I IS 1 i- Setter House •v Gilde St. Catharina Jongerenviering Met dank... Jeugdwerkloosheid- plan Drumfanfare V Moergestel •-S ’’Vulcano” oogst veel sympathie k 1 Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Oisterwijk z -'\W •in /pantalons] Toto ten bate van Harmonie Prinses Juliana cees op ’t hooq Bloemsiepkunst Blouse ƒ49,— Rok ƒ79,— Blazer 129,— nt. 109,- Jaarvergadering Si - 1 s F I 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 MAART 1983 PAGINA 3 Bovenstaand model zie onze etalage! RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.O4243 1287 A.s zaterdag om 18.00 uur is er een jongeren viering. Deze viering wordt verzorgd door het jongerenkoor ’’Jokoha” uit Haghorst. Het thema van deze viering is: ”wij”. Dank zij ”De Naemlose Speelers” en niet min der dank zij het publiek, dat kwam kijken naar ’’Baas in eigen huis”, heeft de EHBO weer meer armslag gekregen om haar werk te doen. Zo heeft het mes aan twee kanten gesneden: een plezierige avond voor de mensen die heb ben genoten van het toneelstuk en een op brengst voor de EHBO, die de medespelers hartelijk wil danken voor hun inzet. De EHBO geeft graag de verzekering, dat de opbrengst in het belang van heel Moergesteld goed besteed zal worden. Het Bestuur. De stukken, betrekking hebbende op boven vermelde vergadering, liggen ter inzage bij mevr. Th. Wuisman-Potma, Durendaaldreef 14, Oisterwijk. E.H.B.O. vereniging ”St. Cristoffel” Moergestel Nieuwe openingstijden: Maandag Dinsdag Bij deze worden de leden van de afdeling Oisterwijk van het Rode Kruis uitgeno digd voor de ALGEMENE JAARVERGA DERING, welke wordt gehouden op donderdag 24 maart a.s. om 20.30 uur, in hotel-restaurant "Klein Speyck". De agenda luidt: 1. Opening 2. Jaarverslag secretaresse 3. Jaarverslag penningmeester 4. Verslag verificatiecommissie 5. Benoeming leden verificatiecommissie 6. Verkiezing bestuursleden 7. Rondvraag 8. Sluiting. De voorjaarsvergadering van Gilde St. Catha rina wordt gehouden op maandag 14 maart in het Gildehuis De Kloare. Aanvang 20.30 uur. Enkele belangrijke punten van de agenda zijn o.a.: - verkiezing van ’n nieuwe Deken - voorstel en stemming van nieuwe leden - vaststelling programma 1983 - ”Het Rad van Sinte Catrien 1983” - jubileumboeken van 50-jarig Kring - schietcompetitie 1983 Wij hopen dat onze Gildebroeders tijdig aan wezig zullen zijn. - Op zondag 20 maart schietwedstrijd om vleesprijzen voor liefhebbers te Steensep bij Gilde St. Lucia. Aanvang vanaf 11.00 uur. Kaarten afhalen tot 14.30 uur. Het wedstrijd terrein is gelegen nabij ’’Wasserij Steensel” aan de Tasbroekweg. Het prijzenpakket bestaat uit 1 /i varken. Deze week zal harmonie Prinses Juliana we derom starten met een toto-aktie. Dit houdt in dat U de inzet van de toto van de betreffende week kunt raden voor 1 dubbeltje per bedrag of 12 bedragen voor één gulden. Wekelijks kunnen maximaal 1000 toto’s wor den ingevuld, zodat de maximuminzet 1000,per week is. De eerste prijs is 15% van de inzet, de 2de prijs is 10% van de inzet en de derde prijs is 5% van de inzet, te verdelen over het aantal juiste bedragen of die dit het dichtst benaderen. De uitslag wordt wekelijks in Moergestel Nieuws bekend gemaakt. Doe mee en waag een kansje. U steunt in ieder geval Uw harmonie. zwak hebben voor deze stijl. De tweede hoofd lijn zou men de ’’sportieve richting” kunnen noemen en dat deze lijn steeds meer veld en aanhangster wint, is algemeen bekend. De snit van de modellen is in het algemeen ruim, met wijde schouderlijn en bij vele modellen met het accent op de taille (bijvoorbeeld door brede ceintuurs) en accent op de mouwen. Nieuwe zijn dan ook de