IREFSENTBUM I >j" I I BOUTIQUE BARBARA AGENCY TOPMODELL I Natuur diaserie EHBO-nieuws Jeugd van 12 tot 16 Brief van de bisschoppen voorpagina) voor een middel dat in nog grotere omvang verwoestend om zich heen grijpt. Het aantal mensen dat in de fuik van een alcoholversla ving terechtkomt is in de laatste jaren met sprongen toegenomen. I I I si Maandag 28 maart zal Woensdagmorgen sta ik voortaan op het St. Janspleinü haar voorjaarscollectie tonen in Zaal "Den Boogaard", St. Jansplein te Moergestel. Verse kabeljauwfilet Zure haring - rn per pot I «DU Grote malse makreel i. i.< 's maandags op de markt; in samenwerking met Dit alles met medewerking van: Jan Willems - Woninginrichting Mia Rijnen - Kapsalon 't Kapperke H. Ligtvoet - Schoenen Wim Willems - Bloemsierkunst Tiny Romijn - Schoonheidssalon Aphrodite H. Boogaers - Groente en fruit vrijdags bij Groentehal Crisje De andere standplaatsen blijven gehandhaafd, dus: Tijdens deze show zullen 12 leerlingen hun examen afleggen als mannequin. volendammer vishandel Gezondheidsdienst voor dieren in Noord-Brabant - Boxtel iM F Bloemsiepkunst RECLAME DEZE WEEK: MODESHOW Kaarten a 10,— verkrijgbaar bij bovengenoemde adressen. Ondanks de persoonlijke uitnodiging willen wij door deze mededeling de EHBO-leden er op attenderen dat a.s. donderdag 17 maart de jaarvergadering wordt gehouden om 20.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. Gezien de agendapunten rekent het bestuur op een zeer grote opkomst. Dus EHBO-ers tot donderdagavond. Om alvast te noteren: 15 april: Diploma-uitreiking 26 april: Grote oefening in Moergestel met on ze zustervereniging Helvoirt. Met vriendelijke EHBO-groet Het Bestuur. Nieuwe openingstijden: Maandag... Dinsdag Woensdag Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 's-Maandags op de markt, 's-woensdags en vrijdags bij Groentehal Crisje Stroomlaan 36 - Tilburg KERKSTRflflT 15 MOERGESTEL TEL. 04243-2239 «"‘tuec We hebben een uitnodiging gehad van de KPJ uit Beers, de Beerzen. Zaterdagavond 26 maart is hier een Boerrebal. Men wordt ver wacht in aangepaste kledij te komen. Dit is te doen in café De Zwaan, Hoogdijk in Middel- beers. Country-and-Westernbal Deze is van onze eigen KPJ; georganiseerd door de ontspanningscommissie. Alle afdelin gen uit de omgeving en waar we de laatste ja- ren een uitwisseling mee gehad hebben zijn uit genodigd. Het zal dus een hartstikke goei feest worden. Iedereen wordt wel verwacht in country-and- western-stijl te komen. De entree is voor KPJ- leden 5,(Dus niet 4,zoals vorige week vermeld stond). Diegene die niet verkleed zijn moeten 10,entree betalen. Dit is te doen op vrijdag 18 maart in café ’t Draaiboompje. Vanaf 20.00 uur zijn de deu ren open. Kring-culturele dag Deze wordt live uitgezonden op 27 maart va nuit de Gastenbosch te Helvoirt. Vanaf 20.00 uur worden jullie hier allen verwacht. Ook wij zullen hier met een klein toneelstukje aan mee doen. Dus kom ons even aanmoedigen. Vorige week vrijdag hebben we gezwommen, tenminste een man of 13. Het Tref was ge woon open en het werd nog druk bezocht we hebben een beetje gekletst en gekaart. Voor de volgende week hebben we de playback avond georganiseerd. Met een optreden van een Ne derlandse popgroep namelijk Toontje Lager Op deze avond treden er nog meer groepen op. We beginnen om ongeveer half acht en we ein digen rond 10 uur, kwart over tien. Dus tot volgende week. Maarten, Rob, Piet, Sjef, John 13.30-18.00 uur 9.00-12.30 - 13.30-18.00 uur 9.00-12.30 - 13.30-18.00 uur Donderdag 9.00-12.30 - 13.30-18.00 uur Vrijdag9.00-12.30 - 13.30-20.00 udr Zaterdag9.00-12.30 - 13.30-16.00 uur De laatste avond welke het I.V.N.