IREFSFNTRUM H ■I III i H h kpj -nieuws I Comité SETTER LADY Oisterwijk e.o. helpt Polen vraagt uw medewerking Het is weer schoonmaaktijd! Heine helpers voor meer fotoplezier it: I t 1 CDA-ledenvergadering Kadaverhuisje Vastenaktie Lt AFGEBEELD PAKJE 3 Boeketjes lentebloemen Gooi bij het opruimen echter niks weg, maar denk aan Crisje! BEL 1383 EN ALLE HUISHOUDELIJKE GOEDEREN WORDEN BIJ U OPGEHAALD! Louis v/d Meydenberg I •«jLI x ya I'i, Ruime keus in Setter Lady rokken, blouses, jurken, vesten, enz. enz. Ook de prijzen van Setter Lady vallen mee, bijv, jurken en pakjes al vanaf f 98,-. cees op t hooq Bloemsiepkunst BEKIJK ONZE ETALAGES MAAR EENS. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MAART 1983 K 2 PAGINA 3 II on Photo-atelier Sjef, Maarten, Joh, Pet en Rob. f 119 a.s. Vrijdag en zaterdag Bovengenoemd comité ontvangt veel reakties uit Moergestel, vandaar dat men ’’Moergestel- Nieuws” om medewerking vroeg, aan welk verzoek we graag willen voldoen. Het uit vrijwilligers bestaande comité, een van de leden is gehuwd met een Poolse vrouw, ver zorgt nl. zelf de transporten van kleding en voedsel naar Polen. Het laatste transport vond omstreeks Kerstmis plaats en steeds gaan er enkele mensen van het comité mee naar Polen om te zien of alles op z’n plaats terecht komt. In Moergestel heeft men nu ook een inzame- lingsadres gevonden. Graag komt men hier in het bezit van kleding, schoenen, babykleding, maar ook b.v. kinderwagens zijn hier van har te welkom. Men kan voor deze zaken (liefst op vrijdag en zaterdag) terecht bij de fam. van Gisbergen, Tilburgseweg 8. Ook financiële bijdragen zijn bij het comité van harte welkom op bankrekeningnummer 13.89.40.150. van de Rabobank te Oisterwijk onder vermelding van Comité Oisterwijk e.o. helpt Polen. Het hier binnenkomende geld wordt gebruikt voor de transportkosten (per keer 5.000,-) en voor de aanschaf van voedsel pakketten. Voor alle inlichtingen kunt U terecht bij de heer H. Scheffers, Pr. Marijkestraat 63, Oisterwijk, tel. 04242-82601. Foto's zijn een kostelijk bezit, waar je van alles mee kunt doen. Er zijn vele hulpmid delen om uwfotoplezier te vergroten: lijst jes en albums, fotoblocs, plakkers en pas se-partouts. Uw fotovakman heeft ze in huis! Hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van de Algemene ledenvergadering van het CDA Moergestel, welke zal worden gehouden op dinsdag 29 maart 1983 om 20.00 uur in de zaal van H. de Brouwer. Op deze avond zullen de volgende punten aan de orde komen: 1Opening door de voorzitter. 2. Notulen van de vorige vergadering d.d. 23 november 1982. 3. Jaarverslag en financieel verslag (aanwij zing kaskommissie) 4. Bestuursverkiezing: aftredend en niet herkiesbaar Mevr. E. van Haaren-Horrevorts. Kandidaten kunnen voor de aanvang van de vergadering worden inge diend bij het bestuur. 5. Mededelingen. 6. Filmprogramma door Bart Horvers, waarin onder andere de mooie film van ’’Oirschot Achteraf”. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Gezien deze interessante en vooral afwisselen de avond, rekenen wij op een grote opkomst. De laatste jaren is het meerdere malen ge beurd, dat er binnen het kadaverhuisje onaan vaardbare situaties zijn voorgekomen. Uit het oogpunt van milieu-hygiënische rede nen kan het kadaverhuisje niet meer gehand haafd blijven. Dit zeker, daar er tegenwoordig een goed alter natief is inzake het ophalen van kadavers. Het is momenteel goed mogelijk om alle kada vers aan huis op te halen; voor wat betreft de grote kadavers gebeurt dit al lang. tel d. d, 81 nij v- •m n- ire an Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 sn de g I7. iet F. is, of KEEKSTROfiT 15 MOtPSESTEL TEL04243-2239 j Afgelopen vrijdag werd er in het Tref een play back gehouden. Deze avond werd druk be zocht. Opgetreden hebben Doe Maar en als klapstuk van die avond was de groep Toontje Lager die ongeveer 2 uur heeft geduurd. Die avond was een groot sukses mede doordag het publiek zo enthousiast was. Volgende week is er een open avond. Groetjes en tot volgende week. Wij verzoeken dan ook eenieder, die tot op he den regelmatig gebruik maate van het kadaver huisje of in verband met zijn bedrijfsvoering van mening is, dat het bezit van een ton nood zakelijk is, een ton aan te vragen bij de Chemi sche Bedrijven te Son of er zelf zorg voor te dragen vóór 31 maart 1983. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de gemeente of de Chemische Bedrijven te Son, telefoon 04998-74010. Het gemeentebestuur. De kleine kadavers kunnen momenteel ook goed aan huis worden opgehaald middels het tonnensysteem. Het is daarvoor noodzakelijk, dat betrokken bedrijven de beschikking hebv- ben over een ton met een inhoud van 200 liter en een diameter van 0 60 centimeter. Deze tonnen, in gegalvaniseerde uitvoering met deksel, zijn verkrijgbaar bij de Chemische Bedrijven van de N.C.B. te Son. Door over making van 60,op bankrekeningnummer 14.82.20.002 van voornoemd bedrijf, wordt een dergelijke ton op Uw bedrijf geplaatst. De ze ton kan langs de openbare weg geplaatst worden en wordt eenmaal per week door de ophaaldienst geledigd. Het is echter niet noodzakelijk een ton via de N.C.B. te betrekken; wanneer U zelf een ton heeft welke een inhoud heeft van 200 liter en een diameter van 60 centimeter, alsmede voorzien van een goed sluitende deksel, mag deze ook gebruikt worden. Wel dient U dan een nummer aan te vragen bij de Chemische Bedrijven te Son, daar andersd de ton niet in de administratie van het ophaal- systeem wordt opgenomen, en lediging uit blijft. Bij het plaatsen van de ton door de Chemische Bedrijven wordt een duidelijke handleiding verstrekt. Indien evenwel mocht blijken, dat een bedrijf op zeker moment een groot aantal dode dieren heeft en de aanwezige ton voor dat hoge aantal te weinig bergruimte biedt, dan kan door be trokkene rechtstreeks kontakt met de Chemi sche Bedrijven van de N.C.B. worden opgeno men. Een incidentele regeling wordt dan getroffen. Gezien het vorenstaande heeft uitvoerig over leg plaatsgevonden tussen het gemeente bestuur, de Boerenbond Moergestel, leden van de gemeenteraad en de Chemische Bedrijven van de N.C.B. te Son. In overleg en met instemming van alle bij het overleg betrokkenen is het volgende plan tot sluiting van het kadaverhuisje opgesteld. Per 15 april 1983 zal het kadaverhuisje geslo ten worden. Alle belangstellenden dienen zelf zorg te draven voor het plaatsen van een ton bij hun bedrijf, zoals eerder in dit artikel is aangegeven. Van 15 april 1983 tot 1 juli 1983 zal een over gangsfase worden ingebouwd. In uitzonde ringsgevallen kan op verzoek nog gebruik ge maakt worden van het kadaverhuisje. Per 1 juli 1983 vindt definitieve sluiting van het kadarverhuisje plaats. De Vastenaktie vraagt de mensen in het deke naat Oisterwijk, waartoe Moergestel behoort, steun voor twee projecten. Deze worden uitge voerd in de Afrikaanse landen Burundi en Tanzania. Hieronder volgt de beschrijving van het programma in Burundi. Volgende week volgen gegevens over Tanzania. Burundi is een klein land in Afrika met onge veer 3‘/2 miljoen inwoners. De meeste mensen leven van de landbouw, die traditioneel met zeer eenvoudig materieel wordt beoefend. Men zaait en plant net genoeg om te kunnen leven en om nog een klein gedeelte te kunnen verko pen. Op het gebied van de gezondheidszorg zijn slechte en verkeerde voeding de grote boosdoeners. Als men daaraan iets kon doen, dan zou de gezondheidstoestand er heel wat rooskleuriger uitzien. In een bisdom van het land werd in 1975 gestart met een programma om deze proble men aan te pakken. In het begin gaf men moe ders voorlichting over goede voeding voor jon ge kinderen. De gezondheid van de kinderen werd regelmatig gecontroleerd. In de loop van de jaren werd de zorg uitgebreid tot: - het organiseren van vormingsweken voor jonge mensen, waarin aandacht besteed wordt aan hygiëne en gezondheid. - het maken van w.c.’s het het verbeteren van de drinkwatervoorziening. - aandacht voor het wonen en versterking van de samenwerking van de bevolking. Een team van vijf mensen organiseert deze ac tiviteiten en wordt in de uitvoering bijgestaan door een groot aantal vrijwilligers. De Vasten aktie draagt een steenje bij om dit werk blij vend mogelijk te maken. Want ook in dit pro ject gaat het ’om het recht van de zwaksten’ en hun ’recht op gezondheid’. Werkgroep MOV (Missie-, ontwikkelings- en vredeswerk) A.s. zaterdag is er feest in Beers. Zij hebben ons uitgenodigd voor een boerebal. Verwacht wordt dat iedereen hier in aangepaste kledij naar toekomt. Dit is te doen in Café de Zwaan, Hoogdijk in Middelbeers. Dus zater dag 26 maart. De kring-culturele dag is a.s. zondag 27 maart in de Gastenbosch te Helvoirt. Ook wij zullen hier met een klein toneelstukje aan mee doen. Iedereen wordt om 12.00 uur verwacht. De dag is ingedeeld als een soort TV-show, met zelfs een sterreclame en aankondigingen hierin verwerkt. We hebben een ping-pong-avond in elkaar gezet. Deze is te doen op dinsdag 5 april in café ’t Draaiboompje. Iedereen die hier aan mee wil doen, moet zich opgeven bij: Jan Kete laars, tel. 1412. Dinsdag 12 april is de voorjaarsvergadering. Iedereen wordt hier verwacht, dus hopelijk komt iedereen en houdt dus iedereen deze da tum alvast vrij. i r kopenstRAM 34 5066 vb moengestel rel. 04243-1794 voor 10

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3