vleermuismouw, boothals en sleehals. En in het algemeen is ook nog vermel denswaard dat de tuniek weer volledig in de belangstelling komt. Wie in de Setter House-collecties op hun on derdelen bekijkt, ziet dat de pullovers zich voor de romantische vrouw kenmerken door ajour- en gaatjesbreisels. En voor de sportieve vrouw door netbreisels, badstof-variaties, single jersey uni en bedrukt, handbrei-look en verder nieuwe decoratieve jacquards en stre pen. Fraaie uitvoeringen, die niet alleen in de vrije tijd graag zullen worden gedragen en de aandacht zullen trekken. De blouses zijn in vele gevallen vervaardigd uit crêpe, kaaslinnen en single jersey. Stoffen die toegepast in de nieuwe Setterlaine-creaties hun reputaties volledig waarmaken. Voor japonnen hebben de ontwerpers van Set ter House voornamelijk crêpe georgette, single jersey en structuurweefsels verwerkt. En voor de rokken structuurstoffen, linnenachtige weefsels, popeline en raffia-stoffen. Pantalons zijn in de meeste gevallen gesneden uit katoe nen popeline en structuurstoffen. Het geheel overziend mag vastgesteld worden, dat Setter House er opnieuw in is geslaagd zich met veel sprankelende noviteiten en bewonde- renswaardige creaties in de kijker van de mode-bewuste vrouw te plaatsen. Er zullen maar weinig vrouwen zijn, die er al niet gauw door gepakt zullen worden. Drumfanfare Moergestel heeft een actie in voorbereiding waarvoor zij graag de aandacht wil vragen van alle Moergestelse mensen. De bedoeling is nl. om een ’’Moergestelkwar- tet” uit te geven. Met instemming en medewerking van het ge meentebestuur zijn wij in zee gegaan met een firma die zich gespecialiseerd heeft op dit ge bied, zodat wij verzekerd zijn van een prima product. Zoals de naam zegt, zal dat een kwartetspel zijn met foto’s van mooie plekjes, interessante gebouwen, monumenten, kortom een kwartet dat Moergestel het op zijn best laat zien. Een kwartet dus om te hebben! Voor iedereen is ons dorp maar ook voor iedereen die Moer gestel kent; familie, emigranten in het verre buitenland en niet op de laatste plaats voor za kenmensen als aardigheidje voor hun relaties. Wij willen iedereen in de gelegenheid stellen om een dergelijk kwartet te bemachtigen door te zijnertijd bij u aan de deur te komen. U hoort daarover tijdig meer. Mensen die een (groter) aantal zouden willen reserveren, kunnen contact opnemen met het bestuur van Drumfanfare Moergestel, tel. 2150. Wij denken hier speciaal aan (zaken)mensen die het Moergestel-kwartet aantrekkelijk vin den. Drumfanfare Moergestel ziet met belangstel lend uit naar uw reacties. Er bestaat geen misverstand over de omvang van het probleem van de jeugdwerkloosheid. Van alle werkloze mensen in ons land is bijna de helft jonger dan 23 jaar. Dat aantal is alleen maar toegenomen in de afgelopen perioden. Bij schoolverlaters gaat het reeds langer duren eer de meesten aan werk komen. Ook veel jon geren in Moergestel zitten in deze situatie. Het gemeentebestuur en het Trefsentrum willen iets aan deze situatie doen. De gemeente heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor het orga niseren van aktiviteiten die gericht zijn op de werkloze jongeren vanaf 16 jaar tot 23 jaar. Op dinsdagmiddag 15 maart is er een bijeen komst in het Trefsentrum (om 14.00) die be doeld is als kennismaking maar ook om eens te kijken welke mogelijkheden in aktiviteiten er allemaal zijn. Iedere werkloze jongere tussen 16-23 jaar is welkom. Voor meer informatie kun je contaktopnemen met het Trefsentrum of met de afdeling Sociale Zaken op het ge meentehuis. Zaterdag was de Nederlandse groep ’’Vulca- no” bij Botanie te gast, en ook nu zat het