-afd. Oister- wijk en Omstreken U voor dit seizoen te bie den heeft staat in het teken van het komende jaargetijde. In vele dinen is reeds de lente te bespeuren en ook zal in woord en beeld dit het geval zijn op de avond van 22 maart a.s. Dhr. Ad Lokven uit Tilburg zal dan op genoemde datum om 20.00 uur een avond over dit onder werp inleiden. In zijn serie komen naast fraaie opnames van vogels ook planten en landschap pen voor. Dit alles is een geheel wat nauw aan elkaar verbonden is. Ongetwijfeld zal men hier nader op in gaan. Ook voor deze avond geldt dat iedereen van harte welkom is en de avond gratis is. Wij hopen weer vele liefhebbers van de natuur in het Oude Nest te Oisterwijk te kunnen verwelkomen. Vergoeding Lager Onderwijs Het voorschot op de vergoeding ex artikel 101 der Lager Onderwijs wet (bedrag per leerling) voor 1983 is in totaal vastgesteld op 269.354,64). Sociale Uitkeringen Er is een aanvraage om R.W.W. toegekend en twee aanvragen W.W.V. Daarbij heeft er een hercontróle plaatsgevonden en een aanvrage W.W.V. is afgewezen. Een aanvrage om eenmalige bijstand is toegekend. Schoolvervoer Een aanvrage om verzorging van het school vervoer ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijs-wet is gehonoreerd. Hypothecaire Geldlening Er zal gunstig geadviseerd worden op een ad viesaanvrage voor het verstrekken van een hy pothecaire geldlening. PAGINA 3 Met ingang van 8 maart 1983 zijn de zitdagen te Moergestel verplaatst van ’’Café de Koren maaier”, Schoolstraat 18 naar ’’Café ’t Draai boompje”, Hild 1 eveneens te Moergestel, tel. 04243-1315. Zitdagen dinsdag: 11.00 - 12.00 uur. Zitdagen vrijdag: 14.30 - 15.00 uur. Bedrijfsvoorlichter: J. v.d. Wouw, Groenstraat 22a, Esbeek 5085 EE, tel. 04246-273. Bij afwezigheid neemt waar: J. Lauwers, Reusel, tel. 04976-1660. Daar zitten meer mensen mee dan je vaak denkt; en iedere drinker, zegt men soms, be zorgt behalve zichzelf ongeveer vijf mensen in zijn omgeving ellende en verdriet. Wij willen geen nutteloze schuldgevoelens verbreiden, maar wel op de ernst van de situatie wijzen. Het is een dreiging die ons haast onopgemerkt nadert. Wij hebben de bedoeling noch het recht om ’’wijn en drank”, die immers het mensenhart kunnen verheugen (Psalm 104, 15; Ecclesiasti- cus (Sirach) 40, 18-20; 31, 30-42) te vervloe ken, maar de realiteit toont dat ze ook levens kunnen verwoesten. Laat het eventuele ge bruik in hoofdzaak gekoppeld blijven aan feestellijk en gezellige gebeurtenissen. Ga niet ’zo maar’ drinken. Kinderen kunnen het feestelijk gebruik van alcohol door volwasse nen goed plaatsen. Wij moeten er overigens aan denken dat solidariteit met degenene voor wie ieder gebruik te veel is, op z’n plaats kan zijn. En het is goed mogelijk feest te vieren zonder alcohol. Wij verwijzen verder naar de actuele, deskundige brochure Verslavingen, die enkele maanden