vindt men er ook de z.g. kleinvak-artikelen: ritsen, drukkers, knopen, naalden etc. en alle grote modebladen, zowel de week-, als maand- en seizoenuitgaves. Alles staat overzichte lijk opgesteld in een ruimte die door Marian en haar man Kees heel erg knus is inge richt. Dat aan 'n stoffenwinkel in ons dorp 'n grote behoefte was heeft de eigenaresse de afgelopen week al wel ondervonden, want velen hebben de weg naar Van Dijk Stoffen al gevonden. Dat men naast een goed en deskundig advies bij een bezoek ook nog vergast wordt op een heerlijke kop koffie wordt door de dames erg op prijs gesteld. Graag wensen we Marian en Kees van harte sukses! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 6 APRIL 1983 8e Jaargang- Nr. 282 - H. Ketelaars - Mevr. P. Vissers - G. v.d. Loo Op maandag 18 april worden de "toekomstige” eerste klassers en de "nieuwe” leerlingen voor de kleuterscholen ingeschreven. De aanmeldingstijd is van vier uur tot half zes. Voor de eerste klas worden alle leerlingen opgegeven op de Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Voor de kleuterscholen kan men terecht op de Maria- Kleuterschool, Kloosterlaan 34 en de kleuterschool 't Heideveldje", Schoolstraat 37 te Moergestel. Voor de eerste klas moeten de kinderen vóór 1 oktober 1977 geboren zijn. Voor de kleuterschool moeten de leerlingen het komende schooljaar vier jaar worden. Mocht U op maandag 18 april beslist niet kunnen komen, dan kunt U telefonisch of persoonlijk contact opnemen met een van de hoofden van de scholen. In verband met een vlotte afwerking is het gemakkelijk, dat U het trouwboekje meebrengt of de nodige gegevens bij U heeft. Met vriendelijke groeten, de hoofden van de scholen. 1 van alle belangen van de plaatselijke geloofs gemeenschap. De taken van een parochie zijn katechese en verkondiging, gebed en eredienst, dienst aan het heil van mens en wereld, ge meenschapsvorming Met dit als uitgangspunt heeft de parochiever gadering het algemeen bestuur, stelt de groting op en een pastoraal programma. Voor de uit voering zorgt een dagelijks bestuur dat geko zen wordt door de parochievergadering n.l. het parochiebestuur. De parochievergadering bestaat uit tenminste 15 leden, die zo goed mogelijk een afspiegeling van de parochiegemeenschap dienen te zijn. Zij worden door de bisschop benoemd. Het parochie bestuur wordt gekozen door de leden van de parochievergadering maar niet altijd uit de leden. De verkiezing van de leden van de parochievergadering kan op een drietal manie ren gebeuren: - via een eigen reglement dat aangeeft welke groepen vertegenwoordigd dienen te zijn en wie mogen kiezen - via vrije verkiezingen met kandidaatstellin gen - via voordracht van de vergadering zelf die keuze maakt uit de kandidaten Gestart kan worden met een parochievergade ring die bestaat uit leden van kerkbestuur en parochieraad, terwijl dan na verloop van tijd tot één van bovengenoemd wijze van sa menstelling wordt overgegaan. De heer Kalb deelde mee dat er in ons bisdom van de 400 parochies, 100 al voor de nieuwe vorm hadden gekozen. Hij merkte op dat zo’n parochievergadering vooral geleidelijk zal moeten beginnen en er in groeien, waarbij de zorg voor de financiën misschien beter aan een aparte commissie kan worden opgedragen. Pastoor van den Broek gaf hierna aan wat een en ander voor onze gmeenschap zou inhouden. 1*1 Op 7 maart j.l. is een algemene parochieavond gehouden waarop het voorstel om over te gaan naar een nieuwe bestuursvorm voor de paro chie ter discussie werd gesteld en werd toege licht. Aanwezig waren een zestig personen. De heer Kalb, als secretaris van het bisdom nauw betrokken bij dergelijke zaken, was uit genodigd om de gang van zaken rond het over schakelen naar de nieuwe bestuursvorm uit te leggen. In de oude situatie is er een kerkbestuur, door <fe bisschop benoemd, met als taak het beharti- een van de zakelijke en financiële belangen van de parochie, het beheer van het vermogen en de gebouwen. De zorg voor de pastorale za ken behoort niet tot haar taak. De parochieraad, ontstaan uit de werkgroe