hen niet allemaal mee. Misten ze twee weken geleden de ’’boot” naar München, de afgelopen week kreeg de zange res Dee Dee te horen dat zij 10 dagen niet mocht zingen. In ”Den Boogaard” had de groep problemen met het geluid. Zij losten de moeilijkheden echter professioneel op door in de kuip te gaan staan tussen het publiek. Het kontakt dat daardoor ontstaat tussen bezoe kers en artiesten verhoogt de sfeer van zo’n optreden enorm. Al blijft het natuurlijk verve lend dat door het uitvallen (ze was er wel) van Dee Dee ’n belangrijk gedeelte van het ’’ge luid” van de groep wegvalt, de inzet van het drietal was er niet minder om. Toppers kende het optreden natuurlijk ook: ’n serie rock-and- roll nummers, de voorlaatste single ’’Secret Lies” en natuurlijk het songfestival-liedje ’n Beetje van dit” gingen er in als koek. De laatst vermelde titel kregen we nog ’n keer als toegift aan het eind van hun optreden. ’’Vulcano” is ’n enthousiaste groep die heel sympathiek haar werk verricht en vooral graag, zoals ze zeiden, in Brabant optreedt. Zaterdagavond is er trouwens al over gespro ken om ze nog ’ns naar Moergestel te halen, maar dan voor de jeugd op zondagavond, want zeker is zeker: ’’Vulcano” had ’n grotere publieke belangstelling verdient dan de 200 die er zaterdag waren. Zij die er niet waren hebben weer eens ongelijk gehad. Setter House verrast weer met fraaie voor- jaarscollecties De algemene vooruitzichten voor de komende maanden en jaren worden niet door iedereen als stralend afgeschilderd. Toch is het niet alle maal grijs en grauw om ons heen. Gelukkig maar. Er is nog genoeg wat vreugde schept en blij stemt, wat positief en sympathiek is. De nieuwe voorjaarscollecties van Setter House uit Veenendaal, dat onder meer met Setterlai- ne damesbonneterie in het gehele land veel waardering heeft geoogst, zijn daarvan een tastbaar bewijs. Ze vormen figuurlijk gespro ken een prachtig nieuw geluid in een nieuwe lente. In de eerste plaats dank zij de kleuren die bijzonder zacht, fris en sportief zijn. Maar ook harmonieus, wat vele tinten kunnen veel voudig en smaakvol met elkaar worden ge combineerd en aldus in alle gevallen een aan trekkelijk geheel vormen. In de Setter House-collecties zijn drie belan grijke kleuren te onderscheiden. Om te begin nen een groep ’’pastel-kleuren”, waarvanm aqua, blue, rose, lichtgroen en lila wel de voor naamste zijn. Het zijn zeer bevallige tinten met de charme van nobele wijn. Daarnaast is er de groep ’’frisse kleuren”, zoals jade, lavendel, koraal, kaneel en naturel. Stuk voor stuk kleu ren die een ongerepte natuurlijkheid en een on weerstaanbare aantrekkingskracht uitstralen. En tenslotte is er een reeks ’’klassieke tinten”, waarvan marine, rood, lichtgrijs, wit en zwart dit keer de belangrijkste vertegenwoordigers zijn. Jawel, ook wit en zwart. De zwart/wit- combinaties komen dit voorjaar weer terug in het algemene modebeeld. Zwart zit trouwens weer helemaal in de lift en is bezig aan een op merkelijke comeback. Twee hoofdlijnen Voor wat de belijning betreft zullen er in dit voorjaar twee hoofdlijnen duidelijk kunnen worden onderscheiden. In de eerste plaats de ’’romantische mode”, die vorig jaar al inzette en zich dit jaar nog verder zal ontwikkelen. Plezierig ongetwijfeld voor al degenen die een nlBUpqseweo 2 5081 xj hilvApenseek lel. 04255-2651 kopenstpaai 34 5066 vb moenoesiel tel. 04243-1794 13.30-18.00 uur 9.00-12.30 - 13.30-18.00 uur Woensdag9.00-12.30 - 13.30-18.00 uur Donderdag 9.00-12.30 - 13.30-18.00 uur Vrijdag9.00-12.30 - 13.30-20.00 uur Zaterdag9.00-12.30 - 13.30-16.00 uur IU U; i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3