geleden door de RK Ma- tigheidsvereniging Sobriëtas is uitgegeven, en naar de brochure Verantwoord consumeren van de Katholieke Raad voor Kerk en Samen leving. Drugs en drank zijn niet de enige verslavingen. Snoepen, eten, roken, werken, tv-kijken, la waai, sensatielectuur, geld maken - het kunnen evenzovele punten zijn die iemand in een stroomversnelling brengen waar hij of zij haast niet uitkomt en waarbij iemand soms nog niet eens geniet van wat hem of haar in zijn kracht meevoert. Het zou voor deze Vasten misschien te overwe gen zijn eens te kijken hoe het leven eruit ziet zonder alcohol en dus zes weken niets te ge bruiken, en zo per groep, familie, persoon te ervaren wat er dan met je gebeurt. Bij dit alles bedoelen wij met soberheid geen krenterigheid tegenover zichzelf en anderen. Het gaat niet tegen de feestelijkheid. Het gaat tegen het ’’alle dagen kennis”, dat uiteindelijk saai is (bijvoorbeeld het doorvieren van carna val op en na Aswoensdag). Nee, deze brief gaat niet tegen feesten noch tegen de feestelijk heid van het bestaan. Integendeel, hij zoekt belemmering daarvoor weg te nemen. VREUGDE Er is een woord uit de bijbel dat dit alles sa- menvat: ’’Bedwelmt u niet met wijn... maar Vergaderingen Burgemeester en wethouders van 23 februari en 2 maart 1983. Herplanten bomen In de Raamackerstraat zullen de vernielde bo men vervangen worden door Gemeentewerken Verharding inrit De heer van Oers, Hildsven 10 te Moergestel heeft toestemming verkregen tot het verharden van de inrit. Kienavond Toestemming is verleend aan de buurtvereni ging De Heidevelden tot het houden van een kienavond op 11 maart 1983. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - J.M. van Esch, Heuvelstraat 34 voor de bouw van een woonhuis aan de Oisterwijk- sestraat 33. - C.J. Scherders, Oischotseweg 84 voor de bouw van een melkstal en melkkamer. - W. van Overdijk, Griete Veldeke 26 voor de bouw van een erfafscheiding en afdak. 500 gram 4.50 M -nieuws "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 MAART 1983 laat u bezielen door de Geest” (Efeziërs 5, 18). Niet het schijnenthousiasme maar de Goede Geest waardoor wij met elkaar kunnen leven in echte vrede, blijdschap en liefde, geduld, vriendelijkheid en goedheid (vgl. Galaten 5, 22). In ontwikkelingslanden kan het voorko men dat mensen je ontvangen met een glas wa ter en een stukje brood; of met een sinaasappel die ze voor je uitvoeren. In zo’n kring is soms een vreugde zoals wij met veel spullen niet kunnen verspreiden. Dit jaar is het achtste eeuwsfeest van Franci- scus, de dichter van het zonnelied. Mogen wij meer het soort mensen worden dat Franciscus in het zonnelied tekent: ’’Wees ge loofd, mijn Heer, voor hen die vergeven uit liefde tot Jou en ziekte en tegenspoed verdu ren. Gelukkig zij die het in vrede verdragen”. Deze mensen krijgen in dat lied een plaats naast de zon en het water, de bloemen en de aarde. Mag zo’n zonnigheid onder ons leven, in lichte dagen, in donkere dagen. Mag de goe de geest ons blijven leiden (Psalm 143, 10), zo dat wij mensen worden die elkaar vinden en niet hoeven te vluchten in overdaad en verslaving. per stuk 1.50 I kORenstRaM 34 5066 vb moengestel tel. 04243-1794

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3