Plan Oistelvoirt Jan Swinkels hoofdschotel van gemeenteraad stapt uit gemeenteraad IREFSFNTRUI I I I TT O ^“lusü I I rtj El E.H.B.O. Nieuws K.P.J. Nieuws! Paasvakantie- programma Bibliotheeknieuws Bond van Ouderen afdeling Moergestel •l I HP 'is Een agenda van een twintigtal punten hield afgelopen vrijdagavond de gemeenteraad anderhalf uur bezig 'KJ SMMssSsttffiR T.H. TH Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Vrijdag rond het middernachtelijk uur be reikte ons het bericht, dat Jan Swinkels met onmiddellijke ingang uit de gemeenteraad stapt. Natuurlijk is dit bericht door ons op waar heid gecontroleerd en het werd ons be vestigd door Jan Swinkels persoonlijk. Volgende week zullen wij u nader berichten over de achtergronden welke tot het besluit hebben geleid en wat hiervan de gevolgen zijn voor de opvolging van hem in de gemeenteraad. WOENSDAG 30 MAART 1983 8e Jaargang - Nr. 281 Harrie van Stipthout complimenten „KERKSTRPflT 1S M0EP6ESTEL TEL04243-2239 I I best aardig dat er complimenten werden uitge deeld, maar stelde uitdrukkelijk dat deze meer toekwamen aan de ambtenaren van de betref fende afdeling. Deze hebben door hun inzet mogelijk gemaakt dat er zo snel gehandeld kon worden. Wethouder Smits zou dan ook de complimenten naar hen overbrengen. Ook in de vrije sektor komt schot. Het eerste perceel is ook daar verkocht. Dit vond de heer Vriens best een reden om de eerste koper in de bloemetjes te zetten. Naslagwerken. In de bibliotheek worden 12 planken in beslag genomen door de naslagwerken. Waarschijn lijk bent U er wel eens langs gelopen en mis schien hebt U er ook wel eens gebruik van gemaakt. Er staan bij de naslagwerken voor de volwas senen 2 volledige algemene encyclopedieën. De grote Winkler Prins, een fijne encyclopedie Het belangrijkste waren die punten van de agenda, die betrekking hadden op het plan Oistelvoirt. Allereerst werden de grondprijzen voor het plan herzien. Voor de woningen in de vrije sektor kwam dat neer op een geringe verla ging. De prijzen voor de kavels in de sociale sfeer zijn iets verhoogd. Bij deze prijsaanpas singen is rekening gehouden met het standpunt van gedeputeerde staten, welke een jaarlijkse aanpassing wil en met het ministerie van volks huisvesting, die de grondkosten voor de gesub sidieerde bouw al eerder had aangepast. Hoewel de juiste bedragen nog niet konden worden meedgedeeld, vroeg het college aan de raad het besluit te nemen tot het bouwen van 5 HAT-woningen en de daarvoor benodigde gelden beschikbaar te stellen. De gehele raad ging hiermee akkoord. Wel werd bij dit agendapunt uitgebreid inge gaan op de te bouwen 26 premie A-woningen. Wethouder Smits gaf hierop een toelichting. Bij de op 1 maart 1983 gehouden hoorzitting was het al duidelijk geworden, dat er voor deze 26 premie A-woningen veel belangstelling bestond. Omdat er voor deze gecombineerde bouw van 26 premie A-woningen er 5 HAT-woningen een planwijziging moest worden doorgevoerd, omdat daarvoor een verdichting onstaat, wer- de de vereiste procedure opgestart, om zo doende medewerking van de provincie te kun nen krijgen. Dit nu maakte, dat er nogal wat werk moest worden verzet. Het resultaat is in ieder geval, dat met de bouw waarschijnlijk nog kan wor den begonnen vóór de bouwvakvakantie. De prijzen van de premiewoningen komen te liggen tussen de 98.500 - 110.000 gulden, af hankelijk van het type en de perceelsoppervlakte. Intussen hebben zich al 25 gegadigden voor de ze woningen gemeld. Allemaal dorpsgenoten inclusief de spijtopstanten (Bij het ter perse gaan van dit verslag was ook de toezegging