Iedereen weet de Echte Bakker te vinden. WAT! U nog niet? 4- F Verse schelvisfilet Ook Goede Vrijdag volop verse vis!! JOS VAN HOLTEN n Gilde MA Comité Avond vierdaagse Eerste Hulp Bij Ongelukken Vastenaktie Om het recht van de zwaksten Recht op gezondheid Uitslag toto Harmonie Prinses Juliana ”De Vurhaai” heej wir wèü ”St. Catharina” Ook warme gebakken vis! Honden Trimsalon de Gelukkige Hond SSl k w h i cees op 't hooq Bloemsiepkunst volendammer vishandel 3 boeketjes lentebloemen voor ïl tientje! Paasbloemstukjes <a? ’’IÈ rp7®J "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 MAART 1983 PAGINA 3 2 •n at de over e- ir- >n Dr e. AANBIEDING: 3 azer 2. Zorg dat giftige stoffen altijd in hun oor- f 79. 3 Bovenstaand model zie onze etalage! Kerkstraat 12 Moergestel Telefoon 04243 - 1268 Nu al weer ruim veertien dagen geleden speelde het KPJ-toneelgezelschap de komische thriller ”De Spooktrein” onder regie van Eddie Hurkmans. Drie maal ’n praktisch uitverkochte zaal genoot van het enthousiaste spel van de spelers en de uitmuntende geluidseffecten van Jan Jonkers. Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond »r, el. 5. 5, Blouse ƒ49,- Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! sn ïl. Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags op 't St. Jansplein Vrijdags bij Groenteha! Crisje n e J- 1. riete x m 3, e, e- er- ✓t. spronkelijke verpakking bewaard blijven (en niet bv. in de limonadefles). 3. Lees altijd de gebruiksaanwijzing en de waarschuwingen die op de verpakking staan vermeld. 4. Koop liever een produkt met een kindervei- lige verpakking; het kan U veel leed besparen. Wij hopen natuurlijk geen van allen ooit ge confronteerd te worden met een vergiftigings- geval, maar doet zich dat toch voor, dan is het goed om het volgende te weten. Als iemand een bijtend gif heeft ingeslikt (bijv, ammoniak, zoutzuur), laat het slachtoffer de mond met water spoelen en daarna enkele gla zen water drinken. Doe dit niet bij benzine, petroleum. Dit is nl. niet bijtend. Zorg altijd voor snel vervoer naar arts of zie kenhuis en neem een restant van de ingeslikte stof mee: Voor alle duidelijkheid, laat het slachtoffer nooit melk drinken. Dit jaar wordt Uw steun gevraagd voor twee projekten van de Vastenaktie: 1) een projekt voor opbouwwerk in Burundi. In een deel van het land wordt de hele be volking ingeschakeld om verbeteringen door te voeren in de dagelijkse leefsituatie. Daardoor kunnen ziekten voorkomen wor den of in een vroeg stadium behandeld worden. 2) de bouw van een centrale apotheek in het zuidoosten van Tanzania. In deze streek wonen 250.000 mensen, die vooral leven van de landbouw. Er zijn 15 polikliniekjes. Deze leiden een gezondheidsprogramma rond ’moeder en kind’. De aandacht gaat daarbij vooral uit naar zuigelingenzorg, in entingen tegen gevaarlijke kinderziekten, voedingsleer en hygiëne. Deze kleine poli klinieken liggen in een afgelegen deel van het land. Daardoor is er vaak gebrek aan de nodige medicijnen en inentingsstoffen. Deze kunnen pas aangevuld worden als ie mand uit het gebied de lange en moeilijke reis naar de hoofdstad moet maken. Daar om wil men een centrale apotheek opzet ten, waar de mensen van de poliklinieken terecht kunnen om hun voorraden aan te vullen. Deze apotheek zal bestaan uit een droog magazijntje en een klein kantoor. Voor de bouw hiervan wordt een beroep gedaan op de Vastenaktie. De Vastenaktie wil het geld bijeen brengen, dat voor beide projekten nodig is. Daarvoor wordt deze week een bliksemaktie gehouden. Huis aan huis worden de vastenzakjes opge haald. Dat gebeurt op Goede Vrijdag, op en kele al op donderdag. U kunt ook een beta lingsopdracht meegeven voor de Rabobank, rek. nr. 13.45.03.589 t.n.v. Missie en Ontwik keling te Moergestel. Wij rekenen op Uw steun, want in beide pro jekten gaat het ’om het recht van de zwaksten’ en om hun ’recht op gezondheid’. Werkgroep MOV (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) Giftige stoffen in huis Ja, konden we maar zonder! In (bijna) elke Nederlandse huishouding zijn giftige stoffen aanwezig. Je denkt niet aan vergif bij het reinigen van het toilet, het boenen van de vloeren en meubels, het wassen en afwassen met de (af) wasmachine. Maar voor deze en soortgelijke huishoudelijke karweitjes gebruiken we toch wel vaak giftige produkten. Voor het beoogde doel zijn ze wel iswaar nuttig maar bij verkeerd gebruik scha delijk voor de mens. Om hier voorbeelden aan te halen is wellicht overbodig, maar een aantal waarschuwingen zeker niet! 1. Zorg dat kleine kinderen (en vooral die in de leeftijdscategorie van 1-4 jaar) niet té ge makkelijk dit soort stoffen te pakken kun nen krijgen. Zij kunnen om dan toch maar een voor beeld te gebruiken, nu eenmaal niet het on derscheid maken tussen limonade en ge kleurde lampolie. Wegens enorm sukses nogmaals: De eigen onderlinge competitie voor 1983 is vanaf jl. maandag 28 maart weer begonnen. Elke maandag gaan de schutters van St. Ca- tharina strijden om de clubkampioensbeker ”De Klaore”. Wij maken er onze schutters op attent dat in plaats van maandag 4 april (is 2e Paasdag) voor de eigen competitie wordt geschoten op dinsdag 5 april. Op maandag 4 april is er een schietwedstrijd voor liefhebbers te Hapert. Als inzet wordt hier gestreden om de ’’Zilveren St. Joris”. Er zijn hier overigens ook vele andere prijzen te verdienen. Aanvang der wedstrijden om 10.00 uur. In schrijven kan men tot 14.30 uur. I! I Willem de Zwijgerlaan 34 Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door vanaf 12.50 Beste kinderen, De Paashaas is volop bezig met het versieren en schilderen en inpakken van heel veel eieren en eitjes om de kinderen van de Vurhaai op Paaszondag weer te kunnen verrassen. Zoals ieder jaar heeft de Paashaas echter ook nu weer zijn streken en heeft de eieren op allerlei moeilijke plaatsen verstopt. Dit jaar zitten er als speciale verrassing enkele heuse GOUDEN EIEREN (met inhoud) bij! Dus dat wordt zoeken geblazen!! Om jullie a.s. zondag een beetje te helpen bij de goede vindplaatsen te komen zal de Paashaas zijn hulphaasjes sturen. Let dus goed op zodra jul lie vanuit de Heistraat vertrekken. Alle kinde ren van onze buurtvereniging tot en met 12 jaar kunnen hun deelnamekaartje afhalen bij Berrie Smolders, Oisterwijkseweg 20, op vrij dag a.s. vanaf 2 uur ’s middags. Ook jullie ouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom op Paaszondag om 10.15 uur. Vertrek Heistraat - Tot zondag!! Vurhaai-voetbal-dames Op maandag 4 april (2e Paasdag) zal ons da mesteam een wedstrijd spelen tegen ”Het Cen trum” op camping ”De Boskant” in Oister wijk, aanvang 10.30 uur. Wij vertrekken om 9.45 uur per fiets vanaf de Heistraat. Belangstellenden zijn welkom! Geslaagden Enkele mensen uit onze buurt hebben met suc ces een cursus Hart-Reanimatie gevolgd. Maandag 21 maart werd een herhalingscursus gegeven waarna aan hen het N.H.S.-Diploma hartmassage/mond-op-mondbeademing werd uitgereikt. Momenteel is een tweede groep bezig met deze cursus en zij hopen deze week ook het diploma te ontvangen. Wij wensen hen veel succes en de geslaagden van harte proficiat! Wilt U meer weten over deze cursus? Neem dan even con tact op met C.v.d.Heuvel, Oisterwijkseweg 57, telefoon 1196. De inzet van de eerste ronde was 711,10 (donkerrode formulieren). De le prijs (15%) werd verdeeld onder 5 personen. De 2e prijs (10%) werd verdeeld onder 7 personen. De 3e prijs (5%) werd verdeeld onder 3 personen. Hartelijk dank voor uw deelname. U steunt hiermee onze harmonie! Hier even ’n kort berichtje avondvierdaagse. Omdat U misschien vergeten bent de data te noteren geven we U die nog ’n keer. De avondvierdaagse 1983 kan gelopen worden van 31 mei t/m 3 juni. U hebt weer de keuze tussen de 5, 10, 15 km. Men kan dit jaar ook met groepen inschrijven, nadere gegevens hierover komen in mei. Dit was weer ’n kort herinnerings berichtje. konenswaat 34 5066 vb moenqestel tel. 04243-1794 500 gram tl F ƒ129,- Hm 1 JImM I1’ \jr~- i’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3