pen, heeft deze taak op zich genomen maar heeft geen officiële status en is er feitelijk niet verantwoordelijk voor. In de nieuwe situatie worden kerkbestuur en parochieraad vervangen door een nieuw or gaan: de parochievergadering. Deze parochievergadering is het algemeen bestuur en heeft als taak zowel de zorg voor de financiën en het beheer van de gebouwen als ook de zorg voor de pastorale zaken en draagt haar voortaan ook medeverantwoordelijkheid voor. Er is een heel ruimere opdracht dan die van het oude kerkbestuur: nl. de behartiging Uw. Wie zou het niet leuk vinden wanneer er wordt gebeld en men biedt zomaar een bos bloemen aan? Welnu, die kans willen we U graag geven! Nu de lente er is willen we wekelijks iemand verrassen met 'n bos bloemen, iemand waarvan we te horen krijgen of hij of zij die bloemen verdient. Wat is de bedoeling? Schrijf ons een briefje wie U graag een bloemetje wil laten geven. Zet er ook in het kort bij waarom. Dat kan van alles zijn. B.v. ’n gezinsverzorgster die U voor langere tijd in huis hebt gehad en die U op die manier nog eens extra wil bedan ken, of oma die U al ’n hele tijd heeft geholpen met het op passen van uw kinderen enz. Er kunnen zoveel redenen zijn. Uit de inzendingen die bij ons binnenkomen maken we we kelijks een keus wie in die week het bloemetje krijgt. Let wel: indien U een briefje stuurt wil het echter niet zeggen of degene die U daarin vermeldt ook werkelijk bloemen krijgt. Wekelijks wordt er één naam uitgehaald en er kun nen ook nog elke week brieven bijkomen. Stuurt U het briefje (of geeft U het even af, maar dan wel in de bus stoppen) naar ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43. Vermeld op de envelop: bloemetje. We zijn benieuwd naar uw reakties en hopen de komende week al de eerste naam bekend te maken van degene die de bos bloemen heeft gehad. M 1 I» De zomertijd is weer aangebroken en bij diver se verenigingen worden plannen uitgewerkt voor de verschillende activiteiten die in dit zo merseizoen nog georganiseerd worden. Bij vele activiteiten wordt dan ook een beroep gedaan op de E.H.B.O. vereniging St. Chris- toffel voor een E.H.B.O.-post tijdens de uit voering van de activiteit. Het bestuur van de E.H.B.O. vereniging wil graag aan alle verzoe ken gehoor geven mits zij uiterlijk 14 dagen van te voren weet voor wie en waar zij moeten posten. De aanvragen van diverse activiteiten willen wij dan ook graag centraal houden en wel bij de secretaresse Mevrouw van Gisbergen, Raa- mackerstraat 18, waar dan de diverse afspra ken gemaakt kunnen worden. Met vriendelijke E.H.B.O. groeten Het bestuur. X-,./ t’ I 4 I g Uitgangspunt waren de parochieavond in 1979 en de brochures ”de vele wegen en de ene weg” en ’’Naar 1985”. Hier werd al aangege ven de bezorgdheid voor de toekomst in ver band met de vergrijzing en de terugloop van het aantal priesters en de noodzaak van het be trekken van leken in pastorale zaken. In onze parochie is na 1979 hetvolgende gerealiseerd: - de katechese op de basisscholen is veilig gesteld - er is een oudergroep opgericht voor begelei ding eerste communie - begeleiding ouders van vormelingen - huwelijkskatechese (gespreksavonden voor hen die gaan trouwen) - beleidsplan, (de gele brochures die in 1980 huis aan huis is verspreid en waarin al werd aangegeven dat in 1983 het funktioneren van kerkbestuur en parochieraad opnieuw bekeken zou worden. Het voorstel komt er zo uit te zien, waarbij in vulling is geschiedt uit de leden van de paro chieraad en kerkbestuur Parochievergadering (algemeen bestuur) - Mevr. A. van Oort Volwassenkatechese - Th. Thissen Liturgie (lectorengroep, collec tanten, acolythen) - vacature nog in te vullen Jongeren - J. GeertsGebeds- en communiediensten/ver- tegenwoordiger in de dekanale raad - V. Theeuwes Missie- ontwikkelings- en vredeswerk - Mevr. M. Molkenboer Kinderkatechese (eerste communiegroep kinderkoor, kinderne- vendiensten) Publiciteit Pastoraal voor zieken Beheer en Kerkverzorging - Vacature nog in te vullen Kerkkoor

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1