voor de 26e woning binnen). De heer van Stiphout maakte het college een comploiment voor hun voortvarende optreden ten aanzien van deze woningen en zei er erg ge lukkig mee te zijn. Wethouder Smits vond het Buiten deze voor onze woningzoekenden zo belangrijke agendapunten werd ook nog vrij uitvoerig gediscussieerd over de schooltand- verzorging. Het uiteindelijke resultaat van de ze discussie is dat de verzorging in ieder geval voor het schooljaar 1983/1984 blijft gehand haafd, maar dat aan de Stichting zal worden verzocht om zo snel mogelijk te bezuinigen op die punten waar dat redelijker wijze mogelijk is. Mocht dit niet naar wens verlopen, kan vóór 1 april 1984 alsnog besloten worden om het sa menwerkingsverband te verbreken. Rond de klok van negen sloot de voorzitter de vergadering. A.s. donderdagavond 31 maart begint de lesa vond niet om acht uur maar om half negen (dit in verband met Witte Donderdag). Ook de dames van de K.V.O. die enige lessen volgen, zijn die avond om half negen van harte welkom. Het programma voor de gediplomeerde EH- BO’ers bestaat uit een film, die opgenomen is tijdens de grote oefening op het Sint Jansplein ter gelegenheid van het 40-jarig Jubileum van onze vereniging, en er zullen een aantal dia’s vertoond worden van een oefening van onze zustervereniging Helvoirt, waar wij ook aan mee gewerkt hebtfen. Wij rekenen op een zeer grote opkomst. Dus tot donderdagavond. Heb je je al opgegeven voor het ping pongen? Dit is te doen op dinsdag 5 april. Graag zo snel mogelijk opgeven bij: Jan Kete laars, tel. 1412. Als hij genoeg liefhebbers heeft, zal hij een leuke, gezellige avond in el kaar zetten, waarbij natuurlijk een winnaar uit de bus moet komen. Binnenkort hebben we de voorjaarsvergade ring. Dit is dinsdag 12 april in Café ’t Draai- boompje. Er zal een bestuurslid aftreden; zo doende hebben we weer kandidaten nodig. Heb je zin om in het KPJ-bestuur te komen, laat dit dan weten bij het bestuur. om snel iets op te zoeken. Er wordt korte in formatie gegeven over tal van onderwerpen en vaak staat onder aan het stukje een literatuu ropgave. Daarnaast hebben we ook de Grote Spectrum Encyclopedie. Daarin zijn de artike len veel langer omdat in deze encyclopedie de onderwerpen die met elkaar te maken hebben onder één trefwoord samengebracht zijn. Bij voorbeeld in de Grote Winkler Prins staat kort iets over elektronica en op andere plaatsen staat iets over condensator, transistor, speel en dergelijke. In de Grote Spectrum Encyclopedie staan deze onderwerpen samen in een vrij groot artikel over elektronica. Bij de naslagwerken staan ook gespecialiseerde encyclopedieën zoals de Standaard encyclope die voor opvoeding en onderwijs, een dieren encyclopedie, een plantenencyclopedie, een technische encyclopedie, een geschiedenisency clopedie, een medische encyclopedie. Verder kunt u bij deze rubriek de losbladige uitgave Documentatie beroepen voorlichting vinden, evenals woordenboeken en uittrekselboeken. Voor de jeugd hebben we ook een algemene encyclopedie, de Summa Encyclopedie, die over zeer veel onderwerpen korte, duidelijke informatie geeft. Verder hebben we voor de jeugd een dierenen cyclopedie, woordenboeken en atlassen. Kunt u gerust eens kijken als u tijd hebt, u hoeft geen bibliotheekabonnement te hebben om van de naslagwerken gebruik te maken. De mogelijkheid bestaat om in de bibliotheek fotocopieën (a 25 cent per vel) te laten maken van een artikel. De bibliotheek is op Goede Vrijdag (1 april) ’s avonds van 6 uur tot half 9 en op Tweede Paasdag de gehele dag GESLOTEN. ■11 I L' Hallo, Zoals jullie allemaal wel zullen weten is het al bijna weer Paasvakantie. Ook deze keer wilden we in die vakantie wat leuks gaan doen voor alle kinderen in Moergestel. Om te zorgen dat jullie allemaal weten wat er precies te doen is, komt hier ’t programma. Dinsdag 5 april begint er in Den Boogaard om twee uur (14.00 uur) een film van Karst van der Meulen. Deze film heet ”De Bende van hiernaast”, en gaat over een groepje kinderen, die door niet zulke slimme dingen te doen, de hele buurt op stelten zetten. De film duurt tot ongeveer 4 uur (16.00 uur). De entree is 1,-. Iedereen is welkom. Woensdag 6 april is er weer een sportmiddag, in de sporthal. We gaan dan met z’n allen een paar leuke spelen en estafettes doen. De kinderen die in de klassen 3 tot en met 5 zit ten zijn allemaal welkom. De entree bedraagt 1 gulden. Het begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Donderdag 7 april is er in ’t Trefcentrum een poppenkastvoorstelling. Als jullie willen weten wat voor spannends er deze keer weer gaat ge beuren komen jullie maar kijken. Alle kinderen die op de kleuterschool of in de klassen 1 en 2 zitten mogen komen. Het is gratis entree. Het begint om 14.00 uur. Nou, we hopen dat jullie allemaal zullen ko men, dan wordt ’t vast wel gezellig. Tot ziens. Op dinsdag 19 april a.s. zal onze afdeling van de Bond van Ouderen het 25 jarig jubileum vieren. Het bestuur was dan ook van mening, dat dit heuglijk feit niet zomaar ongemerkt voorbij kon gaan. Op bovengenoemde datum zal dan ook een passende viering plaats vinden. De leden hebben hiervoor dezer dagen een pro gramma en uitnodiging ontvangen. Hierop werd verzocht om het kontrole strookje voor 6 april bij het bestuur in te leveren. Wij verzoe ken de leden om dit vooral niet te vergeten. Mochten er leden zijn die onverhoopt bij ver gissing geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieve dan even kontakt op te nemen met een der bestuursleden. Wij vertrouwen er op dat vele leden ter gele genheid van dit jubileum aanwezig zullen zijn. Vergaderingen Burgemeester en wethouders gehouden op 9, 17 en 23 maart 1983. Invalidenparkeerkaarten. Twee invalidenparkeerkaarten zijn verleend aan twee inwoners van Moergestel. Standplaats Aan de heer A. Prudon te Someren is een standplaats toegewezen op de weekmarkt met de branche gereedschappen. Aan de heren F. v.d. Hout te Tilburg en G. den Dekker te Wijk en Aalburg zijn stand plaatsen toegekend voor de verkoop van kaas e.d. op resp. de woensdagmiddag en vrijdagmorgen. Bouwvergunningen Bouwvergunningen zijn verleend aan: - Maatschap Denissen, Heuvelstraat 23 voor de bouw van 2 mestvarkensstallen. - P.J. Gelden, Oisterwijkseweg 68 voor de bouw van een toegangspoort. - gemeente Moergestel voor de verbouw van het verenigingsgebouw. - J.J. Leermakers, Burgemeester van Hees wijkstraat 10 voor de bouw van een carport. Sociale uitkeringen Vier aanvragen om bijstand, een om leen- bijstand en een om aanvullende bijstand zijn toegekend. Op twee aanvrage R.W.W. en twee aanvragen W.W.V. is positief besloten en daarbij is een aanvrage om R.W.W. afgewezen. Schoolvervoer Een aanvrage om vergoeding van schoolver voer voor een leerplichtige is toegekend. Verkopen kwartetspelen Aan de Drumfanfare Moergestel zijn de nodi ge ontheffingen en vergunningen verleend voor het huis-aan-huis verkopen van kwartetspelen. Advies hypothecaire geldleningen Voor twee personen is gunstig geadviseerd voor het aangaan van een hypothecaire geldle ning en daarvan is er aan een persoon tevens gemeentegarantie verleend. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1